27.11.15, 11:49

Polański może spać spokojnie! Prokuratura nie będzie składać zażalenia!

Krakowska prokuratura postanowiła, że nie będzie wnosić zażalenia na decyzję sądu, który nie zezwolił na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych Romana Polańskiego. Oznacza to, że decyzja sądu się uprawomocniła.

Prokuratura zgodziła się z argumentacją krakowskiego sądu uzasadniającą decyzję odmowną. Przyznała, że reżyser w Stanach Zjednoczonych nie mógłby liczyć na rzetelny proces. Prokurator Janusz Hnatko w rozmowie z Radiem ZET powiedział: Stwierdzono podatność amerykańskich sędziów i prokuratorów na krytykę prasy, były także niejawne spotkania, na których instruowano strony, jak maja się zachować".

Również prokuratura zgodziła się ze stanowiskiem obrońców Polańskiego, że odbył już karę w USA, którą była 40-dniowa obserwacja psychiatryczna w więzieniu w Chino.

mm/RMF 24

 

Komentarze

anonim2015.11.27 19:02
Było przestępstwo, winny drogo się opłacił ofierze. Ofiara nie chce więcej wracać do incydentu z dalekiej przeszłości. Liczy się też jej głos w sprawie, o czym pismaki milczą jak zaklęci.
anonim2015.11.28 10:45
Obrzydliwy zboczeniec, który dzięki lewackiemu wsparciu całej międzynarodówki komunistycznej uszedł przed wymierzeniem mu sprawiedliwości. Przez to nigdy nie będzie mógł się oczyścić i dożyć końca swych dni w relatywnym spokoju, lecz będzie w swoim moralnym gnoju tkwił do ostatniego dnia, a po tem na dodatek przyjdzie jeszcze jeden sąd...
anonim2015.11.29 22:51
Drugim takim obrzydliwym zboczeńcem pedofilem jest lewacki polityk z partii zielonych w Niemczech, który po upublicznieniu swego zboczenia "oddelegowany" został przez partię do... Brukseli. Na imię ma Daniel... inny lewicowiec zielonych ma na imię Joszka... ...i tutaj zaśmiałem się szyderczo :D Koincydencje nad koincydencjami.