22.11.13, 07:35Marsz Niepodległości 2013 (fot. Monika Nowak/Fronda.pl)

PiS-owcy na Marszu Niepodległości. Będą kary?

Część gnieźnieńskich członków PiS wzięła udział w Marszu Niepodległości – informuje dzisiejsza „Wyborcza”. „Nikt nie mówi, że rzucali kamieniami w ambasadę. Ale sytuacja, że nasi ludzie formalnie organizują autokar na Marsz Niepodległości, zapraszają do niego młodzież i idą w tym kontrowersyjnym pochodzie, jest niedopuszczalna” - mówi w rozmowie z gazetą jeden z członków gnieźnieńskiego PiS.

Pełnomocnikiem partii w Gnieźnie jest Krzysztof Ostrowski, były starosta gnieźnieński. To on był jednym z liderów gnieźnieńskiej grupy na Marszu Niepodległości. „Po pierwsze, nie było żadnego zakazu udziału w tym marszu. Po drugie, nie mieliśmy żadnych partyjnych emblematów, więc to nie był wyjazd pod szyldem PiS. Po trzecie, nie ja byłem organizatorem wyjazdu, tylko Paweł Kamiński” – tłumaczy.

Rozmówcy „Wyborczej” zapowiadają, że po tym incydencie złożą do warszawskiej centrali partii wniosek o wykluczenie Ostrowskiego z partii. Chcą także sprawdzić źródła finansowania tego wyjazdu. „Nie mam sobie nic do zarzucenia. Rozumiem, że zbliżają się wybory i moi partyjni koledzy szukają pretekstów, żeby się mnie pozbyć” – komentuje Ostrowski.

MBW/Wyborcza

Komentarze

anonim2013.11.22 8:21
Świetnie, takie działania "łączą" prawicę a dadzą zwycięstwo PO i SLD. Tak trzymać Panowie z PiSu.
anonim2013.11.22 8:33
W podobny sposób, na własne życzenie i o własnych siłach, PiS całkowicie rozp......ił swoje struktury w Poznaniu. Dziś Peło wygrywa tam stosunkiem głosów 60:20. Metoda okazała się skuteczna, więc zostanie powtórzona w Gnieźnie, taa?
anonim2013.11.22 8:42
1. Nie było zakazu. 2. PiS nie był organizatorem Marszu co niestety pokrzyżowało plany Platformerskiej sitwie. 3. W Marszu wzięli udział również członkowie Klubów GP chociaż formalnie uczestniczyli w Krakowie. 4. Być może pojechali członkowie PiS, którym nie podoba się stagnacja i uśpienie liderów w ich regionie. To choroba, która niestety jest w wielu miejscach w Polsce. @Greg30 - obawiam się, że niestety możesz mieć rację. Nie tylko w przypadku tych dwóch miast :(
anonim2013.11.22 9:38
KOCHANI REDAKTORZY FRONDY! Gdybym była antypolskim i antykatolickim osobnikiem biłabym wam brawo za: 1. Notoryczne ilustrowanie artykułów o homolobby tęczą - ukradzionym cynicznie chrześcijanom przez lewaków biblijnym symbolem przymierza Bogiem, 2. Powielaniu po PROGRAMOWO antypolskiej i antykatolickiej GW jej jątrzącej prorządowej propagandy i plotek jak w powyższym artykule.
anonim2013.11.22 10:40
trafnie o PiSie: http://www.youtube.com/watch?v=6CM7d99gHs8
anonim2013.11.22 16:20
Najlepiej autokary na takie manifestacje brać przez BUSOMAT.PL