04.07.21, 12:16

Pogrom kielecki - bratobójczy mord ,,żydokomuny'' na syjonistach?

Mord kielecki nie był żadnym pogromem - ale precyzyjnie przygotowaną przez NKWD-UB operacją. Wybito niewygodnych dla "ludowej" władzy Żydów, a przy okazji oskarżono o wszystko Polaków - pisze na łamach "Prawego.pl" Jerzy Biernacki w tekście "Żaden wolny kielczanin...".

"Przy każdej kolejnej rocznicy morderczych wydarzeń w domu przy ul. Planty 7 czwartego lipca 1946 roku tenor wszystkich wystąpień medialnych jest zdumiewająco jednolity, wszystkie one bowiem mówią o pogromie, o tym, że pod przewodem milicji i wojska to tłum antysemickich Polaków dokonał tej potwornej zbrodni. Przyjęto bowiem, że prokuratorzy IPN odrzucili wszystkie tzw. „teorie spiskowe”, a więc zarówno hipotezę ubeckiej prowokacji, jak i dokonania mordu przez funkcjonariuszy NKWD i UB, z elementami inscenizacji mającej ukazać udział cywilów w morderczej akcji, według z góry założonego scenariusza" - napisał Biernacki.

Twierdzi się, pisał autor, że "jakkolwiek zbrodnię zainicjowali funkcjonariusze Milicji i UB i oni dokonali pierwszych zabójstw, to później jakoby dopuścili tłum (przedtem podburzony specjalnie kolportowaną wieścią, że Żydzi porwali dziecko „na macę”), który wdarł się do domu żydowskiego przy ulicy Planty 7 i dokonał „dzieła” lub raczej pierwszej jego fazy. Druga nastąpiła bowiem po dwu-trzygodzinnej przerwie począwszy od godziny 14.00, kiedy to przybyli „robotnicy” z huty „Ludwików”, m.in. niosąc jako narzędzia mordu żebra żeliwnych kaloryferów i, rzekomo razem z „motłochem”, do godziny 17.00 dokończyli krwawej roboty".

"Charakterystyczne, że w mediach, w których pisano lub mówiono o kolejnych rocznicach, nie znalazłem nikogo, kto powołałby się na książkę Krzysztofa Kąkolewskiego Umarły cmentarz (I wyd.1996). Jej autor, jeden z najwybitniejszych i najoryginalniejszych reportażystów polskich, zdobywca Lauru SDP, przez pewien czas (także w czasie kieleckich wydarzeń) młodziutki mieszkaniec Kielc, zawarł w niej rezultaty ponad 20-letnich, przeprowadzonych przez siebie badań nad tą zbrodnią" - zauważa.

"To on pierwszy stwierdził, że była to krwawa inscenizacja NKWD-owsko-ubecka, że nie było żadnego motłochu w domu żydowskim przy ulicy Planty 7, i że żaden wolny obywatel nie wziął udziału w mordzie. Pamiętam, jak omawiając tę książkę 20 lat temu w „Naszej Polsce” (jej drugie, „podziemne” – jak mawiał autor – wydanie ukazało się ok. 10 lat później), z dumą i z ulgą zarazem napisałem w tytule: Żaden wolny kielczanin… Z ulgą, gdyż poprzednio żyłem w smutnym i przygnębiającym przekonaniu, że za tę zbrodnię odpowiedzialni są wolni Polacy" - wskazał.
Jak dodaje Biernacki, była rzeczywiście próba prowokacji NKWD-UB, ale nieudana.

"Otóż podobne prowokacje próbowano zorganizować w okresie poprzedzającym lipiec 1946 roku, m. in. w Budapeszcie, na Słowacji, a także w Krakowie i w Rzeszowie. Próby te nie powiodły się w pełni. Próba kielecka też w gruncie rzeczy spaliła na panewce. Ośmioletniego Henia Błaszczyka przetrzymywano w komisariacie MO razem z ojcem – konfidentem UB" - stwierdził Biernacki.

"Nie w żadnej piwnicy żydowskiej. W domu przy ulicy Planty 7 żadnych piwnic w ogóle nie było. Mały zresztą plątał się w zeznaniach, nie wiedział właściwie (lub raczej nie mógł powiedzieć), gdzie go przetrzymywano. Jako dorosły, przyznał się do tego w pewnym wywiadzie, który po latach przedrukowała nawet „Gazeta Wyborcza”, przemilczając osobę dziennikarza śledczego, czyli Kąkolewskiego, który ten wywiad przeprowadził" - wskazuje.

Skoro prowokacja się nie udała, to zwalono winę na tłum. Jedną z pierwszych ofiar był rabin dr Seweryn Kahane, zastrzelony strzałem z rewolweru w tył głowy prawdopodobnie przez oficera NKWD. Według relacji świadków do domu przy ulicy Planty 7, gdzie byli Żydzi, nikogo nie wpuszczano. Był otoczony kordonem mundurowych. Prokuratora Jana Wrzeszcza komuniści wyrzucili na margines, bo domagał się uczciwego śledztwa w sprawie rzekomego pogromu.

"To nie była nieudolność kieleckiego UB, które – jak pisze się dzisiaj – nie potrafiło powstrzymać rozpędzających się krwawych zajść. Świadczy o tym m.in. dalsza (po krótkotrwałych perturbacjach) błyskotliwa kariera Spychaja-Sobczyńskiego. Z drugiej strony aż po rok 1947 władze „ukryły” rodzinę Błaszczyków, przetrzymując ich w zamknięciu, żeby tajemnica się nie wydała. Miało być tak, jak głosiła ówczesna propaganda: polscy antysemici, andersowcy, „prywaciarze”, polska antysemicka reakcja samorzutnie dokonała tej ohydnej zbrodni, w taki sposób, że nie można było ich powstrzymać" - wskazuje Biernacki.

Mord kielecki był zatem "zaplanowaną i precyzyjnie przeprowadzoną zbrodnią policji politycznej, z elementami inscenizacji tak wyreżyserowanej, by można było oskarżyć niczego nie przeczuwających kielczan. A jak ich wyłoniono i wyłapano? W bardzo prosty sposób. Oto w owe grupki rozprawiających mężczyzn wmieszali się tajniacy, umiejętnie podtrzymując rozmowy, podsłuchując itp. I kto nieostrożnie powiedział na przykład, że głosował 2xtak, a raz nie, kto pomstował na władzę ludową, kto po prostu był zamożnym rzemieślnikiem czy kupcem, tego tajniak klepał przyjaźnie po ramieniu dłonią pokrytą od wewnątrz warstwą kredy i już był naznaczony".

Później naznaczonych zgarnięto. Dziewięciu zamordowano po "procesach". 50 skazano na więzienie, kilku uniewinniono.

bsw/prawy.pl

Komentarze

Romek2021.07.5 11:46
Artykuł godny Frondy.Przecież w tum środowisku wiadomo,że wszystkiemu winni są Żydzi,awszystkie złe rzeczy jakie ich spotkały sami sobie robili.
Jim2021.07.10 14:37
Jak zabierasz głos w dyskusji, to przedstaw argumenty. Nie jesteś na zebraniu konsomołu gdzie głupie hasła nie wystarczą, żeby zaistnieć
Marek2021.07.5 9:56
Wychodzi na to, że największymi antysemitami są sami żydzi. Naród który zabił Boga a wywyższył Cezara wciąż zbiera owoce bogobójstwa a swoimi zbrodniami obarcza gojów. Tak będzie aż do chwili gdy Żydzi uznają Jezusa Chrystusa za Boga.
Jawny2021.07.17 9:50
Tu działa prosty mechanizm. Pewni Żydzi wstydzą się swego pochodzenia i chcą się ukryć w społeczeństwie. Albo zwyczajnie sią boją i rozglądają, kto aktualnie jest przy władzy i do tego lgną, choćby ta władza była zbrodnicza (opanowanie UB w Polsce). Zmieniają nazwiska (-ski, -icz). Ostentacyjnie zaczynają swe wywody od sztucznej deklaracji: "No, my Słowianie...". To jeszcze można jakoś zrozumieć. Ale niektórzy myślą naiwnie, że gdy będą psioczyć na Żydów, to się uwiarygodnią jako "Polacy": "Tak, tak, znałem pewnego Żyda. Wyjątkowa kanalia." Sam byłem świadkiem tego.
Agnieszka2021.07.5 9:37
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że w Polsce też żyją źli ludzie?
ller2021.07.30 5:18
Nadiezdo moze dlatego ze tak mocno wy na wschodzie probujecie na sile dorobic nam na sile przyslowiowa "morde" wymyslnymi akcjami nkwd w strojach imitujacych Polakow. Tak trudno Ci rozpoznac przebierancow i ich harce chirurgicznie ustawione w okreslonym kontescie jak ta akcja kilecka w momencie kiedy w Norymberdze rozgrywala sie sprawa polska?
Prawda2021.07.5 8:40
Żydo --Komuna w 1939 rzoku mordowała --Żydów co słuzyli w Polskiej Armi a rodziny na syberie wywozili ===Rozmawiałem w Londynie -dzieci oficerów co słuzyli w Polskiej Armi --Uratował ich ANDERS ==
Anonim2021.07.5 1:49
Cały świat wywrócą do góry nogami, aby tylko nie stanąć wobec prawdy o sobie. Jakaż to ekwilibrystyka intelektualna, jakież samozakłamanie. Cnoty męstwa brak?
Anonim2021.07.5 5:03
u polskich swin? brat cnot ale jest klamanie i zlodziejstwo.
Perfidia okupantów Polski2021.07.4 20:50
Hitlerowcy chcieli wrobić Polaków w Jedwabne ,a Sowieci w pogrom kielecki aby podzielić się własnymi zbrodniami ze swoimi ofiarami Polakami w celu zhańbienia ich przed Światem ...
Anonim2021.07.4 23:25
czemu na te smieci polskie wszyscy nalatujabo slabych sie bije bezkarnie. polaczek zawsze dobry do bicia byl i jest.
Owi tajemniczy "komuniści" w Kielcach2021.07.4 19:39
to konstrukt mentalny mający bardzo dużo wspólnego z równie tajemniczymi "nazistami" którzy w Niemczech rozpłynęli się w powietrzu 9 maja 1945 roku.
Anonim2021.07.4 23:28
polaczki tepe i zawistne tam byly. chcialy mienie Zydow i zabily ich dla mieszkan i zastawy.
Filip2021.07.4 17:52
Prawda jest taka, że pogromu kieleckiego dokonali Polacy, a przebieg był spontaniczny i przez nikogo nie zaplanowany. Wielu Polaków nie może pogodzić się z tą prawdą i wymyśla kolejne kłamstwa. Były jeszcze inne zbrodnie dokonane na Żydach w czasie wojny i po wojnie przez Polaków. Każdy może w google wpisać np. "zbrodnia w Lesie Siekierzyńskim" i przeczytać. Jestem Polakiem, ale z tego powodu nie będę zwalał winy moich rodaków na inne narodowości. Wielu uczestników pogromu kieleckiego było sądzonych i dostali wyroki, niektórzy otrzymali karę śmierci. Wśród sądzonych byli sami Polacy, osób innych narodowości nie było. Żaden z oskarżonych nie był zmuszany do zbrodni przez inne osoby, a więc każdy działał z własnej woli. Milicjant Stefan Mazur zastrzelił 20-letnią Żydówkę Reginę Fisz i jej dwu tygodniowego syna. Zabójcę skazano na karę śmierci, a wyrok wykonano. To jest tylko jeden z wielu przykładów.
miki2021.07.5 10:09
W wojsku nie byłeś i nie rozumiesz logistyki ... Kielce to duże miasto (w biały dzień) i był to kilka dużych formacji woskowych Milicja UB, KBW ..itp więc każdą rozróbę opanowali w 15 minut... a skoro nie zrobili tego w 6 godzin to znaczy że mieli taki rozkaz.. nie ingerować w prowokację... w przeciwieństwie do ciebie ja w wojsku byłem .. a jak to w wojsku ćwiczyło się i alarmy ..więc o drugiej w nocy robili nam alarmy.. generalnie w 15 minut "z piżamy" staliśmy po 15 minutach w pełnym rynsztunku z giwerami gotowi do dowolnej akcji ... se wyobraź kompanie 100 chłopa z kałachami (bardzo groźna broń) wystarczyło ino rozdać po 7 magazynków na hełm (łeb) i po kilaka grantów .. każdy spontaniczny cywilny "burdel" rozwalilibyśmy by w 5 minut.. pomimo tego że były to już czasy gdzie raczej mało proch wąchało się.. ledwie na okrojonych ćwiczeniach.. a w tym mieści takich kompani to mogło być i z 10 i nie "żółtodziobów" ino frontowców bo to były takie czasy ... więc skoro nie zrobili porządku w 30 minut doliczając czas dotarcia ..to znaczy się że mieli taki rozkaz nie ingerować ..stety nie stety w latach 1945 i później w Polsce rządziła żydo-komuna pod nadzorem Rosyjskim KGB.. więc nawet nie bardzo trzeba analizować źródła aby to zrozumieć .. na rozprawy sądowe za bardzo się nie powój ..bo to aż śmiech bierze ... podsądnych często w celi zabijano bez sądu .. albo męczona tak długo aż ofiara zgadzała się na oszukiwaną pokazówkę ...dowodów aż nadto gdyby to było w jakiejś odległej zapyziałej wiosce gdzie pomoc (zawiadomienie o zdarzeniu) zajmie a 8 godzin i coś się złego zadziało ...to przynajmniej "historyjka" była by prawdopodobna ...przyjechali jedni lub drudzy coś złego zrobili ..nikt nie widział (widział nie wiele) to bajki można by był snuć .. ale nie w tym przypadku ... ..tak więc daj "se siana" filip i nie ściemniaj .. bo to bajki ... i analiza źródeł dobitnie to pokazuje ...ale nawet gdyby nie było źródeł ... to za "nie posprzątanie" tej cywilnej "niby spontanicznej" rozróby dowódcy kompani formacji policji MO WP KBW i KGB poszli by normalnie do pierdla... a nawet nie postawiono im zarzutów... takie to proste aż do bólu proste... zaliczysz wojsko to zrozumiesz.. i byś przynajmniej kitu nie wciskał i nie robił z siebie pośmiewiska...
Filip2021.07.7 7:24
W czasie pogromu kieleckiego milicjanci, żołnierze i oficerowie WP przyłączyli się do mordowania Żydów, ale działali na własną rękę. Znam bardzo przebieg zdarzenia.
Anonim2021.07.4 15:46
bo antysemicka obsesja zjada male mozdzki polakow. zalosne przegrane dzikusy!
Rumcajs Polak2021.07.4 21:54
bo semicka obsesja zjada małe móźdzki żydków żałosne przegrane pastuchy !
Anonim2021.07.4 23:23
my na brak sily i wplywow nie narzekamy. Nikt nami nie pomoata, jak polaczkami do czarnej roboty i mycia niemieckich tylkow wyzwolonych w 1989.
Anonim2021.07.4 23:36
Jedna trzecia Nobli w nauce to Zydzi, nie wy, dzikusy! Jedyna Noblistka polska musiala do Francji jechac, by moc cos osiagnac. dzikusy polskie!
Jawny2021.07.5 8:14
I tu się odsłoniłeś do reszty! Pomijam już chorobliwą nienawiść do Polaków. Bo po śmierci Bóg nie zapyta, czy jesteś Żydem, czy gojem, czy zdobyłeś Nobla, czy Pulitzera. Zapyta, czy byłeś posłuszny Jego woli. Co zrobiłeś bezinteresownie dla bliźnich. Obyś to zrozumiał, nim będzie zbyt późno.
Portofino2021.07.4 14:01
Mija też 80. rocznica mordu dokonanego na lwowskich profesorach. Sami pomijamy męczeństwo Polaków i mówimy tylko o żydach.
"Żydów" po polsku piszemy2021.07.4 19:41
rozpoczynając dużą literą, tak samo jak "Polaków". Chyba, że jesteś cebulakiem i antysemitą, to wtedy możesz pisać "żydów" rozpoczynając małą literą.
Wielki-Iran2021.07.4 21:55
żydzi to nie ludzie to bestje żądne władzy i pieniędzy.
Portofino2021.07.5 13:07
Sam żydzie jesteś zawszonym cebulakiem.