03.03.18, 17:30Screenshot Youtube

Polacy na podum w Lahti!

Szczęśliwie zakończył się dziś dla polskich skoczków konkurs drużynowy w Lahti. Zajęli drugie miejsce ulegając jedynie Niemcom. W dzisiejszym konkursie wyjątkowo dobrze spisał się Kamil Stoch. Brawo Polacy!

Bardzo dobrze zaprezentowali się w Finlandii Niemcy, którzy po raz pierwszy stanęli na najwyższym stopniu podium konkursu drużynowego w tym sezonie. Polacy mieliby szansę na zwycięstwo, jednak nieco gorsza forma Stefana Huli i świetna dyspozycja Niemców nie pozwoliły sięgnąć po pierwszą lokatę.

Za Polakami uplasowali się Norwegowie, dla których konkurs rozpoczął się wyjątkowo źle – Daniel Andre Tande skoczył na odległość zaledwie 101 metrów w pierwszej serii, co zespół musiał potem nadrabiać. Na samym końcu zawodów udało im się przegonić Austriaków, którym nie udało się utrzymać trzeciej lokaty.

Dzisiejszy konkurs, wczorajszy trening i kwalifikacje pozwalają nam czekać w dobrych nastrojach na jutrzejszy konkurs indywidualny. Kamil Stoch ma ogromne szanse na zwycięstwo i tego mu życzymy!

dam/Fronda.pl