31.05.20, 17:30Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Prawdziwe i fałszywe obrazy Ducha Świętego. Jak mówić i jak nie mówić o Bogu dzisiaj?

Jak mówić o Duchu Świętym? Na to pytanie odpowiadał ks. prof. Andrzej Kobyliński w ramach cyklu wykładów "Drogami wiary i rozumu" w świdnickim seminarium. Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego niedługiego przecież materiału.

Komentarze

Ma\\305\\202gorzata2020.06.1 16:37
Na pytanie : Jak mówić o Duchu Świętym ? Odpowiada Katechizm Kościoła Katolickiego Piusa X tego jeszcze przed II Soborem Watykańskim. Ks. Profesor jest dowodem na to , że w tym Nowym Ewoluującym kościele nie ma twierdzeń STAŁYCH i wszystko jest płynne. Tak dalece , że każdy teolog czy prezbiter ma SWOJE INDYWIDULANE ROZUMIENIE PANA BOGA i PRAWD OPISUJĄCYCH NOWĄ WIARĘ BĘDĄCĄ W TOKU TWORZENIA - EWOLUCJI. Nic dziwnego zatem , że ciągłe STAWIANIE PYTAŃ , na które Kościół Katolicki już DAWNO znalazł ODPOWIEDŹ jest przedmiotem zainteresowania Księdza profesora i obciąża jego INTELKT. Stąd wniosek , że Ks. Prof. TRACI CZAS NA RZECZY JUŻ DAWNO ZBADANE i OPISANE przez Kościół.
andy2020.05.31 18:46
Kobyliński pozytywnie nie ma nic do powiedzenia na temat Ducha Świętego. Jego wiedza religijna jest niemal zerowa. Mówi, że Duch Święty jest tajemnicą. O tym każdy katolik wie. Mówi, że Ducha Świętego nie przyzywać, nie modlić się do Niego. Do Ducha zawsze trzeba się modlić, zawsze prosić Go i światło rozumienia, o natchnienia, o umiejętność odróżniania dobrej drogi życia od złych, o zdolność rozróżniania tego, co Boskie, i tego, co diabelskie, złe. Kobyliński chyba nie wie ilu ludzi obecnie jest duchowo spętanych, zniewolonych: seksem, alkoholem, narkotykami, pornografią itd. Tym ludziom tylko Duch Święty może pomóc. Dlatego potrzebne są również egzorcyzmy. Kant czy Hegel, których znajomością Kobyliński się chwali, nic tu nie pomogą.
SPIRYTUS MOVENS JEST ZAWSZE LEKARSTWEM2020.05.31 18:35
I TO NIE TYLKO DLA SFRUSTROWANYCH CHRZEŚCIJAN ALE DLA WSZYSTKICH. ZAWSZE TO POWTARZAŁEM.
JEDNA SETA2020.05.31 18:39
A ŻYCIE ODZYSKUJE SENS A ŚWIAT KOLORY. TO CUD !
zeirka2020.05.31 17:46
ja widziałam Ducha Świętego w śmierci klinicznej...z piekła mnie uratował i przywrócił do życia...potem wyleczył .....to ogromna Kobieta...gdy opowiadam o tym wmawiają mi, że to Matka Boża...ale Ona jest zbyt skromna do majestatu Ducha...była tylko człowiekiem...Duch wyjaśnił mi, że nie liczy się chodzenie do kościoła, adoracje i msze...liczy się dobra relacja z ludźmi i pomaganie potrzebującym...Kobieta ma poświatę różową co świadczy o Jej delikatnej miłości...ma największą moc spośród Jezusa, Maryi i Boga Ojca ponieważ dociera aż do piekła a szatani przed Nią uciekają
realista2020.05.31 17:56
Inni widzą Allaha w śmierci klinicznej dlatego że wdziałaś to nie znaczy że naprawdę widziałaś
Seks pokazy randki2020.05.31 17:46
Cześć! Nazywam się Sara, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej www.exslove.com.pl
Kasanowa2020.05.31 17:51
Za stara jesteś spróbuj szczęścia w domu starców