29.08.15, 08:41

Ponad połowa Rosjan uważa Putina za przestępcę. Oto prawda o Rosji!

Kolejne nadchodzące wyniki poparcia dla Władimira Putina to wielka manipulacja. Tak to oceniają socjolodzy, którzy zestawili ze sobą dane z innymi rosyjskimi sondażami.

Dla przykładu. Rosyjskie Centrum Lewady, które bada popularność Putina przygotował sondaż, z którego wynika, że aż 48 proc. ankietowanych Rosjan przyznaje, że musi ukrywać co naprawdę myśli o rosyjskiej władzy i samym Władimirze Putinie. „Jeśli Rosjanie masowo deklarują nieprawdę, w obawie o swój los, to w tym momencie okazuje się, że owa osławiona – popularność Putina – kurczy się gwałtownie i realnie wynosi około 15-22 proc.” – ocenia Igor Jakowienko w „Nowym Regionie”. Jakowienko dodaje również, że cały ten „ranking Putina jest faktycznie zlepiony z kłamstw i braku zaufania, a reszta trzyma się na zmasowanej propagandzie w skali, której historia jeszcze nie widziała”.

Portal Kresy24.pl pisze o kolejnym pytaniu w sondażu Centrum Lewandy: „Czy Putin jest winny nadużyć , o które oskarżają go jego przeciwnicy?”. Oto odpowiedź: „Jest zdecydowanie winien” – odpowiedziało 7 proc., a chyba „tak” – jest winien podobnie jak wszyscy wysocy rangą urzędnicy” – 29 proc. Co więcej – kolejne 31 proc. wybrało odpowiedź: „nawet jeśli tak jest, to bardziej liczy się to, że pod władzą Putina ludzie w kraju zaczęli żyć lepiej”. Tylko 22 proc Rosjan nie wierzy w nadużycia Putina.

Czyli reasumując: 36 proc. Rosjan uważa Putina za przestępcę, a kolejne 31 proc. dopuszcza taką możliwość, choć uznaje, że nie jest to ważne, „bo kraj zaczął żyć lepiej”.

mm/kresy24.pl

Komentarze

anonim2015.08.29 9:55
„Jest zdecydowanie winien” – odpowiedziało 7 proc., a chyba „tak” – jest winien podobnie jak wszyscy wysocy rangą urzędnicy” – 29 proc. Co więcej – kolejne 31 proc. wybrało odpowiedź: „nawet jeśli tak jest, to bardziej liczy się to, że pod władzą Putina ludzie w kraju zaczęli żyć lepiej”. Tylko 22 proc Rosjan nie wierzy w nadużycia Putina. Mając takie wyniki, to jestem pewien, że każdy przywódca światowego formatu skakałby z radości. Wasze życzeniowe myślenie jest doprawdy żenujące :)
anonim2015.08.29 10:06
"od 26 grudnia 2012 do 24 marca 2013 roku Centrum Lewady otrzymało 3,9 mln rubli (około 125,5 tys. dolarów) od Instytutu Społeczeństwa Otwartego utworzonego przez amerykańskiego finansistę George'a Sorosa" I wszystko jasne.