14.11.13, 16:13fot.spekulator/sxc.hu

Polityka klimatyczna ONZ jest błędna. Globalne ocieplenie to fikcja

Dwutlenek węgla jest łagodnym gazem cieplarnianym, który wywiera znikomy wpływ na efekt cieplarniany, wynika z najnowszego raportu pt. „Rewizja Zmian Klimatu II – nauki fizyczne”, przygotowanego przez niezależnych naukowców skupionych wokół Pozarządowego Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (NIPCC).

W skład NIPCC wchodzą naukowcy z całego świata, którzy nie zgadzają się z alarmistyczną polityką wobec zmian klimatu, narzucaną przez Organizację Narodów Zjednoczonych i podległy jej Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu (IPCC). W zespole przygotowującym raport znaleźli się fizycy, geolodzy, klimatolodzy i chemicy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Indii, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Kanady, Danii, Rosji, Wielkiej Brytanii i Estonii.

„Raport powinien otworzyć oczy światowych przywódców, którzy padli ofiarą skandalicznego klimatycznego dyktatu IPCC” – uważa prof. M.I. Bhat z Wydziału Geologii i Geofizyki w Kaszmirze, jeden z recenzentów pracy. „Twierdzenie IPCC, że globalny poziom podnosi się ze zwiększoną szybkością i następuje zalewanie wodą tropikalnych atoli koralowych nie zgadza się z obserwowanymi faktami i musi zatem zostać odrzucone jako poważna dezinformacja” – dodaje inny z recenzentów, światowej sławy ekspert ds. paleofizyki i geodynamiki prof. Nils-Axel Moerner z Uniwersytetu w Sztokholmie.

Z pracy wynika, że według wszelkich dostępnych danych naukowych, obecnie występujące zmiany klimatyczne nie stanowią odchylenia od normy i nie są bezpośrednio wynikiem działalności człowieka w sensie globalnym. Na Ziemi występuje niedostatek dwutlenku węgla, gazu, który jest niezbędnym składnikiem odżywczym roślin, dlatego ograniczanie emisji przemysłowych C02 za wszelką cenę jest pozbawione logicznego sensu.

Naukowcy dementują ostrzeżenia, jakoby groziło nam masowe topnienie lodowców w wyniku większego stężenia gazów cieplarnianych. Nie istnieją także przekonujące dowody empiryczne, że obecnie mamy do czynienia z nasileniem ekstremalnych zjawisk pogodowych. Za wzrost temperatur w niektórych okresach XX w. w 66 proc. odpowiedzialne są promienie słoneczne – wynika ze zgromadzonych danych.  

NIPCC uważa, że obecnie prowadzona polityka klimatyczna przez społeczność międzynarodową, która pochłonęła już wydatki rzędu setek miliardów dolarów, nie przynosi spodziewanych rezultatów, a powyższe środki publiczne mogłyby zostać lepiej wykorzystane z pożytkiem dla obywateli.

Niepokojącym zjawiskiem jest także monopolizacja prac nad poznaniem zjawiska zmian klimatu przez agendy związane z ONZ, a także podporządkowanie nauki celom gospodarczym i politycznym, co jest zjawiskiem bez precedensu.

„Zmian klimatu, czy to spowodowane przez człowieka, czy nie, są zjawiskiem globalnym o bardzo rozmaitym wpływie na różne części świata. Poszczególne narody powinny ustanawiać własną politykę klimatyczną, w oparciu o zagrożenia, które mają zastosowanie do ich szczególnych warunków geograficznych, geologicznych, pogodowych i kulturowych” – czytamy w raporcie.

Naukowcy zwracają uwagę, że decydenci powinni oprzeć się presji lobbystów i zwrócić się w większym stopniu w kierunku naukowców spoza nadania ONZ.

„Wnioskiem NIPCC zaczerpniętym z szerokiej oceny dowodów naukowych, jest to, że jakikolwiek globalny wpływ człowieka na klimat jest tak mały, że jeżeli zostanie osadzony w tle naturalnej zmienności systemu klimatycznego nie jest niebezpieczny. Równocześnie globalna zmian temperatury występuje, ponieważ występuje ona naturalnie zawsze” – konkludują autorzy raportu.

Pełny tekst raportu pt. „Rewizja Zmian Klimatu II – nauki fizyczne” jest dostępny na stronach internetowych Instytutu Globalizacji (www.globalizacja.org). ZOBACZ TUTAJ

Komentarze

anonim2013.11.14 16:44
Wielkie mi odkrycie ! O tym, że globalne ocieplenie to fikcja wie każdy myślący człowiek. Hasło o globalnym ociepleniu jest tylko nachalną propagandą bez odzewu.
anonim2013.11.14 16:46
"Oczywiście zaskoczeniem to nie jest... jak się żyje w świecie krasnoludków, to wszystko można zanegować." No jak sie lewaki naczytaly amerykanskich "naukowcow", to tak, fakty takie jak cykliczne ocieplenie klimatu potem sie neguje...
anonim2013.11.14 16:51
PetesWicked - już dawno zostało to zanegowane i pisały o tym media publiczne, a że to fikcja to chyba każdy normalnie myślący wie
anonim2013.11.14 16:55
Fajna fucha-Klimatolog!.
anonim2013.11.14 17:17
Spory problem jest z klimatologami co się uczyli przed erą " globalnego ocipienia" coś tam bakają o badaniu CO2 w rdzeniach lodowych cyklach klimatycznych, aktywności słońca etc.
anonim2013.11.14 17:20
Czynnik a wpływa na b jak jesteśmy w stanie wykazać konkretną dodatnią korelację a z b. Ale w dobie "globalnego ocipienia" to w dyskusje włączy sie Daniel O. i zrelacjonuje pięknym aktorskim głosem zkublikowaną wiedzę "ekspertów" ... myślący się nie nabiorą ....
anonim2013.11.14 17:24
Najciekawsze jest to co napisał PetesWicked. Fronda wierzy w coś nadprzyrodzonego i już na tej podstawie można wnioskować, iż musi się mylić negując globalne ocieplenie.
anonim2013.11.14 17:25
" Czyli pełne zaprzeczenie globalnego ocieplenia we Frondzie..." ale co to znaczy? ociepla się ui owszem, czy istotnie statystycznie? jes problem z danymi historycznymi ( pomiary jakieś) a " globalne ocipienie" to zjawisko wmawiania ludziom, że ich aktywność wpływa na zmiany Globalne klimatu .... ale przynajmniej se konferencję "wspólnomyślących" można zrobić ... w tym kraju jest do tego wprawa .... ja bardziej wierzę śp. prof. Dynowskiej niż alowi nobliście ....
anonim2013.11.14 17:37
http://www.youtube.com/watch?v=4tCTG9OaX7A Frondo jak zapewnia największy specjalista od klimatu i przyjaciel Ala Gora Dawid Rotshield nie ma czasu na dyskusje i należy natychmiast jemu i jego kumplom przekazać 100 mld $ (postanowienie protokołu z Kyoto) żeby uratowali ziemię. Także są zbawiciele (wygląd koleżki to chyba kpina z Jezusa) a wy tu się powołujecie na naukowców, którzy nie siedzą w kieszeni tego typu oszustów.
anonim2013.11.14 18:01
Też mi wielkie odkrycie. Ale przynajmniej w końcu zaczyna to do ludzi docierać.
anonim2013.11.14 18:22
@nemo - o to to, słuszna uwaga, nieważne czy ocieplenie jest, czy tylko jest prawdopodobne ale zabulić solidnie kilku cwaniakom trzeba będzie.
anonim2013.11.14 18:28
Nie od dziś wiadomo, że tzw. ocieplenie klimatu to jedno wielkie kłamstwo i mistyfikacja. Pozdrawiam
anonim2013.11.14 19:09
Prawdziwie nierozumiejącym i każdemu "ZA" polecam sześcio minutowy filmik Maxa Kolonki Zielona energia -unijny przekręt. Prosto, dosadnie i z humorem pokazuje prawdę "ekonomiczną" stojącą za zieloną energią która wywodzi się z globalnego ocieplenia http://www.youtube.com/watch?v=XBRPTo-4cFU&feature=c4-overview-vl&list=PL1cAturoTLPOeNplO2p2Otx_DGCucGGeS
anonim2013.11.14 19:48
Mirek761 geotermia jest bardzo stabilną energią tj duże koszty na początku wiercenie instalacja o pozwoleniach i innych papierkach też wspomnę. Potem tylko prąd do pompy wody obiegowej i plaża bardzo uprościłem Z wiatrem trudniej jest albo i nie W szczegółach technicznych wielkim problemem są przyklejone zanieczyszczenia do śmigieł dramatycznie obniżające wydajność do 25% Wisienki na torcie tylko tego problemu są dwie Zanieczyszczenia to przyklejone owady (?!) i jak umyć wiatraczek tej wielkości Solary fajnie tłumaczy Kolonko Częstym błędem w analizie geotermi jest łączenie jej z pompami ciepła ("odwrócona lodówka") solary zaś łączone są z ogniwami fotowoltaicznymi Temat bardzo szeroki pozdrawiam
anonim2013.11.14 19:57
Przypominam, że jeszcze parędzieiąt tysięcy lat temu Europa była skuta lodem. Ludzi był0 jeszcze mało na Ziemi, a jednak przyszło ocieplenie klimatu i cały ten lód stopniał. W między czasie były jeszcze schłodzenia i ocieplenia i to dość nagłe (nawet pokoleniowe). Ciekawe co na to mówią zwolennicy wpływu człowieka na zmianę klimatu, pewnie stwierdzą, że tamte ocieplenia to przez palenie ognisk na których pieczono sobie "mamuty". :) Wpływ człowieka na globalny klimat jest mikroskopijny. Jeden wybuchający wulkan więcej zadymi niż ludzie przez dziesięciolecia. Jednak wpływ lobby klimatycznego jest tak duży, że wmówił ludziom, że jest to ocieplenie spowodowane działalnością człowieka. Cała masa darmozjadów czerpie z tego potężne korzyści, za które płacą zwykli obywatele. Drogie żarówki, płacenie za limity dwutlenku węgla, jakieś programy typu "natura 2000", gdzie trzeba ekologom płacić haracze i cała masa tego typu rzeczy o których nawet nie wiemy. Marzy mi się, że kiedyś ktoś ich wszystkich wystrzeli na księżyc (lub Marsa) i niech tam sobie budują swój ekologiczny "raj".
anonim2013.11.14 21:10
@mirek761 A mieszkałeś obok choćby jednego wiatraka? Czy słyszałeś ten nieustający hałas? Czasem dobiega, ten słyszalny dla ludzkiego ucha, z 2-3 km.
anonim2013.11.14 21:30
Warto pójść i posłuchać prawdy o tzw. efekcie cieplarnianym: Międzynarodowa Konferencja o zmianach klimatycznych, klimacie i energii Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, 21 listopada 2013 roku. Aula im. Roberta Schumana, bud. Auditorium Maximum, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ul. Wóycickiego 1/3 Organizatorzy: Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi oraz Sekcja Doktorancka Koła Naukowego Myśli Politycznej i Prawnej UKSW w Warszawie 10:00 Powitanie uczestników – Dlaczego wciąż zmagamy się z klimatem? Wolfgang Müller General Secretary, European Institute for Climate and Energy (EIKE) 10:15 Manipulacja vs. rzeczywistość - ONZ prze do sukcesu Marc Morano ClimateDepot, USA 10:45 Człowiek czy Natura? Debata Klimatyczna w NASA Walt Cunningham NASA Scientist and former Apollo VII Astronaut 11:30 - 12:00 Przerwa 12:00 Zmiana poziomu mórz – fakty i fikcja Prof. Niels Axel Mörner Department of Paleogeophysics & Geodynamics, University of Stockholm 12:30 Obiad 13:30 Koszty stawania się zielonym – przykład niemieckieej “Koncepcji Nowej Energii” Michael Limburg Vice-President, European Institute for Climate and Energy (EIKE) 14:00 Zmiany klimatyczne w przeszłości w ujęciu geologicznym Prof. Dr. Leszek Marks Institute of Geology, University of Warsaw 14:30 - 15:00 Przerwa 15:00 Katastrofa polityki klimatycznej i energetycznej Unii Europejskiej Dr Bolesław Jankowski Vice-president of Systems Research EnergySys Ltd. 15:45 Podsumowanie Dr. Holger Thuss President, European Institute for Climate and Energy (EIKE) Rejestracja uczestników: cfact.org/climatewarsaw Udział w konferencji jest bezpłatny! Przeczytaj także: Pech zwolenników teorii globalnego ocieplenia Pęka bańka propagandy w sprawie efektu cieplarnianego PS. Uwaga! Jednym z prelegentów jest Walt Cunningham, naukowiec NASA, były astronauta uczestnik programu Apollo VII - Walt Cunningham
anonim2013.11.14 21:32
O rzesz ty w mordę! A ja właśnie zamierzałem złożyć podanie o grant na badania wpływu globalnego ocieplenia na tęczę!
anonim2013.11.14 21:35
http://www1.ncdc.noaa.gov/pub/data/cmb/images/indicators/human-and-natural-influences.gif To że CO2 nie musi mieć aż tak dużego wpływu na globalne ocieplenie nie znaczy że ono nie występuje. Krytycy badania mylnie zresztą informują że CO2 "nie jest takie straszne". Nie jest, bo CO2 wspomaga wzrost roślin. Jest, bo nie wszędzie są rośliny i CO2 NADAL ma wpływ na klimat. Akurat po Frondzie i jej komentujących nie spodziewałem się większego poziomu na temat ekologii niż "Kolonko" itp...
anonim2013.11.14 23:04
@mirek761 - być może chodzi o to, że geotermię mamy w Polsce u siebie, wiatraki trzeba będzie sprowadzać z krajów, w których się od nich roi.
anonim2013.11.14 23:12
Zmiany klimatu są wynikiem AKTYWNOŚCI SŁOŃCA. To jedyny powód. CO2 produkowane przez człowieka nie ma takiego znaczenia jakie przypisują mu biurokraci i łasi na granty naukowcy. Nauczcie się wreszcie, że "efekt cieplarniany" jest DOBRODZIEJSTWEM, dzięki któremu istnieje życie na Ziemi!!! Największym producentem CO2 jest .... przyroda (oceany). Gazem cieplarnianym jest również (głównie) para wodna! Dość kłamstw i urojeń unijnych biurokratów!
anonim2013.11.15 9:22
@mirek761 - widać jak bardzo jesteś zindoktrynowany. W 1972 roku Klub Rzymski przewidywał wyczerpanie się zasobów ropy w 1990. To tylko jeden z bardziej znanych przykładów. To wszystko bez wyjątku są fantasmagorie bardzo bogatych cwaniaków robiących wodę z mózgu milionom ludzi z powodów ekonomicznych (obciążenia podatkami klimatycznymi), bądź ideologicznych (program depopulacji planety, czytaj: "aborcja", antykoncepcja, eutanazja).
anonim2013.11.15 9:25
@mirek761 - odnawialna energia jest kilkakrotnie droższa. Pozwólmy więc wyczerpać się energii nieodnawialnej, a potem zabierzmy się za wiatraki, solary i tym podobne futurystyczne rzeczy, absolutnie teraz niepotrzebne.
anonim2013.11.15 14:02
@mirek761... "zobaczymy czym matka natura zapłaci nam za naszą ludzką arogancję i gdzie nas wyśle razem z naszą techniką , wzrostem gospodarczym , bogami i marzeniami." Matka natura ma nas dokładnie w nosie i robi co chce na Ziemi. Wystarczy jeden skok płyt tektonicznych, na których ruch człowiek nie ma prawie ŻADNEGO wpływu, chyba że odpali na uskoku mega bombę atomową, i od razu mamy hiper trzęsienia oraz tsunami, które zmiatają z Ziemi wszystkie twory człowieka, dziesiątkując jego liczebność na takim terenie przy okazji. Wystarczy wybuch wulkanu w Yellowstone, aby ćwierć powierzchni USA znikło lub zostało zdewastowanych, a wokół globu ziemskiego rozsnuł się dymek, który spowoduje gwałtowne oziębienie klimatu i kłopoty żywieniowo-zdrowotne znacznej części populacji. Dlatego takie "szczyty klimatyczne" to bicie piany i tak jak napisał Lubliniak: "Cała masa darmozjadów czerpie z tego potężne korzyści, za które płacą zwykli obywatele". Bo tylko o to chodzi.
anonim2013.11.16 16:52
@Kriss http://www.skepticalscience.com/solar-activity-sunspots-global-warming.htm To tyle na temat aktywności Słońca mającego rzekomo być źródłem zmian klimatu. @Jack_Holborn® "To wszystko bez wyjątku są fantasmagorie bardzo bogatych cwaniaków robiących wodę z mózgu milionom ludzi z powodów ekonomicznych (obciążenia podatkami klimatycznymi), bądź ideologicznych (program depopulacji planety, czytaj: "aborcja", antykoncepcja, eutanazja)." To że kiedyś skończą nam się surowce
anonim2013.11.16 20:57
Przepraszam, nie dopisałem: to że kiedyś nam się skończą surowce jest pewne, to że jest bardzo dużo ludzi na ziemi też. Trzeba wierzyć naprawdę w fantasmagorie żeby tego nie wiedzieć.
anonim2013.11.17 23:47
@Anonymus - powtarzanie kłamstw o globalnym ociepleniu przez część środowisk naukowych jest zrozumiałe (pieniążki, granty, granty, pieniążki etc) Ale co ty człeku z tego masz? Też jakieś profity czy jeno rolę pożytecznego idioty? Polecam stronę prof.Dakowskiego http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=17&id=120&Itemid=63 tam jest wiele artykułów różnych autorów. Także o sfałszowanych "dowodach" tzw. naukowców nt globalnego ocieplenia a tak naprawdę walką z eksporterami węgla kamiennego. I jeszcze jedno, jest zrozumiałe poszukiwanie alternatywnych źródeł energii ale nie za pomocą kłamstwa!
anonim2013.11.18 17:50
"powtarzanie kłamstw o globalnym ociepleniu przez część środowisk naukowych jest zrozumiałe (pieniążki, granty, granty, pieniążki etc)" Rozumiem że budują te przeróżne detektory i inne rzeczy dla siebie, a nie żeby się dowiedzieć czy rzeczywiście coś jest nie tak z klimatem? Bo lepiej siedzieć na tyłku i nic z nim nie robić, założyć sobie że "wszystko jest OK" i żyć w takiej iluzji... "Ale co ty człeku z tego masz? Też jakieś profity czy jeno rolę pożytecznego idioty?" Ja z tego mam poczucie prawdy. Prawdy intelektualnej o świecie - ludzie opanowali cały glob i ich wpływ na niego nie może być znikomy. Nawet dziecko powinno się tego domyślić, szczególnie po rewolucji przemysłowej, a co dopiero w XXI wieku. "Także o sfałszowanych "dowodach" tzw. naukowców nt globalnego ocieplenia a tak naprawdę walką z eksporterami węgla kamiennego." "Walkę z eksporterami węgla kamiennego" podjęto bo sieć energetyczna w Polsce nie została zmodernizowana, bo to przestarzałe i coraz mniej efektywne źródło energii, w dodatku możliwe do wyczerpania. O tym jak chęć zysków z tej drugiej strony barykady przesłania ludziom zdrowy rozsądek możesz dowiedzieć się z Ameryki, gdzie chciwość ludzi wydobywających surowce naturalne jest legendarna do tego stopnia, że pewna rzeka stała się PALNA przez nieetyczną eksploatację ropy: http://www.grc.nasa.gov/WWW/k-12/fenlewis/History.html "I jeszcze jedno, jest zrozumiałe poszukiwanie alternatywnych źródeł energii ale nie za pomocą kłamstwa!" Co rozumiesz przez "kłamstwo"? Jeśli ktoś twierdzi że istnieje efekt cieplarniany czy że człowiek ma wpływ na klimat planety to dla Ciebie jest kłamstwo? Jak do tej pory dla mnie w Polsce głównymi kłamcami są ludzie próbujący utrzymać stary porządek, czyli ten oparty na nieefektywnej sieci energetycznej do której używa się węgla kamiennego i brunatnego, surowców które przy spalaniu wydzielają więcej promieniowania niż przeciętna elektrownia atomowa wydziela na zewnątrz. Nawet ojciec Rydzyk jest dla mnie większym przykładem uczciwości z tą technologią geotermalną w którą chciał inwestować niż dzisiejsze zbiorowisko energetyczne które nie dopuści do wybudowania choćby jednej elektrowni atomowej. Nie powiem "mafia energetyczna", bo raz że nie lubię wydźwięku teorii spiskowych, a dwa że sama opinia społeczna ma wpływ na postrzeganie takiej elektrowni; nie zawsze wyedukowana.