25.10.18, 19:08zdj. screen Youtube

PiS wygrało i dostrzega to nawet Czarzasty!!! 'Bez PSL i SLD ich nie pokonacie'

"Nie uzyskała Koalicja Obywatelska względnej większości. PiS te wybory w wielu miejscach bardzo, jeśli się patrzy na Polskę powiatową i na Polskę sejmikową, wygrał"-ocenił przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Włodzimierz Czarzasty. 

Zdaniem lidera SLD, "uporczywe budowanie podziału w Polsce na partie skupione wokół PiS i te skupione wokół PO" nie przyniesie efektu również podczas wyborów parlamentarnych. Dlatego reż, do pokonania PiS'u, Koalicja Obywatelska potrzebuje SLD oraz PSL.

Przewodniczący SLD pokdreślił, że w wielu miejscach Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory samorządowe, i to znacząco, "jeśli się patrzy na Polskę powiatową i na Polskę sejmikową". 

W ocenie Czarzastego, sytuacja ta pokazuje, że podział na partie skupione wokół PiS i wokół PO jest najzwyczajniej w świecie nieskuteczny.

W czwartek Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła zbiorcze wyniki wyborów samorządowych. PiS zdobyło 254 mandaty w skali kraju w wyborach do sejmików. Koalicja Obywatelska, z 194 mandatami, uplasowała się na drugim miejscu. Podium zamyka PSL, które zdobyło w sumie 70 mandatów. Dalej znalazły się następujące ugrupowania: Bezpartyjni Samorządowcy - 15, a SLD-Lewica Razem - 11.

Dla partii rządzącej jest to rekordowy wynik, jeżeli chodzi o sejmiki. Tymczasem opozycja totalna wciąż delektuje się zwycięstwami swoich kandydatów w dużych miastach... 

yenn/PAP, Fronda.pl