02.10.19, 14:15Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Piotr Naimski mocno o Nord Stream 2: Niemcy realizują interesy rosyjskie w regionie

W tej chwili jest tak, że mamy ciągle największą, lwią część gazu sprowadzaną z Rosji. To jest ten długoterminowy kontrakt, z którego zrezygnujemy z końcem 2022 roku” - mówił dziś Piotr Naimski.

Sekretarz stanu w KPRM ds. strategicznej infrastruktury energetycznej rozmawiał między innymi na temat dostaw gazu z USA, gazociągu Baltic Pipe czy Nord Stream 2. Jak podkreślał w rozmowie na antenie radiowej „Jedynki”:

Mamy część importu z gazoportu w Świnoujściu, to jest już sporo, ponieważ sprowadzamy już ok. 3 miliardów sześciennych metrów gazu rocznie. To są długoterminowe kontrakty z Katarem, ale już zaczęła się dostawa ze Stanów Zjednoczonych”.

Jak podkreślił, budowany jest również Baltic Pipe. Zaznaczył, że terminal i gazociąg to strategiczne wyjście Polski z sytuacji podległości Rosjanom. „Po 2022 roku ten problem będzie rozwiązany, cały import gazu do Polski będzie z innego kierunku”

- mówił Naimski.

Mocno skrytykował również projekt gazociągu Nord Stream 2:

Ten projekt rosyjsko-niemiecki, ten drugi gazociąg pod Bałtykiem to inwestycja, która ma ugruntować dominację rosyjską w środkowej Europie, jeśli chodzi o dostawy gazu. Jest to wbrew polskim interesom i wbrew interesom wielu krajów środkowoeuropejskich”.

Podkreślił także:

Niemcy realizują interesy rosyjskie w regionie. Ten projekt sieje zwątpienie wśród sojuszników w NATO i partnerów w Unii Europejskiej”.

Zaznaczył, że Niemcy w ten sposób mogą wzbudzać nieufność wobec sojuszników.

dam/Polskieradio24.pl

Komentarze

myku2019.10.2 21:21
Po pana nosie widać czyje pan interesy reprezentuje
Newsroom2019.10.2 16:45
Za chwilę Kreml i Gazprom nie powąchjają od nas i Europy Środkowej, ani dolara za gaz, a w niedługim czasie za ropę.
anonim2019.10.2 15:49
Czy Niemcy wspomagając Rosję chcą równoważyć wpływy kapitału Chin w ich własnym kraju?
Marian2019.10.2 15:04
ZSRR byl wiernym sojusznikiem III Rzeszy i zerwanie sojuszu przez Hitlera, bylo poczatkiem konca Rzeszy. Obecne Niemcy uwazaja ze ten blad nalezy naprawic.Swoje, zapewne niecne plany, moga realizowac tylko z Rosja "Stara milosc nie rdzewieje" a milosc ta moze byc bardzo grozna dla naszego regionu, bo to o to chodzi jednym i drugim.
anonim2019.10.2 14:46
Niemcy realizują swoje interesy, w przeciwieństwie do Polski, która realizuje interesy UKRAINY na swoją szkodę. To najpierw ktoś musi mądrze wyjaśnić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
katolik2019.10.2 14:21
Czy nawoływanie w wyborach przez dno mor-społ-polit popslsldwiosnsnowoczesna,obyw rp - do samobójstwa,zabójstwa-eutanazji i aborcji -nie powinna tym z urzędu zając się prokuratura??? Powinna być dyskwalifikacja dna ze starowania w wyborach,bo czy na porządku dziennym jest dopuszczenie do podżegania do zabójstważeby było to w programie patolii?? Zrozumiałym jest że dno zakładaże część ludzi jest tak samo patoligicznie poigięta jak oni, chyba się nie mylą,skoro ludzie (nie polacy) zgadzają się z dnem ,masonami.,skoro sa za śmiercią i szatańską zarazą tego dna. MY wyborcy PIS obronimy Polske przed szatanem śmierci.!!!
diag2019.10.2 14:21
Rosjanie sobie odmrożą uszy na złość Polakom. Mogą sobie teraz grzać tym gazem na kremlu albo sprzedawać za bezcen Chińczykom. Pewnie w powietrze wyposzczą. Jak to w Rosji. Sami wiecie.
Hans Germaniusz2019.10.2 21:22
Kiedy zwrot Pomorza Mazur Sląska Wielkopolski do macierzy ?
Marian2019.10.3 8:17
Jaka szkoda ze was nie wykastrowali po wojnie