,,Ależ nas teraz czeka festiwal fajnopolactwa” – piszą internauci, komentując udostępnione dziś przez Platformę Obywatelska zdjęcia z porannego joggingu Donalda Tuska. Z nowego p.o. przewodniczącego PO postanowił zadrwić nawet senator Jacek Bury.

Wczoraj Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej wybrała Donalda Tuska wiceprzewodniczącym partii. Wcześniej z funkcji przewodniczącego zrezygnował Borys Budka. Tym samym były premier został pełniącym obowiązki przewodniczącego. Po powrocie do polskiej polityki Tusk ma wyprowadzić Platformę z kryzysu i poprowadzić opozycję do zwycięstwa z PiS. Ten ambitny plan zaczął od porannego joggingu, czym Platforma Obywatelska pochwaliła się w mediach społecznościowych.

Aktywność byłego premiera chętnie komentują internauci. Zadrwić postanowił nawet senator Polski 2050, Jacek Bury, który w styczniu opuścił szeregi Koalicji Obywatelskiej. Polityk przypomina stary dowcip o Stalinie.

- „Przypomina się dowcip o Stalinie: Radzieckie Radio: 6:30 Tow. Stalin wstaje a z nim cały ZSRR; 6:45 Tow. Stalin gimnastykuje się a z nim cały ZSRR itd.”

- napisał parlamentarzysta na Twitterze.

kak/Twitter, wPolityce.pl