18.01.21, 20:20Fot. Krystian Maj/KPRM, via: Facebook (Mateusz Morawiecki)

Premier o swoim ojcu: Wierzył w niepodległość i zjednoczoną Europę

W Alwerni miała dziś miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Kornela Morawieckiego. Głos zabrał premier Mateusz Morawiecki, który dziękując za tę inicjatywę przypominał, że jego ojciec wierzył w możliwość łączenia patriotyzmu z dążeniem do zjednoczenia Europy.

- „Myślę, że gdyby był tutaj z nami to powiedziałby, że ten zaszczyt należy się wszystkim ludziom, z którymi szedł przez drogę do wolnej Polski, ludziom Solidarności, ludziom Solidarności Walczącej” – mówił premier.

Mateusz Morawiecki wskazał, że szczególnym zaszczytem jest to, iż tablica powstała w miejscowości, gdzie w czasie II wojny światowej ukrywał się rtm. Witold Pilecki. Podkreślił, że dla przyszłości Polski ważna jest pamięć o tych, którzy w przeszłości walczyli o jej wolność.

- „Mój ojciec należał do ludzi, którzy wierzyli w to, że niepodległość nie kłóci się ze zjednoczoną Europą, że patriotyzm nie musi stać w sprzeczności z przyjaźnią pomiędzy narodami, że można konkurować ze sobą, ale też można i należy współpracować, jak najbliżej ze sobą współpracować” – mówił szef rządu.

kak/PAP

Komentarze

łoł2021.01.19 10:07
"Premier o swoim ojcu: Wierzył w niepodległość i zjednoczoną Europę". Czyli rządzą nami utopijni idioci, albo masońscy manipulanci. Na jakiej płaszczyźnie można stworzyć to "zjednoczenie"? Na ekonomicznej niemożliwe, bo germańska tłuszcza nie dopuści, by wschodnia część Unii stała się ekonomicznie zasobna, na płaszczyźnie religijnej jeszcze gorzej, bo katolicka Polska jest solą w oku pogańskiej, luterańsko-satanistycznej Europy zachodniej. Nic nas nie łączy, a wszystko dzieli. Jedynym łącznikiem jest wyzysk m.in. polskiej siły roboczej, który spowodowany jest utrzymywaną na siłę różnicą poziomu ekonomicznego między wschodem i zachodem. Eksport, import to sprawa nieistotna - w obecnym świecie odbywa to się bez ograniczeń między wszystkimi kontynentami i nie potrzebne są do tego umowy stowarzyszeniowe.
Jerzy2021.01.19 7:37
żenada, dziad chce doprowadzić Polskę do bankructwa, marzy mu się praca Polaków za miskę ryżu, a tu pajacuje i patriotę odstawia... nie wiem jakie haki miał Kornel na Prezesa, że tego przygłupa, syna swego, w mycce paradującego na fotel premiera wcisnął.... Beata WRÓĆ! To na Ciebie głosowałem, nie na tych wymuskanych dziadów marzących o zmienieniu Polski w Ziemię Obiecaną...
Skrzypek na dachu2021.01.18 20:34
PiS to same debile paskudne i swiry bo otrzymuja rozkazy od bezboznych globalistow .
Po 11 ...2021.01.18 20:33
Tak Pan Kornel Morawiecki wierzył w niepodległość i zjednoczoną Europę. TAK razem w niepodległość i wspólną Europę. Nie oddzielnie. Co się stało, że ciągle można spotkać (na frendzlu to wyjątkowo łatwe) łosiaków, którzy te dwa byty widzą w opozycji do siebie? Dlaczego widzą Polskę nie w Europie tylko w łapach Putina? Dlaczego większość katolików tak myśli??? To dramat.
Heriklates mowi ze to nie jest ta sama rzeka......2021.01.18 20:48
Kiedy Polska weszla do UE narodow wolnych to od tego czasu Unia sie zmienila w federacje roznorodnosci bezboznych tenczowych bezpanstwowcow eko-globalistow korporacijnych . To co jest trucizna dla Bundesrepubliki napewno nie moze byc lekarstwem dla Rzeczypospolitej .
Po 11 ...2021.01.18 20:54
Pewnie jak PiS wygrał po raz pierwszy to też chodziło o prawo i sprawiedliwość, a skończyło się odwrotnie :))
Skrzypek na dachu2021.01.27 15:28
Morawieccy Gepetto i Pinokio brna dalej w urojeniach i w klamstwie . Dla takich nie ma zbawienia .