28.10.21, 10:05Fot. Alexander De Croo via Flickr CC 2.0

Premier Belgii do Polski: igracie z ogniem!

- Nie można inkasować pieniędzy, a odrzucać wartości  - powiedział premier Belgii Alexander De Croo. Dodał, że liberalna demokracja polega na "ludzkiej przyzwoitości i wolności osobistej".

Dodał jednak, że demokracja liberalna boryka się obecnie z dużym kryzysem.

- To, co jeszcze dziesięć lat temu było oczywiste, dziś już takim nie jest. Gdy byłem nastolatkiem, kiedy upadła „żelazna kurtyna”, demokracja była tym, do czego ludzie na całym świecie aspirowali. Za co nas podziwiali. Dziś liderzy Chin i Rosji wybrali inną ścieżkę, ścieżkę autokracji - mówił w przemówieniu w Kolegium Europejskim.

Dodał, że obecnie także i w Europie niektórzy próbują wprowadzać demokrację nieliberalną. Jego zdaniem demokracja liberalna to "ludzka przyzwoitość" i "wolność osobista"  oraz aby wszyscy ludzie żyli "w sposób wolny" w jednym społeczeństwie.

Zdaniem De Croo trójpodział władzy to filar demokracji liberalnej.

- Dlatego ostatni atak na Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jest całkowicie nieakceptowalny. Europejskie rządy, które nie są skore do szanowania podstawowych zasad liberalnej demokracji, podważają wszystkie rodzaje zaufania - mówił.

- Tym, którzy podżegają w wywiadach i sądzą, że trzeba wypowiadać na łamach Financial Times wojnę światową, chcę powiedzieć: gracie w niebezpieczną grę. Igracie z ogniem, gdy toczycie wojnę z naszymi europejskimi kolegami w imię wewnętrznych rozgrywek politycznych - odniósł się wprost do wypowiedzi premiera Polski Mateusza Morawieckiego. 

Dodał, że UE to "wspólne wartości, a nie bankomat".

Faktem jest, że liberalna demokracja i cały ustrój państw zachodnich znajduje się w dużym kryzysie, który spotęgowała tylko pandemia koronawirusa.

jkg/wprost

Komentarze

Marco2021.10.28 21:06
Niech się poddadzą eutanazji to co najlepiej potrafią ten cały BAŃKOLUX.
gość2021.10.28 20:59
Premier Belgii nierozgarnięty opowiadacz bredni! Premier Holandii - pedał i aferzysta! Premier Luksemburga - pedał i plagiator pracy dyplomowej ! Cały ten Benelux o d. rozbić!
Alojzy Cedzidło2021.10.28 20:08
Ciekawe . Z większością amatorów powalenia POLSKI na kolana Hitler nie miał problemu podczas II W.Ś.
Leon2021.10.28 19:50
Kiedyś komuniści lansowali pseudo pojęcie ekonomii socjalistycznej, która doprowadziła do katastrofy gospodarczej ZSRR i Kraje europy Wschodniej.Teraz Eurokołchoz głosi pojęcie demokracji liberalnej, która już doprowadziła Europę Zachodnią na krawędź katastrofy zaprzeczenia demokracji.
Bieńkowska2021.10.28 19:49
Ja go znam, już było blisko a okazał się pedał.
!!!2021.10.28 18:03
To mamy być posłuszni za pieniądze i za te pieniądze mamy mieć takie wartości jakie oni chcą.
Roman2021.10.28 14:49
A gdzież jest wartość elementarna wartość, jaką jest solidarność ? Polska jest obecnie celem ataku Łukaszenki i aż trudno opędzić się od tłumu śpieszących z pomocą innych państw UE. Takie są prawdziwe wartości UE.
chyba wyśle dzielne walońskie Waffen SS2021.10.28 14:39
po dowództwem won Duupe razem zholenderskim
kujawianka2021.10.28 14:38
SŁUCHAJ FRAJERZE Z BELGII! MNIE TO CO TY MYŚLISZ O POLSCE OBCHODZI TYLE ,CO TEN WIATR ,KTÓRY NIE WIEJE! BELGIA DLA MNIE TO BRUKSELA! A BRUKSELA DLA MNIE TO TO SAMO CO NAZIŚCI!
ZACH2021.10.28 14:37
O jakiej przyzwoitości on mówi ? przyzwoitości na zachodzie trudno szukać za to zepsucie ,demoralizacja ,wulgaryzacja życia społecznego ( przekleństwa i język żula panuje w każdym filmie ,pracy ,szkole i na ulicy !!!) nie mówiąc o przyzwoitym ubiorze który jest rzadkością króluje za to moda al"a pajac
Anonim2021.10.28 14:26
Za to cala europa zach igra z Bogiem w imię tej swojej liberalnej demokracji i wartości na które większość katolików nie może się zgodzic
Olej2021.10.28 14:25
Holandia właśnie realizuje te wszystkie ,,wartości'' dzięki którym przestanie istnieć.
Olej2021.10.28 14:20
Ty nie igrasz ty już ten ogień masz pod tyłkiem jak i cały Zachód. Płoniecie nie czując katastrofy.
Filip2021.10.28 14:16
Nigdy nie oceniajcie ludzi po tym co mówią, tylko po tym co robią. Politycy z PiS-u mówią, że nie chcą doprowadzić do polexitu, a wszystko robią w kierunku wyprowadzenia Polski z UE. Chłopi będą pozbawieni dopłat i będą mieli cła na swoje towary. Likwidacja wspólnego rynku według ekspertów doprowadzi do obniżenia PKB w Polsce o 1/3. "Prawdziwi Polacy" szkodzą naszemu krajowi i udało im się otumanić znaczną część społeczeństwa. Przez łamanie praworządności rządzących dojdzie do polexitu. Jarosław Kaczyński będzie wtedy mógł sfałszować wybory tak samo jak Aleksander Łukaszenka. Zagarnie niezależne media i w ten sposób zablokuje dostęp do informacji niekorzystnych dla rządzących. Polska kroczy ku dyktaturze Jarosława Kaczyńskiego. PiS zagospodarował ciemny lud, który we wszystko wierzy.
,,Otumaniony''2021.10.28 14:23
Pamięta jak ponad milion młodych ludzi wygnano na emigrację gdy ,,demokraci'' rządzili zgodnie z wypisywanymi powyżej bzdurami. Walnij się Iwan w swój pusty łeb ! Echo da ci odpowiedź !
Michael2021.10.28 14:07
To, co siłowo narzuca Bruksela to sodomia, gomora, aborcja, eutanazja - tą są antywartości szerzone przez pachołków szatana na Ziemi. Polska jest krajem, gdzie króluje Matka Boża i dlatego nie ma ty miejsca na tego typu niegodziwości. Wartościami naszej cywilizacji są Prawda, Dobro, Piękno. Belgia jest już zaorana moralnie. Historia naszej Ojczyzny przy historii Belgii to zaszczyt, chluba i chwała. Polscy patrioci mają o co walczyć.
Józek2021.10.28 13:57
Gość pieprzy jak potłuczony. Myli pojęcia i jest obłudny. Oczywiście że UE to jest bankomat z którego wielu ochoczo wybiera pieniążki. A co są "wartości europejskie"? Ja nie widzę żadnych wartości, raczej antywartości, zamęt ideowy i działanie przeciwko traktatom. Belgia - śmieszne państwo, które co parę lat notorycznie nie ma rządu przez wiele miesięcy. Kraj wielkości naszych kilku województw, który nie istnieje nawet 200 lat będzie nas pouczał. Pilnujcie swojego flamandzko-walońskiego bardachu, a my będziemy zajmować się naszymi sprawami. U nas póki co można jeszcze powiedzieć co się myśli (choć też nie zawsze), a u nich terror polit-poprawności. Kto to kogo będzie uczył demokracji.
Wojtek Polak2021.10.28 13:56
a jakie to wartości mordowanie dzieci aborcja mordowanie starców eutanazja gloryfikowanie wszelkich zboczeń i dewiacji? do pełni "wartości" wprowadzanie norm postulowanych przez włoskiego komunistę Altiero Spinelli. De Croo wy nie zajmujcie się Polską tylko własnym burdelem stworzonym przeez lewako-liberałów i pedofilskimi aferami na szczeblach polityki i elit.
Dla2021.10.28 13:43
lewackiego Belga wartości to: eutanazja i aborcja na życzenie, wolność nieograniczona dla wszelkiej maści zboków, satanizacja wszystkich dziedzin życia, czyli odrzucenie dekalogu i Chrystusa. Wcześniej Polacy rozkurzą tę zakichaną masońską jatkę, zwaną unią europejską, niż przyjmą warunki lewackiej swołoczy.
Belgijskie frytki2021.10.28 13:48
Jutro w szkołach będą wbijać do głowy dzieciom te europejskie wartości - lepiej niech zostaną w domu.
Zgadza się2021.10.28 14:02
nasi nauczyciele angielskiego, jak bezmózgi, pod dyktando idiotów w ministerstwie, którzy nie kontrolują programów, "bawią się" z uczniami w satanistyczny halloween, a rodzice nawet nie podejrzewają, kto i co za tym masońskim okultyzmem stoi.
Anonim2021.10.28 13:31
Niech pilnuje swojego panstwa-liberal
Marian2021.10.28 13:30
Jak już wprowadzimy te europejskie wartości to będzie jak w PRL. Stworzony zostanie Centralny Komitet Europejskich Wartości. Następnie stworzone zostaną wojewódzkie i powiatowe komitety. Te organy władzy wydawać będą legitymacje już nie czerwone, ale tęczowe- pedalskie. Każdego chętnego do posiadania takiej legitymacji musie rekomendować co najmniej dwóch doświadczonych pedałów. Resztę znamy już z przeszłości. Chcesz otrzymać mieszkanie, musisz być posiadaczem takiej legitymacji. Dyrektorem, kierownikiem czy mistrzem bez tęczowej nie zostaniesz. Awans na starszego oficera w wojsku wykluczony. Do takiej świetlanej przyszłości zaprowadzą nas te europejskie wartości.
Anonim2021.10.28 13:24
Jakie wartości!!!Demoralizacja to żadne wartości !
jak jest2021.10.28 13:10
Odpowiedział bym mu, ze Prawo wspólnotowe nie jest ponad prawem Narodowym w dziedzinach, w których nie zostały przekazane kompetencje w więc w dziedzinach wykraczających poza obszar gospodarczy. Ponadto faktycznie ma racje co do trójpodziału władzy (oczywiście na szczeblu krajowym) ale nie ma pojęcia jak to jest w Polsce gdzie ten trójpodział jest mocno wątpliwy ale nie wynika to nie tyle z polityki obecnego Rządu tylko w zły sposób przyjętej Konstytucji, która nigdy nie została zaakceptowana przez Większość Narodu.
PO PRAWDZIWIE POLSKIE, nie NIEMIECKO-SOWIECKIE2021.10.28 13:05
BELG ŚMIE NAS POLAKÓW POUCZAĆ??? A moze PRZYPOMNIEĆ, kto to zacz Ci BELGOWIE??? "Po zajęciu Belgii przez Niemców flamandzkie organizacje faszystowskie i nacjonalistyczne, w tym głównie Flamandzki Związek Narodowy (Vlaams Nationaal Verbond) Gustave'a de Clerq'a, postanowiły rozpocząć rekrutację do niemieckiego wojska w celu walki z "zagrożeniem bolszewickim". Jeszcze pod koniec 1940 r. i na początku 1941 r. powstały dwie pierwsze ochotnicze jednostki wojskowe złożone z belgijskich Flamandów – Pułk "Westland" i Pułk "Nordwest", które weszły następnie w skład 5 Dywizji Pancernej SS "Wiking". " WYSTARCZY???, wystarczy.
Mała162021.10.28 13:01
"Nie można inkasować pieniędzy, a odrzucać wartości" - jak w 2004 r głosowałem za UE, to nie było mowy o pieniądzach za wartości. Myślisz belgijski faszysto ze sprzedamy się za srebrniki/
SZOK!!! PILNE!!! TYLKO U NAS!!!2021.10.28 13:00
Tytuł Frondy: "Premier Belgii do Polski: igracie z ogniem!" A co Belg powiedział? "- Nie można inkasować pieniędzy, a odrzucać wartości. Tym, którzy podżegają w wywiadach i sądzą, że trzeba wypowiadać na łamach Financial Times wojnę światową, chcę powiedzieć: gracie w niebezpieczną grę. Igracie z ogniem, gdy toczycie wojnę z naszymi europejskimi kolegami w imię wewnętrznych rozgrywek politycznych."
Greg2021.10.28 12:58
Waszymi wartościami są tylko i wyłącznie nasze dobra materialne .
Maciej Piwowar2021.10.28 12:49
Uległość Zjednoczonej Prawicy wobec TSUE ,vel UE TO WYROK NA PiS.BO TYLKO IDIOTA BY ODDAŁ GŁOS NA ZDRAJCÓW SUWERENA PiS.Ja wcześniej na PiS nie głosowałem ( od 1969 uważam się za ENDEKA __PAX Bolesław Piasecki.)Ale PiS ULEGAJĄC Zdradzając SUWERENA WYDA WYROK NA SIEBIE.
Dureń2021.10.28 12:43
To mężczyzna od 19 wieku nie może mieć długich rozpuszczonych włosów i być ładniejszy -bo nie zasługuje na miłość a może być łysy czyli brzydszy - wtedy zasługuje - i mam uwierzyć że takiej kobiecie chodzi o charakter? - to ja wierzę że jej chodzi o szukanie alfonsa który jej pomoże znaleźć kolejnych alfonsów - bar trenerów.
Teresa2021.10.28 12:42
Belgia? To bękart traktatu wersalskiego...
Anonim2021.10.28 12:36
Stracił okazję by siedzieć cicho. Przecież Tusk "furdojczland" pojechał i załatwił pieniądze.
##@2021.10.28 12:30
co to za gość, nie znam go
to ten co puszcza ognie bengalskie2021.10.28 12:36
z tyłka
iwo2021.10.28 12:24
Premier Belgii zaistnial w mediach, przeciez nikt go nie zna.
smyk2021.10.28 12:21
ty tukasie polska płaci składki i wasze hasło bankomat jest manipulacja i ordynarnym kłamstwem.zreszta jakim prawem straszysz lewacki tukafonie.
nol2021.10.28 12:18
Jeżeli nie chcecie pomagać ,rozwijać,to tez nie okradajcie,nie fałszujcie.Jakie wyznajecie wartości?okupacyjne?
Asior2021.10.28 12:16
premier belgii to może mi obciągnąć
kajman2021.10.28 12:14
No szczyt bezczelności pana premiera z Belgii!! Dla naszego kraju należy się wielki szacunek!!! A unia europejska to współpraca, a nie kary i szantaże
Han2021.10.28 12:07
Jednak prostactwo unijne nie umie myśleć i czytać ze zrozumieniem.Pieniądze nam sie należą ,tak jak każdemu innemu państwu Unii.Ot lewackie pomioty i niedouki. Oby sie sam nie poparzył tym ogniem , a swoje wartośći niech zachowa dla siebie i jemu podobnych. Żałosny typ.
Anonim2021.10.28 12:07
Deep State zezłoszczone bardzo, wiedzą chyba równie dobrze jak my, że teraz, albo nigdy. Wolę nigdy!
Michael2021.10.28 15:40
Deep state - czy można nazwiskami zidentyfikowac to towarzystwo? Czy ta mniejszość może pomiatać większością? Rewolucje potwierdzały co innego. Zachód już się nie sprzeciwi, bo został skutecznie zoperowany, ale z Polską nie pójdzie pachołkom zła tak łatwo. Patronie tego portalu, święty Michale Archaniele, Hetmanie potężnych wojsk Pana Boga, strzeż i broń naszej wiary, KK i Ojczyzny!
! ! ! !2021.10.28 12:06
PiSdy to nie są Polacy. Przez jakiś czas się kamuflowali, ale teraz widać jak na dłoni, że to są Putina mędy. Ta ich obrzezana bolszewicka mentalność jest nie do naprawienia. Ich interesuje tylko dewastowanie Polski. Od sławnego ataku Broszki (27:1) po dzień dzisiejszy tylko marzy się im trzecia wojna światowa.
! ! ! !2021.10.28 12:59
Poyeby to nie są Polacy. Przez jakiś czas się kamuflowali, ale teraz widać jak na dłoni, że to są Putina mędy. Ta ich obrzezana bolszewicka mentalność jest nie do naprawienia. Ich interesuje tylko dewastowanie Polski. Od sławnego ataku Tuska po dzień dzisiejszy tylko marzy się im trzecia wojna światowa.
! ! ! !2021.10.28 13:23
Dlatego oddaj głos na nas, Konfederację.
Obserwator2021.10.28 14:01
Było by to możliwe, gdyby z "Konfederacji" wyrzucili ...Kornrla Mikkego, którego przekonania i bełkot (kiedy mówi?), jest nie do zrozumienia ?
Wyślijmy mu te posty2021.10.28 12:03
na jakieś belgijskie forum po ichniemu! Niech czyta jak umie.
Zapłaciłeś szubrawcu za zbrodnie w Kongu2021.10.28 12:01
potomkom tych, których eksterminowaliście i mordowali jak wściekłe bestie przez dwieście lat z okładem? Pewnie, że nie bo ogrom twoich zbrodni jest większy od tego co tam w Kongu ukradłeś i zniszczyłeś i nigdy nie będzie cię na to stać. Niemcy zapłacili za swoje zbrodnie i ludobójstwo w Namibii. Wy nigdy! Święci mordercy i łupieżcy się znaleźli! Jeden kieł (słoniowy)- jedno życie oczywiście Murzyna.
.....2021.10.28 11:52
Niemcy przestańcie płacić za podźeganie do destabilizacji i niszczeniu Polski. Szwabskie Hitlerowskie Niemcy macie to już w genach kraść mordować napadać zbrojnie. Podobnie jak ci bandyci Wikingowie !!!!
Anonim2021.10.28 11:53
PiSdzielce w genach maja złodziejstwo, lenistwo i nieudolność...😁😁😁
nemo2021.10.28 12:21
Dlatego sprzedawali szpitale,zamknęli stocznie,sprzedali kolej ,pocztę,zlikwidowali cukrownie i masę innych rodzimych zakładów.Zbudowali kilka "złotych" autostrad,a pieniędzmi dzielili sie na cmemtarzach.
Anonim2021.10.28 13:01
POyeby w genach maja złodziejstwo, lenistwo i nieudolność...😁😁😁
JM2021.10.28 13:10
Znowu pokazujesz idioto swoją podobiznę!!!
kuba powiatowy2021.10.28 11:45
co ten belgijscki nazista będzie nas pouczał? co słychać u króla leopolda?
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.10.28 11:43
głupi pedał belgijski , o wartościach.....!!!!!
Anonim2021.10.28 11:52
Sprawdź kalesony, czy nie ma kleksa.😁😁😁
Anonim2021.10.28 12:16
jestem starym oblesnym pederasta na homoemeryturze miesza mi sie gown...o z resztkami mózdzku!!!
Dość skandalu panie belgijski liberale!2021.10.28 11:42
Jeśli ten pan uważa, demokracja liberalna to "ludzka przyzwoitość" i "wolność osobista" oraz aby wszyscy ludzie żyli "w sposób wolny" w jednym społeczeństwie, to proszę o nie naruszanie mojej wolności, mojej rodziny i moich dzieci, narzucając ideologię demoralizującego wyzwolenia, przymuszania do życia wbrew moim zasadom i chęci wychowywania moich dzieci, na które nie wyrażam zgody. Chcę również aby był okazywany szacunek wobec wyznawanej przeze mnie religii i nie podważanie jej dogmatów przez tzw. "liberalną ideologię", której wyznawcą jest premier Belgii.
Alojzy Cedzidło2021.10.28 11:42
To piszą pisole czy gimbaza na zdalnym nauczaniu?
Alojzy Piździdło2021.10.28 11:44
To piszą POyeby czy gimbaza na zdalnym nauczaniu?
Anonim2021.10.28 11:38
Trudno od szaleńców wymagać aby mieli świadomość, iż nimi są. Tak też należy ich traktować.
A2021.10.28 11:38
Bo co? - wyślecie do Polski Algemeene-SS Vlaanderen?
Anonim2021.10.28 11:42
A po co, PiSdzielec Dworczyk już pokazał gdzie są jego wzorce - Meine Ehre heißt Treue!😁😁😁
Obserwator2021.10.28 11:37
"Igramy z ogniem" ?? To niechże TSUE nie roznieca tego ognia i niech nie "dolewa benzyny do ognia"- BO ŻADEN AKT PRAWNY, NIE DAŁ IM DO TEGO PRAWA, A ZWŁASZCZA TRAKTAT LIZBOŃSKI I PROTOKÓŁ BRYTYJSKI !!! Takie nieustanne bezprawne nękanie Polski - NAZYWA SIĘ TERRORYZMEM POLITYCZNYM ?!
Anonim2021.10.28 11:36
A wspólne to nasze wartości, czyli te dzięki którym Europa się rozwinęła!
Anonim2021.10.28 11:34
Nikt nikomu niczego nie daje za darmo, co to za tekst?!
Grizzly2021.10.28 11:33
Te wasze wartości to są prosto .... sami wiecie najlepiej skąd!
Taka prawda.2021.10.28 11:33
123 lata zaborów i niepodległość, później 59 lat okupacji i komunizmu i niepodległość, skróciliśmy niewolę o więcej niż połowę czasu zaborów, teraz obecna niewola trwa od 2004, więc całkowity czas jej trwania to około 28-29 lat, czyli w 2032-2033 będziemy znów wolni. Pozostaje tylko pytanie jakim kosztem ekonomicznym, społecznym i moralnym.
chce do Belgii2021.10.28 11:31
A to żeby brać kasę w Belgii to wystarczy tylko bankomat? A ja myślałem że trzeba mieć konto i płacić składki żeby móc wyjąc cokolwiek.
Panie Moravietzky2021.10.28 11:34
Nie zrozumiał Pan paraboli.
Anonim2021.10.28 12:36
i tu cię hiper boli, bo Polska ma tam konto z własną kasą
Anonim2021.10.28 11:24
"Hitlerowscy kolaboranci w Belgii dostają wciąż niemieckie emerytury"
Anonim2021.10.28 11:24
Wszyscy ci masoni myślą i mówią jak zaczadzeni szatanizmem. Być może już od kilku lat są zaczipowani. Gdyby tak było to oni już nie są ludźmi, tylko cyborgami. Łamią umowę, finansową siłą narzucają swój jedyny najlepszy pakiet wartości. A pod przykryciem pakietu wartości, całkowita aneksja Polski. To grupa tajniaków TSUE i komisarzy UE, chce mieć totalitarną władzę nad Polakami. O taką i jedyną wartość im chodzi. Dlaczego oni bronią komunistycznych sędziów? Powód jest oczywisty. Jest to grupa agentów - narzędzi do okupowania i kontroli Polaków. Logika Stalina wiecznie żywa. Jak mówił, Żydzi najlepiej nadają się do rządzenia Polakami w naszym interesie.
tu-du2021.10.28 12:08
A zatem, czas najwyższy abyśmy się oddolnie organizowali, jak to czynili nasi patrioci przelewający krew w czasie II WŚ, gdzie doskonale zorganizowane było państwo podziemne, trwało tajne nauczanie i wiele innych agend, o czym przez długi czas, nawet Gestapo nie mogło sobie z tym poradzić?! Nam patriotom, nie wolno dopuścić, aby ponownie do władzy doszła partia, która okradała Polskę i ludzi w aferach, a obecnie stanowi V kolumnę (Targowicę?), w kraju i na usługach Niemców w UE - NIEUSTANNIE SZKODZĄC POLSCE !!! Dlatego musimy walczyć z szarańczą masońską, która chce cały Świat uraczyć "chipami" aby kontrolować nas jak bydło na pastwisku ?!
Faustyna2021.10.28 11:22
Spadaj cienki tęczowy lewaku.
Wielu z Was wymienia "wartości belgijskie"2021.10.28 11:22
Zapomnieliście dodać kilka masowych ludobójstw na Murzynach. Za złoto, diamenty i niewolników. Za te właśnie "wartości: Belgowie wymordowali miliony ludzi. Niczym nie różnią się od Niemców czy żydokmuchów. Zwykli chciwi zbrodniarze.
! ! ! !2021.10.28 11:20
PiSdy to nie są Polacy. Przez jakiś czas się kamuflowali, ale teraz widać jak na dłoni, że to są Putina mędy. Ta ich obrzezana bolszewicka mentalność jest nie do naprawienia. Ich interesuje tylko dewastowanie Polski.
Faustyna2021.10.28 11:21
Sam jesteś putinowska menda z krwią na rękach. Przybijaj dalej zółwiki ze swoim idolem !!!
Andrzej2021.10.28 11:31
Waruj suko
ted2021.10.28 11:36
kolejny - sikorski z chomielina - napisałem celowo z małych liter. Ale odwaga cienki bokserku
Taka prawda2021.10.28 11:39
Ooo, jaki inteligencik jesteś i jaki taktowny. Walisz swoim pochodzeniem na odległość. Skąd przyjechałeś czerwono-fioletowy buraku?
Ted2021.10.28 11:33
głupi czy naćpany ? detox - a zobaczysz rzeczywisty obraz ! ( szoda mi ciebie ).
! ! ! !2021.10.28 11:39
POyebcy to nie są Polacy. Przez jakiś czas się kamuflowali, ale teraz widać jak na dłoni, że to są Putina mędy. Ta ich obrzezana bolszewicka mentalność jest nie do naprawienia. Ich interesuje tylko dewastowanie Polski.
????2021.10.28 12:30
Polubili Putina i Tusku, zwłaszcza wtedy, kiedy obaj, zamordowali nam w katastrofie 96 Polaków?! A najbardziej Putina i Tusku, "polubił" prezes PiS-u, za zamordowanie mu brata?! Ha,ha,ha! Poukładaj wreszcie te swoje klepki w głowie i dolej oleju !!!
gracz2021.10.28 11:18
Nie strasz synku, nie strasz bo się ze.rasz.
WON pedrylu2021.10.28 11:16
Wania
Anonim2021.10.28 11:12
demokracja liberalna to "ludzka przyzwoitość" i "wolność osobista" oraz aby wszyscy ludzie żyli "w sposób wolny" w jednym społeczeństwie narzuconym przez dupowłazuw i pizdodajki to są wasze wartości a nasze to RODZINA CHŁOP I BABA I DZIECI!!!!! kto to stworzył te TSUE samozwańcy potomkowie hitlerowców którzy dali nogę z niemieckich obozów a teraz ryje podnoszą i nas chcą pouczać ?????
Dariusz2021.10.28 11:11
Jakież wy macie wartości do zaproponowania? Muzułmanie,którym tak szeroko otwieracie drzwi jednoznacznie określili wasze wartości.Waszych mężczyzn mają za śmieci bez zasad,wiary i jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego,a wasze kobiety za dziwki,które traktują jak na załączonych codziennych obrazkach z waszych ulic.To jest zbiór waszych wartości.Bez pieniędzy jesteście zerem,a one już się kończą. Co wam zostanie?
abc2021.10.28 11:09
Odrzucanie wartości? Takich jak aborcja na życzenie pod hasłem "aborcja prawem człowieka"? I takiej "wolności", której podstawą jest poprawność polityczna? Takiej "wolności", że za teksty przeciwko islamistom idzie się do więzienia? Wartością są małżeństwa homo, których nie było w żadnej ludzkiej cywilizacji? Wy teraz wyznajecie diabelskie antywartości, a nie wartości i każdy, kto się broni przed złem, jest dla was wrogiem. Cywilizacja zbudowana na antywartościach zginie wcześniej czy później.
ali2021.10.28 11:08
to podskocz ty kolionialny morderco afrykanów w Kongu Belgijskim --Rosji i Chinom ,lewicowo - liberalny pajacyku .
Pijany2021.10.28 11:06
czy naćpany?
robaczek2021.10.28 11:05
ALE MY Z KOLAN WSTALISMY PRZECIEZ!!!!!! ;] ;] ;] ;........................ tępa pisowska masa
Anonim2021.10.28 11:08
Wstaliśmy, i dlatego Belgia i Holandia (kolaboranci) tak się zapluwają ze złości.
my2021.10.28 11:10
jacy my? ty kleczysz po bimbrze i bekoczesz w internecie
wy2021.10.28 11:43
jacy my? ty kleczysz po bimbrze i bekoczesz w internecie po wysłuchaniu tfuska i tvn i króla rosiji
tak?2021.10.28 11:12
ty komunistyczny bekarcie ciebie wlasciwe po tym co zes nam zrobil nie poinno byc
Zych2021.10.28 11:05
Kilka najważniejszych (przykładowo) wartości Belgów: pedofilia, aborcja, homoseksualizm, eutanazja, raje podatkowe dla "swoich", zapewnienie obywatelom zamachów bombowych, strefy "zakazane" dla innych niż muzułmanie...
Kim on jest ?2021.10.28 11:03
Nie życzymy sobie aby belgijski dewiant pouczał nas !
Realista2021.10.28 11:07
Wolisz pewnie żeby Putin ci mówił co masz robić? Mam nadzieję, że do wyborców pis dotrze w końcu, że albo akceptujemy zasady liberalnych demokracji i jesteśmy w UE albo idziemy w stronę autorytarnego nacjonalizmu, czyli wychodzimy z UE i w konsekwencji wystawiamy się na wpływy Rosji.
APo2021.10.28 11:03
No właśnie - Polska to nie bankomat - dopóki złodzieje z PO-PSL przymykali na wyprowadzanie ogromnych pieniędzy z Polski to klepaliście ich po plecach. O to chodzi w tej liberalnej demokracji - o szwindel i okradanie kogo się da , w waszym rozumieniu
Nie z ogniem, tylko z paroma pederastami2021.10.28 11:03
...
Anonim2021.10.28 11:10
Najśmieszniejsze jest to, że prezesem najbardziej homofobicznej partii w Polsce jest pederasta...😁😁😁
Po 11 ...2021.10.28 11:03
Problem w tym, że PiS ma inne wartości niż UE. UE ceni wolność, praworządność, sprawiedliwość. A PiS ceni zamordyzm, łamanie prawa i kolesiostwo. Te dwa światy się słabo dogadują.
APo2021.10.28 11:04
Tęczowe "ideały" zryły ci łeb
Anonim2021.10.28 11:05
Nie obrażaj inteligencji czytelników - jest odwrotnie.
APo2021.10.28 11:10
Obrażać mógłbym mądrych a tu głupcom wytknąć głupotę to obowiązek i czysta przyjemność
alkohol szkodzi2021.10.28 11:08
bimber z rana i lewak sie rozkrecil na calego
Po 11 ...2021.10.28 13:34
Problem w tym, że PO ma inne wartości niż UE. UE nie ceni wolności, praworządności sprawiedliwości. A PO ceni zamordyzm, łamanie prawa i kolesiostwo. Te dwa światy się słabo dogadują.
Anonim2021.10.28 10:57
Tęczowy Piątek już jutro! Dlaczego to ważne? Po pierwsze, trzeba rozumieć i dostrzegać, że systemowe wykluczenie osób LGBT+ przybrało formę walki totalnej o monopol wartości konserwatywnych i chrześcijańskich, które wg ministra edukacji Przemysława Czarnka i ideologów PiS stoją w sprzeczności z myśleniem, że wszyscy ludzie są sobie równi. Szczucie na osoby LGBT+, wskazywanie w nich wroga, jest narzędziem umacniania tej władzy. Dzieci w szkołach są więc elementem politycznej rozgrywki. Tęczowy Piątek jest w tym roku potrzebny bardziej niż kiedykolwiek, ale też trudniejszy niż zwykle. Szkoły oficjalnie nie decydują się organizować Tęczowego Piątku, bo zapowiadane zmiany w prawie oświatowym, czyli #lexCzarnek wywołały potężny efekt mrożący. Pamiętajmy, że 7 na 10 nastolatków LGBT+ doświadczyło przemocy na tle homofobicznym, ponad połowa ma myśli samobójcze, a podejmują je coraz młodsze dzieci. Naszą rolą, rolą nauczycieli i nauczycielek jest stworzyć młodym ludziom w szkołach bezpieczną przestrzeń. Ale ich przestrzeń jest też na ulicy, w tramwaju, w sklepie, w domu. Co możemy zrobić, żeby działać, a jednocześnie nie sprowadzić na szkoły kontroli kuratora, gniewu Czarnka i aktywistów Ordo Iuris, którzy chwalą się, że mają wpływ na zmiany w prawie oświatowym? Możemy dać sygnał w formie tęczowego elementu stroju, że jesteśmy sojusznikami, że uczniowie i uczennice LGBT+ mają w nas wspiercie i że jesteśmy uważni. Masowość takiej akcji, skumulowanie w jednym dniu ma dodatkową siłę wzmacniającą. Nikt nie może zabronić ubrania tęczowego elementu garderoby, przypięcia tęczowej przypinki, nie może wyciągać z tego konsekwencji. Weź udział w Tęczowym Piątku nawet, jeśli już nie chodzisz do szkoły. Okaż wsparcie. Tak po prostu.
APo2021.10.28 11:06
ideolog pederastów i innych zboczeńców
Tadeusz2021.10.28 10:55
Jeżeli UE ma mieć twarz tego pana , i jego " wartości " - to uciekajmy z tego okrętu. Belgia i Holandia morduje swoich obywateli ( nienarodzonych - aborcja i starych - eutanazja ) i wymusza to na Polsce ? Pamiętaj premierze - też się zestarzejesz - i co ? szybko pod " kroplówkę !!!!
Anonim2021.10.28 10:58
Strasznie je.bie plebanią... 😁😁😁
Anonim2021.10.28 11:03
Lewacy tak reagują na prawdę.
naprawde2021.10.28 11:05
od ciebie zajechalo obora widocznie komunistyczna swinia przy klawiaturze
Kto cię starcze upoważnił2021.10.28 10:58
do wypowiadania się w imieniu innym niż swoje własne?
zapomnij2021.10.28 10:54
co przjadzesz na czlogu pedofilu belgijski wiadomo ze potrzebujecie tereny i dzeci zeby ekspandowac dlatego robicie taki cyrk
Anonim2021.10.28 10:57
Towarzysze z FSB, dajcie kogoś, kto lepiej zna polski, bo tego głąba nie idzie zrozumieć. Szkolenia językowe na Łubiance strasznie ostatnio poleciały na mordę.😁😁😁
APo2021.10.28 11:14
rzekł Sasza do konsomolca
bogdanus2021.10.28 10:53
Łamiecie traktaty dla zysku, kosztem państw Wsch. Europy i wy mówicie o wartościach. Jakich wartościach, zabijanie dzieci, deprawacja dzieci, ograniczenie wolności słowa i wyznania, eutanazja. Coś się wam pomyliło, to nie taka miała być UE. Założenia były szlachetne, lecz wy niszczycie Europę Schumana i unię państw narodów.
AAAtomek2021.10.28 10:52
PKB Belgia: 515,3 miliarda USD (2020) ~ PKB Polska: 594,2 miliarda USD (2020). Sorry qatoprawaki.
bogdanus2021.10.28 11:16
A jaki zysk wypracowała PO za rządów Tuska, Kopacz.
AAAtomek2021.10.28 14:26
Taki zysk, że PiS już to roztrwonił.
Anonim2021.10.28 10:48
ot kurna lyberały genderowe zboki mimo ,że lubia tak po gołych dupskach, to jednak muszą ZAKUPIĆ WIĘKSZĄ ILOŚC CEBULI bo jak ten premier belgiji bedzie chłostał pejczem PO GOŁYCH genderowych DUPSKACH TO BEDZIE bolało!!!to kiedy ta imprezka belgijska W ODBYT ma sie ODBYĆ??????oj ,bedzie SIE DZIAŁO
TIX2021.10.28 10:44
Intelektualny i mentalny morderca premier Belgii Alexander De Croo za osiągnięcie zachodniej cywilizacji uważa zabijanie dzieci nienarodzony, autanazję ludzi chorych i starych, oraz wszelkie ludzkie wynaturzenia.
cześć ludziom i lewackim gnidom2021.10.28 10:44
życzę śmierci donaldowi tuskowi i jego rodzinie za emerytury 67!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim2021.10.28 10:50
to nie fajne ,nie składaj takich życzeń,NIE RÓB TEGO!
Anonim2021.10.28 10:52
Dlaczego, to takie katolickie...😁😁😁
katolicy2021.10.28 10:57
przeciez ty komunisto nas nauczyles mordowac
Anonim2021.10.28 10:41
belgu - nie strasz ,nie strasz bo się zesr...
Anonim2021.10.28 10:53
Zesra to się białostockie, bo jak nas wyje.bia z UE, to nie będą gdzie mieli na sprzątanie jeździć.😁😁😁
Schlesier2021.10.28 11:01
przy tym poziomie co reprezetujesz to nawet cie na sprzatanie nie wezma nierobie
Anonim2021.10.28 13:06
Zesra to się stołeczne bo jak nas wyje.bia z UE, to nie będą gdzie mieli na sprzątanie jeździć.😁😁😁
Anonim2021.10.28 10:41
Czy on to też mówi "für Deutschland"?
POdPIS2021.10.28 10:39
Demokracja to rządy większości .W Polsce póki co PIS ma większość ale w unii już niekoniecznie. Skoro unia nie chce się podporządkować Polsce to zamiast szantażować jak ostatni warchoł unie wetem trzeba unie opuścić albo się jej podporządkować .
Anonim2021.10.28 10:53
cóż zatem wyjedź, podporządkuj się tam w niemcach, NADZORCY NA POLACH SZPARAGÓW CZEKAJĄ ,oni sa w mniejszości ale mają pejcze a ty jak widac lubisz tak po golej dupce
Anonim2021.10.28 10:33
A co to jest Belgia i gdzie toto leży?
Anonim2021.10.28 10:51
Belgia "leży" na 17 miejscu na świecie w PKB per capita (46 000 usd). Wstanięta z kolan Polska "leży" na 62 miejscu (15 500 usd). Można już pisać, że to żydowski spisek...😁😁😁
Wobec powyższego :2021.10.28 11:00
Co to jest "wstanięta" ? Jesteś analfabetą ??
Emerald2021.10.28 10:24
"Dodał, że UE to "wspólne wartości, a nie bankomat"." Witz roku??
Gienek2021.10.28 10:23
Tam selekcja negatywna na stanowiska państwowe osiągła szczyt?
Jola2021.10.28 10:21
"Nie można inkasować pieniędzy, a odrzucać wartości". Serio? Landlease? Kredyty dla Gierka i państw RWPG ? Finanowanie Libii i inwestycje w Chinach ?
Hela2021.10.28 10:25
Ciekawe czy on wie co mówi?
Brawo ten pan!2021.10.28 10:19
I czego nie rozumiesz, Mordawiecki?