Polska firma Publicon Sport podpisała właśnie umowę na wyłączność z UAF Marketing LLC. Oznacza to, że Publicom będzie ekskluzywnym partnerem handlowym Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej. Zadanie Publiconu to wyszukiwanie w Polsce partnerów i sponsorów dla ukraińskiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej, która w czerwcu będzie gospodarzem dwóch meczów Ligi Narodów UEFA.

Piłkarska reprezentacja Ukrainy w czerwcu zagra w barażach o udział w mistrzostwach świata, a następnie w Lidze Narodów UEFA. W roli gospodarza wystąpi w dwóch meczach w Polsce – informuje PAP.

Mecze Ligi Narodów, w których wystąpi reprezentacja Ukrainy, odbędą się w Łodzi, na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla. 11 czerwca nasi wschodni sąsiedzi zmierzą się z Armenią, a trzy dni później zagrają z Irlandią.

Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny, to także nośnik idei i wartości. Marketing sportowy to coś znacznie więcej niż ekspozycja logo i szacowanie ekwiwalentu medialnego. Taką wartością jest między innymi solidarność – powiedział Szymon Sikorski, CEO i strateg Publicon.

Pochodząca z Wrocławia firma Publicon działa na rynku sportowym już od 15 lat i reprezentuje między innymi Polski Związek Triatlonu, Hubert Hurkacz, ORLEN Team, Grupa Sportowa ORLEN czy Mateusz Masternak. Do grona jej klientów należą też dopiero zdobywający popularność sportowcy jak: Szymon Ładniak, Mateusz Kaprzyk, Robert Wilowiecki, Zuza Witych, czy Bartek Przedwojewski.

Warte odnotowania jest, że firma Publicon Sport od początku wojny obronnej Ukrainy przeciwko agresji Rosji aktywnie wspiera dotkniętych wojną Ukraińców. Publicon wraz ze swoimi partnerami ufundował m.in. zakup karetki dla szpitala w obwodzie lwowskim. Ponadto Publicon – jak czytamy – jest zaangażowany w rozwój platformy TheSport.pl, portalu internetowego pokazującego świat sportu z różnych perspektyw – umożliwia to spojrzenie na sport oczami zawodowców, trenerów, działaczy czy też amatorów.

 

mp/pap/publicon/money.pl/forsal.pl