17.10.21, 14:03Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

,,Powinniście popierać Łukaszenkę’’. Korwin-Mikke pokazał prawdziwą twarz

„Jesteście agenturą Putina, która wepchnęła Łukaszenkę w objęcia Putina. Działacie po prostu jako agentura Putina” – mówił dziś w programie „Woronicza 17” na antenie TVP Info Janusz Korwin-Mikke przekonując, że polski rząd powinien pomagać Łukaszence. „Konfederacja zdradziła swoją prawdziwą twarz” – oceniła Anna Maria Żukowska z Nowej Lewicy.

- „Łukaszenka był dla Polski bardzo życzliwy, mówię to od dawna, i myśmy wpychali Łukaszenkę w objęcia Putina, i w końcu go wepchniemy, zobaczycie. Przez was, przez Polskę, która działała na zlecenie Amerykanów wepchniemy Białoruś do Rosyjskiej Federacji”

- stwierdził Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji.

Przekonywał, że „zamiast popierać Łukaszenkę”, rządzący „wepchnęli go w objęcia Putina”.

Liderowi Konfederacji odpowiedział Dominik Tarczyński z PiS.

- „To, co powiedział pan Korwin-Mikke jest haniebne. Chciałbym właściwie zwrócić się do wyborców Konfederacji, bo zawsze jak trochę urośnie Konfederacji, to wychodzi Korwin na biało i opowiada tak haniebne rzeczy. To dlatego przez trzydzieści lat będąc w polityce nigdy nie był w rządzie, nigdy nie będzie miał wpływu na polską politykę, nigdy nie będzie rządził i ten głos oddany teraz na Konfederację i wszystkie inne partie, w których był Korwin-Mikke, to jest stracony głos, głos oparty bardzo często na modzie”

- ocenił.

- „Moim zdaniem to jest hańba. To jest Hyde Park. To jest żart polityczny, w mojej ocenie zagrażający Polsce”

- dodał.

Anna Maria Żukowska z Nowej Lewicy stwierdziła natomiast, że „Konfederacja zdradziła swoją prawdziwą twarz”.

- „To, co pan robi, to jest nieodpowiedzialne, Łukaszenka pokaże to w swojej telewizji. To, co pan robi, to jest naprawdę naruszenie polskiej racji stanu”

- podkreśliła.

kak/TVP Info, wPolityce.pl

Komentarze

Jazzz2021.10.18 11:48
Nie da się wyciągnąć Łukaszenki spod wpływu Putina, bo to on daje Łukaszence gwarancje pozostania przywódcą Białorusi. A ani Polska, ani Unia, nie dadzą takiej gwarancji. Można się spodziewać że przy wyborach uczciwych, demokratycznych i kontrolowanych przez organizacje społeczne i unijne, Łukaszenka przegra. Bez terroru, takiego jak w Rosji, nie ma szans. I słabość polskiej dyplomacji nie ma tu nic do rzeczy.
JKM2021.10.18 10:08
to stary Miszuge.
gośc2021.10.18 10:03
Ten Żyd dawno POwinien zniknąć z polskiej polityki.
Ciekawy2021.10.17 23:37
O Korwinie ciężko powiedzieć coś dobrego, ale tu ma rację. Łukaszenka to oczywiście człowiek Putina, a gdy ten fałszuje wybory, wsadza ludzi do więzienia Zachód robi z nim interesy jak gdyby nigdy nic. Morawiecki popełnił strategiczny błąd popierając Cichanouską, a cała dzisiejsza sytuacja to wynik tej tragicznie błędnej decyzji. I co Polska z tego ma. Nic same problemy. I na dodatek jest prześladowana przez zboczony Zachód, a to on z pewnością stał za Cichanouską. Zachód to zakłamanie, fałsz i obłuda i stawianie tylko na niego w dłuższej perspektywie źle się dla nas skończy. Białoruś to wielki producent nawozów, gaz ma od Puina, można było zalać rynek nawozami stamtąd i momentalnie obniżyć ceny. To nie jest popieranie Łukaszenki ale walka o interes Polski i Polaków. A nasz interes to niskie ceny a duże zyski. Zachodowi powieka by nie drgnęła gdyby miał robić takie interesy z Putinem czy Chinami.
Skrzypek na dachu2021.10.17 23:24
Brawo Pan JKM . Nie wolno ujawniac prawde niedorozwojom .
linus2021.10.17 23:11
Łukaszenka zawsze był człowiekiem Moskwy i nigdy nie chciał szczerze się ze smyczy zerwać. Próby wyciągania do niego ręki przez polskie rządy skończyły się kompletną klapą tzw. polityki wschodniej i prób jego obłaskawiania. Jest i zawsze był komunistycznym satrapą i wspólnikiem ober-satrapy z Kremla. Wg Korwina Polska powinna przymknąć oko na jego reżim, na gnojenie Polaków, wsadzanie pod byle pretekstem do więzień i prześladowanie w imię.. no właśnie czego? Mrzonek o możliwości przeciągnięcia go na stronę Zachodu? Państwa w którym hulają ruskie służby, a za mordę trzymają go ruskie bazy?
Anonim2021.10.18 2:28
Nie wiem na jakiej podstawie opowiadasz takie kłamstwa. Liczysz na to że ludzie nie pamiętają, że Łukaszenka dopiero wtedy przykręcił śrubę "polskim organizacjom" gdy stały się one agenturą amerykańską? Trudno aby pozwalał na działalność swoim wrogom, tak jak rząd w warszawie pozwala działać w Polsce wrogom Polski. Takie cuda to tylko w skorumpowanej do cna 3RP, której władze DOBROWOLNIE zlikwidowały niepodległość.
hehehe2021.10.18 7:18
Święta prawda. Jak się skończyło popieranie Ukrainy wbrew Putinowi to wszyscy wiemy a z Łukaszenką byłoby jeszcze gorzej bo to wierniejszy kundelek niż był Janukowycz. Co nie znaczy, że nie powinniśmy żyć z nim w zgodzie i robić interesów.
Hanna2021.10.17 21:44
Czy on nie wie, że już z Rosją mamy granicę z Obwodem Kaliningradzkim. No i co z teg- nic tam się nie dzieje.
JM2021.10.17 21:36
Ten jegomość pieprzy głupoty. Starość nie radość.
Sławomir Obuchowicz2021.10.17 21:34
Pan Korwin Mike powie i zrobi każda bzdurę, 10 000 złotych pensja posła zobowiązuje do do bycia na topie.
Anonim2021.10.17 20:42
chyba nikt temu staremu pajacowi lufy nie naprowadza
KOSTEK2021.10.17 20:39
Niestety, sankcjami sami wepchnęliśmy Łukaszenkę w ramiona Putina. Tak zwykle kończy się ingerencja w sprawy innego państwa w imię tak zwanych zasad demokracji, praworządności i różnych takich. Przypadek Ukrainy, która mamiona przez Zachód wstąpieniem do Unii, doprowadziła najpierw do zamachu stanu, a następnie straciła Krym i Donbas, jak widać, niczego nas nie nauczył. Łukaszenka może i sfałszował wybory, ale co nas to może obchodzić. Nie on pierwszy i nie ostatni. Joe Biden też sfałszował i co? I nic, Właściwie wszyscy się z tego cieszą, może z wyjątkiem połowy Amerykanów. Łukaszenka nie był wrogiem Polski. Stał się nim od niedawna, na nasze własne życzenie. Polska robiła wszystko, żeby go do siebie zrazić. Jeśli Białoruś straci niepodległość, pretensje możemy mieć do siebie.
Piotr Nowak2021.10.17 20:20
Typowa żyd !
Maciej Piwowar2021.10.17 20:02
Braun ,Korwin ITD. To ZBIERANINA BEZIDEOWYCH OSZOŁOMÓW.Zastanawia Mnie CO W KONFEDERACJI ROBI tzw.Ruch narodowy",jeden z odłamów ENDECJI.
ja2021.10.17 19:14
"Życzliwy Lukaszenka". Byłoby śmieszne, gdyby nie było tragiczne.
Michał Jan2021.10.17 19:05
Wieczna hańba polskim możnowładcom, którzy wydali za mąż swojego króla, Królową Jadwigę poganinowi i sprzymierzeńcowi Tatarów Jogaile! Powinni byli zostawić jego Księstwo na rozebranie między Zakon a Moskwicinów, byle nie wiązać się z "nieuznającym wartości".
katolicka dertatyzacja Polski2021.10.17 18:45
Glosujcie na Korwina,bedziecie mieli Putina !
Areta2021.10.17 18:40
Takiego idiotę lemingi noszą na plecach kilkadziesiąt lat.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.17 18:34
Komuna Konfederacja Jedna Wspolna Ruska Racja !
gosc2021.10.17 18:28
Myślę że jest w tej wypowiedzi dużo racji.Polityki wschodniej nie było i nie ma żadnej.Zawsze coś wypełni lukę.Patrząc na zachód trzeba spojrzeć i na wschód tak jak na przejściu bo mozna zostać potrąconym
katolicka deratyzacja Polski2021.10.17 18:43
Popieramy narody bialoruski i rosyjski,przeciw dyktatorom i katom Putinowi i Lukaszence !
Adam S2021.10.17 18:24
Chory ten Koorwin.
Ja Łukaszenka,2021.10.17 17:33
dumny rycerz z Zakonu Rycerzy Putina w Dupsko Yebanych, nigdy nie oddam mego kołchozu w ręce warchołów z Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Ja jestem dumnym rycerzem z Zakonu Rycerzy Putina w Dupsko Yebanych i ja Łukaszenka, tylko daje dupsko mistrzowi i nikomu więcej! Sam Mistrz Zakonu Putin jest TYLKO w dupsko yebany przez tego z Chin Xi.
notka bene2021.10.17 17:27
Z punktu widzenia Łukaszenki, Korwin ma racje. Najwyższym celem Łukaszenik było i jest, utrzymanie się u władzy, by zapoczątkować dynastię Łukaszenkowców po wsze czasy. Wymyślił sobie, że osiągnie ten cel balansując między cierpliwością Putina i naiwnością Zachodu. Taka atrapa niezależnego państwa byłaby nawet korzystna dla Polski, jako strefa buforowa przed Rosją. Teoretycznie, bo praktycznie oznaczałoby to zgodę Polski na żałosny los Białorusinów, których Łukaszenko traktuje jak swój inwentarz kołchozowy. Rosja ma ambicje wchłonięcia Białorusi i Ukrainy, co rozumie jako historyczne prawo, porównywalne do prawa Niemców do zjednoczenia ich kraju. To co Rosja chce i to, co Rosja może, to nie to samo. Przeszło 70 lat komunizmu i miliony ofiar tego systemu nie wystarczyło, by przerobić podbite narody na homo sovieticus z marzeń Lenina i Stalina. Tym bardziej teraz, gdy ludzie mają możliwość poznania prawdy o swoich korzeniach narodowych. Nawet okupowany Krym jest dla Rosji ogromnym obciążeniem finansowym, mimo, że w większości zamieszkały przez etnicznych Rosjan. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ludność Rosji zmniejszyła się o jeden milion, z czego około 700 000, to ofiary Covid-19. Nord Steam 2, to lina ratunkowa dla Putina i finansowa kroplówka dla Rosji.
Kowalski2021.10.17 17:18
Ja za JKM nie przepadam, ale uważam , że w tym przypadku ma ABSOLUTNĄ rację. Białorusini to nasi najbliżsi sąsiedzi. Nie mieliśmy z nimi żadnych zatargów . Mogliśmy z sobie z nimi w zgodzie żyć - ale nie . Zachciało się naszym Umiłowanym Przywódcom bawić w mocarstwowość. Nie ma jak to wróg za miedzą. Przynajmniej blisko. I tak oto gdzie się nie obrócimy tam sami wrogowie . Piękne efekty Dobrej Zmiany.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.17 18:36
Jestes onuca Putina. Jestesmy BRACMI Bialorusinow i Rosjan. I wlasnie dlatego jestesmy wrogami KATOW tych narodow ,tych dwoch lesbijek Putina i Lukaszenki.
brawo Łukaszenka2021.10.17 16:45
Nie bede sie klocic ze szczepionki obnizaja smiertelnosc. To oczywista oczwistosc mimo ze efektywnosc z czasem spada. Nie kazdy jak my zaszczepil ponad polowe populacji..... Economist.com policzyl po swojemu ze niedawno mielismy zgonow nadmiarowych 3.24/1000 mieszkancow, Bialorus 3.57, Brazylia 2.95, Rosja 4.47, Szwecja 0.99, USA 2.41.............. Wincyj lockdownow, wincyj kwarantanny, wincyj zamknietych lasow i wincyj milicji ----------https://www.economist.com/graphic-detail/coronavirus-excess-deaths-tracker
Prawda2021.10.17 16:24
Zdna Nowość ==Korwin był zaesze Komunista ale Trokistą ===
tera ja2021.10.17 15:47
I znowu K-M "smieszy ,tumani,przestrasza"!!!
LOL2021.10.17 15:45
Tarczyński ma rację, za każdym razem, gdy Konfederacja ma większe poparcie, wychodzi ten cymbał i jest po ptokach....może warto wyciągnąć wnioski???
Skrzypek na dachu2021.10.17 15:45
A teraz towarzysze jewreje wspolnie zaspiewajmy hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny : . . . . . Гимн Советского Союза!!! . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! . . . . . . . . . Uurrraaaa ....! Za Putinuuuu ...! Ty job twoju mac !!!
442021.10.17 15:19
Polityk od politykiera różni się tym, że ten pierwszy za słowa bierze odpowiedzialność. Korwin Mikke żyjąc w swoim urojonym świecie nie raczył zauważyć, że Białoruś praktycznie od 2 kwietnia 1996, z modyfikacjami w latach 1997, 1999 i 2001 funkcjonuje w Związku Rosji i Białorusi. O jakich więc łapach mowa? Czy miał na myśli "jego ekscelencję" Putina? Nie wiem, której klepki Korwinowi brakuje, ale normalny to on nie jest.
bogdanus2021.10.17 15:12
Taka jest Konfederacja, względem zachowań zachodu jest patriotyczna, względem wschodu już nie. Jak powiedział polski lewicowy polityk, od koloru brunatnego do czerwonego jest blisko. Przypominam że NSDAP była partią lewicową a nazizm wywodzi się od lewicy.
Rydzeini2021.10.17 17:07
A Kaczynski to wysoki blondyn !
katolicka deratyzacja Polski2021.10.17 18:39
Konfederacja to lewicowa paria anarchistow,bo tylko skrajna lewica dazy do likwidacji i zniszczenia panstwa.
Skrzypek na dachu2021.10.17 15:05
Brawo Pan JKM , bo najlepsza polityka wschodnia dla Rzeczypospolitej RP III jest niezmiennie ta zformulowana przez Panow Jerzego Giedrojca i Juliusza Mieroszewskiego , a to mianowicie wspieranie kazdego ruchu odsrodkowego od zamordystycznej dyktatury kremlowskiej totalitarnej dyktatury , dzisiaj to znaczy ze koniecznie trzeba wspierac Bialorusinow w dazeniach do wolnosci i tez nawet mozna wspierac durnego Bace Lukaszenke w kazdym jego kroku co uwolni go od nakazow moskala . Pewne to jest tylko jedno , aby dobrze rozpoznac sytuacje i miec rozeznanie to trzeba miec jaknajbardziej wiarygodne zrodla informacji .
odp2021.10.17 15:26
Czym innym jest wspierać narodowo-wyzwoleńczy ruch Białorusinów, a czym innym karmić "psa gończego" Putina. Myślże trochę samodzielnie.
Konkretny2021.10.17 16:05
Problem w tym, że kat Białorusi, Łukaszenka, nie jest odśrodkowy względem Rosji. Jest i zamordystą, i putlerowskim wasalem.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.17 18:41
Polska popiera Bialorusinow i Rosjan przeciwko dyktatorom i katom ,Putinowi i Lukaszence!
Łapy precz od kołchozu Białoruś!2021.10.17 14:41
MY nie chcemy FBI - CIA - MOSSAD! My mamy własny KGB! - - - - Nasi czekiści są doświadczeni i szkoleni przez naszego ukochanego CZEKISTĘ tow. pułkownika PUTINA! Tylko my mamy prawo i przyjemność strzelać w potylice naszym białoruskim kołchoźnikom. - - - PRECZ z HAMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIM imperializmem!
Ja Łukaszenka,2021.10.17 14:40
dumny rycerz z Zakonu Rycerzy Putina w Dupsko Yebanych, nigdy nie oddam mego kołchozu w ręce warchołów z Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Ja jestem dumnym rycerzem z Zakonu Rycerzy Putina w Dupsko Yebanych i ja Łukaszenka, tylko daje dupsko mistrzowi i nikomu więcej! Sam Mistrz Zakonu Putin jest TYLKO w dupsko yebany przez tego z Chin Xi.
kujawianka2021.10.17 14:34
POŚLE KORWIN! WSZYSTKO JEST OKY! WIĘKSZOŚĆ OPOZYCJI TOTALNEJ W POLSCE WSPIERA ŁUKASZENKĘ ŁĄCZNIE Z PANEM. DO TEGO DOCHODZI: TVN,POLSAT,WYBORCZA,PREZYDENCI WIELKICH MIAST,LIS,ONET,FAKT,WP ETC + OPOZYCJA W PE!
Anonim2021.10.17 14:54
wincyj lockdownow, wincyj sankcji na Bialorus i wincyj misek ryżu. Ropociag idzie przez ich terytorium
Jim2021.10.17 14:28
Ciekawy intelektualista jakim jest niewątpliwie Korwin, a jednocześnie pogubiony moralnie, na starość staje się żałosny
katolik2021.10.17 14:24
Łukaszenka nie poddał sie masonom, SSPIS jest zdrajcą i wszyscy posłowie- weszli w uklad z masonami i mordują Polaków chemią genetyczną, a Polacy gardzą Łukaszenką z kołchozu, w gumiakach-- za to mają śmierć podaną elegancko na talerzu, 19,5 mln do odstrzału w czasie- choroby, nagłe śmierci.
Spasiba towariszcz Łukaszenka!2021.10.17 14:42
𝐀 𝐜𝐨 𝐬𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐣𝐞 𝐮 𝐧𝐚𝐬 𝐰 𝐤𝐨𝐥𝐜𝐡𝐨𝐳𝐢𝐞 𝐋𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳𝐞𝐧𝐤𝐢?! 𝐋𝐞𝐤𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐮𝐜𝐢𝐞𝐤𝐚𝐣𝐚 𝐝𝐨 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐢 𝐌𝐎𝐖𝐈𝐀 𝐉𝐀𝐊 𝐅𝐀𝐋𝐒𝐙𝐎𝐖𝐀𝐍𝐄 𝐒𝐀 𝐙𝐆𝐎𝐍𝐘 𝐧𝐚 𝐂𝐎𝐕𝐈𝐃 - 𝐓𝐘𝐒𝐈𝐀𝐂𝐄!
Anonim2021.10.17 14:47
Nie strasz bo u mnie pol rodziny zaszczepione. Natomiast jest smieszne, ze economist.com podal ze w wakacje liczba nadmiernych liczba smierci w Polsce byla rowna co na Bialorusi gdzie nie znaja lockdownow ani kwarantanny. PIS to najbardziej zdradziecki rzad w historii. Nowy Lad swiata im w glowie........ https://www.economist.com/graphic-detail/coronavirus-excess-deaths-tracker
Do you speak English!2021.10.17 15:06
DO YOU SPEAK ENGLISH?
Anonim2021.10.17 15:09
wincyj lockdownow, wincyj milicji, wincyj inflacji i wincyj misek ryżu bo grypka najwazniejsza..... Potwierdzone 70 tys hospitalizacji w Szwecji, 430 tys w Hiszpanii. Czekam jak pisiory powiedza ile ludzi uratowali swoimi wyglupami?? Mozna przypuszczac ze mielismy hospitalizowane ok 260 tys osob a zmarlo nadmiarowo 130 tys. Pamietajmy ze nie kazdy hospitalizowany bez pomocy lekarskiej by umarl.
DO YOU SPEAK ENGLISH?2021.10.17 15:46
https://www.economist.com/graphic-detail/coronavirus-excess-deaths-tracker
Skrzypek na dachu2021.10.17 15:11
Pseudoplandemia to wielka medialna sciema bo zadnej grypy nie ma . To nie jest szczepionka tylko eksperymentalna biotoksyna , nawet ta sama nanotrucizna mRNA retrowirusowa co nikt nie chcial w 2010 na swinskie grype .
Anonim2021.10.17 15:31
Co na grypę radzisz?
katolik2021.10.17 16:14
to zostanie ci tylko druga połowa
Anonim2021.10.18 2:31
Hahaha a więc w ciągu kilku lat pochowasz "pół rodziny". Oczywiście jeśli sam nie pobiegłeś po nastrzyk. Wtedy ktoś pochowa ciebie, jak wykorkujesz na jakiś nowotwór albo prionową chorobę neurodegeneracyjną.