18.06.20, 12:49Premier Mateusz Morawiecki/YT/KPRM

Premier: Mocniejszy udział rodziców w podstawach programowych

Premier Mateusz Morawiecki był dzisiaj gościem na spotkaniu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Mówił o znaczeniu udziału rodziny w kształceniu i wychowywaniu dzieci oraz obronie dzieci przed obcymi ideologiami, które próbują być polskim dzieciom i polskim rodzinom narzucane.

Premier powiedział:

- Tak powinno być, żeby jeszcze mocniejszy był udział rodziców w podstawach programowych, a w szczególności w dodatkowych przedmiotach, które są czasami proponowane w różnych szkołach.

Morawiecki podkreślił:

- To rodzice muszą o tym móc zadecydować. Rodzina musi być wolna od ideologii. Rodzina, ta podstawowa komórka społeczna, jest przecież po to, żeby naród trwał, żeby ludzie byli szczęśliwi, żeby rozwijali swoje indywidualności, swoje cechy charakteru, te dobre w szczególności przecież te dobre.

Dodał też:

- Dlatego też tam, gdzie temu służy edukacja domowa, tam też chcemy żeby była większa wolność w tym zakresie, ale oczywiście szkoła jako ten najbardziej powszechny fundament nauczania jest krytycznie ważna, jest kluczowa dla jakości wychowania, jakości kształcenia, dla kreatywności, którą wzbudzamy w naszych dzieciach, naszej młodzieży i tak musi być

 

mp/yt/kprm/300polityka.pl

Komentarze

Małgorzata2020.06.21 11:09
Panie Morawiecki to SZKOŁY i UCZELNIE MUSZĄ BYĆ WOLNE OD IDEOLOGII. Czego uczą w domu rodzice to ich prywatna sprawa. Miesza Pan porządki prawne. Nie po to PiS ma władzę aby chował się w kwestiach edukacji za plecy rodziców. Co to za ZAPROSZENIE do mocniejszego UDZIAŁU . Mało ludzie mają problemów z codziennym bytowaniem. Należy domniemywać , że wasza polityka oświatowa realizowana jest pod dyktando ONZ/U.E./ i postępowego papieża Franciszka pracującego na rzecz multi-culti i społeczeństwa globalnego. Zgodziliście sie na realizacje CELÓW ZRÓWNOWAZONEGO ROZWOJU i tworzenie NOWEGO GLOBALNEGO SPOŁECZEŃSTWA opartego na Prawach ludzkich w miejsce Praw Bożych i Rozumu. Dlatego nic dziwnego , że NIE MOŻECIE i NIE CHCECIE zabronić aborcji i zabronić programów EDUKACYJNYCH niszczących rodzinę i deprawujących dzieci narzucanych PRZEZ Unię i ONZ. Wasze media nic innego nie robia tylko w kółko pokazują NIENORMALNOŚĆ a potem debatują zapewniając o szacunku dla RÓŻNORODNOŚCI płci. Jakie to przebiegłe. Państwo ma takich obywateli jak ich wychowa. Jak działają samorządy terytorialne w DEPRAWACJI dzieci i młodzieży to już mieliśmy okazję się przekonać przykładem Warszawa i Gdańsk. Szczytem bezczelności w tej sytuacji jest OBCIĄŻANIE rodziców za PROGRAMY i wszystko to co dzieje sie na terenie szkół w gminach. Akceptowanie przez Premiera Morawieckiego i jego Rząd polityki oświatowej Ministra Gowina i jego OTWARTOŚCI na ZBOCZENIA jest SKANDALEM potwierdzającym uchylanie się Rządu PiS od JEDNOZNACZNEGO odrzucenia programów u.e. demoralizujących młodzież. Jeśli Rząd PiS podpisał traktaty i realizuje CELE ZROWNOWAŻONEGO ROZWOJU w tym działania na rzecz INTEGRALNEGO rozwoju człowieka to jest POWÓD , aby WCISKAĆ ludziom/ rodzicom BAJKĘ o ich prawie i obowiązku nadzorowania programów i tego co się dzieje na terenie szkół i uczelni. NIE PO TO MAMY RZĄD ABY nami MANIPULOWAŁ i cedował na ludzi obowiązki nadzoru pod hasłami WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚCI i wolności. Rodzice JUŻ ZADECYDOWALI i WYBRALI swoich przedstawicieli, którzy złożyli OBIETNIOCE WYBORCZE. A teraz niech się WEZMĄ do ROBOTY a nie udają "GŁUPA". Po co nam Minister Edukacji Narodowej > Dariusz Pionkowski i Dyrektorzy szkół jak nie wiedzą co robić jak wściekłe lewackie psy szczekają i domagają się wstępu na teren szkół. Prawdziwy rządca weźmie KIJA i przegoni. A nie gada od rzeczy tak aby nie urazić unijne lewactwo.
Marek2020.06.19 5:43
Słusznie gada. Co tam durne nauczyciele. Ja ze śwagrem i Grażyna bedziem uczyć bachory.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.06.18 18:20
Jestem za tym żeby rodzice wzięli się za wychowanie swoich dzieci w domach. Każdy wtedy będzie mógł spokojnie zapanować nad wszelkimi ideologiami szkodliwymi dla ich dzieci. Jeśli dodatkowo nie poślą ich na plebanię to i pedofile będą mieli utrudnione zadanie.
Szybka Randka sex2020.06.18 16:27
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
rebeliant2020.06.18 16:07
Ateusz, ale w ogóle te ideologie trzeba przepędzać jak tylko można budowaniem solidnego warsztatu poznawania prawdy. Prawdami, które poznaje człowiek jest między innymi obnażanie kłamstwa, fałszerstwa, iluzji. W związku z czym dawanie do myślenia o zagrożeniach też jest korzystne - buduje roztropność, przez co potrafi uniknąć wpadnięcia w kłopoty. Do takiej nieroztropności i beztroski tresowała dziatwę polską właśnie religia marksistowska.
anonim2020.06.18 14:52
Nie możemy wszyscy znać się na wszystkim, ale obowiązkiem najlepszych specjalistów w danych dziedzinach jest tłumaczenie o co chodzi. Niewątpliwie podręczniki powinni pisać najlepsi z najlepszych. Podobnie z lekcjami religii. Nie narzekajmy na poziom, jeżeli nie robimy nic, aby w każdej dziedzinie był jak najwyższy!
Wies2020.06.18 13:56
Zmiany w języku polskim. Powrót do klasycznej literatury, usuniecie książek propagujących zboczenia i okultyzm. Kształtowanie postaw uczniów o wartościowe lektury a nie marksistowskie śmieci. Zmiany w historii. Podawanie treści zgodnie z prawda naukową a nie ideologią lub narzuconymi przez okupantów stereotypami np. zacofanego szlachcica. Nauka historii jako ciągu przyczynowo-skutkowego w którym główną rolę odgrywają konkretni ludzie a nie marksistowska "lokomotywa dziejów". Pokazanie piękna historii Polski i ogromnego pozytywnego wkładu Kościoła Katolickiego. Przywrócenie szacunku do bohaterów narodowych. Zmiany w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych polegające na usunięciu wszystkich odnośników do kłamliwej "teorii ewolucji" ( a właściwie hipotezy ) które nie maja nic wspólnego z nauką i nie wnoszą niczego do nauk przyrodniczych poza ideologią marksistowską. Usunięcie z przedmiotów ścisłych zagadnień czysto hipotetycznych które nie wnoszą niczego pożytecznego do nauczania poza ogromnym zamieszaniem w umysłach młodych ludzi, którzy te bajki przyjmują jako prawdy naukowe. Drastyczne zmniejszenie zajęć nie związanych z nauczaniem a raczej z ideologizowaniem młodzieży. Usunięcie ze szkół wszystkich organizacji szerzących demoralizację i odciągających młodzież od nauki. Do szkoły powinny mieć dostęp tylko te organizacje które zostaną zaakceptowane przez MN. Rodzice nie mogą bawić się w policjantów , to nie jest ich rola.
Matka Polka2020.06.18 14:26
Trafione w punkt, brawo!
Ja2020.06.18 14:55
"ogromnego pozytywnego wkładu Kościoła Katolickiego" Ale będzie mowa, jak Watykan zareagował na polskie powstania narodowe? I, że władza dana jest od Boga, więc morda w kubeł i słuchać Cara i Cesarzy?
rebeliant2020.06.18 15:52
Odnośnie języka polskiego - wypada odszambić mowę Polaków z marksistowskich zagięć. Np. takie słowo seks (np. uprawiać seks) brzmi jak breja, pod którą wrzucane jest wszelkie obcowanie - zarówno kobiety i mężczyzny traktujących tą sferę poważnie jak i pchanko pedziów. Żona i mąż zasługują na określenie dominujące szlachetnością nad breją. To jest jeden z przykładów, gdzie należy odbudować i udoskonalić język polski.
AAAtomek2020.06.18 16:47
Udał ci się żart. Gratuluję.
Iza2020.06.18 13:36
W takim razie won z religią. Jako rodzic chcę edukacji seksualnej i etyki
Przeciw kretynom2020.06.18 14:25
Religia jest przedmiotem nieobowiązkowym i ludzkie gówno twojego pokroju nie jest do niczego zobligowane. Won do szamba!
anonim2020.06.18 14:27
To się tego domagaj dla swoich dzieci ,a od porządnych się odwal i nie wtrącaj się do religii w szkole . Po za tym chwalisz się jak to swoje dzieci uczysz szacunku i miłości to po co im dodatkowa nauka w tym temacie jak mają mamuśkę ,która tryska miłością ,szacunkiem i tolerancją do ludzi w twoim przypadku to lekcje w szkole dla twoich pociech to zmarnowany czas moja droga ,przemyśl to,bo moim zdaniem w tym temacie jestes ,,najlepsza''.
verizanus2020.06.18 13:18
Sprawa jest prosta. Wprowadzić bon i wtedy jedni będą posyłali swoje dzieci do szkoły katolickiej a inni do socjalistycznej. Problem zniknie sam.
Smutny koniec starucha2020.06.18 13:09
"Leszek" Keller-Krawczyk o swojej rodzienie, cyt.: - "„Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” Spuchnięty żydek "Leszek" Keller-Krawczyk wychodzi wręcz z tej swojej pożółklej skóry aby "zaistnieć". Smutny koniec starucha, na garnuszku państwa, przytwierdzony do krzesła inwalidzkiego, w norze z której wyjść nie może. Najpierw był "konfederatą" (żydek konfederatą, tak żydek jest "oficer LWP") a teraz jest otwarcie tęczowy. Czy to typowe zachowanie dla sierpem obrzezanych? Niestety. OBOJETNY jest podobny.
.2020.06.18 13:09
Już widzę ten program nauczania wśród patoli. Biedne dzieci.
katolicka kretynizacja polski2020.06.18 13:00
Świetnie! może rodzice w końcu wypyerdolą religię ze szkół! dosyć psucia dzieci katolską ideologią serwowaną przez pedofilny kościół!
rebeliant2020.06.18 16:00
Zawsze jest jakaś religia oszuście !!! Zawsze człowiek ma jakiś zbiór przekonań, które przyjął, aby się nimi kierować, wyznaczać sobie granice. Ja wiem, że najlepsza to by była taka religia, w której ludzie ze smakiem zajadali by batoniki z ręki Pedronia. A może chcesz przekonania adolfa, aby przekonani o wyższości rasy tumany szły na front jak barany na rzeź ? Jedyne co można z religią Kościoła Katolickiego zrobić to udoskonalać lekcje, aby ich warsztat miały lepszy przekaz, aby lepiej się wplatały w dzień powszedni życia następnych pokoleń.