08.10.20, 15:27Fot. via: pixnio.com

Premier apeluje do seniorów: Zostańcie w domach

W związku z dużym wzrostem nowych zakażeń koronawirusem w Polsce rząd zdecydował się na wprowadzenie w całym kraju obostrzeń, jakie dotychczas obowiązywały w żółtych strefach. W czasie dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zwrócił się również do seniorów, prosząc ich, aby w miarę możliwości pozostawali w domach.

- „Chrońmy życie naszych seniorów, nasze babcie i dziadków” – apelował szef rządu w czasie dzisiejszej konferencji poświęconej pandemii koronawirusa.

Premier zwrócił się też do seniorów, aby w miarę możliwości pozostawali w domach i ograniczyli przemieszczanie się. Podkreślił, że COVID-19 jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny dla osób starszych. Zaznaczył, że w przypadku osób po 60. roku życia umieralność z powodu zakażenia koronawirusem przekracza 10 proc., a w przypadku osób po 90. roku życia jest to około 25 proc.

Od soboty w całym kraju będą obowiązywały nowe obostrzenia. W przestrzeni publicznej, również w na wolnym powietrzu, konieczne będzie zasłanianie ust i nosa. Liczba uczestników imprez okolicznościowych nie będzie mogła przekroczyć 75 osób.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

Anonim2020.10.24 0:47
Cieszy mnie to, se to Hitlerowskie scierwo niedługo zdechnie.
Ninka2020.10.10 15:58
Nie będę siedzieć w domu bo i tak wnuczka jak wróci ze szkoły gdzie jest kilka setek młodzieży mnie szybciej zarazi niż zakupy w innych godzinach w sklepie. Zakupy zawsze robię wieczorem i tego nie zmienię bo to żadna ochrona.
Toni2020.10.9 9:38
Seniorzy po co macie siedzieć w domu jak wam wnuk, czy wnuczka mieszkająca z wami przyniesie wam ze szkoły średniej wirusa i was i tak zarazi. Przecież ten rząd zapomniał, że w technikach i LO są uczniowie pełnoletni i traktuje ich jak dzieci z podstawówki, których trzeba w domu pilnować i to uniemożliwi ich rodzicom iść do pracy. Ci dorośli uczniowie umieją uczyć się tak samo jak studenci zdalnie, ale rząd traktuje ich jak dzieci do 10 lat.
Ojciec2020.10.15 13:52
Tak, w zeszłym roku widziałem, jak wygląda taka nauka w liceum. Po 9-10 lekcji przy komputerze i nagrywanie filmików z ćwiczeń WF. Co, zalecenia, żeby młodzież nie spędzała zbyt dużo czasu przy komputerze już nie obowiązują? O skutkach psychicznych izolacji już nie wspomnę. Dość tego szaleństwa! Seniorzy, z całym szacunkiem dla nich, niech się izolują, jak chcą. A jak rząd - jakikolwiek by nie był - zechce nam znów urządzić drugi lockdown (podobno miało go nie być bez względu na zachorowalność) - to się skrzykniemy (takich jak ja są tysiące - delikatnie mówiąc) i pojedziemy do stolicy, wytłumaczyć rządzącym, jak bardzo się mylą!
Józia2020.10.9 0:21
NIECH PAN SIĘ WSTYDZI ZA TAKĄ GADKĘ! CZY PAN WIE, ŻE SENIORÓW "ZABIJA" SAMOTNOŚĆ, BRAK KONTAKTÓW Z BLISKIMI I LUDŹMI?! JAK SĄ ZOSTAWIENI SAMI SOBIE, SĄ BARDZIEJ ZAGUBIENI, WYSTRASZENI, PRZERAŻENI, ZALĘKNIENI, A NAWET UMIERAJĄ - NIE NA WASZ COVID!!! JEST PAN HIPOKRYTĄ, CYNIKIEM, BEZWZGLĘDNYM CZŁOWIEKIEM - NA USŁUGACH ZŁYCH LUDZI, KTÓRZY LUDZIOM GOTUJĄ TEN STRASZNY LOS. JAK PANU NIE WSTYD?!
violencja2020.10.8 23:42
Ja wol, niech Kaczyński w domu se siedzi i nosa nie wytka, stary łon jezd.
Jan Radziszewski2020.10.8 21:52
+++ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi.
Andy Semicki Rabin2020.10.8 21:17
Pocałuj nas w plecy, premierze. Wasze zakazy są sprzeczne z prawem. Nawet tego nie umiecie porządnie zrobić.
Michał Jan2020.10.8 21:08
Osoby po 90 roku życia akurat przeżywają chorobę. Do 90. umierają. Przynajmniej we Włoszech. "Ten człowiek w swoim życiu słowa prawdy nie powiedział"?
To wszystko każe nam powiedzieć mocno i stanowczo2020.10.8 19:35
Warszawska "Gazeta Wyborcza" informuje, że Przemysław Czarnek w sobotę, mimo zakazu, odwiedził swoją babcię w szpitalu. W poniedziałek nowy minister edukacji poinformował, że stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Teraz okazuje się, że zainfekowani są także prawie wszyscy pacjenci z oddziału. - Dziś w nocy przyszły wyniki wszystkich pacjentów. Koronawirusa ma 90 proc. Zakażeni są też lekarze, pielęgniarki i personel niemedyczny. Dziś na oddziale nie ma prawie nikogo, bo cały personel jest na kwarantannie albo w izolacji. Chorymi zajmują się pielęgniarki delegowane z innych oddziałów - powiedział w rozmowie z "Wyborczą" jeden z pracowników szpitala. Informację o ognisku SARS-CoV-2 w placówce potwierdził oficjalnie szpital.
Foster2020.10.8 20:15
.........a Prokuratura co na to ?. Przecież złamał prawo.
MORAWIECKI:2020.10.8 16:35
Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. PAMIĘTACIE????
MaxFiend2020.10.8 16:22
Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się koronawirusa i epidemii. To dobre podejście, bo COVID-19 jest w odwrocie, już nie musimy się go bać. Trzeba pójść na wybory ...
helena2020.10.8 20:17
Kto się zaraził na wyborach ? Podaj choć jeden przypadek.
Anonim2020.10.8 23:57
przez takie mendy jak ty byl lock down i 200 miliardow deficytu, dzieki ci chu.. ze wkrotce moze znowu z domu nie wyjdziemy
Strach2020.10.8 16:12
Noszenie maski przez ludzi starszych, to jest zabojstwo. To tak, jakby udusic poduszka. Oddycha sie albo ustami, albo nosem. Jak sie zatka jednoczesnie i usta i nos- to tylko umierac. A moze o to chodzi. Zamknac starych w czterech scianach i czekac az powariuja. Fajnie co?
Anonim2020.10.8 16:18
To właśnie zdradza prawdziwe intencje tego rządu. To taki test - sprawdzam. No i wyszło jak zwykle u nas- wybierając mniejsze zło znowu budzimy się z ręką w nocniku. Od czasu TW Bolka ciągle to samo niemiłe przebudzenie.
Maria Błaszczyk2020.10.8 17:10
Eeeeee... Ale tam się nic nie zatyka, tylko oddycha się powietrzem przefiltrowanym. A nie dusi poduszką. A w ogóle to ja się zgadzam. To nie jest dobre dla nich, że trzeba ich pozamykać w domu. I dlatego nie było dobrym pomysłem dać się tej epidemii tak rozszaleć. Urządzać wybory. Dopuścić wesela. Zdjąć praktycznie ograniczenia z pubów. Itd. Ale teraz to chyba jest za późno, żeby płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba się ogarnąć, a dopóki nie uda się to - seniorzy powinni być ostrzeżeni, choć oczywiście każdy z nich musi sam podjąć decyzję, na jakie ryzyko jest gotów.
Anonim2020.10.8 18:04
oszukuj sie dalej, nic tak nie rozdmuchalo epidemii jak mlodziez czy to w szkolach czy obozach, dzieci zwlaszcza wskutek teczowej pogardy dla starszych sa niezdyscyplinowane i niereformowalne
Ojciec2020.10.15 13:57
Tęczowa propaganda nie ma z tym nic wspólnego. To kompletne pomylenie pojęć. Można być i przeciw LGBT i przeciw histerii koronaświrusowej.
Eskimoss2020.10.8 16:10
Morawicki i cała brygada jakis czas temu zachęcali do brania udział w wyborach, bo jak stwierdził wirus był w odwrocie. Od samego początku był w natarciu, uratował nas lockdown, nie robiono wystarczająco testu plus wiele wyników było niejednoznacznych. Szkoda, że premier kraju poświęca obywateli, żeby jego kandydat na prezydenta i partia utrzymali stołek. Jak obywatele maja póxniej ufać rządzącym ? Miałem takie dobre zdanie o premierze ....
Anonim2020.10.8 16:17
Nie miałeś w stosunku do Morawieckiego podejrzeń w związku z tym, że pracował w finansjerze? Synagodze szatana?
Eskimoss2020.10.8 16:21
zmyliły mnie chyba okulary i miła aparycja.
Anonim2020.10.8 16:24
Mnie nie zmyliło,od razu podejrzany mi się wydawał .
Hania2020.10.18 17:43
W poprzednim rządzie za to były szacowne facjaty,co?
Trójoka wrona2020.10.8 15:36
A wcześniej umówił, że pandemia jest już w odwrocie i że nie trzeba się już obawiać koronawirusa. Czyżby pan Morawiecki skłamał?
Anonim2020.10.8 16:25
Cały czas kłamie.
Anonim2020.10.8 15:35
Skoro metodą jest ZABICIE dziecka w łonie matki w przypadku kiedy istnieje podejrzenie, że jest chore - to dlaczego tej metody nie stosujecie wobec tych, co do których istnieje podejrzenie, że są chorzy na Covid19. Onludnicy!