16.03.18, 11:16zdj. screen Youtube

Polska zbojkotuje Mundial? Szef BBN odpowiada

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Soloch w rozmowie z radiem RMF FM odniósł się do sprawy zamachu na Siergieja Skripala oraz jego córki. 

"Nie mamy żadnych podstaw, żeby nie wierzyć Brytyjczykom"- podkreślił Soloch. 

Jakie będą konsekwencje tej sprawy dla relacji polsko-rosyjskich? Również w kontekście zbliżającego się Mundialu, który odbędzie się w tym roku w Rosji. Według zapowiedzi brytyjskiej premier, Theresy May, Wielka Brytania zbojkotuje mistrzostwa. 

"Nie ulega wątpliwości, że dla nas wiarygodne jest stanowisko władz brytyjskich. Nie mamy żadnych podstaw, żeby nie wierzyć Brytyjczykom"-powiedział szef BBN w rozmowie z RMF FM. 

"Poczekajmy, co będą dalej mówili Brytyjczycy. Solidaryzujemy się z nimi. Jesteśmy gotowi udzielić im pomocy"- zadeklarował współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy. Jak dodał, na razie nie ma oczywiście konkretnych propozycji ze strony Wielkiej Brytanii. Pytany o bojkot Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji, Paweł Soloch odpowiedział:

"Andrzej Duda powinien zastanowić się, czy w czerwcu pojechać do Rosji na Mundial. Temu zastanowieniu powinny towarzyszyć konsultacje z naszymi partnerami. W tych kwestiach na pewno będziemy się konsultowali w pierwszym rzędzie z Wielką Brytanią, w dalszej kolejności - z naszymi sojusznikami"-poinformował szef BBN. 

yenn/RMF FM, Fronda.pl