Wirtualna Polska przeprowadziła anonimową rozmowę z politykiem Prawa i Sprawiedliwości, który jest zdania, że w partii Jarosława Gowina panuje rozłam. Jak zapewnia, politycy Porozumienia nie będą chcieli rezygnować z ministerialnych stanowisk i udziału w koalicji dla Jarosława Gowina.

Jarosław Gowin w poniedziałek podał się do dymisji, ponieważ nie zgadza się z resztą rządu w kwestii przeprowadzenia majowych wyborów:

-„Popieram możliwość głosowania korespondencyjnego, ponieważ jest to w najbliższym czasie jedyna możliwa forma przeprowadzenia wyborów. Uważam przy tym, że wybory powinny być przesunięte. Zaproponowaliśmy swojemu koalicjantowi wprowadzenie poprawki z vacatio legis wynoszącym trzy miesiące. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji”- poinformował na specjalnej konferencji prasowej.

Po nim z funkcji wiceministra funduszy i polityki regionalnej zrezygnował Kamil Bortniczuk. Gowin zapowiedział, że w najbliższym czasie chce zająć się budową poparcia dla swojego projektu wprowadzenia jednorazowych zmian do konstytucji, aby przedłużyć do siedmiu lat kadencję Andrzeja Dudy i przełożyć wybory.

Michał Wypij z Porozumienia przekonuje w rozmowie z Wirtualną Polską, że Porozumienie może odrzucić ustawę PiS o wyborach korespondencyjnych gdy wróci ona z Senatu. Ma to się stać, jeżeli Parlament przyjmie poprawkę do konstytucji i przesunie wybory.

Nie stanie się tak jednak według anonimowego rozmówcy z PiS:

-„Jest rozłam u gowinowców, nikt nie będzie ryzykować ministerstwem, spółką czy mandatem w tak trudnych czasach. Nikt się również zbyt długo nie oprze kuszeniu. Trzeba będzie, to zbudujemy koalicję z tych ludzi, z których się da” – zapewnia polityk.

kak/  WP.pl