14.05.20, 16:21Fot. screenschot: Youtube - Polskie Radio

Polityk PO: Nasz elektorat chce walecznego kandydata

Wciąż maja trwać w Platformie Obywatelskiej rozmowy na temat zmiany kandydata w wyborach prezydenckich. Jutro rano w tej sprawie ma spotkać się zarząd partii, a jeszcze dziś wieczorem mają rozmawiać wszyscy członkowie klubu PO. Jak mówi portalowi wPolityce.pl europoseł PO Bogusław Sonik, elektorat PO domaga się kandydata walczącego, a bojkotem wyborów Małgorzata Kidawa-Błońska dała sygnał, że taka nie jest.

-„Nasza kandydatka zawiesiła kampanię i wezwała słusznie do bojkotu wyborów 10 maja, uznając, że nie spełniają norm. Jednak elektorat, który do tej pory sprzyjał naszej kandydatce, nie do końca zrozumiał ten przekaz” – przekonuje eurodeputowany.

-„Nie zawsze to, co jest słuszne, musi oznaczać zwycięstwo. Elektorat głównie szukał kandydata, który chce walczyć i pokonać kandydata większości sejmowej. Myślę, że elektorat bardziej doceniał wolę walki, niż to wezwanie” – dodaje.

Jak twierdzi, teraz Platforma potrzebuje kandydata, który od początku wykaże się walecznością:

-„Wydaje się, że przeważa opcja, że należy rozpocząć kampanię wyborczą z nowym kandydatem. Musi być kandydat, który pokażę natychmiastową waleczność, wolę walki, nie zważając na trudności, które stwarza PiS. Będzie walczył w takich warunkach, jakie zostaną przegłosowane w nowej ustawie”.

Polityk zaznaczył jednak, że warunkiem zmiany kandydata jest zgoda samej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. O tym, że to do niej będzie należała ostateczna decyzja, przekonuje też poseł Jerzy Borowczak.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.16 7:53
Ale oto co mówi Pan: „ Otóż nawiedzę was tak, jak zasługujecie na to podług waszych czynów/ Taki jest wyrok Pana/ W ich lasach ogień podłożę, / który trawi wszystko co tylko je otacza". Je 21, 14
ceramik2020.05.15 6:11
Przecież Polacy wiedzą to od PO wołania przez służby niemieckie, organizacji dywersyjnej PO. Następne Wiosny i Nowoczesne, czy Batorego, zorganizował Soros. Wiemy o tym i nie likwidujemy. Dosłownie, bo to zdrada i dywersja, a kara jest tylko jedna. KS.
J.2020.05.14 22:04
Oczywiście kandydatem będzie NIkodem Dyzma, znany już z prędkości, z którą zmienia kolory i partie. To dla niego ostatnia szansa powrotu do polityki. JK jest jednak złym znawcą charakterów. Tego karierowicza nie trzeba było wpuszczać na salony .
Hanna2020.05.14 19:59
Jeszcze się może okazać, że Kidawa była najlepsza- takie tam są kadry.
Dell2020.05.14 18:56
"Jednak elektorat, który do tej pory sprzyjał naszej kandydatce, nie do końca zrozumiał ten przekaz” – przekonuje eurodeputowany". Jak to jest "młody, wykształcony" Elektoracie, są rzeczy, których nie rozumiecie? Czy to możliwe?
Małgorzata2020.05.14 17:36
A może Hania Waltz ona się już sprawdziła. Obroniła swoją kamienicę. Hasło "Wasze ulice nasze kamienice." wiecznie "żywe".
Grizzly2020.05.14 17:27
Szambelan Warszawski jest waleczny - tyle kóz ukatrupił!
Toni 2020.05.14 16:59
W tym KO z Budki są sami waleczni idioci, już od 2015 roku wlcza z Polakami i polskim rzadem PIS, którego wybrali Polacy i myślą,że ich kanddat z PO czyli przestępczej Organizacji wygra wybory. 8 lat ich nierządów pokazało,że to nieudacznicy, zawsze im brakowało pieniędzy i po kawałku wyprzedawali Polskę.
katolicka kretynizacja polski2020.05.14 16:37
Ach te marzenia... Tylu jest bogatych Żydów ale mnie szczęście ominęło - "Gdybym był bogaczem Dejdel didel dejdel Digu digu didel, dejdel dum Cały dzień bym biddy, biddy bum Gdybym ja był wielki pan. Pracy bym się brzydził Dejdel didel dejdel Digu digu didel, dejdel dum Gdybym ja był biddy, biddy bum Digu digu didel, dejdel, pan." -
katolicka kretynizacja polski2020.05.14 16:30
Wydatki Kancelarii Prezydenta wyniosły ponad 880 mln złotych przez cztery lata! Jak to było? Komuniści i złodzieje? Wystarczy nie kraść? Ośmiorniczki to pikuś w porównaniu z tym jak kaczystowska mafia rabuje kraj. Prawie miliard na kancelarię tego debila? Na co, oprócz kasy dla wszystkich nieudolnych i niekompetentnych przydudasów upchanych na każdym możliwym stołku za wygórowane pensje można wydać miliard? Wydać uczciwie byłoby trudno. Wyprowadzić boczkiem i ukraść, nie mając nad sobą żadnego nadzoru - proste. Kur.wizyjny ludu - widzisz i nie grzmisz? Dalej ten bufoniasty kretyn i złodziej wam odpowiada?
Grizzly2020.05.14 17:29
Może prokurator zajmie się tym sk..., co sie podpisuje "katolicka...
Sonia2020.05.14 17:45
Człowieku ,jesteś naprawdę chory ,tak jątrzysz myśląc ,że zrobisz z ludzi głupków.Prezydent ma swoje obowiązki reprezentacyjne i fundusz przeznaczony na to.Każdy prezydent ma fundusz i wszystko jest transparentne.Każda władza ma swoich i ustawia ich na stołkach .Tak jest wszędzie .Na prezydenta oczywiście zagłosuję na Andrzeja Dudę ,moja rodzina także.Ty nie wiele rozumiesz z tego.Budżet prezydenta nie jest złodziejstwem.Sam prezydent nie prowadzi lewych interesów.Nic mu nie zarzucisz,choć bardzo się starasz.
katolicka kretynizacja polski2020.05.14 16:27
Głosuj na Konfederacje! Władimir Putin przybędzie na uroczyste zaprzysiężenie, będzie "mokry" pocałunek na lotnisku a wrak będzie ceremionialnie zwrócony pięknie opakowany. Polska zrezygnuje z tych hamerykańskich dostaw gazu i tego głupiego Baltic Pipe. Będzie nowa umowa Bosak-Gazprom, na sto lat. I powrócą Festiwale Piosenki Radzieckiej. Niech żyje przyjaźn polsko-radziecka
Glaudiusman2020.05.14 16:25
Nikogo waleczniejszego od ciotki nie znajdą. Bo to wszyscy tchórze i akustyczni pierdziele z mokrymi bąkami. Może być tylko śmieszniej, ale nie lepiej. Ciotka do szafy się nie zmieści.