24.11.20, 12:10Fot. ilustracyjne, suparna sinha via Flickr, CC BY-SA 2.0

,,Prawo'' do aborcji jest niemoralne tak samo jak ,,prawo'' do posiadania niewolnika!

Według logiki rzeczników aborcji nienarodzone kobiety nie mają prawa do życia, ale mają one prawo do aborcji! Niedorzeczne! Jak mogłyby istnieć prawa człowieka tam, gdzie nie ma prawa do życia?” – pisze Seth Gruber na portalu „Life Site News”, argumentując, że tzw. „prawo do aborcji” jest równie niemoralne i niezgodne z logiką, jak prawo do posiadania niewolnika.

Odwołując się do doświadczeń amerykańskich, Gruber stwierdza: „Tak jak niewolnictwo było papierkiem lakmusowym naszej republiki w XIX wieku, tak jest nim dzisiaj aborcja. Aborcja jest złem z tego samego powodu, dla którego złem jest niewolnictwo: odmawia ona stanu bycia osobą swoim ofiarom, by usprawiedliwić ich maltretowanie. Dopóki nasze kraj nieustannie będzie odmawiał naturalnego prawa do życia całej klasie istot ludzkich, nasze własne prawa nieustannie będą zagrożone przez współczesnych prawników i klasę rządzącą, których praktyka sądowa jest całkowicie obca w stosunku do pierwszego pokolenia sędziów”.

Autor przytacza przykład z historii USA, kiedy w 1860 r. senator Stephen Douglas przegrał wybory prezydenckie, w których prezydentem został Abraham Lincoln. Douglas argumentował za tym, że każdy stan ma „prawo” decydowania o tym, czy można lub nie można uczynić z czarnoskórych niewolników. Douglas wychodził z przesłanki opartej na prawie pozytywnym, które zakłada, że to rząd jest twórcą praw. Gruber dowodzi, iż taka przesłanka jest czymś, co „zabija nas jako republikę” i która jest wcielana w życie przez obecnych prawodawców w USA.

Ta filozofia oparta na prawie pozytywnym jest przeciwna założeniom twórców Stanów Zjednoczonych – dowodzi Gruber. Przeciwstawili oni prawo naturalne prawu pozytywnemu. „Prawa naturalne to te prawa, które posiadamy po prostu dlatego, że jesteśmy ludźmi”. Ojcowie założyciele USA oparli ustrój polityczny właśnie na prawach naturalnych, których źródłem jest Bóg, a zadaniem rządu jest ich uznanie i chronienie dla dobra obywateli.

Gdyby posługiwać się prawem pozytywnym, to w przypadku niewolnictwa uznanie jednej grupy osób za takie, które można zniewolić, oznacza także, że nie ma przeszkód, by za taką nie uznać również innej grupy osób. Podobnie w przypadku dzieci nienarodzonych, jeśli nie respektujemy ich przyrodzonego, naturalnego prawa do życia, to cóż stoi na przeszkodzie, by odmówić tego prawa także innym osobom, które się już urodziły?

Jak pisze Gruber: „Świeccy liberałowie i członkowie lewicy upierają się, że aborcja jest fundamentalnym prawem człowieka, którego państwo nie może naruszać. Jednak skąd pochodzi to rzekome prawo do aborcji? Jeśli aborcja jest prawem pozytywnym, które istnieje tylko w takim stopniu, w jakim udzielane jest przez rząd, wówczas rzeczniczka aborcji nie może tak naprawdę narzekać, jeśli państwo nie pozwoli jej na aborcję. Bowiem ten sam rząd, który daje prawa, może je zabrać”.

Rzecznicy aborcji de facto przeczą samym sobie. Jeśli bowiem prawo do aborcji jest prawem naturalnym, to ma je także kobieta od chwili poczęcia, a te nienarodzone kobiety chce się właśnie wykluczyć!

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Jan Radziszewski2020.11.25 9:10
Zresztą po co protestować przeciwko życiu wkrótce szczepionki na coronowirusa uczynią je bezpłodnymi tak nie ma pomyłki dziewoje będą bezpłodne tzn nie będą mogły mieć dzieci "„Brytyjski informator GSK: szczepionki koronowe zawierają adiuwanty, które w przeszłości sprawiły, że 97% kobiet stało się bezpłodne gdy otrzymały je w ramach badań klinicznych”’. Amerykański prezenter David Knight zacytował niedawno informatora giganta farmaceutycznego GSK , który ujawnił, że tak zwane adiuwanty „anty-HCG” (hormon) w szczepionkach koronowych powodują 97% bezpłodności . Podczas badania klinicznego szczepionki GSK 61 z 63 kobiet stałoby się bezpłodne. W wariancie opracowanym dla mężczyzn z anty-GNRH (hormonem) jądra skurczyłyby się, poziom testosteronu spadłby, a DNA w nasieniu zostałoby zniszczone, powodując bezpłodność. Mówi się, że zostało to wykryte podczas testów szczepionek na pawianach. Według brytyjskiego rzecznika Govote.org , z którego Knight pokazał klip wideo, doprowadzi to do masowej śmierci ludzi z powodu szczepionek Covid-19 w nadchodzących latach, podczas gdy praktycznie więcej dzieci się nie urodzi. „Jeśli taki jest ich zamiar, nastąpi ogromna redukcja populacji na świecie, o której Bill Gates mówi od lat”.
Antek2020.11.25 10:46
Najlepiej dla świata by było gdybyś to ty został bezpłodny.
Księga Kapłańska 25:44-462020.11.24 19:16
"Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. Zostawicie ich w dziedzictwie waszym synom, aby ich posiadali na własność, na zawsze. Ale z braćmi Izraelitami nie będziecie się obchodzili srogo."
Waarnemer2020.11.24 21:15
Zapytali Go wtedy ci faryzeusze i uczeni w Piśmie tak: "Dlaczego Twoi uczniowie nie idą za tradycją przodków i jedzą chleb nie obmytymi rękami?" On im odpowiedział: "Trafnie o was obłudnikach prorokował Izajasz. A jest to tak zapisane: "Ten lud czci mnie wargami, a serce ich daleko jest ode mnie. Na próżno mnie czczą, bo podają nakazy nauki ludzkiej". Odrzuciliście przykazanie Boskie, a trzymacie się tradycji ludzkich". I powiedział im jeszcze: "Jakże sprawnie uchyliliście przykazanie Boskie, aby ustanowić swoją tradycję! Mojżesz na przykład powiedział: "Czcij swojego ojca i matkę swoją", oraz: "Złorzeczący ojcu lub matce niech śmiercią umrze". Wy tymczasem mówicie: "Jeśli ktoś powie ojcu lub matce: 'To, co miałeś otrzymać ode mnie na utrzymanie, jest korban'"" - to znaczy 'jest darem' [dla Boga] - "to tak nie pozwalacie mu już niczego uczynić dla ojca lub matki. W ten sposób unieważniacie słowo Boga dla swojej tradycji, którą narzuciliście. I wiele podobnych rzeczy czynicie".
Janek2020.11.24 15:47
Logika morderców nie powstrzyma. Nie powstrzymała dżentelmenów z Południa od zbydlęcania czarnoskórych." Mój czarnuch moja sprawa" było prawem bardzo wygodnym i dawało faktyczną władzę i kontrolę. Kobiet z inklinacjami do zabójstwa takie prawo też cieszy i żadna logika ich nie powstrzyma. Będą niszczyć nawet własne dzieci tylko po to aby chronić swój niczym nieskrępowany styl życia. Niektóre robią to chodząc do kościoła.
Oh, never heard of it ... Can't kill my nigger?2020.11.24 16:35
"Nie powstrzymała dżentelmenów z Południa od zbydlęcania czarnoskórych." Mój czarnuch moja sprawa"
Co to jest aborcja2020.11.24 15:38
wg. starego-nowego określenia metodą marksistowską, tj. żydowską"? Aborcja jest DOBREM! . . . Tak to określił "etyk, moralista, filozof" i chüj wie jeszcze co, prof. doktor Hertrich-Woleński, cyt.: "dziewczyny, dobro zwycięży!!!" - Dobro, tj aborcja zwycięży! . . . Ten stary chüj z brzuchem do kolan, 80-letni parch i "dziewczyny"... Nie ma na świecie takiej VIAGRY.
Po 11 ...2020.11.24 15:27
Tylko, że aborcja to usunięcie płodu, a nie człowieka. Płód zmienia się w człowieka w momencie zesłania nieśmiertelnej duszy. To następuje 666 godzin po zapłodnieniu. To chyba oczywiste?
Anonim2020.11.24 15:49
Kurczę, a myślałem że 2137 godzin. No trudno.
man.of.Stagira2020.11.24 15:18
CO jest 'nielogicznego' w posiadaniu niewolnika? JEŻELI kobieta czyni swoje ciało i życie narzędziem czerpania pożytków i przychodów to CO jest 'nielogicznego' w tym "przedsięwzięciu"? Taka kobieta ma niewolnika i czerpie z niego pożytki i przychody. 'Niewolnik' rodzi za pieniądze dzieci innym ludziom lub sprzedaje -wynajmuje, części swojego ciała na pożytek innym. CAŁY ten tzw. 'gender mainstreaming' zmierza do utworzenia rynków zbytu takich usług i innych jeszcze nieznanych które powstaną profesji genderowych. FELICITA!... Przecież KIEDY się wyprodukowało MILIONY młodych ludzi z paroma 'dyplomami'. Ludzi kompletnie nikomu do niczego niepotrzebnych którzy w dodatku ZADŁUŻYLI się na kilkaset TYSIECY funtów lub dolarów żeby zdobyć "słuszne wykształcenie" to c o z takim MIĘSEM ARMATNIM teraz zrobić jak nie ma dla nich zatrudnienia i NIE BĘDZIE!?...hę? Tak właśnie powstała Antifa w USA składa się głównie z tych wykształconych nieudaczników. Przecież, jeżeli masz giga-DŁUG oraz ZERO szans na wyjście na prostą w perspektywie kilkunastu lat ...TO CO wymyślasz? WYWRACASZ STOLIK! 'Cancel culture'.NIEWOLNIK jest teraz...do wynajęcia Panie Soros....xD ...Oj, naiwni, naiwni, naiwni...jak dzieci we mgle...i całkiem n e g a t y w n i...(Psy?) Reasumując, nie ma niczego 'nielogicznego' w byciu niewolnikiem gender mainstreaming. Ot, co..
Tomaszu-Göwno z Nilu, to nakazy Talmundu i Torah..2020.11.24 15:00
"Prawo do gwałcenia dzieci też jest niemoralne, a w Watykanie do 2013 r. dorosły mężczyzna mógł za zgodą watykańskiego sądu gwałcić 13 letnią dziwczynkę zgodnie z prawem uchwalonym w 1929r."
Anonim2020.11.24 15:42
Nie mógł. Nie rozumiesz prawa tylko opowiadasz Miejskie Lewackie Mity.
pp2020.11.24 15:48
To wyjaśnij dlaczego nie mógł?
Anonim2020.11.24 15:50
Czy można popełnić pedofilię molestując mężczyzn w wieku od 25 do 105 lat?
pp2020.11.25 9:05
A skąd wytrzasnąłes granicę 25 lat? Bo zapis mówił o 13-letniej żonie.
Tomasz2020.11.24 14:20
Prawo do gwałcenia dzieci też jest niemoralne, a w Watykanie do 2013 r. dorosły mężczyzna mógł za zgodą watykańskiego sądu gwałcić 13 letnią dziwczynkę zgodnie z prawem uchwalonym w 1929r. Przez prawie 100 lat (a mówimy o XX i XXI wieku) gwałcenie dzieci było usankcjonowane prawnie w Watykanie (zmienił to dopiero papież Franciszek w 2013r.), więc mówienie w kontekście gwałtów na dzieciach o lewicy to cyniczna obłuda i hipokryzja.
Anonim2020.11.24 14:34
Nie odnotowano takiego przypadku, LEWAKU teoretyku. A nawet gdyby, stosunek w prawnie sankcjonowanym małżeństwie, jakich miliardy w dziejach ludzkości, za zgodą obu stron, nie jest gwałtem nawet jeśli małżonkowie mają 13 i 15 lat.
Tomasz2020.11.24 14:50
Zgoda na seks 13 leniej dziewczynki, a mówimy o XX i XXI wieku? Kpisz sobie cynicznie obrońco i propagatorze pedofilii?
Anonim2020.11.24 15:48
W minionych latach PEDOFILIA była inaczej definiowana. LEWICOWCY zrobili więc wszystko, aby PEDOFILIE rozpropagować i rozreklamować. Środowiska LEWICOWCÓW i PEDOFILÓW dziwnie się przenikają. Można powiedzieć, że PEDOFIL to LEWICOWIEC, nawet jeśli jest homo-księdzem. Na całe szczęście nie można powiedzieć, że każdy LEWICOWIEC to PEDOFIL, to by było okropne i niesprawiedliwe. Dziecka do szkoły nie można by wysłać, bo NAUCZYCIELE w większości są LEWICOWCAMI. Ciekawe dlaczego LEWICOWE massmedia ukrywają gwałty popełniane przez PEDOFILI świeckich, szkolnych i ateistycznych? Jest ich bardzo wiele, ale o żadnym nie informują LEWICOWE MEDIA. Chronią ich.
Tomasz2020.11.24 18:38
Prawicowe i TVPIS też nie informuje. Kłamiesz po prostu.
Tomasz2020.11.24 18:48
Ksiądz Antonello Tropea z Kalabrii, którego w 2015 r., policja złapała w samochodzie na korzystaniu z nieletniej męskiej prostytutki, nadal jest księdzem, protegowanym i krytym przez swojego biskupa Francesco Milito. Biskup Francesco Oliva z Civitavecchia, nominowany przez Franciszka trzy lata temu, przeniósł do innej parafii swojego innego protegowanego, księdza pedofila Francesca Rutigliano, zawieszonego w 2011 obowiązkach kapłańskich na 4 lata. Po celebracji dwunastu mszy świętych za ofiary i ich rodziny, grzechy seksualnego wykorzystywania nieletnich zostały mu odkupione…Pedofilia jest powszechna w Watykanie.
Anonim2020.11.24 19:19
Powinno ciebie to zainteresować Tomaszu https://www.wsensie.pl/felieton/32605-sekielski-i-jego-wyznawcy-maja-z-tym-problem
Anonim2020.11.24 19:27
To też ,zainteresuj się pedofilią w innych środowiskach ,na prawdę tego sporo ,oczywiącie nie bronię księży ,ale nie bądz jednostronny ,bo to problem we wszystkich środowiskach https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25496630,dyrektor-szkoly-przez-lata-molestowal-uczennnice-jego-ofiara.html
Tomasz2020.11.24 22:15
Tyle że nikt nie kryje pedofili w środowiskach świeckich tak jak to ma miejsce w Kościele Katolickim. Nigdy nie słyszałem żeby dyrektor szkoły przyłapany na pedofilii był przeniesiony do innej szkoły. Biskupi nagminnie kryją księży pedofili i to jest istota sprawy dlaczego kościół katolicki nigdy sobie z tym nie da rady.
Anonim2020.11.24 21:47
Pedofilia nie dotyczy osób "nieletnich", tylko dzieci. Ponadto, w przypadku prostytutek trudno mówić o gwałcie. Wygląda na to że kłamiesz jak lewak.
Tomasz2020.11.24 22:11
Osoby nieletnie to osoby poniżej 18 roku życia a to znaczy dzieci. Seks dorosłej osoby z osobą która nie może na niego wyrazić zgody bo jest nieletnia w świetle prawa jest traktowany jako gwałt. Usprawiedliwianie zła jest równie odrażające co jego czynienie.
Tomaszu-Göwno z Nilu, to nakazy Talmundu i Torah..2020.11.24 14:43
"Prawo do gwałcenia dzieci też jest niemoralne, a w Watykanie do 2013 r. dorosły mężczyzna mógł za zgodą watykańskiego sądu gwałcić 13 letnią dziwczynkę zgodnie z prawem uchwalonym w 1929r."
Anonim2020.11.24 15:52
Co za szczęście, że Sądy nie wydały takiej zgody.
Jarek2020.11.24 14:06
A to ciekawe. Chrystus potępił wszelkie występki, ale niewolnictwa nie.
Elektor2020.11.24 14:03
A jednak budżetówka i księża niewolników posiadają! Nie można sobie wybrać szkoły i przedmiotów dla dziecka. Ba! Nawet zrezygnować ze szkoły mnie można. Przymusowo trzeba opłacac nauczycieli i przy okazji księży katechetów. Przymusowo trzeba płacić ZUS i przy okazji ZUS za księży. Niewolnicy mają robić do 65 roku życia i utrzymywać 40 letnich uprzywilejowanych emerytów. Od każdej zarobionej złotówki trzeba oddać dolę dla budżetówki. Nawet Murzyny mają wyższy próg od którego płacą taki podatek. Polacy to naród niewolników. Nie przeszkadza to Frondzie? Też "granty" z budżetu dostaje?
Co to jest aborcja2020.11.24 13:40
wg. starego-nowego określenia metodą marksistowską, tj. żydowską"? Aborcja jest DOBREM! . . . Tak to określił "etyk, moralista, filozof" i chüj wie jeszcze co, prof. doktor Hertrich-Woleński, cyt.: "dziewczyny, dobro zwycięży!!!" - Dobro, tj aborcja zwycięży! . . . Ten stary chüj z brzuchem do kolan, 80-letni parch i "dziewczyny"... Nie ma na świecie takiej VIAGRY.
AAAtomek2020.11.24 13:21
Polka po przekroczeniu granicy państwowej otrzymuje prawo do aborcji.
Kik2020.11.24 13:46
Nooo, często nawet w pakiecie dostaje prawo do eutanazji, legalnego zaćpania się albo współżycia z psem. Raj na ziemi.
Anonim2020.11.24 14:33
Z kotem można na miejscu, nie trzeba wyjeżdżać.
AAAtomek2020.11.24 15:37
Jak twoja kobieta będzie potrzebowała przeprowadzić zabieg, to wyjedzie do innego kraju. Proste.
Anonim2020.11.24 15:54
Na szczęście jak wykazały badania w USA, jeśli tzw kobieta musi jechać 40 mil na poćwiartowanie dziecka, w połowie przypadków rezygnuje.
pp2020.11.24 13:20
A prawo do transfuzji krwi i operacji wycięcia wyrostka robaczkowego jeszcze mam czy już nie? Przypominam że Kościół całe wieki zabraniał sekcji zwłok - hamując rozwój medycyny. Chcemy do tego wrócić? Ksiądz przed lekarzem?
Anonim2020.11.24 13:56
To lewackie kłamstwo. Oto jak było naprawdę: "W 13 wieku podczas walk, daleko od ojczyzny, ginęło wielu znamienitych rycerzy. Ludzie ci byli skazani na pochówek z dala od swoich bliskich. Wymyślono więc, żeby ich ciała poćwiartować, ugotować, oddzielić mięso od kości, mięso pochować na miejscu, a kości przywieźć do domu i sprawić im pochówek. Tak zrobiono np. ze zwłokami Fryderyka I Barbarossy. Wobec nasilenia takich kontrowersyjnych praktyk papież Bonifacy VIII wydał w 1299 roku bullę De Sepulturis, w której zakazał gotowania ciała w tych celach. Niestety, później, wbrew intencjom papieża, bulla ta została zinterpretowana jako zakaz dokonywania sekcji zwłok w ogóle. W rezultacie papież Sykstus IV w 1471 roku wydał kolejną bullę, która explicite zezwalała na przeprowadzanie sekcji zwłok ludzkich." LEWAKU NIE KŁAM.
Anonim2020.11.24 14:38
To o co innego chodziło. Jak się impreza pogrzebowa rozkręciła i towarzystwo popiło, to często dochodziło do wniosku, że co się ma mięcho marnować i zamiast do ziemi trafiało na stół z zakąskami. Ta został potraktowany papież Innocenty III oraz król Albert IV Gnuśny, a w naszym kraju rycerz Msciryj z Parzymiechów.
pp2020.11.24 15:01
To co napisałeś to bzdury z internetów. Praktyka była zupełnie inna i wiele osób posądzono o herezję - właśnie na podstawie czunu jakim była sekcja zwłok. Kościół nigdy nie wydał oficjalnego dokumentu zabraniającego ogólnie sekcję zwłok. Jedynie było postanowienie soboru z Tours (1163)- Ecclesia abhorret a sanguinena na którym postanowiono zabronić duchownym praktyk chirurgicznych. Chirurgia została usunięta z Uniwersytetów (Kościół zawsze dbał o rozwój nauki) i stała się zawodem rzemieślniczym, cyrulików i balbierzy. Ponadto na tym soborze postanowiono uznać Katarów za heretyków oraz zakazano duchownym pobierać opłaty za ostatnie namaszczenie i pogrzeb. Wspomniane przez ciebie sekcje były przeprowadzone nielegalnie, bez wiedzy i zgody Kościoła. Ciągle obowiązywała nauka św. Augustyna "De civate dei". Ten lęk przed objawieniem ojca Kościoła hamował skutecznie sekcje zwłok tak dalece że dwóch papieży uznało się być zmuszonym do wydania bulli zezwalającej na obdukcję.
Anonim2020.11.24 15:57
To w końcu Kościół zabraniał czy nakazywał? Plączesz się LEWAKU.
Ci papieże to biedni są2020.11.24 19:19
Zawsze wszyscy działają wbrew ich intencjom. A Popaj wiedział, nie powiedział.
Anonim2020.11.24 13:18
Wybrał się Oskarek z Julką na ulice, Oskar wziął maseczkę, a Julka przyłbice. Będą głośno krzyczeć, będą protestować, Może też się uda kościół zdewastować. Przeważnie lubili w necie się przechwalać, Oskar pisał "je.ać", Julka wypier.alać. Ale na ulicy jak w gierce smartfona, Wojna się zaczęła, nikt ich nie pokona. Cały dzień czekali aż będzie szesnasta, Bo jak nie z rodzicem, nie zobaczysz miasta. Julka trzyma kredki, Oskar wziął strugaczkę, I z innymi dziećmi tak stworzyli paczkę. Gdy tak szli ulicą, krzyczą i śpiewają, że wszystkie kościoły porozpier.alają, że policja może robić tylko laski, a im zrobi gówno, je.ać białe kaski. Ale rzeczywistość twarz swą pokazała, Oskar dostał w pier.ol, Julka się posrała. Bo wojna nie smartfon i ekran przed tobą, Gdy idziesz na wojnę ktoś bije się z tobą.
Jaka wojna2020.11.24 19:21
popaprańcu?
Anonim2020.11.24 21:54
Wojna o pokój, baranie.
cam2020.11.24 13:14
Fundamentalnym prawem człowieka jest PRAWO do dysponowanie SWOIM CIAŁEM! Wbrew temu, co podnoszą pro-liferzy PŁÓD NIE JEST CZŁOWIEKIEM ani w świetle prawa ani w świetle biologii przynajmniej do 22 tygodnia rozwoju - JEST PŁODEM! Za śmierć człowieka uznajemy śmierć jego mózgu, pomimo, że reszta organów może działać. Odwracając to, NIE MA MOWY o człowieku, gdy komórki nerwowe nie są ze sobą połączone, a zaczynają się łączyć dopiero około 22 tygodnia ciąży. Płód do tego momentu NIE MA CZYM myśleć ani czuć - ergo NIE JEST człowiekiem. Resztę tych infantylnych wywodów o wykluczaniu nienarodzonych kobiet można między bajki włożyć.
Anonim2020.11.24 13:19
Ty też nie masz czym myśleć ani czuć. Nie jesteś człowiekiem, jesteś LEWAKIEM.
pp2020.11.24 13:22
A masz jakiś argument naukowo-medyczny?
Klejnot Nilu2020.11.24 13:32
A to nie wiesz, że nauka i argumenty są lewackie? Panie, ino chłopski rozum.
Anonim2020.11.24 13:45
LEWICA od zawsze podpiera się "nauką". Był Naukowy Marksizm, jest Genderyzm i jest "naukowe" uzasadnienie czystek rasowych, etnicznych i ageistowskich.
cam2020.11.24 14:54
A jak sobie religijnie uzasadniasz noc św. Bartłomieja, wojnę trzydziestoletnią czy holokaust Indian południowoamerykańskich?
Anonim2020.11.24 15:59
Nie było "holokaustu" Indian południowoamerykańskich. Katolicy, Jezuici z Redukcji bronili Indian przed zbrodniczymi protestantami, lewakami tamtych czasów. Bronili i ginęli razem ze swoimi przyjaciółmi Indianami, mordowani przez LEWAKÓW z Anglii.
cam2020.11.24 18:51
ha ha ha ha ha .... na którym filmie to widziałeś?
Jasne,2020.11.24 19:24
Kolumb - naczelny protestant Hiszpanii i Portugalii. I jego akolici Cortez i Pizarro.
Pizarro2020.12.19 10:28
Widział kto kiedy przed XIX wiekiem protestanta na południe od Rio Grande?
Kik2020.11.24 14:02
Jeżeli np. pójdziesz do lekarza neurologa i on ci powie: "panie "pp" w życiu płodowym nie wykształcił się Panu prawidłowo jeden z kręgów kręgosłupa i stąd ten ciągły ból d...y". To uważasz że wtedy, w tym życiu płodowym, to nie byłeś ty? Nie człowiek? A co to było?
cam2020.11.24 13:33
Wiara w człowieczeństwo zygoty to twoja prywatna sprawa i twoich wierzeń. Nie wszyscy je podzielają. Z nauką to nie ma nic wspólnego. Tak z ciekawości? Czy starając się o dziecko anonimie urządzałeś chrzciny i pogrzeby podpaskom? Nie? A powinieneś - bo jakieś 40% zapłodnionych komórek jajowych nie zagnieżdża się w macicy.
Anonim2020.11.24 13:43
Wasz bełkot z nauką nie ma nic wspólnego, gdyż nauka nie rozsądza kwestii MORALNYCH, np takich jak prawo do posiadania niewolników, albo zabijania zbędnego potomstwa. Moralność nie jest rozsądzana na gruncie naukowym, jest tylko opisywana.
cam2020.11.24 13:45
Nauka NIE ZAJMUJE się moralnością. Dlatego jest nauką a nie religią...
Anonim2020.11.24 13:47
No więc jakim prawem LEWICA usiłuje swoje wybory moralne, aby zabijać zbędne potomstwo, podpierać nauką? Nauka nie definiuje człowieczeństwa. Nauka definiuje przynależność gatunkową.
cam2020.11.24 14:01
Nie można być człowiekiem bez działającego mózgu, no chyba że się jest fundamentalistą religijnym, wtedy mózg jest nie potrzebny, bo wszystkie odpowiedzi daje religia. Płód do 22 tygodnia działającego mózgu nie ma. Można się spierać o moment, w którym następuje jego "aktywacja" ale zasady to nie zmienia. Nikt normalny nie skrobie się dla zabawy ani zamiast antykoncepcji - poza patokatolami, bo dla nich antykoncepcja to grzech. Decyzja o aborcji to ekstremalnie intymna, osobista i bolesna sprawa niezależnie od powodu. Jako taka może należeć WYŁĄCZNIE do kobiety której to dotyczy. WARA od tego scoorwiałym i skorumpowanym władzą politykom, odmóżdżonym fundamentalistom religijnym oraz zgniłemu i zepsutemu do szpiku kości obłudnemu klerowi.
Anonim2020.11.24 14:03
Zepsuci do szpiku kości są LEWACY, od dekad promujący i ochraniający PEDOFILIĘ, wydający PEDOFILSKIE książki i PEDOFILSKIE filmy. LEWAKU nie chcesz pedofilii? Nie ukrywaj jej.
cam2020.11.24 14:26
Szczyt obłudy i zakłamania! To instytucjonalny kościół katolicki w swym zepsuciu i hipokryzji chędoży od SETEK lat owieczki na kasę .... i dosłownie. To w Watykanie co chwila wybucha jedna pedofilska afera za drugą. To scoorwiały episkopat polski urządził sobie u nas ciepły coorwidołek z bardzo sprawnym systemem relokacji skompromitowanych klechów! Nazwiska Paetz, Jankowski, Wesołowski, Gulbinowicz cos ci mówią? Takich jak oni pełno na świecie wszędzie tam, gdzie macki rozpostarła watykańska mafia. Dziesiątki afer pedofilskich w USA, Irlandii i innych krajach Europy - u nas dopiero się ruszyło...
Anonim2020.11.24 14:38
Nie wybuchały żadne szczególne afery. Po prostu LEWACY propagowali jawnie PEDOFILIĘ przez dekady i trochę osób przekonali, że pedofilia jest okej. LEWAKU nie chcesz PEDOFILII? Nie propaguj jej. Nie wydawaj proPEDOFILSKICH książek jak LOLITA. Nie ukrywaj 99,55% PEDOFILÓW ateistycznych i świeckich. NIE UKRYWAJ NAUCZYCIELI PEDOFILÓW, o których nie przeczytasz w lewackich massmediach, ponieważ LEWICA ich ochrania.
cam2020.11.24 14:50
O tak tak! Wypieraj, rozmydlaj, odwracaj kota ogonem... A w ogóle o pedofilii księży nie przystoi katolikowi mówić, bo to tylko sieje ZGORSZENIE! Uwielbiam tą patokatolską obłudę, hipokryzję, zakłamanie, dwulicowość, bigoterię i dulszczyznę....
Anonim2020.11.24 16:41
LEWICA nie jest dwulicowa, LEWICA propaguje PEDOFILIĘ całkowicie JAWNIE.
Anonim2020.11.24 14:05
LEWACKA LOGIKA - nie można być dębem bez działającego mózgu - drzewa nie istnieją, to są halucynacje, nie ma istot bez działającego mózgu.
cam2020.11.24 14:14
Bez mózgu jesteś tylko workiem mięsa. Tobie może to pasuje...
Anonim2020.11.24 14:38
LEWACY to nawet nie wory mięsa. To zwierzęta.
cam2020.11.24 14:56
Powiedział katolik zionąc miłością do bliźniego.... ha ha ha ha.... wiesz, że jeśli istnieje jakieś piekło, to będziemy się smażyć w jednym kotle? Oj.... co za despekt...
Anonim2020.11.24 21:53
Uświadomienie grzesznikowi w jakim jest stanie, jak dalece nie przypomina dziecka bożego, jak bardzo upodobnił się do wściekłej bestii, jest przejawem najszlachetniejszej miłości bliźniego.
cam2020.11.25 7:21
Też cię kocham, za to, że rezygnujesz z życia wiecznego dla mnie....
W takim razie2020.11.25 6:21
protestuj przeciwko wycince drzew. A Szyszko to straszny zbrodniarz, spowodował śmierć tysięcy drzew, zapewne smaży się w piekle.
Anonim2020.11.24 13:52
Wiara w człowieczeństwo nie jest "prywatną sprawą". Naziści, lewicowcy i właściciele niewolników nie maja prawa do "prywatnej" opinii nt. człowieczeństwa swoich ofiar. Choć wiele osób podziela ich opinię że niewolnik, szczególnie czarnoskóry, nie jest człowiekiem.
Anonim2020.11.24 13:49
NAUKA definiuje pojęcie CZŁOWIEK w następujący sposób: organizm należący do gatunku Homo Sapiens. NAUKA nie mówi nic o "człowieczeństwie", nawet lewaków.
Waarnemer2020.11.24 23:37
Zgadza się. Nauka nie uzależnia człowieczeństwa od etapu rozwoju. Człowiekiem się jest od poczęcia.
Logika, panie, logika2020.12.19 10:41
Popełniacie Państwo podstawowy błąd logiczny, opisany w Erystyce Schopenhauera pod nymerem drugim. Słowo "człowiek" i pochodne od niego słowo "człowieczeństwo" ma dwa znaczenia. Pierwsze, biologiczne - istota żywa z gatunku homo sapiens. Drugie, filozoficzne - istota, osoba, będąca lub mogąca być podmiotem praw i obowiązków społecznych. Grupa druga jest podzbiorem pierwszej. By być osobą w sensie filozoficznym trzeba być homo sapiens, ale nie każdy homo sapiens jest osobą - zygota nią nie jest. Zatem, rozumowanie używające homonimii w sposób następujące: zygota jest homo sapiens, jest więc człowiekiem; zabijanie człowieka jest zabronione, zatem zabijanie zygoty jest również zabronione, jest błędne logicznie. Dwukrotnie uzyte w nim słowo "człowiek" nie jest tożsame, to homonimy są.
Zych2020.11.24 13:34
Dałeś popalić, ehhh, przecież Ty masz już w kieszeni najbliższego medycznego nobla! Pozazdrościć geniuszu!
Anonim2020.11.24 14:07
Bredzisz. Komórki nerwowe łączą się od samego początku swojego istnienia, od 12 tygodnia dziecko czuje ból gdy jest ćwiartowane przez LEWACKICH SIEPACZY. Od 22 tygodnia jest w stanie przeżyć poza organizmem matki.
Andrzej2020.11.24 13:02
Ponieważ Nowy Testament nie tylko nie krytykuje niewolnictwa, a zabrania niewolnikom się buntować, to było długo wspierane przez Kościół katolicki. Dopiero w XX wieku KK ostatecznie (przynajmniej oficjalnie) odciął się od popierania niewolnictwa. Podobnie odetnie się od krytyki homoseksualizmu, potrzeba tylko czasu. Jeśli chodzi zaś o aborcję, to powróci do jej większej akceptacji. Wszystko może szło by szybciej, gdyby KK nie był teraz zajęty sprzątaniem po rządach Wojtyły. Ale myślę, że niektórzy z nas dożyją jeszcze papieża, który będzie miał męża.
Anonim2020.11.24 13:14
LEWAKU, nie chcesz pedofilii, nie ukrywaj jej, nie tuszuj i nie propaguj. LEWAKU nie zmuszaj do PEDOFILII 9-letnich dzieci pod pozorem seksedukacji nie wciskaj im w rączki prezerwatyw.
cam2020.11.24 13:36
Patokatolu, nie chcesz żeby twoje dziecko ryćkał klecha nie posyłaj go na religię czy do koscioła...
Anonim2020.11.24 14:00
LEWAKU, dwa razy więcej dzieci zostaje zgwałconych w Świeckich, Laickich Szkołach. Nie chcesz aby twoje dziecko ryćkał nauczyciel albo inny lewicowiec? Nie posyłaj go do szkoły ani na korepetycje.
Anonim2020.11.24 15:18
Świeckich, laickich szkół jest znacznie więcej niż 2x od katolickich, więc wśród księży i tak występuje ogromna nadreprezentacja.
Anonim2020.11.24 16:42
Nadreprezentacja występuje i owszem, ale wśród LGBT, ochranianych przez LEWICĘ.
Anonim2020.11.24 13:42
Fuj, plebanią zajechało...
Anonim2020.11.24 14:00
Fuj, LEWICOWĄ propagandą PEDOFILII zajechało.
Anonim2020.11.24 14:14
Pedofilia nie jest karalna.
Komuch PZPR2020.11.24 12:59
To urban i bolek zanim zdechną coś zrobi ą, czy nie?
Anonim2020.11.24 12:59
Co ty pleciesz człowieku ? Najbardziej niemoralne przede wszystkim dla Boga jest KŁAMSTWO . To Szatan jest był jest kłamcą był i zwodnikiem ludzkości . Nie wiesz takiej prostej rzeczy ? Nigdy cię nie uczono z Biblijki dla dzieci ani nie czytałeś Biblii że nie wiesz , że Bóg kocha PRAWDĘ ? A kłamią wszyscy dookoła . Najbardziej zaś Rządy , KK i media . Czym się sugerujesz ? Ideologią nie mając najmniejszego pojęcia o tworzeniu na Ziemi życia przez Boga ? Masz dostęp do Jego tajnych akt ?
wicek2020.11.24 12:50
Prawo do mordowania dał sobie Stalin, Hitler i inni. To jest ich prawo.
Anonim2020.11.24 12:54
"Zabijajcie wszystkich, Bóg rozpozna swoich"
Anonim2020.11.24 14:02
Nie padło takie zdanie. Padło za to inne, z mordy LEWACKIEJ posłanki: "pokażemy tow. Stalinowi jak się robi prawdziwą rewolucję"
Zych2020.11.24 12:48
12:46 - do tej chwili było 5 komentarzy - każdy głupi. Co się dzieje z tymi ludźmi?!
Anonim2020.11.24 12:55
reforma edukacji wg PiS
Maciej2020.11.24 12:44
Chciałbym zauważyć, że w Biblii Bóg zezwala na niewolnictwo a nawet na bicie niewolników, natomiast o aborcji nie ma ani słowa. Chyba, że liczyć fragmenty, w których Bóg grozi kobietom, że jeśli będą nieposłuszne, zmusi je do jedzenia własnych płodów lub sprawi, że poronią
niemiecki agent z TVN2020.11.24 12:42
W naszej tv już popieramy eutanazję. Tylko nie osobistą ale innych.
Najsztub2020.11.24 12:41
ja lubię mordować zwłaszcza na pasach...
Anonim2020.11.24 12:35
I dlatego kościół przez wieki posiadał niewolników.
Natalja Siwiec2020.11.24 12:35
Wg Biblii nie ma nic niemoralnego w posiadaniu niewolnika.
MT (‿ˠ‿)2020.11.24 12:32
A prawo do demoralizacji dzieci gusłami katolickimi?
Anonim2020.11.24 12:20
Jesteś przeciwny aborcji? To jej sobie nie rób. To powinno w zasadzie wyczerpywać cały temat.
Anonim2020.11.24 14:42
Tak samo mówili właściciele niewolników. wstyd