30.01.16, 11:15

Polska w remoncie: Wiceszef MSW zapowiada mniej biurokracji w policji

Już niebawem polską policję czekają zmiany, dzięki którym zmniejszona zostanie biurokracja. Chodzi przede wszystkim o "odchudzenie" Komendy Głównej Policji.

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Jarosław Zieliński zapowiedział, że jego celem jest przede wszystkim odbiurokratyzowanie Komendy Głównej Policji poprzez zmniejszenie liczby etatów. W tej chwili w Komendzie Głównej jest ich ponad dwa tysiące. 

Minister zapewnia jednak, że chodzi o przeniesienie etatów, a nie zwolenienia ludzi. Odchudzenie Komendy Głównej miałoby się dokonać poprzez przeniesienie części etatów z centrali do komend regionalnych. 

Już na samym początku liczba etatów ma zostać zredukowana o 350 dzięki przeniesieniu Biura Operacji Antyterrorystycznych do struktur Centralnego Biura Śledczego Policji.

"To nie będzie jednak koniec procesu, czeka nas dalsza analiza stanu kadr" - zapowiada Zieliński.

Wiceminister zapowiedział również przywrócenie posterunków lokalnych oraz nowy nabór do policji, który miałby pomóc w zapełnieniu wakatów, które przez to się utworzą.

emde/wiadomosci.dziennik.pl

Komentarze

anonim2016.01.30 11:35
Po co biurokracja skoro mamy nowego superministra, który będzie się zajmował przydzielaniem zadań policji.
anonim2016.01.30 12:06
Podobnie powinno być z Wojskiem Polskim. W tej chwili ok 70 % żołnierzy to zwykli urzędnicy. A co do policji to cieszę się, że ci co kazali inwigilować dziennikarzy w czasach afery podsłuchowej teraz wycierają perony. Oby podobny przykład obecna ekipa dała dyspozycyjnym sędziom niszczącym ludziom życie w imię podlizywania się antypolskim gremiom (jak w przypadku skazania za hasło "nie przepraszam za Jedwabne" czy za w pełni demokratyczny protest przeciw promocji zydowskiego zbrodniarza).