26.02.15, 19:02Podpalono seminarium w Jerozolimie (fot. sxc hu)

Podpalono seminarium w Jerozolimie. Podejrzani są ekstremiści żydowscy

O sprawie informuje na łamach Radia Watykańskiego o. Piotr Blajer OFM. Franciszkanin wskazuje, że seminarium podpalono około 4 nad ranem. Ogień strawił kilka pomieszczeń budynku położonego niedaleko Starego Miasta. Co więcej na murach seminarium pojawiły się napisy bluźniercze wobec Jezusa Chrystusa, chrześcijan oraz skrajnie nacjonalistycznie.

O. Blajer przypomina, że to nie pierwszy raz, gdy chrześcijańskie obiekty padają w Ziemi Świętej ofiarą ekstremistów. Swoiste apogeum ataków miało miejsce na krótko przed wizytą w Jerozolimie Ojca Świętego Franciszka w ubiegłym roku. „Grupa młodzieży ubrana w stroje żydów ortodoksyjnych weszła w Tabga nad Jeziorem Galilejskim na teren należący do benedyktynów i zaczęła obrzucać kamieniami stojący tam krzyż. Na murze przed siedzibą Konferencji Katolickich Ordynariuszy Ziemi Świętej w Jerozolimie nieznani sprawcy napisali: „’Śmierć Arabom, chrześcijanom i wszystkim tym, którzy nienawidzą Izraela’” – przypomina franciszkanin.

bjad/radio watykańskie

Komentarze

anonim2015.02.26 19:29
Ci nietolerancyjni Polacy ... To na pewno polscy turyści.
anonim2015.02.26 21:54
to jawny przejaw antysemityzm dla lewicowych cymbałów o marihuanie i ksiedzu szmatławiec wyborczy się rozpisał na całą stronę o tym wydarzeniu nawet drobnej wzmianki nie będzie.