20.11.19, 15:44Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Prawybory w PO: Jest kontrkandydat dla Kidawy-Błońskiej

A jednak! Choć kolejni ważni politycy związani z Platformą Obywatelską (Donald Tusk, Rafał Trzaskowski, a wczoraj Radosław Sikorski) ogłaszali ostatnio, że nie wystartują w prawyborach mających wyłonić kandydata KO na prezydenta, wygląda na to, że jednak pojawił się kontrkandydat dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Wicemarszałek Sejmu to jak na razie jedyna osoba z PO, która zadeklarowała chęć kandydowania w wyborach prezydenckich, zwłaszcza po niedawnej decyzji szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Na początku listopada były premier poinformował, że nie zamierza ubiegać się o urząd prezydenta. 

Politycy Platformy Obywatelskiej od kilku tygodni informowali o prawyborach, które miały wyłonić kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Termin zgłoszeń minął wczoraj. Media jeszcze dziś rano podawały, że jedyną kandydatką na kandydatkę na prezydenta będzie wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. 

Lider PO, Grzegorz Schetyna ujawnił jednak w Polsat News, że do władz partii wpłynęła jeszcze jedna kandydatura. Schetyna nie uchylił jednak rąbka tajemnicy w kwestii personaliów kandydata. Jak stwierdził szef PO, sam nie wie, o kogo konkretnie chodzi.

"Oferta personalna została zgłoszona wczoraj wieczorem, w zamkniętej kopercie. Nie wiem, czyje nazwisko jest w środku"-stwierdził polityk. 

yenn/Polsat News, Fronda.pl

Komentarze

k.a.2019.11.20 23:08
Za pewne jest to Jachira. Ona jest najlepszą kandydatką opozycji.
Mirek T2019.11.20 20:31
Nie zgadłem ! To Jacuś Jaśkowiak z Poznania ! Następny PO-je-b, który obłowił się nie gorzej od Grodzkiego dzięki łapówkom i korupcji !!! Ja pie-rd-olę, ale pato-logia !
Urszula2019.11.20 19:19
Sketyna znowu zaczął się uśmiechać do kamer ! Widmo obciachu minęło po tym jak Tusk zrezygnował z kandydowania na prezydenta RP. Schetyna mówi o zwolennikach PO: Okradliśmy ich z miliardów, podnieśliśmy im podatki i wiek emerytalny, doprowadziliśmy wiele polskich rodzin na skraj ubóstwa, zdradzaliśmy ich kraj w UE, doprowadziliśmy do bezrobocia ponad 10% i „wyeksportowaliśmy” za granicę ok. 3 mn Polaków, wiele afer korupcyjnych hulało po kraju systematycznie – a oni i tak na nas głosują !!! To niebywałe ! To zdumiewające ! Powszechnie mówi się, że głupszymi od członków PO są ich wyborcy ! I to prawda. Tak głosują przybysze ze wschodu (ZSRR i Rosja), i z zachodu (Niemcy) !
Mirek T2019.11.20 19:17
Dobra - zgaduję ! Bartłomiej Sienkiewicz !!!!!!!!!!!!!!!!!
Marek2019.11.20 19:12
Trzymają nazwisko w zamkniętej kopercie, a co to kuźwa przetarg na 3 miliardy
Piotr Nowak2019.11.20 17:39
PO – partia tchórzy !!! Tylko jedna kandydatka Kadawa Błońska – reszta to tchórze – począwszy od Tuske, a skończywszy na Sikorskim ! Wymieniam pozostałych PO-tchórzy : Brejza, Człapka, Arłukowicz, Nitras, Neumann, Kierwiński, Czaskowski, Szczerba, Kropiwnicki, Gawłowski, Grodzki, Kamiński, Borusewicz, Sikorski i inni tchórze !!!
2019.11.20 18:47
To urocze że mam takiego psycho-fana jak ty, który się podpisuje tak jak ja... :) BTW na co jesteś chory?
Pisbusters2019.11.20 20:28
Ty Nowaku, wyborca PO to szczęśliwy idiota, któremu ścierwomedia głównego nurtu odebrały rozum i honor. Objawy owsicy żebraczej u zwolenników PO: -świąd mózgu , zaczerwienienie w obrębie odbytu i pusty portfel, -niepokój, zgrzytanie zębami i gwałtowność ruchowa, -obgryzanie paznokci i potrząsanie nerwowe puszką żebraczą, -problemy z koncentracją po ziołach na seksstocku, -brak apetytu spowodowane pustką intelektualną, -nudności , bóle brzucha, głowy i wypróżnianie się z szarych komórek, -zaburzenia snu i brak logicznego rozumowania.
Mirek T2019.11.20 17:38
Tam, w tej PO-sr-an-ej partii politycznej nie ma już mormalnych ludzi. To same PO-je-by. Oto przykłady : 1. Były marszałek senatu Borusewicz, przydomek „samolocik”, latał samolotem rządowym z W-wy do Gdańska, żeby wypuszczać psa, 2. Obecny marszałek senatu Grodzki, od samego początku kadencji posiada przydomek „łapówkarz”. Pierwsza osoba od której zarządał łapówki w wys. 500 USD już się zgłosiła, 3. Burmistrz dzielnicy Praga, przydomek „jeździec z otwartym oknem”, niestety siedzi, ale swoi sędziowie nie pozwolą mu długo siedzieć. Neumann mówi, że będą o niego walczyć jak o niepodległość, 4. Senatorów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego czekają procesy, ale Neumann pracuje nad tym, aby przygotowania trwały jak najdłużej, 5. Tusk spietrał i ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta. Tchórz i zdrajca PO. Tam już nie ma komu kandydować. Same debile ! Co za patologia ?!
Pisbusters2019.11.20 17:37
Puste gesty, puste słowa, puste serce, pusta mowa, puste, choć zacięte usta, pusty wzrok i głowa pusta, pusty program i projekty, do cna pustych stek inwektyw, pusty jazgot, próżne żale, krzyk, co treści nie ma wcale, puste groźby, puste miny, wielkie morze próżnej śliny, puste hasła, obietnice, wszystko puste – poza picem ! Słowem zero, nicość, próżnia – tym się w świecie PO wyróżnia.” Kobito – gdzie ?! Bez haryzmy, bez ikry, nierozpoznawalna i oślizła, bez języka obcego, czytająca zawzięcie z kartki lub promptera - no gdzie ?!! Kobito, ty sama stanowisz zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski ! Tak ci śpieszno do autoskompromitowania ?!!!
gio'2019.11.20 16:59
Jedyny kontrkandydat,który mógłby pokonać Dudę musi być chimerą - połączeniem wszystkich mocnych i dobrych cech innych kandydatów i prezydentów! Powinien być bogobojny i uczciwy jak Wałęsa, abstynent jak Kwach i przestrzegać savoir-vivre jak Bigos!Znać język polski jak Petru, haratać w gałę jak Ryży! Znać inżynierię wodną jak Rafał no i gotować jak Magda G.! Tak ulepiony golem, wsadzony na białego konia i ożywiony straszliwym kabalistycznym zaklęciem: "OTUA" - miałby szansę!
OTUA2019.11.20 17:39
z takim kandydatem Duda by od razu zrezygnował ze startu.
Ryszard Olejniczak2019.11.20 16:37
"Nie wiem, czyje nazwisko jest w środku"-stwierdził polityk." Jeśli tak to skąd wiadomo, że w kopercie jest kandydat?
Krystyna2019.11.20 16:27
To bardzo dużo wie, glowa partii.