04.06.19, 20:07Zdj. Twitter/Kancelaria Premiera (edytowane)

Polska adwokatem europejskiej drogi Ukrainy. Ważne spotkanie w Brukseli

Prezydent Andrzej rozpoczął wizytę w Brukseli, gdzie rozmawiał z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Później spotka się także z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Krzysztof Sitkowski, prezydent.pl– Spotkanie z Jensem Stoltenbergiem w kwaterze głównej NATO poświęcone będzie przedstawieniu Panu Sekretarzowi Generalnemu NATO stanu negocjacji na temat zwiększonej obecności wojsk amerykańskich w Polsce – mówił Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski. – Chcemy być transparentni wobec naszych sojuszników i na ręce Pana Jensa Stoltenberga Prezydent przekaże swoje plany i swoje decyzje dotyczące tego, co ma się wydarzyć w Waszyngtonie w kolejnym tygodniu, zakresu tej nowej obecności amerykańskiej w Polsce tak, żeby nasi sojusznicy poprzez Sekretarza Generalnego NATO byli w tej sprawie poinformowani – dodał minister.

Wieczorem w Brukseli Andrzej Duda będzie również rozmawiał z Prezydentem Ukrainy.– To będzie pierwsze spotkanie Prezydentów Polski i Ukrainy w nowej konfiguracji personalnej – dodał. Podkreślił też, że spotkanie Andrzeja Dudy z Wołodymyrem Zełenskim odbędzie się w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa Rzeczpospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej, co – jak stwierdził – jest symboliczne. – Polska chce być adwokatem europejskiej drogi Ukrainy – powiedział Krzysztof Szczerski.

Tysol.pl

Komentarze

Andrzej 2019.06.5 9:58
Ale Ukraina nas olewa ! I co dalej ?
Szlomo Rozencwajgier2019.06.5 9:33
Szanowny pan prezydent ze swoją koszer małżonką niech tam sobie wspierają kogo chcą. My nie mamy nic przeciwko. Ale pamiętajcie że my już dogadani! Przypomnij tam panie prezydent panu Kalkstein i panu koszer premierowi że na jesieni pierwsze transze czekamy! Zaraz po wyborach. Pilnuj pan tego.
PiS=UWbis2019.06.5 5:27
Jak jest rozkaz wspierać Żydów, którzy opanowali Ukrainę, to będą wspierać choćby po trupie Polski..
Marcin2019.06.4 22:14
Przezabawne... Polska nie ogarnia własnych interesów, gdzie byle żydek zza tylnego siedzenia wszystkim kręci, a chce byc mecenasem czegos takiego jak wroga nam Ukraina !!! ... a może to i dobrze, czego sie rząd "Polski" tknie... to zamienia się w ... dług Narodowy, na całe pokolenia na przód ;P Udupimy banderowców na ich własne zyczenie... no bo chyba chca Polskiej "pomocy"... chcą?! ;P
Marcin2019.06.4 22:24
Bym zapomniał... jawny dług to na dzis ponad bilion, a ukryty to 4... razem daje około pieciu bilionów złociszy Było wyliczenie ile na jednego obywatela przypada, ale nie tyle że zapomniałem, tylko doznałem udaru mózgu, bo zrozumiałem, w jakiej czarnej doopie jesteśmy Nasze obligacje wykupuja co madrzejsze rzady państw które nas nie lubią... tak tak, te co nie lubią... nie ma to jak szantażyk, że Musicie nas od zaraz spłacic, bo jak nie... macie tańczyć jak my gramy ... ;P
Ix Ypsilon2019.06.4 21:39
Polska czym? Adwokatem Ukrainy??? Czy p. Duda nie obarcza zbyt Polski w swoim osobistym imieniu???