03.03.19, 17:30Fot. Krystian Maj / KPRM

Premier Morawiecki na Intel Extreme Masters w Katowicach: Tego właśnie potrzebuje polska gospodarka

E-sport jest wspaniałym źródłem kreatywności. Tego właśnie potrzebuje polska gospodarka – powiedział szef rządu podczas rozgrywek finałowych turnieju e-sportowego w Katowicach.

Intel Extreme Masters to najstarsza aktywna liga sportu elektronicznego na świecie, powstała w 2007 r. Od 2014 r. finał Mistrzostw Świata w grach komputerowych odbywa się w Katowicach, gdzie co roku przyjeżdża około 500 zawodników z czołówki światowej.

W tym roku premier spotkał się z organizatorami i uczestnikami rozgrywek finałowych turnieju, gdzie mógł obserwować i podziwiać młodych pasjonatów, ale też znakomitych producentów.

Podkreślił, że ta branża ciągnie w górę polską gospodarkę i jest impulsem do tworzenia zupełnie nowych usług oraz produktów”. Dodał, że „w tym sektorze gospodarki jesteśmy nie tylko zauważalni na mapie świata, ale jesteśmy jednymi z najlepszych.

Podsumowując premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że takie wydarzenia pokazują jak można łączyć sport z rozrywką i kulturę z gospodarką.

dam/premier.gov.pl

Komentarze

Bolek eklerka2019.03.3 20:58
Lolek kremowka nie strasz niestrasz….bo sie… W calej Europie tak rozdaja i jak dotad nikt nie zbankrutowal.
Alojzy Cedzidlo2019.03.3 23:20
Jednak są ,,ciastka " co myślą . Pozdrawiam
Maryla2019.03.4 23:11
Ale fajnie określiłeś! Aż się w głos uśmiałam!
lolek kremowka2019.03.3 18:19
Życzę zjednoczonej prawicy (bo nie PiS rządzi w Polsce a zjednoczona prawica - PiS+Polska Razem+Solidarna Polska) by wygrała zbliżające się wybory. Jeżeli wygra opozycja - ktokolwiek by to nie był - będzie musiał zmierzyć się z tym co przyniesie rozdawnictwo zjednoczonej prawicy obecnie uprawiane. Pieniądze się skończą i wtedy trzeba będzie coś odebrać ludziom z tego, co PiS i spółka rozdaje. To nieuniknione. A zabrać Polakowi choćby złotówkę = aj waj, laruuuuum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech zatem ci, którzy teraz rozdają zmierzą się z tym, co przyniesie to rozdawnictwo. Nich piją warzone przez nich piwo.
Alojzy Cedzidlo2019.03.3 23:17
Panie ,,lolku kremówko " . Proszę sie nie gniewać ,ale te Pana ,,proroctwa " nie do końca są przemyślane Pana prognoza sugerule ,że pisiory to skończeni idioci i nie przewidują ,że to ,, rozdawnictwo , w przypadku ich wygrania następnych wyborów , doprowadzi ich do zguby . Jesli to jednak prawidują , to planują przegrane wybory i zgubę POKOKOKO .. Bo naród .,,podniecony " łapowkami " PiS -u zmiecie z ziemi POKOKOKO na zawsze . Głupie ? Może ale warto przemyśleć . bo przy takiej ,,opiece " totalnych tylko idiota zrobi głupstwo.