07.11.18, 08:20

Podpisz petycję do ministra Jacka Czaputowicza o azyl dla Asi Bibi

Możemy pomóc bezbronnej kobiecie, której grozi okrutna śmierć z rąk fanatycznych wyznawców islamu! Asia Bibi, pakistańska chrześcijanka, została skazana na karę śmierci przez powieszenie za dwa zdania wypowiedziane do swoich koleżanek: „Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzech świata. Nie zrobił tego dla was Mahomet”. Powiedziała to, ponieważ koleżanki natarczywie przekonywały ją do przyjęcia islamu. 

 

Chrześcijanka spędziła w pakistańskim więzieniu osiem lat. 31 października – po licznych interwencjach organizacji międzynarodowych – Asia Bibi została uniewinniona, ale wciąż nie może wyjść z więzienia, bowiem islamscy fanatycy grożą, że ją zabiją. 

Tuż po wydaniu wyroku uniewinniającego chrześcijankę przez Sąd Najwyższy Pakistanu, na ulicę wyszły setki wyznawców Mahometa. Wykrzykiwali nienawistne hasła, domagając się wykonania kary śmierci na Asi Bibi. Nie kryli się ze swoimi planami, wprost zapowiadając, że jeśli egzekucji nie dokona kat – to oni dokonają samosądu.  

Nie możemy być obojętni wobec tych wydarzeń! Jest ogromna szansa na uratowanie życia Asii Bibi i musimy ją wykorzystać. Dlatego zwracamy się do polskich władz z prośbą o interwencję dyplomatyczną i zaoferowanie azylu pakistańskiej chrześcijance oraz jej rodzinie.W Polsce przecież nie grozi jej śmierć z rąk fanatycznych wyznawców islamu! 

Im więcej uda się zebrać podpisów, tym większą presję wywrzemy na przedstawicielach naszego państwa. Nie zwlekaj – złóż swój podpis i wyślij zamieszczoną obok petycję do szefa polskiej dyplomacji!

 

TREŚĆ PETYCJI:

Szanowny Pan 
Jacek Czaputowicz
Minister Spraw Zagranicznych 

Do wiadomości:
Szanowny Pan
Rafał Rogala
Szef Urzędu do spraw Cudzoziemców

            

Szanowny Panie Ministrze!

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi spędziła ostatnie osiem lat w więzieniu w Pakistanie. Jej jedyną winą było wyznanie wiary w Chrystusa w prywatnej rozmowie z koleżankami – została jednak oskarżona o bluźnierstwo, karane przez wyznawców islamu karą śmierci! 31 października 2018 roku pakistański Sąd Najwyższy zdecydował o uniewinnieniu Asi Bibi ale wciąż zagraża jej – oraz jej rodzinie – śmiertelne niebezpieczeństwo. Tysiące islamskich fanatyków pragną śmierci chrześcijanki – tuż po ogłoszeniu uniewinniającego ją wyroku wyszli na ulice i wywołali zamieszki!

Gorąco więc proszę o przyznanie Asi Bibi oraz jej rodzinie azylu w Polsce, w kraju w którym nie grozi im żadne niebezpieczeństwo! 

Zdaję sobie sprawę, że to Asia Bibi musiałby wystąpić z prośbą o azyl, ale jestem przekonany, że po ośmiu latach pobytu w więzieniu może nie poradzić sobie ze zorganizowaniem wszystkiego samodzielnie. Dlatego apeluję by polscy dyplomaci pracujący w ambasadzie w Islamabadzie zwrócili się do niej z ofertą zorganizowania pomocy prawnej i logistycznej. 

Nie mamy czasu do stracenia. Asia Bibi oraz członkowie jej rodziny mogą stać się celem zamachowców lada dzień. Ufam, że przedstawiciele polskiego państwa zarówno w Warszawie jak i w Islamabadzie staną na wysokości zadania i pomogą uratować życie niewinnych osób, prześladowanych za wiarę.   

Z poważaniem

...

PETYCJĘ MOŻNA PODPISAĆ TUTAJ: https://popierajmy.pl/azyl_dla_asi_bibi