16.05.21, 07:00fot. yt/telewizja repulika

,,Polski Ład'' - dekada przyśpieszonego rozwoju Polski we wszystkich dziedzinach

1.Wczoraj liderzy Zjednoczonej Prawicy przestawili zawartość „Polskiego Ładu”, obszernego programu rozwojowego naszego kraju także z wykorzystaniem środków unijnych zawartych w wieloletnim budżecie na lata 2021-2027 i Funduszu Odbudowy.

Program ten obejmuje wszystkie grupy społeczne, każdą dziedzinę naszej gospodarki, całą sferę społeczną ale i także ważne elementy tożsamościowe: troskę o dziedzictwo, odbudowę zniszczonych przez Niemców zabytków (z centralną inwestycją odbudową Pałacu Saskiego), czy nauczanie historii w z decydowanie większym niż do tej pory wymiarze i podziale na historię powszechną i historię Polski.

Program jest przedstawiony na 130 stronach, dobrze policzony i udokumentowany, a ponieważ znakiem rozpoznawczym Zjednoczonej Prawicy po 6 latach rządzenia jest wiarygodność, co potwierdzone zostało pełną realizacją najważniejszych deklaracji wyborczych z poprzednich kampanii, Polacy powinni być pewni, że i te zapowiedzi zostaną zrealizowane.

2. W krótkim tekście, nie ma możliwości omówienia wszystkich zapowiedzi zawartych w Polskim Ładzie więc z konieczności skupię się na jego 5 filarach wyróżnionych także w tym dokumencie: wzrost nakładów na ochronę zdrowia i jej gruntowana przebudowa organizacyjna, przebudowa systemu podatkowego, mocne wsparcie dla inwestycji w tym samorządowych, wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego szczególnie dla rodzin z dziećmi, wsparcie dla emerytów.

Podniesienie nakładów na ochronę zdrowia i tak do tej pory znaczące (z 75 mld zł w roku 2015 do 110 mld zł w 2020 roku), zdecydowanie przyspieszy, w 2023 roku będzie to już 6% PKB czyli około 150-160 mld zł, a w roku 2027-7% PKB, w wymiarze finansowym kwota przekraczająca 200 mld zł (podwojenie nakładów na ochronę zdrowia w ciągu zaledwie 7 lat).

Kompleksowa przebudowa systemu podatkowego dotyczącego opodatkowania osób fizycznych to przede wszystkim podwyższenie kwoty wolnej od podatku z dotychczasowych 3,6 tys zł do 30 tys. zł (a więc blisko 10-krotne), a także podwyższenie z 85 tys zł do 120 tys zł kwoty II przedziału podatkowego od którego obowiązuje podwyższona stawka PIT.

Inaczej rozliczana będzie także składka na ubezpieczenia zdrowotne (nie będzie już odliczana od podatku) ale mimo to na tych rozwiązaniach zyska ponad 18 mln podatników czyli zdecydowana większość płatników tego podatku.

W niektórych mediach pojawiły się wyliczenia, że na tych rozwiązaniach stracą osoby o wysokich zarobkach oraz osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą osiągające dochody powyżej 7,5 tys zł, tyle tylko, że wszystkie te wyliczenia są prowadzone przy założeniach stałych dochodów.

A przecież „Polski Ład” to przyśpieszony wzrost gospodarczy (5%-6% PKB rocznie) i w konsekwencji szybszy niż do tej pory wzrost płac (do tej pory średniorocznie wynosił o 7%-8%), co oznacza, że nikt na tych rozwiązaniach nie straci.

3. Kolejny filar to inwestycje, dotyczą one infrastruktury technicznej i społecznej na wielką skalę (tu także uruchomienie funduszu modernizacji szpitali), w tym także zamiast Funduszu Inwestycji Lokalnych wprowadzenie subwencji inwestycyjnej dla samorządów wyliczonej dla każdego samorządu oddzielnie wg obiektywnych parametrów (podobnie jak istniejąca subwencja oświatowa).

Następny filar to rodzina i związane z nią budownictwo mieszkaniowe, młodzi ludzie będą mogli dostać gwarancje z BGK do 100 tys zł na tzw. wkład własny (mieszkania lub domu), a kredyty na ich zakup lub budowę będą umarzane w wysokości 20 tys zł przy drugim dziecku, 60 tys zł przy trzecim, i przy kolejnych dzieciach po 20 tys zł, aż do wysokości 160 tys zł.

Rodziny wychowujące dzieci zostaną dodatkowo wzmocnione tzw. kapitałem opiekuńczym w wysokości 12 tys zł przeznaczonym na drugie i kolejne dziecko pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia (rodzice sami wybiorą czy chcą na ten cel otrzymywać po 1 tys zł przez rok czy po 500 zł przez 2 lata i sami zdecydują o przeznaczeniu tych środków).

Wreszcie filar piaty to wsparcie dla seniorów, wprowadzenie podwyższonej kwoty wolnej od podatku oznacza, że emerytury do 2,5 tys zł będą z niego zwolnione, a to oznacza, że te osoby zyskają oko 2 tys zł rocznie więcej niż do tej pory.

Co więcej jeżeli emeryt po przekroczeniu wieku emerytalnego zdecyduje się pracować dalej, to będzie go dotyczyła zerowa stawka podatku PIT, co oznacza że jego płaca nie będzie opodatkowana.


Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Franek2021.05.16 18:27
Hura,hura ! My pracujący dalej będziemy płacić większe podatki na nierobów i dzieciorobów ! Cieszmy się bracia.
Sekcja denna2021.05.16 16:28
Nareszcie z kopyta ruszy budowa tych promów i seryjna produkcja Ursusa Elvi.
Filip2021.05.16 16:07
Dariusz Rosati stwierdził na Twitterze: "Kaczyński: kwota wolna 30 tys., drugi próg podatkowy od 120 tys. Ale ani słowa o likwidacji odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Per saldo straci klasa średnia, jednoosobowe firmy i specjaliści." W kolejnym wpisie poseł przyznaje, że emeryci zyskają około 100-150 złotych świadczenia, ale przez inflację na poziomie 4,3 proc. "stracą 90 złotych, przez wyższe wydatki na niepubliczną opiekę zdrowotną - 100 zł, a przez niższy wiek emerytalny 350 zł, co daje razem 540 zł miesięcznie.Ewidentnie widać, że zmiany te są ukierunkowane na osoby najmniej zarabiające, czyli w okolicach pensji minimalnej oraz na seniorów. Zakładam, że to też główny elektorat partii rządzącej i w związku z tym te zmiany zostały ukierunkowane właśnie na nich - mówił w TOK FM prof. Dominik Gajewski, komentując założenia Nowego Ładu. Ekspert Szkoły Głównej Handlowej dziwił się, że rząd nie zdecydował się na wsparcie średnich przedsiębiorców, którzy będą ponosili ciężar wprowadzanych zmian. Dość zaskakującą kwestią jest to, że nie ma sygnałów ze strony premiera, że warto również pochylić się nad tą grupa najlepiej zarabiających i unikających opodatkowania korporacji międzynarodowych - mówił dalej Gajewski. Przypominał, że o tej sprawie również w przeszłości politycy rządzący dość często wspominali, a koniec końców - nie ujęli jej w swoim programie. W efekcie, jak dodawał, ciężar zmian podatkowych będzie spoczywał na średniej klasie przedsiębiorców. Dla mnie jest to pewnego rodzaju niezrozumiałe, a nawet mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że sprzeczne. (...) Nie widać tu żadnych zapowiedzi, które byłyby ukierunkowane do klasy przedsiębiorców małych i średnich, którzy najwięcej stracili na pandemii - dziwił się gość TOK FM. - A pamiętajmy, że to właśnie ta klasa średnia jest pewnego rodzaju kołem napędowym gospodarki i powinna być - przynajmniej w tym momencie, kiedy się otwieramy z gospodarką - wsparta - ocenił prof. Gajewski.
matis892021.05.16 11:42
Nowy Ład to nazwa czysto ideologiczna i masońska. Szatanistyczny PIS zmienił nazwę z Nowy Ład NWO na Polski Ład NWO ??? Rozumiem że reszta rzeczy związanych z masońskim Nowym Ładem NWO nie została ujawniona bo nie ma tu niczego co można by nazwać Nowym Ładem Państwa Polskiego, niczego nowego i przełomowego co by można była powiedzieć że to jakiś Nowy Ład Polski. To nazwa czysto ideologiczna.
matis892021.05.16 11:41
,,Nazistowski nowy ład był wdrażany najpierw w Polsce, gdzie też dał się najdotkliwiej we znaki, stanowiąc tym samym zapowiedź przyszłego losu całej Europy.'' https://instytutpileckiego.pl/pl/wydarzenia/poczatek-nowego-ladu-europa-19391940
JPIII2021.05.16 11:27
Yogi, Ty masz rację. Polacy w wśród których katolickie durnie przeważają, to idioci. Oni niech czekają na swojego starego pedophila boga.
Yogi2021.05.16 11:16
Przed Okrągłym Stołem, kiedy byłem zagranicą, wstydziłem się, że jestem z biednego kraju. Potem byłem dumny z Polski, że wyrwała się spod komunistycznego buta i jest jednym z krajów zachodniej Europy. A od 2015 r. wstydzę się, że jestem z kraju ludzi głupich, którzy na własne życzenie kręcą stryczek na własną ojczyznę, i na własne dzieci. Kraj ludzi nic nie rozumiejących, robionych przez PiS w konia i nadal głosujących na PiS. W internecie krąży mapka Europy z hasłami charakteryzującymi kraje. Na Polsce jest napisane Stupid People co oznacza Głupi Ludzie. Jak widać świat się na nas poznał.
matis892021.05.16 12:11
To znaczy chyba że jesteś głupi jak nie wiesz że nie ma żadnej różnicy w tym czy rządzi POPIS, SLD, PSL i ich bękarty Hołownia, Wiosna, Nowoczesna bo to jedna i ta sama władza, jedna partia i ten sam układ. Poza Konfederacją nie ma nawet żadnej opozycji.
Hit kinowy 2019 Dumbo2021.05.16 10:44
Oglądaj już dziś super film familijny Dumbo 2019 Lektor PL Oraz inne hity. Zapraszam serdecznie nie przegap tego Voda! https://bit.ly/33KRIn5
robert2021.05.16 10:15
"nowy lad " - nie bede sie wysilal -posluchajcie Ziemkiewicza nic dodac nic ujac - https://youtu.be/gfXDpL_qS8Y
To już było2021.05.16 9:42
To już było: – Milion aut elektrycznych, 100 tys. mieszkań, lux-torpeda, prom ze Szczecina, program kosmiczny, wzrost inwestycji do 25% PKB, 22 mosty, oczka wodne, kanały żeglugi. Niespełnione obietnice. Zamiast tego – najwięcej ponadnormatywnych zgonów w UE. Powiedzieli, komu i ile dadzą, zapomnieli tylko wyraźnie powiedzieć, ile i komu zabiorą.
katolik2021.05.16 9:07
SSPIS wyszedł na dalszy żer. Polska już tonie, SSPIS przykłada do burty ciężary, aby ją zatopić i zatopić Polaków po pierwsze przez ludobójstwo szczepionkowe, po drugie ekonomiczne
Anonim2021.05.16 9:18
Pomysl inaczej. Ze to byl na razie tylko eksperyment. Na ile Polacy sie zgodza. A zgadzali sie do tej pory na wszystko - bezterminowe zamykanie gospodarki, kwarantanny po 2 miesiace, nakaz oddychania CO2, teleporady, zakaz wyjscia z domu i do lasu, zakaz uprawiania sportu, likwidacja szkolnictwa, zadluzanie kraju do oporu. Zobacz po 300 plusow komentarze... https://www.fronda.pl/a/rosnie-bunt-szwedow-zatrzymac-ludobojstwo,143771.html
katolik2021.05.16 9:30
Tak oczywiście, najpierw wysyłają na rozpoznanie takich hitlerowców jak przepłaceni pseudoeksperci i potem wprowadzają to co mają za zadanie od masonów i jak mówisz Polacy zginą sami z własnej woli i wyboru. Obudza się za póżno, to koniec. Ale mówienie nie dociera do wielu, bo wolą uwierzyć szatanowi.
chcemy ostrzejszego lockdownu !!2021.05.16 9:36
niewolnik po angielsku oznacza slave, po szwedzku slav,, po holendersku slaaf, , po niemiecku sklave, po wlosku schiavo, po hiszpansku esclavo https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewolnictwo_Słowian
Anonim2021.05.16 8:47
PIS w imie falszywej pandemii zdewastowal caly kraj, zadluzyl metoda na wnuczka na pol biliona, uzaleznil w UE a ponadto wiele osob przez ostatnie cyrki wacha kwiatki od spodu. Trudno podejrzewac Francje o dyscypline spoleczna. Maja identyczne odsetki hospitalizacji, dosc zblizone covidy tylko w GUS Francja ma 3 razy mniej smierci a Szwecja 4.5 https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_in_France
Anonim2021.05.16 8:59
https://www.insee.fr/fr/statistiques/serie/000436394?idbank=000436394
ian2021.05.16 8:43
czerwone ryje pisowskie wybudują kolejne 100 tyś mieszkań komunalnych i wyprodukują kolejne 1mln elektryków
Rumcajs2021.05.16 9:29
czerwone ryje Peowskie i Tusk wybuduwał 50 tyś mieszkań komunalnych które obicecywał, ani jednego nie wybudował, a wybudował zammienik mieszkań czyli orliki, można sobie w gałe pocharatać a pomieszkań pod mostem.
katolik2021.05.16 9:32
a mówiac o SSPIS to da mieszkanie, w zamian za niewolnictwo. Wszyscy w sejmie i rzadzie sa zdrajcami Polaków
Sex randka2021.05.16 8:25
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
AAAtomek2021.05.16 8:22
PiSowskie gruszki na wierzbie za unijne pieniądze...
Rumcajs2021.05.16 9:30
PO (Pustaki Obywatelskie) gruszki na wierzbie za tuska i sikorskiego
katolik2021.05.16 8:12
Polska tonie pod rządami SSPIS ! Polacy podlegają szczepionkowemu ludobójstwu. Nowy ład obliczony na zabicie wielu Polakow i odebranieim własności za kredyty do kórych namaiwją, potem podwyżki i po własnosci. Jesteś niewolnikiem SSPIS, swiatowej kliki, kóra wyszła na żer.
Andrzej2021.05.16 7:34
"A przecież „Polski Ład” to przyśpieszony wzrost gospodarczy (5%-6% PKB rocznie) i w konsekwencji szybszy niż do tej pory wzrost płac (do tej pory średniorocznie wynosił o 7%-8%), co oznacza, że nikt na tych rozwiązaniach nie straci." - tak idiotyczną narrację może zaakceptować tylko wyborca pisu. Dla wszystkich innych logiczne jest, że w Polsce nie opłaca się kształcić i efektywnie pracować, bo tylko cię ograbią. Kraj bez przyszłości.
NEOS com pl2021.05.16 7:25
... ze starej ... zydokomuszej sciery polin z kibucu ... trudno zrobic cos nowego ... https://www.youtube.com/watch?v=Q3mO2mGVmDk
katolik2021.05.16 7:15
Episkopacie osmieszyłeś sie przed wiernymi i ksieżmi-- dałeś sie nabrac masono- nazistom na falszywa pandemię i najwiekszy przekręt w historii. Nie jestes oświecony Duchem Świętym, bo zawarłeś uklad z masonami SSPIS, odrzucając Boga i zanosząc fałszywe, tylko,, do oka" modlitwy, a swoje robisz, jak Judasz. Twoja odezwa Episkopacie była SSPIS propagandą, wstyd i hanba!! Episkopacie namówiłeś wiernych i księży do szczepienia preparatami śmiercionosnymi, dokonującymi holocaustu Polaków, zwiazki chemiczno- genetyvczne będą wywoływać choroby, bezpłodność, śmierc.
Kim Un Yest2021.05.16 7:31
... ePYS-KO-PAD + moZad s iSraEla = kneste polin ...... ale idzie nowe !!!! ...... https://www.youtube.com/watch?v=Q3mO2mGVmDk ................... https://www.youtube.com/watch?v=lsOT6SpIKKU
Jerzy2021.05.16 7:11
największe przyśpieszenie w zadłużaniu, na dzień dobry 750 miliardów długu który (jak wszystkie unijne pieniądze) zostanie wydany na fontanny, wodotryski, pedalskie związki i szkolenia... no chyba, że łapówkarz grodzki wam ten misterny plan zaburzy, ale jeśli zaczęły na niego naciskać jakieś lewackie szmaty z brukseli to chłopina może się ugiąć... oby nie - nienawidzę kmiota, ale w tym przypadku trzeba się wznieść ponad podziały i trzymać za dziada kciuki...
NEOS com pl2021.05.16 7:33
... bylismy ... jestesmy ... bedziemy okradani przez szabrownikow 2.0 z knesetu polin https://www.youtube.com/watch?v=pWjonokVxVg
katolik2021.05.16 7:10
Nowy Ład, Porzadek= ludobójstwo pseudoszczepionkami + newolnictwo, realizacja programu Agenda 2030r. Fałszywa pandemia= śmierc wielu. Prawo bezradne, nie działa,dało się nabrać na największy mafijny nazistowsko- masonski przekręt w historii.
Anonim2021.05.16 7:05
UJAWNIAMY szokujące fakty ws. ustawy o zasobach własnych UE! To ogromna piramida finansowa? ...... https://www.youtube.com/watch?v=b0Tz9O6nMR8
NEOS com pl2021.05.16 7:38
... najpierw zadluza ... a potem okradna ... POPIS Cu-nfederacji lesnego dziadka i czerwono buraczanych ...... szczesc Boze i POszlo zloze jak zboze ... za czapke sliwek ... https://www.youtube.com/watch?v=cRWMZLN0LMQ
Anonim2021.05.16 7:03
Przyszłość Ludzkości - Globalny Komunizm. .................. https://ryszard-opara.neon24.pl/post/161857,przyszlosc-ludzkosci-globalny-komunizm
Anonim2021.05.16 7:03
GADOWSKI, KUCHARCZYK, KARPIEL: dla kogo naprawdę jest Fundusz Odbudowy? || PCh24TV · Polonia Christiana ................. https://www.youtube.com/watch?v=y14jB0w6GN0