30.04.14, 15:36

PiS coraz mocniejsze, Korwin-Mikke w Sejmie

Najnowszy sondaż został przeprowadzony przez Homo Homini na zlecenie Wirtualnej Polski. Na PiS chce głosować 32 proc. wyborców. To wynik o 4 punkty lepszy niż poprzednim razem. PO cieszy się poparciem 28 proc. Polaków.

Trzecią siłą w Sejmie stałoby się SLD z 12 proc. głosów. Na 6 proc. może liczyć PSL. W Sejmie znalazłaby się także Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego, zyskując 5 proc. głosów.

Twój Ruch Janusza Palikota może liczyć na poparcie 4 proc. wyborców. O procent mniej otrzymałaby Polska Razem Jarosława. Na Solidarną Polskę chce głosować 2 proc. Polaków.

pac/wirtualna polska

Komentarze

anonim2014.04.30 15:45
Korwin-Mikke w Sejmie? Cieszy ta wiadomość po żenujących występach w Sejmie posłów z Twojego Ruchu... Jestem za.
anonim2014.04.30 15:57
Ja też :-)
anonim2014.04.30 16:39
Będzie można pooglądać sejmową beznadzieję intelektualną masakrowaną przez prawicę. Mniema, o co z tymi milfami?
anonim2014.04.30 16:58
Podobno ktoś z KNP (z akcentem na "Podobno") tak opisał jakąś babkę kandydującą z list KNP. Wpis dość szybko znikł, ale czujny jak zawsze Michniker Beobachter nagłośnił sprawę. BTW dość niesmaczny "żart", albo prowokacja...
anonim2014.04.30 17:19
KNP Korwina naruszy trochę zabetonowaną scenę polityczną w naszym nieszczęsnym kraju
anonim2014.04.30 18:00
Mniema, od kiedy to ćwiartkę nazywamy milfą? Kategorie wam się mylą... Może wyjaśnię nieobytym, że milfa to po naszemu "mamuśka, którą chciałbym przelecieć", minimum 35 viosen na karku. Posiadanie dziecka nie ma nic do rzeczy.
anonim2014.04.30 19:12
Kropelka, Z całym szacunkiem. Korwin Mikke jest daleko większym ogłupiaczem polskiego społeczeństwa niż Janusz Palikot. Janusz Palikot jest zdeklarowanym pajacem i błaznem jednego lub dwóch "sezonów". Na trzeci "sezon" Janusz Palikot nie ma co liczyć. Korwin-Mikke zatruwa nasze społeczeństwo swoją durnowatą ideologią od wielu "sezonów". I zawsze ma liczne grono swoich debilnych wyznawców.
anonim2014.04.30 19:54
@AirWolf Nie jest problemem, bo w przeciwieństwie do innych polityków on nie chce nikomu tych poglądów narzucać poprzez aparat państwowy.
anonim2014.04.30 21:36
@AirWolf Co za głupie pytanie. A Ty po co swoje poglądy artykułujesz? Chyba go uważnie nie słuchałeś, bo głównym punktem jego programu jest właśnie to, żeby żaden polityk (również on sam) nie mógł Tobie narzucić co jest dla Ciebie dobre a co złe. Więc jeśli zacznie wcielać to w życie może być tylko lepiej. Mówi wyraźnie: że dla niego ubezpieczanie się to głupota, ale nie chce go nikomu zabronić. Chce tylko znieść obecny przymus ubezpieczeń społecznych. Mówi, że szkoły integracyjne jego znaniem to kolejna głupota, ale nie zakaże Tobie posyłać dzieci do takich szkół i nie narzuci Tobie tego czego mają się w tych szkołach uczyć, jak robi obecnie to ministerstwo Edukacji. Nie wiem czego tu się bać. Chyba tylko tego, że trzeba by wtedy ponosić całkowitą odpowiedzialność za swoje decyzje, a nie zwalać całą winę (co jest do pewnego stopnia słuszne) na Rząd czy szerzej Państwo.
anonim2014.04.30 22:37
Korwin-Mikke przynajmniej popiera tradycyjny model rodziny, jest to dużym plusem. Nikt nie jest idealny, dlatego jest lepszy od Posła z penisem.
anonim2014.04.30 23:00
@AirWolf "Co idzie bardzo łatwo obalić ;-)" Co obalić bo nie rozumiem "Skoro jest to jego zdaniem głupota, to logiczne jest że Rzeczpospolita Korwinowska nie będzie głupoty finansować i ją po prostu zlikwiduje." Rzeczpospolita Korwinowska (fajne określenie) nie będzie finansowała żadnych szkół. "Program nauczania w szkołach istnieje wszędzie, nawet w najbardziej liberalnych społeczeństwach. Tam oczywiście rodzice mają większe możliwości wpływania na kształt programu (wpływania a nie ustalania go). Bez programu to będzie burdel a nie szkoła." Nie chodzi o to, żeby konkretna szkoła nie miała programu, tylko, żeby nie było jednego słusznego rządowego programu takiego samego dla wszystkich. Z argumentem "bo tak jest na całym świecie" nie mam nawet zamiaru dyskutować "Myślę, że tego, że w Korwinowskim państwie albo zjadasz albo zostajesz zjedzony." No dobrze, a teraz powiedz mi czy przypadkiem tak nie jest już teraz w naszym opiekuńczym Państwie? Popatrz na to od tej strony. Dla kogoś kto zarabia minimalną uwolnienie się od lwiej części podatków i składek oznacza wzrost realnego wynagrodzenia o kilkaset złotych. Dla takiej osoby to majątek. Dwa odciążeni pracodawcy zaczęliby zatrudniać więcej ludzi. Układ sił na linii pracodawca-pracownik uległby znaczącej zmianie na korzyść tego drugiego. Zniesiono by większość barier blokujących mała przedsiębiorczość. Wszystkie te pozwolenia, zezwolenia, kontrole przeszkadzają głownie małym. Dla dużego też to upierdliwe ale jego stać na to żeby sobie z tym poradzić. Dla małego biznesu to często przeszkoda nie do przeskoczenia. Trzy odcięcie państwa od nadmiernej ingerencji w gospodarkę spowoduje, że wielkie koncerny i wpływowe środowiska stracą jeden z najważniejszych czynników ich przewagi nad małymi. Polityczny lobbing. Można by tak wymieniać jeszcze długo, ale biorąc pod uwagę powyższe, myślę że mały mimo wszytko miałby w Korwinlandzie łatwiej w "walce" z dużym. Tu już nawet nie chodzi, że odnosiłby niemiodowo jakie sukcesy. Po prostu każdy kto by chciał i nie boi się pracować spokojnie by się utrzymał co teraz przysparza nierzadko wielkich trudności. Ale abstrahując od tego wszystkiego najważniejsze jest to, że obecny stan rzeczy jest nie do utrzymania na dłuższą metę. Nie trzeba się nawet wgłębiać wystarczy popatrzeć na zadłużenie Państw. To wszytko skończy się albo bankructwem kolejnych krajów (nawet mocarstw), albo wojną. Patrząc na to co się dzieję obawiam się, że bardziej prawdopodobny jest niestety wariant drugi.
anonim2014.05.1 0:46
Sondaże HH słabo się sprawdziły w ostatnich wyborach. Nie wierzę, że JKM wejdzie do europarlamentu.
anonim2014.05.1 0:50
Aaa... widzę, że to sondaż do Sejmu. To jeszcze gorzej dla szans Korwina.
anonim2014.05.1 2:54
Co wchodzę na Frondę, to widzę, że poparcie dla PiSu rośnie, ale za każdym razem wynosi tyle samo, czyli jakieś 3-4 punkty procentowe więcej niż PO. Zresztą co to za sondaże na próbie 1000 osób.
anonim2014.05.1 7:17
A czy sądzicie, że JKM, bez radykalnej zmiany swoich poglądów, poradzi sobie z atakami najgłośniejszego obecnie lobby, czyli LGBTQ+dowolna liczba kolejnych literek? A może oni nie będą go zaczepiać?
anonim2014.05.1 7:43
Mówiąc wprost te tzw. "Sądaże" zabijają Demokrację jest to jawna i perwidna prowadzona w białych rękawiczkach manipulacja wyborcami. I dlatego powinny być zakazane RP.
anonim2014.05.1 8:59
Korwin górą :) super wynik...oby tak dalej... Fronda dostanie szału
anonim2014.05.1 9:48
Tak p. Janusza Korwina-Mikke i Kongresu Nowej Prawicy. Dość państwa złodziejskiego - agentury sąsiednich państw.