04.05.19, 11:05Zdj. European People's Party CC BY SA 2.0, via Flickr

Polski ciemnogród nie poznał się na geniuszu 'Króla Europy'!!! Na szczęście jest opozycja...

Nie milkną zachwyty opozycji i jej "autorytetów" nad wczorajszym wystąpieniem Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Wielbiciele przewodniczącego Rady Europejskiej, politycy i publicyści uciekali się w swoim zachwycie do coraz to śmielszych porównań. 

W zasadzie nie ma co za wiele pisać. Oddajmy głos Waldemarowi Kuczyńskiemu:

"Ani wasz żywiciel i nadzorca z Żoliborza ani nikt z jego otoczenia, ani nikt z Was, nie jest zdolny do wygłoszenia równie wielkiej mowy, jak Tusk. Jesteście na to za wściekli, za bardzo ograniczeni w horyzontach, podli wobec inaczej czujących. Tusk to mądrość, wy to marność"-napisał na Twitterze były minister. Był to komentarz do newsa opublikowanego na wPolityce.pl. Portal zebrał komentarze internautów na temat wystąpienia Donalda Tuska. 

Nie podobał Ci się wykład byłego premiera? Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO wybacza Ci, funkcjonariuszu propagandy, wszak zapewne nie zrozumiałeś wykładu, bo w ogóle mało co rozumiesz!

"Nie ma co się zżymać na tych funkcjonariuszy propagandy zarówno partyjnej jak i medialnej służących obecnej władzy. Część po prostu nie zrozumiała Donalda Tuska,bo w ogóle mało rozumie, a część boi się Go tak,że jej rozum odbiera. Tak czy owak dzięki DT byliśmy w normalnej Polsce"-napisała na Twitterze posłanka Platformy Obywatelskiej. 

To jeszcze nie wszystko. Były nawet porównania do Lecha Wałęsy w słynnym wystąpieniu w Kongresie USA (Bogdan Zdrojewski):

"Obok wystąpienia @PresidentWalesa w Kongresie Stanów Zjednoczonych to dzisiejsze @donaldtusk przejdzie do historii. Nie tylko naszej. Może stać się też pewnym wzorcem przemówień męża stanu"

Profesor Wojciech Sadurski, prawnik i pomysłodawca "Obywatelskiego Trybunału Stanu", poszedł jeszcze dalej:

"Po świetnym wykładzie na UW, prawica złości się, że Tusk nie powinien „wtrącać się” do polityki krajowej, bo stoi na czele międzynarodowej organizacji. A Karol Wojtyła mógł? Ktoś powie: co za porównanie! Trochę racja. Tusk przewodniczy instytucji świeckiej, więc tym bardziej może"- napisał. 

Dorzućmy jeszcze mecenasa Romana Giertycha:

"Wykład PDT poza zasięgiem kogokolwiek z obecnej władzy. Nawet kamieniem nie dorzucą"-napisał były wicepremier, obecnie- obrońca prominentnych polityków opozycji. 

"Donald Tusk mówi z sensem, spokojnie, spójnie, nikogo nie obraża i nie dyskredytuje, używa trudnych słów, buduje zdania wielokrotnie złożone i nie krzyczy. Czy na pewno jest politykiem z Polski?"-zachwycała się Eliza Michalik. 

Mało? Dodajmy jeszcze Marię Nurowską, która obwieściła, że Tusk "Jest gigantem na tle pisowskiej zbieraniny!"

Pisowcu, nadal nie kochasz Donalda Tuska? Nie chcesz, aby był prezydentem? Tytus Hołdys wyjaśni Ci, dlaczego!

"Dla Donalda Tuska największym problemem w walce o potencjalną prezydenturę może być to, że jest za inteligentny dla większości społeczeństwa".

yenn/Fronda.pl

Komentarze

Mathilda2019.05.6 0:18
Iwona Śledzińska-Katarasińska , to ta od mediów osoba, która rzucała kłody pod nogi katolickim mediom ... ale się wdzięczy i zachwala jak wyżej podaje swego promotora DT ... (czyżby proroczo Do Tiurmy?) ... to nawet pełne nazwisko wyleciało jej z pamięci, kiedy manipulując usprawiedliwieniem kręci ... Mistrzowi od spraw Tu-PO-lewa znów się tronu zachciewa i tym razem ze wsparciem Lufthansy bo mając putinowe nie bierze swej szansy...? No a przyjacielski Bolek już tworzy dlań ... złotego cielca, „z komputera nowej generacji” z przykazaniami, jak od wisielca.
K.A.2019.05.5 10:57
Drodzy Internauci, kilka dni temu widziałem fragment wystąpienia Tuska. Niczym mnie nie zaskoczył. Tusk to Tusk. Prawdopodobnie przeszedłbym do porządku nad tym, gdyby nie to, że w TV obejrzałem fragment archiwalnego nagrania z wystąpienia Ignacego Jana Paderewskiego. Namawiam wszystkich do obejrzenia jednego i drugiego materiału. Sami porównajcie. Zobaczycie Tuska. Sprzedajnego człowieka który za parę euro sprzedał rodaków. (czyim on jest rodakiem? Kto to wie?.) i patriotę Ignacego Jana Paderewskiego. Patrząc na polską scenę polityczną nasuwa się pytanie kto na kogo głosuje. Kto na totalną opozycję, a kto na pisio-rów ?. Może to idioci kontra ludzie światli, a może jednak to szuje przeciw ludziom uczciwym ?. Czyż by Hitlerowi i Stalinowi udało się zniszczyć w tak wielkim stopniu to co było najwartościowsze w Narodzie ?. Gdzie Bóg, Honor, Ojczyzna ?. Patriotyzmy to puste słowo ? Liczy się tylko koryto ?. Czyż by w Polsce było tak wielu potomków hitlerowskich hord i sotni kozackich?. Rozejrzyjcie się dookoła i sami sobie odpowiedzcie.
www2019.05.4 20:48
Jeśli Tusk tak wspaniale, prosto, zrozumiale i rzeczowo przemawiał, jak to całe lewactwo pieje z zachwytu, to ja tu czegoś nie rozumiem... Czy nie ma drugiego lewaka w Polsce, który byłby w stanie prosto, rzeczowo i zrozumiale zachwycać, żeby lewacka gawiedź miała swojego idola? Czy bez Tuska cała lewacka Polska nie jest sama w stanie sklecić zrozumiałego przemówienia? Jeśli tak, to w lewactwie nastały lata naprawdę nędzne i lewacka statystyka niestety nie zachwyca.
Romain2019.05.4 17:24
To było epokowe wydarzenie! Cały świat rozważać to będzie do końca świata i jeden dzień dłużej z muzyką świątecznej pomocy w tle. Dzieci będą już od września czytać w przedszkolu, a KODówki swoim dzieciom do poduszki. Maturzyści już wiedzą, na jaki temat będą pisać. No i potrójny Nobel dla Tuska: pokojowy, literaturowy i za całokształt!
Jan Radziszewski2019.05.4 15:12
Na razie Tzw królik Donald Tusk wraz z Antychrystem Alberto Tajani synem Bp i hebrajskiej zakonnicy "Bestii z morza" , na fali powodzenia wśród elity UE wspaniale płynie do końcowego portu . tj portu wiecznej wieczności - pod wpływem duchów "(...) które wychodzą ku królom całej zamieszkałej ziemi /Ap 16,13-14) Ale ta wielka fala powodzenia jego zaprowadzi wraz z swym pryncypałem tj synem zatracenia do czeluści piekielnych tj jeziora ognia i siarki " I pochwycono Bestię a z nią fałszywego Proroka (...) Oboje zostali wrzuceni do ognistego jeziora gorejącego siarką /Ap 19,20 ; Ap 20,10) jeśli się ktoś nie znalazł się zapisany w "Księdze życia" został wrzucony do jeziora ognia /Ap 20,15) tak więc jak straszny będzie po śmierci los królika UE Donalda Tuska wraz z ferajną innych królików z UE oraz PO
Marek2019.05.4 14:36
Kto nie rozumie lub krytykuje Tuska, ten głupek. Bardzo rozwinięta intelektualnie postawa jego najwytrwalszych zwolenników. Na szczęście nie wielu ich zostało.
Ted2019.05.4 13:41
Tusk- to pryszcz, dziś jest , jutro go nie będzie w polityce, ale UW - to jest problem dla ludzi przyzwoitych. Jak studiować w takiej lewackiej, antypolskiej, antykatolickiej uczelni ?
Toni2019.05.4 13:23
Donald tusk to tylko srul jełoropy.
Nina2019.05.4 13:22
Tusk to tylko marny niemiecki kundel robi co mu każą bo oni opłacali jego kampanię jak startował w wyborach w Polsce. To zdrajca i współczesny targowiczan. Od dawna słuzył im jako OSCAR.
lomo2019.05.4 12:48
Ciemnogrodzianie rozumieją tylko łatwy język, powiesz 500+ i dla nich wszystko jasne.
anonim2019.05.4 22:15
I karakan żoliborski jest gwiazdą betlejemską.
zygfryd2019.05.4 12:37
Tylko jedno słowo sie ciśnie na usta DNO panie Tusk
Jahu2019.05.4 12:25
Donald miał wygłosić bardzo bardzo ważne, wręcz epokowe przemówienie..no i wygłosił, powiedział gębą swojego nowego Palikota, że jesteśmy świniami..
Michał Pasierb2019.05.4 12:08
Wpis B. Zdrojewskiego wg mnie najlepszy;bardzo podoba mi się zestawienie Tuska z Wałęsą. Pozostałe to zwykłe lizusowstwo a ten pani słynnej pisarki, specjalistki od czarów przy pomocy laleczki woodoo, rzeczywiście przyciągający (wzrok kolorem)...
Roman2019.05.4 12:08
'Polski ciemnogród nie poznał się na geniuszu Tuska!!!' Także ciemnogród opozycyjny, bo taki też istnieje. To prawda. Pozdr.
Mirek2019.05.4 11:51
Ten tzw wykład Tuska na pedalskiej uczelni był tylko łabędzim śpiewem . Tuskowi zabrakło argumentu w postaci strajku "nauczycielek" który został wcześniej zneutralizowany przez rząd . Tusk przyjeżdża do Polski wówczas gdy może zamieszać a wszystko to w celu obalenia rządu . Sytuacja Tuska jest licha krótko mówiąc . jeżeli PiS wygra wybory w październiku to po Tuska upomni się prokurator .....to jest pewne jak amen w pacierzu . Chodzi o zdradę smoleńską i o złodziejstwo w wysokości 500 mld złotych . Takie właśnie pieniądze zginęły w latach rządów Tuska .
Cogito ergo sum2019.05.4 11:35
Oceny przemówienia Tuska w oczach opozycji w stylu 500 000 na marszu KOD. Wyraźnie są na intelektualnym kacu po bladym wystąpieniu magistra Tuska na UW.
Ukasz2019.05.4 11:32
Ale się uśmiałem z tych komentarzy. Oni naprawdę w to wierzą co piszą :D : :D
anonim2019.05.4 22:12
I bardzo dobrze że wierzą, bo jednozębne mohery wierzą tylko radiu ma ryja.
Mathilda2019.05.6 0:00
Widać u ciebie CHAMSTWO i BLUŹNIERSTWO jak u bezimiennego trolla ... który stracił już swoje dobre imię ... .. i nawet jeśli chce „nicka” to ten nie chce mu służyć i przed nim ucieka i znika. Uważaj na swoje implanty, bo same wypadną tobie.
Tomek 3.202019.05.4 11:26
Podstarzały niemiecki agent w lisie przemowie udaje dobrego dziadka. Nie kupuję tego.
anonim2019.05.4 22:09
A kto ci każe kupić. Żoliborski gnom, też niczego sam nie kupuje.
Marek2019.05.4 11:20
Mam nadzieję ,że ludzie(wyborcy)przeanalizują ten cały zjazd i pokażą ''paszli won"tym pseudo elitom na spędzie UW,między innymi dzięki temu dupkowi z liberte,oby więcej tego dziadostwa a zaorzą się sami.
anonim2019.05.4 11:16
Polska "prawica" jet zakłamana, zdegenerowana i coraz więcej wskazuje na to, że zboczona jak co drugi ksiądz który jest homoseksualistą lub pedofilem!!!
Marek2019.05.4 11:24
Wiadome z autopsji...
zorro2019.05.4 11:47
debil i głupi wieprz to poliamorysta
Jahu2019.05.4 15:10
Ty lewaku jak śmiesz mówić, że homo jest zboczeniem..teraz proszę donieść na siebie do prokuratora za homofobizm
Moni2019.05.4 11:14
To nie był żaden wykład, to była prosta nowo-mowa Tuska zdziwionego tym, że swoim przyjazdem nie wywołał ogólnopolskiego powstania. Ta mowa Tuska lokuje się w tej samej kategorii co wystąpienia Gomułki wykluczającego z życia publicznego Żydów oraz chrześcijan i Kościół. I tyle z tej mowy Tuska pozostanie za kilka miesięcy.
Teresa2019.05.5 10:37
Nie mogę słuchać tego Pana już od wielu lat ,nie dość ,ze nic mądrego nie wymyślił w tym ,,Wykładzie'' nazwijmy to ,to wada wymowy utrudnia mi skupienie uwagi na słowach tego Pana
cd2019.05.4 11:12
Jażdżewski ukradł „liderowi opozycji” show i powiedział to, co król Europy naprawdę myśli...
zorro2019.05.4 11:46
ryży czopek merkel to zło jak przywódcy targowicy --wysłannik złodziei obcego wywiadu