08.03.19, 07:45Fot. W. Kompała (KPRM) via Flickr, CC 0

Premier Morawiecki: ,,Trzynastki'' dla emerytów to nie jednorazowy strzał!

Mogę zapewnić, że to nie jest jednorazowy strzał. Program "Emerytura Plus" będziemy kontynuować w kolejnej kadencji” - zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

W rozmowie z „Super Expressem” szef polskiego rządu podkreślał, że „[…] chce być premierem zwykłych ludzi, potrzebujących i ciężko pracujących ludzi”.

Przypomnijmy – od początku maja do emerytów oraz rencistów ma trafiać 1100 złotych brutto. W sumie skorzystać z programu rządowego ma niemal 10 mln Polaków. Premier dodawał, że pieniądze do emerytów i rencistów trafią bezpośrednio, bez dodatkowych formalności.

Program "Emerytura Plus" będziemy kontynuować w kolejnej kadencji. Jeśli, oczywiście, wyborcy nam zaufają i przedłużą nasz mandat do rządzenia. A wiarygodność to nasz znak firmowy”

- podkreśla Morawiecki w rozmowie z dziennikiem.

Premiera pytano też o to, dlaczego program nie został ogłoszony wcześniej. Polityk poinformował, że chodziło dokładnie o to samo, o co chodziło w przypadku 500+ na każde dziecko:

[…] zaklejenie ogromnych dziur w budżecie po rządach PO wymagało olbrzymiej pracy”.

Dalej podkreślał:

Wygraliśmy z mafiami vatowskimi i teraz dopiero widzimy, jak się zamknął księgowo poprzedni rok, jakie są wpływy z podatków w styczniu i lutym. Wiemy po prostu, na co możemy sobie pozwolić”.

Morawiecki zaznaczał, że przekazywanie środków pieniężnym Polakom, które udało się wyrwać mafiom VAT jest oczywiście bardzo istotne, ale nie jest jedynym działaniem. Dodawał:

Wszyscy powinni korzystać w końcu z owoców polskiego wzrostu gospodarczego, bo przecież PKB nie włoży się do garnka. Ale "piątka Prawa i Sprawiedliwości" to inwestycja w przyszłość”.

dam/"Super Express",polskieradio24.pl

Komentarze

Saki faki2019.03.8 13:21
Strzał, chyba z kapiszona, tego żoliborskiego.
Piotr Nowak2019.03.8 10:47
Ja nie dostaję 13-tki, ale z tego co się orientuję to dostaję się ją w grudniu a nie w maju... hmm....;) :D Bezczelni oszuści.
Krystyna2019.03.9 17:06
Piotrze, źle się orientujesz i to bardzo! Kłania ci się Ustawa o Rachunkowości! Nie wprowadzaj w błąd ludzi! I nie osądzaj od bezczelnych oszustów, bo przynajmniej teraz nim zostałeś! Otóż "13" płaci się zawsze po zakończonym roku kalendarzowym! Nigdy przed skończonym rokiem. Przeważnie w pierwszym kwartale następnego roku trzeba wypłacić. Bywa że póżniej, to zależne jak wcześniej ustali firma u siebie rok obrachunkowy np. od VI- V następnego roku ! Jestem ekonomistką, więc wiem! Radzę zachować trochę powściągliwości przed osądzaniem kogoś!
Karol2019.03.11 0:54
No i co , jakoś cicho! Piotrusia zamknęło? Wie że nie ma racji! Ale nie przeprosi tej Krystyny! Po co , udaje, że nie czytał! No i co gościu, kto tu bezczelny Oszust?? TY!
Działania pozorowane w wykonaniu PiSu2019.03.8 9:25
Ten program powinien nazywać się "Młodzi -". Warto dodać, że jest częścią większego i ważniejszego programu "Polacy w tym kraju macie przj...ne" . Jest to program depopulacji narodu polskiego i sprowadzenia resztek jego przedstawicieli do roli najemnych pracowników/niewolników, programu co warto pamiętać zapoczątkowanego w 1989 r po tym gdy po latach Żydzi dogadali się z bezpieczniakami i ich współpracownikami i ustalili kształt III Rzeczpospolitej...
anonim2019.03.8 8:14
Rydzyk zaciera chciwe łapska! będzie z czego doić emerytów...