06.02.16, 12:19

Powstrzymajmy plagę aborcji! DOŁĄCZ DO KRUCJATY MODLITEWNEJ!

Po raz szósty odbędzie się modlitewna krucjata „40 Dni dla Życia”. Rozpocznie się w Środę Popielcową, a zakończy w Niedzielę Palmową. Powstrzymajmy plagę aborcji!

„40 Dni dla Życia”  jest krucjatą modlitewną w intencji życia poczętego.

- To nasze duchowe wsparcie dla tych, którzy w wielu miejscach na świecie, przed klinikami aborcyjnymi upominają się o szacunek dla życia nienarodzonych – mówił ks. Janusz Wilk, koordynator modlitwy.

Modlitwa rozpocznie się 10 lutego, w środę popielcową, o godzinie 12,00, a zakończy w Niedzielę Palmową wraz z rozpoczęciem 8. Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny.

- Można w tej godzinie czytać Pismo ś., odmawiać różaniec czy Koronkę do miłosierdzia Bożego, lub jakąkolwiek inną modlitwę. Ważna jest intencja. Można się modlić indywidualnie, w rodzinie czy we wspólnocie - mówi koordynator modlitwy.

Chodzi o zachowanie ciągłości czuwania w intencji życia przez 960 godzin w dzień i w nocy.

Chcesz przyłączyć się do krucjaty? Wystarczy zadeklarować jedną godzinę modlitwy w intencji nienarodzonych, zapisy są przyjmowane w biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Legnicy, a także pod numerem telefonu (513 129 362). Natomiast kalendarz modlitwy można zobaczyć na stronie internetowej www.marszdlazycia.legnica.pl

Udział w modlitwie deklarują nie tylko mieszkańcy diecezji legnickiej, ale też całej Polski i osoby z zagranicy.

Kz/niedziela.pl