17.05.20, 18:25Fot. Adam Guz/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki: Dyskusja o 'Trójce' to temat zastępczy

Premier Mateusz Morawiecki zamieścił dziś na Facebooku ważny wpis, w którym odnosi się do dyskusji ws. radiowej „Trójki” oraz uroczystości, jakie miały miejsce 10. kwietnia w związku z dziesiątą rocznicą Katastrofy Smoleńskiej.

-„Cały świat walczy z niespotykanym zagrożeniem, jakie niesie koronawirus. Ludzie tracą pracę, zdrowie i życie, światowa gospodarka zwalnia w tempie, jakiego nikt od dziesięcioleci nie widział. Pomimo dramatu, z jakim świat musi się mierzyć, wciąż i wciąż pojawiają się tak zwane tematy zastępcze, przez które niekiedy umyka nam sedno” – zaczyna swój wpis szef rządu.

Odnosi się w nim do trwającej dyskusji wokół notowania listy przebojów radiowej „Trójki”:

-„A dla mnie sednem publicystycznej gorączki i manipulacji ostatnich godzin nie jest żaden utwór muzyczny. Sednem jest to, jak państwo polskie, jego przedstawiciele bez względu na barwy polityczne, wreszcie my wszyscy jako Wspólnota, odnosimy się do wydarzeń w życiu naszej zbiorowości przełomowych. I tak jak niepojęte byłoby, gdybyśmy jutro nie uczcili godnie 100. urodzin naszego Wielkiego Rodaka - Karola Wojtyły, Jana Pawła II - tak trudno mi pojąć kwestionowanie godnego uczczenia rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Zarówno ostatniej - już dziesiątej - jak i każdej innej”.

Dlatego Mateusz Morawiecki bardzo wyraźnie zaznacza, że oddanie czci Ofiarom było 10. kwietnia „naszą powinnością”:

-„Powiem bardzo wyraźnie: TAK, odwiedzenie grobów i pomników Ofiar Katastrofy Smoleńskiej było, jest i będzie naszą powinnością. Nawet w czasie epidemii. Bez takich gestów państwo staje się grupą ludzi realizujących cele zredukowane wyłącznie do zapewnienia minimum egzystencji lub jakichś ekonomicznych interesów A naród staje się tylko grupą osób posługujących się tym samym językiem. Staje się narodem bez ciągłości, bez wspólnego przywiązania do tego, co ważne, wielkie i co niesie ponadczasowe wartości”.

-„Nie chciałbym żyć w takiej Polsce. Jako Premier i jako obywatel wierzę, że Polska i Polacy nigdy nie dadzą się zredukować do takiego poziomu” – kończy swoją wypowiedź.

kak/Facebook

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.18 16:57
+ 10.05.2020r. Godzina @ + Jezus: Dzieci moje umiłowane. + Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. + Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej - wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. ++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty + ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali /żydom) niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. + Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. + Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. + Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. + Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło?
wit2020.05.18 15:09
@"Agnieszka Dz." Taka z ciebie Agnieszka jak z koziej d... trąba. Przestań jątrzyć na wszystkich wątkach stary smrodzie.
YETI2020.05.18 9:13
.A z pisiorów należy sobie robić jaja wtedy są bezradni
N.2020.05.18 8:53
A Pani Emilewicz mówi co innego: https://www.fronda.pl/a/emilewicz-usuniecie-piosenki-kazika-z-listy-przebojow-skandaliczne-1,144434.html To w końcu jak to jest. A tak już bez złośliwości - szanuję Panią Emilewicz za tę wypowiedź - rozsądnie, przejrzyście, bez niezdrowych, dzielących Polaków emocji.
BiegunkaProrocza2020.05.18 1:26
A co Mateuszek nasrakusiał sobie do majteczek? I teraz potrzebny jest taki temat zastępczy? Zeby podczas zamieszania dziursko wyszorować i nawe galoty założyć. Ale Polacy już się na to nie nabiorą.
Krakus2020.05.17 21:44
Bo wasz pisiorski ból jest wiekszy niż mój, tak?
Dell2020.05.17 22:17
A co cię boli?
Krakus2020.05.18 0:00
PiS mnie boli. Sku...nie społeczeństwa mnie boli. Tępota elektroratu.
Janusz2020.05.17 20:26
Co robi administrator, że nie zbanował bezczelnego trolla zamieszczającego chamskie, hejterskie komentarze pod nickiem "katolicka kretynizacja polski"???
Albert2020.05.17 20:28
Uczy się podstaw - bo na razie nie umie tego zrobić. Bo to katoprawak jest.
adrian manowski2020.05.17 20:15
"Cały świat walczy z niespotykanym zagrożeniem, jakie niesie koronawirus. Ludzie tracą pracę, zdrowie i życie," ojej jaki pan premier "mondry"... - ludzie traca prace bo im z dnia na dzien pozaykaliscie zaklady pacy, albo przedsiobiorcy ktorzy protestuja panie premierze nie maja wystarczajacej pomocy od was, bo taka biurokracje wsadziliscie, ze ludzie podobno wzywani sa o urzedow bo kropke w zlym miejscu postawili. - ludzie traca zycie i zdrowie rowniez przez was, PODOBNO WIEDZIELISCIE o pandemii w styczniu, ale zamiast na gwalt kupowac maski itp rzeczy to wy smialiscie sie z ludzi, zamiast dofinansowac sluzbe zdrowia wy woleliscie pokazac srodkowy palec obywatela i rzucic 2mld zlotych na wasze media tvp pis gdzie wasi pseudo reporterzy moga od rana do switu opowiadac jacy to z was wspaniali ludzie, bo pozamykaliscie lasy zeby bronic zdrowia Polakow. Zamiast pokazac Polakom jak powinnismy sie zachowywac to wy pokazaliscie, ze wy mozecie wszystko, ze dla prezesa wszystko stoi otworem, kiedy zwykly obywatel dostawal mandat 500zl albo 30k kary za to ze smial wyjsc z domu. Idz pan w cholere, mam nadzieje ze morawiecki razem z prezesem, szumowskim i tym wszystkim co im do tylka chca wejsc bez wazeliny bedziecie zapier**** za miske ryzu w bardzo niedalekiej przyszlosci jak milosciwie nas opodatkowujacy premier morawiecki zanim zostal premierem sobie wymazyl.
wers2020.05.17 19:37
"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.". Ignacy Krasicki, Monachomachia
Piotr Nowak2020.05.17 19:36
Żenujące pierrdolenie dla półmózgich kretynów. Kaczyński to buc któremu wydaje się że nawet jak się zesra to wszyscy będą się tym perfumować. Niech się buja. Obleśny dziad. Znalazł się nadczłowiek z duupy.
Klapaucjusz2020.05.17 19:26
Czyli zgoda w narodzie - premier Morawiecki zgadza się z przesłaniem Kazika i ból Prezesa jest większy niż każdego zwykłego obywatela. A teraz do domu, siusiu w popiół i czekam na kolejne instrukcje z telewizorni PiS.
Atheisten sind dumm - A.Einstein2020.05.17 19:26
Obraz, kiedy rodzina klęczy pod zamkniętą bramą cmentarza, za którą odbywa się pogrzeb i drugi kiedy dwie limuzyny wjeżdżają na cmentarz i pan Kaczyński z licznymi ochroniarzami krzątają się przy grobie, mówi sam za siebie. Bezgraniczna arogancja i pogarda. Kazik śpiewa o tym, co wszyscy widzieli i nie pomoże wyabortowanie tej piosenki ze strony radia.
wszyscy artyści to prostytutki 2020.05.17 19:21
A OD KIEDY ATEIŚCI-LEWUSY, CZY JAK KAZIK - ŚWIADKOWIE JEHOWY- TAK NA CMENTARZE CHODZĄ? Przecież oni nie chodzą nawet na wszystkich świętych, bo wg nich "tam" przecież nic nie ma, życie kończy się dla nich na ziemi, jak nie mogą se smartfona kupić, poćpać i podooopczyć. A tu nagle rozmodlony Kazik i reszta kompaniji w czasach zarazy na cmentarz masowo zaczynają uczęszczać i litanie może za zmarłych odśpiewywać.... Śmiać się z tego wypada tylko, bo dyskutować z tym nie ma już sensu
NO i CO,TOTALNIAKI, z ŻAŁOBĄ po DIDUSZCE? 2020.05.17 19:04
Na polskich ulicach pojawia się coraz więcej bandyckich hord niby-protestujących z każdego powodu. To wszystko jest nakręcane przez lewacko-tęczowe lobby politycznej "totalnej" opozycji gotowej podpalać kraj wszędzie i za każdą cenę. Zza kurtyny wspomagają to byli SB-ecy, PZPR-owcy, ci z WSI i PRL-owskich służb specjalnych oraz LWP. To są działania wprost wymierzone w istnienie państwa. Co kuriozalne, cała to awanturnicza banda uliczna neo-komunistów i post-PRL-owskich lumpów usiłuje przedstawiać się za kogoś innego niż w rzeczywistości sama jest. Niektórzy z tych obłąkanych ludzi - jak ma to ostatnio miejsce w Warszawie - usiłują wmówić, że stoi za nimi nawet "Solidarność" górników czy stoczniowców. Ludzie z "Solidarności" jedynie na taki słowa pukają się w czoła. Tym bardziej, że "S" oficjalnie wsparła w wyborach Andrzeja Dudę. Ale coraz powszechniej zwykli Polacy sami wskazują na konieczność obywatelskiego powiedzenia "dość" tym lumpiarskim rozróbom. Pojawiły się nawet głosy, że warto byłoby przeciwstawić lumpiarskim rozróbom w Warszawie faktycznie ze dwie robocze zmiany związkowych "palaczy opon" i "zdenerwowanych" robotników z kilku zakładów i kopalń. Wtedy ta cała dzicz lewacko-komunistyczna da nogę na oczach całej Polski.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.17 19:01
Wspólnotę narodową buduje się na równości, szacunku, prawdzie, tolerancji, sprawiedliwości itp, itd, a nie kłamstwie, poniżaniu, cenzurze, nienawiści, nierówności itp,itd. Dlatego nie chcemy żyć w Polsce PiS i jako obywatel wierzę, że Polska i Polacy nigdy nie dadzą się zredukować do takiego poziomu.
Ozon512020.05.17 19:15
Jak volksdeutsh Tusk nazwał nasze mamy "moherami", to bardzo zintegrowałem się z gangiem PO od razu i prawie na zawsze.
Dell2020.05.17 22:16
"Wspólnotę narodową buduje się na równości, szacunku, prawdzie, tolerancji (...)" Żebyś mógł zacząć budować wspólnotę narodową na tych wartościach to musiałbyś przestać być tutejszym "komentatoram" bo jak do tej pory równość, szacunek, prawdę i tolerancję w twoich tutejszych wpisach zastępuje nienawiść, kłamstwo i poniżanie.
Dell2020.05.17 22:19
I jeszcze musiałbyś przekonać do tego Piotra Nowaka. "Piotr Nowak 17.5.20 19:36 Żenujące pierrdolenie dla półmózgich kretynów. Kaczyński to buc któremu wydaje się że nawet jak się zesra to wszyscy będą się tym perfumować. Niech się buja. Obleśny dziad. Znalazł się nadczłowiek z duupy".
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.17 22:33
Tylko, że Piotr ... napisał prawdę. Szatana nie można nazwać człowiekiem sprawiedliwym, nawet w chrześcijańskim miłosierdziu. No, sorry, nie...
Dell2020.05.17 23:28
:) Odpowiadasz jak Trzaskowski - obok meritum. Ale to też odpowiedź. Chcesz powiedzieć, że zdania: - "pierrdolenie dla półmózgich kretynów", - "znalazł się nadczłowiek z duupy" są dla ciebie wyrazem szacunku? A określenia - "buc", "obleśny dziad" - nie są poniżające, kłamliwe, nienawistne. Czy tak? Skąd bierze się to wasze chamstwo? I wasza na nie niewrażliwość?
anonim2020.05.17 19:00
Gdyby Kaczyński poszedł oddać hołd zabitym w Smoleńsku, a nie poszedł na grób Matki, to zaraz rozpętałby się aj waj, że miał matkę gdzieś. Tak żle i tak nie dobrze, co by Kaczyński nie zrobił, to zawsze będzie na nie. Raz jest antysemitą, raz zydem, raz homofobem raz pedałem, dla każdego coś miłego. Gdyby nie oddali czci ofiarom smoleńska to też byłby skandal, Kazik qrwiszon Staszewski zaśpiewałby pewnie adekwatną pieśń i z Trójki też zwolniłoby się paru gości, bo jak wiadomo wszystkie radia szorują po dnie, gdyż słuchają ich już tylko koneserzy. Reszta słucha radia bzdet albo rynszTOKfm, bo tam po tam fajnie amerykańsku 'śpiewajo'
Pionokio i ten jego dłuuugi nosek2020.05.17 19:18
inne rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej nie miały takiego przywileju żeby odwiedzić groby swoich bliskich nie mówiąc o zaproszeniu ich pod pomnik gdzie odbywły się uroczystości! i o to w tym wszystkim chodzi, naprawdę tak ciężko to zrozumieć
anonim2020.05.17 19:30
wiesz co to delegacja państwowa, do delegacji zalicza się też rodzina prezydenta a chyba nie negujesz że Lech to był brat Jarka
Wiecie, rozumiecie2020.05.17 18:56
Towarzysz Kaczyński, to jest bardzo dobry towarzysz z naszej partii. A dobrego towarzysza zakazy nie obowiązują. Zakazy obowiązują ciemny lud, który na nas głosuje i drugi sort, który na nas nie głosuje. Nam się po prostu należy. A was wszystkich razem z jakimś szarpidrutem mamy gdzieś. Mordy w kubeł i do roboty.
Pionokio i ten jego dłuuugi nosek2020.05.17 18:53
Co za obłuda i łgarstwa. Łajdactwo Kaczyńskiego nie polegało na tym, że uczcił rocznicę smoleńską, ale że odwiedził groby swoich bliskich, w czasie gdy władze uniemożliwiały to bliskim innych ofiar katastrofy i całemu społeczeństwu.
music fan2020.05.17 18:53
Sinéad O'Connor - Troy “I remember Dublin in the morning…” https://www.youtube.com/watch?v=JeIHZvZTJTg
widz2020.05.17 18:51
Panie Premierze,jest Pan prawdziwą,autentyczna opatrznością na te paskudne, niewiarygodnie podłe czasy.Gdyby nie polityka ,przywodztwo pana Kaczyńskiego i podjęcie Pana tak trudnego zadania,jak rządzenie "jeszcze" Polską,prawdopodobnie juz by nas nie było.Zostało by państwo zbieraczy szparag,truskawek i tanich sił roboczych.Mam nadzieję,że uda sie obronić polską młodziez przed zaplanowanym wcześniej schamieniem i ogłupieniem.
bat na debili2020.05.17 18:55
Musisz mocno popracować nad interpunkcją, chłopcze. Bo nie zdasz egzaminu ośmioklasisty.
17/5/202020.05.17 18:46
Kaczyński do Sasina (a może do Brudzińskiego): Jak Kazik coś nagra, załatw, żeby nie było tego na liście przebojów Trójki.
anonim2020.05.17 19:34
a gdzie to słyszałeś, może na śmietniku, czy u Sowy, jak wtedy kiedy Graś z Kulczykiem zmieniali redaktora naczelnego nimieckiego faktu???
ABC2020.05.17 22:08
Kaczyńskiego tyle obchodzi Kazik ile zeszłoroczny śnieg
Grzegorz z Domaradza2020.05.17 18:44
Do wszystkich trolusów z KO. Cmentarze były w większości otwarte z zachowaniem reżimu sanitarnego i tak było w przypadku cmentarza na którym był Kaczor.
149.202.5.192020.05.17 18:49
Alas! You lie.
Sprzedajna Szmata G.Braun2020.05.17 18:51
Alas, he does not!...
149.202.5.192020.05.17 18:57
Yeap, he lies like a devil.
Sprzedajna Szmata G.Braun2020.05.17 18:59
Nope, he does fricking not at all...
Agnieszka Dz. 2020.05.17 18:53
Powązki były zamknięte całkowicie, a tam Prezes odwiedzał grób matki.
Sprzedajna Szmata G.Braun2020.05.17 19:04
Bull shit
ABC2020.05.17 20:22
Nie tylko matki,ale wygodnie jest nie dodawać kogo jeszcze prawda ?
Agnieszka Dz. 2020.05.17 20:54
W tym czasie, za bezpodstawne wyjście z domu można bylo słono zapłacić, za wymianę opon należał się mandat, dzieci kazano trzymać w domu, kobiecina przy grobie męża, w Krakowie, zabuliła 500 zł, a Prezes sobie przy okazji grób matki odwiedza. To jest kpina. Dlaczego inne rodziny ofiar katastrofy nie mogły odwiedzić bliskich i przy okazji i innych członków rodziny na cmentarzu?
ABBA2020.05.17 18:42
Dla prawych ludzi to, co mówi premier, jest oczywiste. Ale motłoch kwestionuje wartości wspólnoty, prymitywnym wrzaskiem i agresją stara się je zagłuszyć.W postkomunistycznej Polsce motłoch, hołubiony wcześniej przez komunę, ciągle niszczy życie społeczeństwa i narodu.
149.202.5.192020.05.17 18:48
Jesteś fanem Abby? I cóż, że ze Szwecji?
adrian manowski2020.05.17 21:15
"Dla prawych ludzi to, co mówi premier, jest oczywiste" dla normalnych i zdrowo myslach ludzi, ktorzy uwierzyli w te gadki o tym ze z powodu wirusa trzeba wszystko pozamykac, zeby wygasic epidemie, ktorzy siedzieli w domach od conajmniej 2-3tygodni na pewno widok watahy "elyt" ktorzy nie przestrzegajac ani jednego swojego obostrzenia roba sobie imreze, ktorych ograniczenia nakladane na zwyklego kowalskiego nie dotyczna, musieli sie poczuc brutalnie wy*rucha*ni w tylek. Kiedy im policja sprawdzala zawartosc siatki, elity robily co chcialy bo sluzbowa impreza...
Grzegorz z Domaradza2020.05.17 18:41
To była zaplanowana z zimną krwią operacja. Widać to gołym okiem. Niestety Zjednoczona Prawica musi takie rzeczy brać na klatę, właściwie nie ma jak im przeciwdziałać bo trzeba byłoby się zniżyć do poziomu plenerów tych operacji. A oni mają wieloletnie doświadczenie wyniesione z UB i SB. Zresztą kto robi szum. Która większość tych krzykaczy to tzw. resortowe dzieci. W Gogle nic nie ginie, wystarczy poklikać a prawda na jaw wychodzi.
Trudne?2020.05.17 20:37
Mędrcze z Domaradza, chwała Ci. Alleluja, Ty wiesz i wieszczysz. Znasz doświadczenia innych, wiesz kto jest skąd. Zapewne wywodzisz się z rodu Polaków poświęcających się dla Ojczyzny i nie raz naraziłeś życie i wolność, jak Pinior, Kuroń, Frasyniuk i Modzelewski, bitychi torturowanych za sprzeciw wobec komuny, których słusznie rozczytałeś jako komunistów. O hooyu - bądź wielbiony.
Swat2020.05.17 21:30
"Pinior, Kuroń, Frasyniuk i Modzelewski, bitych i torturowanych" -to Q...rwy PZPR.owskie były donoszące na wszystkich razem z Michnikiem. Wszyscy współpracowali ch...je z Bezpieką Nie pie...rdol jak nie rozumiesz o czym mówisz NeoKomuchu Yeabany
Usunięcie piosenki Kazika to skandal2020.05.17 18:39
Nie wiedziałem że Jadwiga Kaczyńska zginęła w katastrofie Smoleńskiej!
Albercik2020.05.17 18:38
Pokazują to dobitnie działania w sprawie ustaw 447, naszej ustawu o IPN i brak realnych zmian w sądownictwie. Na Dudę nie zagłosuję, bo gdzie jest aneks do raportu WSI, który mmiał być ujawniony? Oczywiśnie na PO-paprańców również nie.
widz2020.05.17 18:56
Trzeba dać mozliwość wprowadzenia zmian,a to umozliwia tylko Duda (.Może trochę zmadrzał).Inni dokonają zagłady kraju.Sprzedadzą i rozkradną
ASTOM2020.05.17 19:00
Jakie 447 baranie? To była tylko żydowska zagrywka czy państwo polskie nie pęknie w kontekście naszych oczekiwań od USA. ALE NIE PĘKŁO!!! I 447 umrze śmiercią naturalną. A w sądownictwie zmiany właśnie ruszają, bo niestety trzeba było poczekać na koniec gersdorfa.
katolicka kretynizacja polski2020.05.17 18:38
A to że żoliborski pokurcz przy okazji odwiedził grób swojej mamusi jest OK! tak jak OK było gdy Kuchciński przy okazji zabierał na pokład samolotu rodzinkę lub znajomych! Moraw'icek to zawodowy kłamca i obłudny żyd!
widz2020.05.17 18:53
Kto robi aferę z wymyślonych POwodów (i opłaconych),to cham i zdrajca
Agnieszka Dz. 2020.05.17 18:36
Pani Jadwiga Kaczyńska, matka Lecha i Jarosława, nie była ofiarą katastrofy smoleńskiej, a to właśnie jej grób tego dnia odwiedzał Jarosław. Mógł zrobić to, co odebrane zostało innym. Kazik nie śpiewa o kwiatach na pomniku, czy o rocznicy katastrofy. Śpiewa o limuzynach na cmentarzu. I ma rację, ból Jarosława jest widać większy niż innych, a zakazy go nie dotyczą.
Jacek 2020.05.17 18:53
Za wjazd samochodu na cmentarz płaci się administratorowi i Kaczyński zapłacił. Wiem że go nienawidzisz, ale weź pod uwagę że niedawno miał operacje na kolano, poza tym jest starszym gościem, i przejście kilkuset metrów sprawia mu kłopot. Ja swoją babcie, która ma kłopoty ze stawem biodrowym, też podwożę na grób śp. dziadka samochodem w rocznice jego śmierci, i specjalne wniosek wnoszę do administratora cmentarza. Musisz być wyjątkową zimną i cyniczną osobą, żeby taką troską ogarniać swoje środowisko, a tak nienawidzić tych, którzy w państwowej delegacji oddają hołd tym którzy zginęli będąc na służbie Polsce, nie ważne czy z lewa czy z prawa
Agnieszka Dz. 2020.05.17 19:02
Po pierwsze Powązki były tego dnia zamknięte, jak wiele innych cmentarzy. Dwa dni wcześniej moi sąsiedzi pochowali dziecko. Na pogrzebie mogło być 5 osób, poszli rodzice, rodzeństwo i jedna babcia. Druga i dziadkowie musieli pogodzić się z tym, że nie pożegnają wnuka. Ja w Wielkanoc, pierwszy raz od śmierci najbliższej mi osoby, nie mogłam odwiedzić grobu. Nie byłam jedyna. I nie sądź wszystkich swoją miarą, to nie nienawiść, tylko poczucie żalu i niesprawiedliwości, bo Jadwiga Kaczyńska nie była ofiarą katastrofy, była matką, jak wiele innych matek, na wielu cmentarzach.
jacek2020.05.17 19:27
biedactwo z ciebie.... znajomi, koledzy ze studiów i pani sąsiadka z 3 pierta, oraz jej stryj ze Skierniewic, wszyscy na Powązki nagle zaczęli chodzić... Co ty mnie za głupiego masz? Gdyby nie poszedł na grób matki to dzielna ekipa TVN poinformowałby lemingów że nie kochał matki, czy coś w tym stylu. Nie udzielaj się tak w tej intoksykacji, bo na starość zwężą ci się usta, wykrzywi nos i będziesz za czarownice robić
Agnieszka Dz. 2020.05.17 19:40
A co to Powązki są jednym cmentarzem w Polsce? Nie mieszkam w Warszawie, ale nie ma to znaczenia. Wycieczki osobiste sobie daruj. Jakoś nikt nie komentował, że Morawiecki nie był na grobie ojca, wiec nie wymyślaj bzdur. W tamtym czasie na pogrzebie nawet nie mogło być więcej niż 5 osób i to jest fakt, cmentarze były zamknięte dla odwiedzających i to też jest fakt. I tylko o to chodzi.
ABC2020.05.17 20:19
Kaczyński odwiedził grób matki przy okazji.Nie wszystkie cmentarze w Polsce były zamknięte,ja mieszkam w Lublinie i byłam na cmentarzu.W mniejszych miejscowościach także można było odwiedzać groby.Kaczyński uzyskał pozwolenie na wjazd .Twoja manipulacja jest bardzo paskudna.
Agnieszka Dz. 2020.05.17 20:25
Kaczyński dostał pozwolenie, bo nazywa się Kaczyński. Nikt inny takiego pozwolenia nie dostał. Większość dużych cmentarzy była w tym okresie zamknięta. Ale ból Kaczyńskiego jest większy niż ból innych. To prawda.
adrian manowski2020.05.17 20:47
"Kaczyński odwiedził grób matki przy okazji." a to spoko nie bylo tematu. A nie czekaj ... w tym samym czasie normalni Polacy dostawali mandaty za wychodzenie z domu, za to ze mieli nie takie zakupy jak pan policjant sobie wymyslil. Nawet jakas pani dostala mandat za brak rekawiczek... Ale spoko pan prezes tylko sobie od tak bez zachowania jakichkolwiek obostrzen w tym zachowaniu odleglosci itp przyszedl odwiedzic grob matki na zamkniety cmentarz. Szkoda tylko ze on mogl... a cala reszta miala grzecznie sluchac rozkazow jego ekcelencji, ze z powodu pandemii mamy ZAKAZ robienia tego co nam sie podoba, w tym wychodzeniu na cmentarze. Jak widac jestes ta osoba ktora nie widzi problemu w tym ze sa rowni i rowniejsi i sa obywatele ktorych mozna trzymac za jaja i straszyc wirusem i karami do 30k zl. "W mniejszych miejscowościach także można było odwiedzać groby" oczywiscie mozna bylo i mozna bylo dostac mandat 500zl bo normalny obywatel mial siedziec w domu a nie bujac sie po miescie jak pan prezes z obstawa w ladnej limuzynie. "Kaczyński uzyskał pozwolenie na wjazd" ciekawe dlaczego uzyskal, i ciekawe dlaczego nie dostal mandatu albo kary od sanepidu za nie przestrzeganie rygoru sanitarnego i utrzymanie odstepow od innych. Pewnie dlatego ze kaczynski to kaczynski najwyzsza wladza w tym kraju a zwykly obywatel nawet godzien nie jest zeby patrzec w jego strone ani oddychac tym samym tlenem co pan prezes. "Twoja manipulacja jest bardzo paskudna." Pragne przypomniec ze mamy PANDEMIE podobno, a tzn, ze z powodow bezpieczenstwa powinno sie ograniczac pewne zachowania, Czy bieganie po cmentarzu bylo potrzebne? Odpowiem NIE. Tam nie bylo ratowania zycia, tylko widzimisie paru "elit" ktorzy woleli pokazac co jest wazniejsze. Ps gdyby chociaz jedna osoba w tym towarzystwie 10 kwietnia byla chora... to wszyscy rowno by zachorowali, a pan prezes ma juz te lata ze jest w grupie wysokiego ryzyka...
anonim2020.05.17 22:03
nie trudź się, nikt tych twoich mądrości nie czyta
Takataka2020.05.17 23:40
Zdziwiłbyś się...
adrian manowski2020.05.18 0:10
nie czyta, ale tobie chcialo sie odpisywac, wow
anonim2020.05.17 22:55
nie chodzi o to czy zapłacił ,ale nie powinien tam być jak nam nie pozwolono odwiedzać grobów bliskich ,jak wszyscy to wszyscy .
ABBA2020.05.17 18:56
Obok grobu Jadwigi jest symboliczny grób Lecha Kaczyńskiego. A Lech i Jadwiga, to nie są szare gęsi, których nikt nie zna, lecz osoby publiczne. Zasługują na pamięć nie tylko Jarosława, ale prawych i uczciwych Polaków. To w ich imieniu Jarosław składał hołd na cmentarzu, nie tylko w swoim. I jesteśmy mu za to wdzięczni. Dla Polaków Jadwiga Kaczyńska, matka prezydenta i premiera, jest kimś o wiele ważniejszym niż czyjaś nieznana nikomu babcia, niestety. Dla szczujni natomiast to jest okazja do plucia, jak zwykle. Nie uszanują niczego.
Piotr Nowak2020.05.17 19:48
O czym ty pierrdolisz? Że niby Jadwiga jest kim? Chyba w twoich mokrych snach. I mam być wdzięczny temu bucowi z przerostem ego niby za co? Może trzebaby mu podziękować jakimś orderem albo pomnikiem? Albo go wyświęcić za życia, co? . Ależ wy macie przeorane łby. Przerażające. (⊙﹏⊙)
Agnieszka Dz. 2020.05.17 19:57
No sorry, ale dla każdego normalnego człowieka ważniejsza jest jego własna matka, babcia, siostra, brat, od matki kogoś znanego. Jeśli dla Ciebie nie, to tylko należy Ci współczuć.
adrian manowski2020.05.17 21:03
" To w ich imieniu Jarosław składał hołd na cmentarzu, nie tylko w swoim. I jesteśmy mu za to wdzięczni. Dla Polaków Jadwiga Kaczyńska, matka prezydenta i premiera, jest kimś o wiele ważniejszym niż czyjaś nieznana nikomu babcia, niestety. Dla szczujni natomiast to jest okazja do plucia, jak zwykle. Nie uszanują niczego." bla bla bla bla bla bla bla......... Pragne przypomniec, ze od conajmniej polowy marca 2020roku w Polsce zostal ogloszony stan PANDEMII, co za tym idzie, obywatele zostali pozamykani w domach pod pretekstem wysokich kar do 30k, zeby ograniczyc rozprzestrzeniania sie wirusa. Do tego polowa gospodarki zostala zamknieta. Obywatele nie moga nic, nawet demonstrowac, ani spedzac swiat z rodzina bo COVID-19. Co robi pan prezes ze swoimi pacholkami? Robi sobie imreze nikomu nie potrzebna, bez zachowania zadnych srodkow bezpieczzenstwa, bo przeciez ich wirus nie tyknie, kiedy reszta spoleczenstwa siedzi w domach / patrzy jak ich zycie wlasnie zostaje zrujnowane. Rozumiem ze w takich okolicznosciach jak zamkniecie kraju, zamkniecie obywateli, zamkniecie gospodarki, cos tak niepotrzebnego musialo sie odbyc... Gdyby chociaz jedna osoba tam byla chora caly nasz rzad by lezal i kwiczal zawirusowany, byc moze nawet pod respiratorem. Ale oczywiscie wszyscy tylko czekaja zeby napluc na prezesa... Tam nie bylo ratowania zycia, to nie byli strazacy ktorzy jechali do wypadku, to nie bylo glosowanie w sprawie przyjecia strategii walki z wirusem, tylko impreza firmowa, impreza ktora jesli by zrobil ktokolwiek inny, dostalby kare od 500zl do 30k zl ... ale to byl prezes ktoremu wolno wszystko.
Sprzedajna Szmata G.Braun2020.05.17 19:02
Ciemna kretynko, po wszystkich warszawskich cmentarzach (gdzie się da) można dzisiaj jeździć 'limuzyną'. WSZYSTKICH! Głupia q...ro ze wsi...
Agnieszka Dz. 2020.05.17 19:04
Tak? W czasie kwarantanny narodowej i największych obostrzeń cmentarze warszawskie, w tym Powązki, były zamknięte dla odwiedzających. A Twoje inwektywy świadczą o Tobie.
violencja2020.05.17 22:39
Aga , jestem z innej bajki , ale proszę , nie bij się z błotem , które na Ciebie pryska , nie warto . Ignoruj chama
Sprzedajna Szmata G.Braun2020.05.17 19:08
Tak głupia kuro, wystarczyło napisać do Proboszcza. Ciemna platformerska maso żerująca na niewiedzy, Tfu
Piotr Nowak2020.05.17 19:27
Ale przyznaj się. Gdyby była możliwość opier.dolenia laski Kaczyńskiemu, to jedynie wątpliwości jakie byś miał, to w co się ubrać. Prawda? :)
Sprzedajna Szmata G.Braun2020.05.17 19:38
Sprzedajna q...ra przebrała się za 'Piotrusię', Tfu...
Piotr Nowak2020.05.17 19:58
Twoja stara. I nie pluj chamie jak mówisz o matce!
Sprzedajna Szmata G.Braun2020.05.17 20:01
'Piotrusia' się zes...rała w przebranku? Tfu..
www2020.05.17 19:51
kazdy co tu pisze chetnie złamie kwarantanne żeby nas_rac na twój grób. moze niebawem
Waingrow2020.05.17 20:07
Barbara Nowacka publicznie oświadczyła: "nie planowałam wizyty 10.kwietnia na grobie w tym roku" Źródło: Onet
anonim2020.05.17 20:01
Ta piosenka, to szczera prawda, która powinna boleć. Matka Barbary Nowackiej - ofiara katastrofy, ale córka nie mogła odwiedzić grobu matki. Tak ból Kaczora jest większy niż innych. Neobolszewia.
Waingrow2020.05.17 20:08
Barbara Nowacka publicznie oświadczyła: "nie planowałam wizyty 10.kwietnia na grobie w tym roku" Źródło: Onet
Waingrow2020.05.17 18:35
BRAWO Mateusz Morawiecki! Walić szmalcowników szarpidrutów! . cyniczne bydle ten Kazik, niestety
Gdzie nie zajrzysz, tam trol Spoko2020.05.17 18:56
;-(
anonim2020.05.17 19:28
Niech dziennikarz muzyczny zajmuje się muzyką a nie polityką i wtedy w tym kraju może będzie porządek. A tak swoją droga Czy ten kazek był na tych grobach rok, dwa , trzy lata temu ???.A teraz, czego nie poszedł, mógł wystąpić po zgode do dyrekcji cmentarza. Ta piosenka tylko jątrzy - dzieli Polaków
Dell2020.05.17 22:02
"Niech dziennikarz muzyczny zajmuje się muzyką a nie polityką". Ten dziennikarz muzyczny to TW Bera. Nie jest więc wykluczone, że musi się zajmować polityką.
Dam2020.05.18 11:15
Bo ktoś tak powiedział, ale teczek nie ma bo "zostały spalone". Standardowo brak dowodu jest najlepszym dowodem?