28.09.20, 13:11Fot. via: Flickr

Premier do ambasadorów: Nas tolerancji uczyć nie trzeba!

„Nikt nas tolerancji uczyć nie musi” – mówi premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do listu ambasadorów 50 państw w obronie środowisk LGBT. Szef rządu polecił też zapoznać się dyplomatom z fake newsami Barta Staszewskiego, które ten produkuje, aby oczernić Polskę.

Na stronie internetowej amerykańskiej ambasady w Polsce opublikowano wczoraj list otwarty podpisany przez przedstawicieli 50 państw, w którym ci wyrażają „poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami”.

Do listu w stanowczych słowach odniósł się dziś premier Mateusz Morawiecki:

- „Ambasadorom mogę powiedzieć tyle, że tolerancja należy do polskiego DNA. Wystarczy prześledzić historię, żeby się o tym przekonać. Nikt nas tolerancji nie musi uczyć, ponieważ jesteśmy narodem, który takiej tolerancji uczył się przez wieki i wiele świadectw w historii takiej tolerancji daliśmy” – powiedział szef rządu na konferencji prasowej.

Jak podkreślił, zgadza się z tezą listu wedle której każdemu należy się szacunek, ale nie zgadza się z tezą, że w Polsce ten szacunek jest jakimś mniejszościom odbierany. Premier zwrócił też uwagę na prowokacje Barta Staszewskiego, który chcąc oczernić Polskę, zamieszcza tabliczki z napisem „Strefa wolna od LGBT” przy nazwach polskich miejscowości. Poprosił, aby ambasadorzy, którzy się pod listem podpisali, te prowokacje zobaczyli:

- „Powiedzieć fake news to za mało” – zaznaczył.

- „Jeżeli uczciwość jest ważną wartością, żeby zobaczyli ten fake news i przekazali w różne miejsca, że to była kompletna mistyfikacja” – zachęcał dyplomatów.

Polska, podkreślił, słynie z tolerancji i szacunek do nikogo nie jest u nas zagrożony.

kak/niezależna.pl

Komentarze

Jakub2020.09.28 20:04
Cz.1_ Panie premierze, pańskie słownictwo. Nie żadne lgbt tylko sodomizm, zwyrodnialstwo, satanizm, komunizm. List ambasadorów chce nas i naszych Rodaków przekonać, że to co czynią sodomici jest normalne i godne naśladowania a pan przyznaje im rację przez niemrawe wykręty. Tak, Polacy chcą stref wolnych od ostentacyjnego sodomizmu i narzucania tego zboczenia innym. Chcą tego by móc spokojnie żyć i wychowywać swoje dzieci z dala od deprawacji i demoralizacji. Strefami wolnymi od sodomistycznych "nauk" powinny być w Polsce żłobki, przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, zakłady pracy i miejsca wypoczynku, nie mówiąc już o kościołach. Czy to oznacza, że sodomita nie może wejść do kościoła w celu indywidualnej modlitwy lub uczestniczenia we mszy św.? Absolutnie nie oznacza tego. CDN
Jakub2020.09.28 20:05
Cz.2_ Sodomita może wejść do kościoła ale nie w celu demonstrowania swego zboczenia lecz w celach religijnych (jeśli ma taką potrzebę), szanując ludzi tam przychodzących i oddając się modlitwie, w sposób nie zakłócający modlitwy innych. W przeciwnym razie nie może tam przychodzić. Na podobnych zasadach może przebywać w innych miejscach publicznych. Demonstrować swoje sodomistyczne poglądy mogą na wynajętych (za własne pieniądze) w tym celu stadionach, halach sportowych i w innych zamkniętych miejscach. Żadnych publicznych parad zboczeńców, żadnych publicznych deprawacji siebie i innych. Panie ambasadorki i panowie ambasadorowie także mogą w miarę swoich preferencji na takich zamkniętych sodomistycznych spotkaniach przebywać. CDN
Jakub2020.09.28 20:06
Cz.3_ Uwaga do p. premiera. W Polsce, po uzyskaniu władzy przez PiS, nastąpiła Intronizacja Chrystusa na Króla naszego Kraju. Proszę tego nie lekceważyć a w miarę swych możliwości, zawierzać Mu wszystkie, również te sprawy. Mamy do czynienia z demonem i sami, bez pomocy Pana Boga nie uratujemy siebie, Polski i naszej Cywilizacji Zachodniej, niszczonej przez złego ducha i jego pomocników. Właściwie niszczeni są ludzie, by nie dostąpili Zbawienia. _________ Ojcze Nasz, ... Amen ________ Święty Michale Archaniele, broń nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną aby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy a Ty Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i wszystkie złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen KONIEC
Jakub2020.09.28 20:15
PS Napiszę jeszcze, że szanować kogoś, coś należy mieć za co. Nie zasługuje na szacunek lecz na miłosierdzie człowiek z własnej ochoty tarzający się w kale. A kłamstwo panie Mazowiecki nazywać kłamstwem a nie f.n.
Jakub2020.09.28 20:19
PS Napiszę jeszcze, że szanować kogoś, coś, należy mieć za co. Nie zasługuje na szacunek lecz na miłosierdzie człowiek z własnej ochoty tarzający się w kale. A kłamstwo panie Morawiecki nazywać kłamstwem a nie f.n. Momentami przypomina mi pan, pana Mazowieckiego. Stąd ta pomyłka w nazwisku.
Sonia2020.09.30 11:35
Brawo Jakub
Agnieszka2020.09.28 16:46
Ja liczę na to, że polskie władze w sposób adekwatny zareagują na tą prowokację a nie tylko pogadywaniem sobie po polsku do elektoratu swojej partii czy ogólnie Polaków albo wpisami w internecie, bo sprawa naruszenia zasad dyplomacji i sposób poniżania nas jest zbyt ostentacyjny, by to tak zostawić, nie przechodząc na właściwy, dyplomatyczny poziom, by to uciąć. Liczę, że np, nasi ambasadorzy w krajach - skąd są ci bezczelni ambasadorzy u nas - złożą tamtejszym rządom pisemną odpowiedź pana premiera czy prezydenta, że ich ambasadorowie naruszyli w Polsce powagę urzędu ambasadora, podstawowe zasady pełnienia takiej funkcji, bo usiłując wpływać na ustawodawstwo polskie, wtrącają się w politykę wewnętrzną suwerennego kraju, w którym gościnnie sprawują swój urząd, co jest skandalicznym naruszeniem standardów międzynarodowej dyplomacji. Do tego brak orientacji w prawdziwej sytuacji wewnętrznej Polski, insynuowanie nam rzeczy, które nie mają miejsca i nieumiejętność odróżniania faktów od prowokacji i kłamstw tworzonych przez LGBT czyni ich niezdolnymi intelektualnie do pełnienia tak odpowiedzialnych funkcji gdziekolwiek, ponieważ mogą zniszczyć dobre stosunki między swoim państwem a państwem, w którym pełnią misję i wywołać konflikty międzynarodowe. Prosimy więc o podniesienie standardów, jakości dyplomacji ich państw w Polsce oraz wyciągnięcie konsekwencji wobec winnych zaistnienia tak rażącego nadwątlenia naszej gościnności i zaufania do intencji tak prowadzonej ich polityki zagranicznej, ponieważ Polska zaakceptować tego nie może, jeżeli nasze stosunki mają na poziomie wzajemnego szacunku, zaufania czy przyjaźni.
katolicka demoralizacja Polski2020.09.28 16:49
Nie będzie katolska kvrew dyktować Polakom co mają robić, jak myśleć i czym się kierować.
Agnieszka2020.09.28 17:04
Spadaj ubecki prowokatorku zagłębiać się w akta akcji Hiacynt i szukać kolejnego biedaka, którego pociągniecie za sznureczek, żeby wam ciąż wiernie służyli. Tylko to potraficie
katolicka demoralizacja Polski2020.09.28 17:06
goń się katokvrwo ty właśnie marzysz o kolejnej akcji Hiacynt i pogromie LGBT przez katosektę
Agnieszka2020.09.28 17:28
Ja nie chcę tylko, żebyście mi swoje genitalia na ulicy pokazywali jako psy i nasze dzieci, młodzież przekształcali w mięsko dla obrzydliwych staruchów, którzy nie potrafią stworzyć żadnej normalnej relacji przyjaźni, tłumacząc im od przedszkola, że to fajne i normalne być obiektem takich praktyk. A ci homoseksualiści, których znam, mają serdecznie dosyć tego jak ich poniżacie i nie chcą mieć z waszym lewactwem, waszą kolejną obrzydliwą rewolucją nic wspólnego, bo to hańba dla nich być z wami utożsamionymi, gdy prowadzą normalne życie i nikt ich nie traktuje odmiennie ani w pracy ani w życiu towarzyskim
Kacap2020.09.28 15:42
Tak jest - bardzo słusznie!!! Nikt nie będzie nam w obcych językach mówił jak mamy postępować!!! My mamy swojego proroka - Rydzyka i Jędraszewskiego!!! My już wiemy - co to tęczowa zaraza.
MaxFiend2020.09.28 15:06
Zapomniał tylko jeszcze wspomnieć o dwóch nagich widelcach :-D
Polak2020.09.28 14:57
Matołuszek zaskamlał żałośnie, ale prawdy nie ukryje - co najwyżej Federacja Rosyjska, Arabia Saudyjska i Czeczenia pozostają mniej tolerancyjne od pisowskiej Wolski.
Agnieszka2020.09.28 16:52
Bo jak Indie ze dwa lata temu przestały wsadzać do więzień za homoseksualizm, to już ich macie za czołówkę krajów pełnych tolerancji i to przed Polską, w której w przeciwieństwie, do np. Wielkiej Brytanii, nigdy za preferencje seksualne nikt nie siedział. Odkąd was komuniści zwerbowali w akcji Hiacynt, to im tak pod butem siedzicie i skaczecie na każde ich zawołanie do każdej prowokacji przeciw Polsce, której ta międzynarodówka nigdy nie cierpiała i zawsze chciała zniszczyć.
katolicka demoralizacja Polski2020.09.28 16:57
Ale do tego dążycie, żeby LGBT penalizować, straszyć, dyskryminować na tym jest oparta wasza ideologia. Zaś fakt, że nie karano i nie wsadzano do więzeń to nie jest zasługa katoli, lecz światłych liberalnych ludzi, którzy ustanowili Polskę państwem demokratycznym, świeckim, w którym Watykan nie wpyerdala się w sprawy Polaków. PiS wam dziś pozwala mieszać, ale to eldorado się dla was wkrótce skończy.
Agnieszka2020.09.28 17:20
Masz chłopczyku manie prześladowczą. Miej sobie preferencje jakie chcesz, ale radzę zacznij żyć w normalnym środowisku, które nie będzie ci zaburzać psychiki, bo skończysz na jakimś leczeniu co najmniej nerwicy. Polska zawsze była katolicka i tolerancyjna najbardziej ze wszystkich państw Europy. To się skończyło jak wasza światła komuna m,in akcje Hiacynt organizowała - nie mówiąc już o prześladowaniu i zabijaniu za wiarę katolicką duchownych i świeckich. Jak rozumiem chcesz do tego wrócić - będziesz nas wsadzał do więzień, wysyłał do łagrów czy zabijał za to, ze nazywamy grzech cudzołóstwa grzechem i ostrzegamy również homoseksualistów, zeby nie gubili swojego życia?
Anonim2020.09.28 14:52
Panie premierze lewaki nie rozumieja kultury jezykowej onizrozumieja tylko bat zadne fikolki jezykowe ,na dywan i pobandzie.
kto cię uczył PiSać, niemoto?2020.09.28 14:55
:/
Pepe2020.09.28 14:50
Premier kłamie jak z nut czego dowodem są poniższe komentarze
Anonim2020.09.28 14:53
Dowodem że geje mają aż za dobrze są zakrystie gdzie codziennie są ruchane dzieci jak mówił Palikot albo tećzowe kluby w mieście Trzaskowskiego z 7,2% hiva
teć-zowe2020.09.28 14:56
mówisz?
Anonim2020.09.28 14:48
Wnuczka Millera najpierw twierdziła że jest bi, później że jest panseksualna, a nastepnie byłego chłopaka oczerniła że jest pedałem. To jest Big Brother i jak nic się nie zmienie to ostatnim etapem by zabłysnąć, stać się znanym poprzez kontrowersje będzie zabicie człowieka i późniejsza skrucha po odsiadce 10 lat za dobre sprawowoanie.
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.28 15:46
Te Wania pilnuj PiSdy swojej starej, a od normalnych ludzi się odpyerdol
homoinkwizycja2020.09.28 14:38
W Polsce dewiacje nie byly karane jak na zachodzie wiezieniem bo zawazyła opinia psychiatry który podobnie jak uwazał że ludzi chorych nie nalezy dodatkowo karac. I tak zalegalizowano pedalstwo i zoofilie. O ile drugie pozniej spenalizowano o tyle pierwsze urasta do rangi nowej religii opartej o klamstwo, , wiare, ignoracje, szantaż nienawisc przemoc,
Portofino2020.09.28 14:21
Panie Premierze, my obywatele domagamy się by zboczeńcowi zacząć palić na stosie. Jeżeli ich wyczyny nadal pozostaną bezkarne to skończy się to dla nas dyktaturą pedałów
Polak2020.09.28 14:58
Nie przesadzaj, palenie katolickich sekciarzy na stosie nie jest rozwiązaniem.
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.28 14:19
@***** *** - marzę o twojej odbytnicy! Jestem tutaj, daj znać: [email protected] ------------------------- I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
***** ***2020.09.28 14:13
katoprawaku lepiej uważaj, żeby wobec ciebie nie skończyła się tolerancja
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.28 14:11
Odbytnice z PIS-u są smaczniejsze od Trzaski i Rabieja!
katolicka demoralizacja Polski2020.09.28 14:07
Pinokio niech się lepiej z tego wytłumaczy https://wyborcza.pl/7,155287,26340059,te-wykresy-pokazuja-jak-pis-zadluzyl-polske-i-jak-to-ukrywa.html#s=BoxOpImg3
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.28 14:00
Katofaszysta i jego oświadczenia, że on jest taki niewinny, nikogo nie chce dyskryminować, a nawet wykazuje się tolerancją :)
Iżydor Keller-Krawczyk2020.09.28 13:56
Chciałem wyemigrować do USA, Kanady, do Niemiec ... wszędzie mi mówiono, że u nich nie ma miejsca dla takich jak ja parchów-IŻYDOROW. Nawet udawałem Tatara bo karłowaty jestem i oczka mam kaprawe. Żeby być "polaczekiem" to nawet NIE MAM co marzyć! Los cuchnącego moczem i govvnami IŻYDORA!
Dziadek znowu zapomniał o lekach?2020.09.28 13:58
j.w.
Looking for Atlantis,2020.09.28 14:16
is much easier to find than the "dziadzia".
Anonim2020.09.28 13:43
Dokładnie tak, żadnych przywilejów dla jakichkolwiek prowokatorów!
Izydor2020.09.28 13:42
Plemię polaczków zaproszono do restauracji. Polaczki postanowiły wypróżnić się na dywan. Na uwagi że to nieładnie I śmierdzi, polaczki zakrzykneły iż godne to I sprawiedliwe.
Sonia2020.09.30 11:34
Izydor ty masz kuku na muniu
jula2020.09.28 13:39
Ambasador nie może, tak se sobie, spontanicznie podpisywać tego typu dokumentów, to że pięćdziesięciu się podpisało świadczy o szerszej akcji skierowanej przeciw Polsce. Kto i dlaczego uruchomił te marionetki jest pytaniem podstawowym.
Pani Julo2020.09.28 13:43
Odpowiedź na Pani podstawowe pytanie jest dość prosta. Świat się z nas śmieje. Jesteśmy pariasem Europy. Polityka polskiego rządu odpowiada wartościom, które w Europie poległy niemal wiek temu i nikt już tam o nich nie pamięta. Jesteśmy komiczni.
Po 11 ...2020.09.28 14:02
No, ten prawie wiek, to trochę przesada, ale reszta w punkt.
jula2020.09.28 14:31
Propaganda wstydu o brzydkiej, starej pannie, bez posagu, na wydaniu, jako Polsce, nie dla mnie, nie kupuję. Nie kupiłam już wtedy gdy takie tezy głosił minister spraw zagranicznych Bartoszewski, za czasów władzy PO. ( notabene dziwny to był człowiek, więzień Auschwitz wypuszczony z obozu dla poratowania zdrowia)
Portofino2020.09.28 15:00
Dostał kat.zdrowia "D" co oznaczało że nie zdolny do dalszej służby.
Skansen2020.09.28 13:38
Jestesmy skansenem. Skamieliną... Ale może już niedługo, nadzieja w młodych...
Po 11 ...2020.09.28 14:05
Ja jestem optymistą. Historia pokazuje, że takie procesy zawsze kończyły się pozytywnie. Szczególnie w Europie. Jeśli Putin (czyli PiS) nas nie chapnie, to się wyzwolimy.
bodekyoga2020.09.28 13:35
Dlaczego w komentarzach na frondzie pozwala się na wulgaryzmy i chamstwo? Czy fronda nie ma moderatora?
Natalja Siwiec2020.09.28 13:52
Oni nawet jednego dziennikarza nie mają, sam Bodakowski musi czasem dla nich pisać, a ty moderatora byś chciał?
Po 11 ...2020.09.28 14:07
No cóż, brak argumentów prowadzi do równania: wojujący katolik = wulgaryzmy i chamstwo. Zwykły moderator nie pomoże, jedyna nadzieja w tym Niebieskim.
Portofino2020.09.28 13:31
Sianie publicznego zgorszenia jest karalne. Czy zboczeńcy tak jak żydzi są ponad prawem? Dlaczego nie zrobicie z tym zboczonym gównem wreszcie porządku?
Tej, kaczyński nie bądź taki japa2020.09.28 13:33
jak ta portofino.
Po 11 ...2020.09.28 14:15
Publiczne zgorszenie? Np. kobieta w spodniach? A może kobieta z odsłoniętymi włosami? Albo praca w niedzielę? Albo figura Jezusa przed kościołem? Powiem tak: Precz z religijnymi oszołomami, którzy chcą nam narzucić swoją zdegenerowaną pseudomoralność!
Sonia2020.09.30 11:39
Po 11 ...nikt cię do kościoła nie zmusza ,żyj swoim życiem i daj żyć innym
LGBT=Zaraza2020.09.28 13:29
Dyplomaci z tego listu to agenci tęczowych zmian... Masoni, dewianci, kosmopolici i wrogowie Polski
Молчи, русский тролль.2020.09.28 13:32
:-P
Izydor2020.09.28 13:44
Zapomniałeś o karłach reakcji, mój drogi bolszewiku.
Po 11 ...2020.09.28 14:17
Zapomniałeś o "zaplutych" :)
To o czym oni tak debatują?2020.09.28 13:26
Na tej radzie powiatu: https://www.youtube.com/watch?v=mn7oIUrK5MA
Teresa2020.09.28 13:25
Polska od setek lat była wzorem tolerancji dla Europy! USA nietolerowały Indian i ich zapędziły do rezerwatów, Niemcy nietolerowały Żydów i ich zapedzili do obozów koncentracyjnych, Francuzi nietolerowali Murzynów i skolonizowali Kamerun, Algierię i Tunezję itp itd. Polska nie ma sobie NIC do zarzucenia a ten list dyplomatów to list dyplomatołów nie znających się na historii Polski !
Po 11 ...2020.09.28 14:27
Co tutaj ma do rzeczy nasza historia? Fakt jest taki, że obecnie jesteśmy pośmiewiskiem cywilizowanego świata. Pozwoliliśmy na przejęcie władzy przez ludzi o moralności kaczki i kompleksach ... też kaczki. No i mamy taką zupę z kaczki. Ale Polska i to przetrwa, nie raz odbierano nam wolność i godność. Prawdziwa dumna, prawa i sprawiedliwa Polska wszystkich Polaków powróci.
Nie ma to jak cenzura u was "tolerancyjnych"!2020.09.28 13:21
Popatrz na takiego utytułowanego przez PRL "profesora" Hertrich-Woleński, właściciela legitymacji PZPR-u, kaznodziei tolerancji, wściekłej suki antypolskiej, antykatolickiej i zapytaj go: Dlaczego u siebie MASZ CENZURĘ hipokryto?! Może "profesor" Hertrich-Woleński będzie miał odwagę i DA ODPOWIEDŹ? Moze jego parch redakcyjny, tyż profesor, Jan Hartman DA ODPOWIEDŹ? Ale nie licz na to. On/oni jest typowy żydowski gajowy!
Siusiu jest?2020.09.28 13:23
j.w.
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński2020.09.28 13:27
O tak, siusiu, ale jak! Prostata wielkości pomarańcza ... Przyjdź i obciągnij, zaspokój pragnienie! Nieźle płacę!
Po polsku mówimy i piszemy2020.09.28 13:29
"prostata wielkości pomarańczy"
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński2020.09.28 13:46
Da, da spasiba. Mój mocz czeka na ciebie.
Panie Morawiecki2020.09.28 13:16
A właśnie trzeba. Gdy mamy przy władzy takich idiotów jak pan i jego banda.
ladychapel2020.09.28 13:16
A podobało się jak cię wygwizdano w sobotę na narodowym?