22.12.20, 18:01Fot. via: Pixabay - jwvein

Polscy kierowcy wrócą na Święta? Premier interweniuje we Francji

Premier Mateusz Morawiecki podjął interwencję u prezydenta Francji oraz premiera Wielkiej Brytanii ws. polskich kierowców, którzy po zamknięciu przez Francję granicy z Wielką Brytanią nie mają możliwości powrotu do kraju. Słowa szefa polskiego rządu dają nadzieję, że mimo kryzysowej sytuacji, uda im się wrócić do domu przed Bożym Narodzeniem.

W związku z wykryciem w Wielkiej Brytanii nowej odmiany koronawirusa, władze Francji zdecydowały się na zamknięcie granicy z tym krajem. Wskutek tej decyzji przy dojeździe do Dover utworzył się wielki korek, a polscy kierowcy nie mogą wrócić do kraju.

Interwencję podjął premier Mateusz Morawiecki, który rozmawiał o problemie z prezydentem Macronem i premierem Johnsonem.

- „Jestem w bezpośrednim kontakcie z naszymi służbami, które interweniują i sam osobiście również interweniowałem u prezydenta Francji i u premiera Wielkiej Brytanii, w nadziei, że ten korek zostanie szybko zlikwidowany i kierowcy będą mogli ruszyć” – poinformował szef polskiego rządu.

W ciągu najbliższych godzin ma dojść do porozumienia między Wielką Brytanią a Francją w sprawie wznowienia ruchu towarowego przez kanał La Manche.

kak/TVP Info, DoRzeczy.pl  

Komentarze

Nie martw się parchu o polskich kierowców2020.12.22 20:44
Święta tuż, tuż... I co ty Żydzie z sobą zrobisz? . . . . Pójdziesz do katoli-prawaków i szmalcowników nażreć się za frajer szynki, kiełbas, pasztetów? A po wieczerzy, jak typowy parch - skürwysyn wrócisz na blogi, forum Frondy i zaczniesz profanowac KK? Wyśmiewać się z CYT.: "głupie katolickie bydło", z choinki, że katol to hipokryta? A KIM JESTEŚ ŻYDZIE?
Po 11 ...2020.12.22 19:04
Ja się obawiam, że polscy kierowcy już nigdy nie wrócą. Pierwszego stycznia wejdzie w życie brexit. Polacy zostaną uznani za nielegalnych emigrantów. Trafią do angielskich więzień ... prosto w łapy prawicowych angielskich kibiców, którym Polacy zabierali pracę przez lata. Zdziwię się jak ktoś przeżyje. Anglicy to dumny naród, nie toleruje hord katolickich innowierców zabierających ich chleb i godność narodową.
leszczyna2020.12.22 18:56
Wrócą jak im testy zrobią na koronawirusa.
man.of.Stagira2020.12.22 18:22
Jak w marcu zamknął granice przed Litwinami, Łotyszami i Estończykami uniemożliwiając im powrot z rodzinami do domu to jakos był głuchy na interwencje premierów rzadow tych krajow , tak i teraz Emanuel pokazał mu palec bynajmniej nie serdeczny
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.22 18:18
Dziś w TVPis powiedzą że szMateuszek uratował Anglię przed głodem udrożniając przejazd w Dover!