06.09.18, 11:18Wikimedia Commons

Premier Litwy "człowiekiem roku" w Krynicy-Zdroju. Za co?

Premier Litwy Saulius Skvernelis "Człowiekiem Roku" na XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy. Nagrode przyznano za dokonania "na bieg spraw w Europie Środkowowschodniej".

"Jako szef rządu i jako człowiek uczynię wszystko, żeby stosunki między Polską i Litwą były ciepłe, przyjazne i strategiczne" - mówił po otrzymaniu nagrdoy premier Svernelis.

W trakcie swojego przemówienia przypomniał wspólną historię Polski i Litwy, zaznaczając, że były w niej okresy, w których państwa świetnie współpracowały przez kilkaset lat.

"Stosunki między sąsiadami muszą być równoprawne, z poszanowaniem dla siebie nawzajem" - mówił i dodał - "Bądźmy razem, rozmawiajmy ze sobą, a wtedy zostaniemy usłyszani".

Saulius Skvernelis to 48-letni premier Litwy. Prawnik i były policjant jest jednym z najpopularniejszych polityków w kraju.

Do nagrody nominowani byli także: prezydent Słupska Robert Biedroń, założycielka PAH Janina Ochojska, rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, ekonomista i polityk Grzegorz Kołodko oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

mor/polskieradio24.pl/Fronda.pl