20.09.13, 07:17Lalka Barbie (fot. cesarpb/sxc.hu)

Polscy politycy i ich bajkowe odpowiedniki

Andrzej Jaworski z PiS o ministrze Radosławie Sikorskim: - Jeżeli już minister Sikorski kogoś przypomina, to taki czarny charakter z bajek Walta Disneya, który się charakteryzuje takim cieniem. Złośliwym cieniem, który chodzi za różnymi postaciami i robi im krzywdę. Natomiast minister sportu Joanna Mucha przypomina Jaworskiemu lalkę Barbie: - Lalka Barbie tutaj by pasowało. Na zewnątrz jeszcze jakiś wygląd, ale w środku totalna pustka.

Zbigniew Ziobro, szef SP został porównany do ... Zorro: - Zorro. Taka osoba, która chce zrobić w Polsce porządek. No myślę, że to jest dość takie trafne porównanie. Nawet litera Z gra - powiedział rzecznik Patryk Jaki z SP. O Zbigniewie Ziobrze wypowiedział się również poseł PO, Marcin Kierwiński: - Strażnikiem Teksasu na pewno nie jest. Chciał być takim silnym szeryfem, a wyszedł taki lokalny posterunkowy.

Leszek Miller, szef SLD to według Wincentego Elsnera z Ruchu Palikota...Ojciec Chrzestny: - Jak patrzę na Leszka Millera to widzę Ojca Chrzestnego Marlona Brando i jego słynne powiedzenie: przyjaciół trzymaj blisko, a wrogów jeszcze bliżej.

A czemu nie porównano do jakiejś postaci fantastycznej samego Premiera Donalda Tuska? Ciekawe! Zabrakło również pytania odnośnie  Bronisława Komorowskiego, Sławomira Nowaka, Stefana Niesiołowskiego.

Sm/Superstacja; dziennik.pl

Komentarze

anonim2013.09.20 8:13
Niesioł - Gargamel "aaa, jak ja nie cierpię PiSu"
anonim2013.09.20 10:04
Coś podobnego?! Samemu mi trudno w to uwierzyć, ale tym razem podzielam opinię Mniemanologii (chyba się starzeję.. ;-)) )
anonim2013.09.20 10:12
A gdzieś czytałem, że Ziobro należał do PZPR
anonim2013.09.20 12:08
Donald Tusk- Kaczor Donald (nawet imię to samo, że nie wspomnę o sposobie wysławiania się) Radek Sikorki- Ken (partner Barbie) Sławomir Nowak- Smerf Zgrywus Bartłomiej Sienkiewicz- Papkin z Zemsty Fredry itd