11.10.21, 07:30Screenshot Youtube - Polsat News

Premier: Polexit to fake news! Szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje brak pomysłu...

Polexit to fake news. To szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w Europie” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w mocnym wpisie opublikowanym na Facebooku.

Szef polskiego rządu dodał, że tego rodzaju metody są używane, gdy żyje się złudzeniami, a nie faktami i gdy chce się oszukać siebie oraz innych.

Przypomniał, że jeśli chodzi o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, podobne były wydawane we Francji, Danii, Niemczech, Włoszech, Czechach czy Hiszpanii.

Stwierdzono w nich, że unijne instytucje czasami w pewnych działaniach wykraczają poza przyznane im w traktatach kompetencje - wchodząc w kolizję z krajowymi konstytucjami”

- pisze premier.

Jak dodał, również i polski Trybunał Konstytucyjny w przeszłości oceniał podobnie, a wszelkie zobowiązania wynikające z prawa Unii Europejskiej pozostają w mocy.

Unia to zbyt poważna Wspólnota, by przenosić ją w świat bajkowych opowieści. To miejsce obopólnych korzyści, ale również rzeczywistych wyzwań dla wszystkich krajów Unii. Wyzwań, do rozwiązywania których Polska musi stawać jako podmiot”

- zakończył swój wpis premier Mateusz Morawiecki.

dam/Facebook

Komentarze

Skrzypek na dachu2021.10.11 13:11
Pan Premier Pinokio mowil prawde kiedy na tasmach powiedzial " Goje bedzie pracowac za miske ryzu ".
robaczek2021.10.11 10:32
ONI ZWYCZAJNIE SOBIE NIE RADZA Z POLITYKA.......................... nie chca polexitu, ale inaczej nie potrafia prwoadzic polityki ...... wrog wszedzie wrog!!!!! tylko PIS was uratuje!!! ;] . .........biedne tępe małe pisiureczki i pisiusie ;]
JANOSIK2021.10.11 9:39
W dobie szczepionek: trzeba opracowac szczepionke na prawdomownosc dla politykow,jesli mowi cos a za dwa lata calkowicie na odwrot lub w zywe oczy klamie uruchamia preparat i go unicestwia.No tak, Mateuszek by juz ze 3 lata kwiatki od spodu ogladal na ale,,,z opozycja i sprzedawczykami problem by sie rozwiazal co najmniej od okraglego stolu.Milego dnia
janton2021.10.11 9:37
i jak tu wierzyć komuś kto ma dwa wyroki za kłamstwa
kefas2021.10.11 9:32
...powiedział naczelny kłamca i wielokrotny w tej kwestii recydywista.
bogdanus2021.10.11 9:28
Pierwsze sformułowanie o Polexit Polski wystąpiło w 2017r . Więc jak to jest, wychodzimy już kilka lat i nie możemy wyjść. Tym bardziej że Sejm większością głosów może spowodować wyjście z UE. a Zjed. Praw. posiada taką większość. Opozycja wmusza kłamstwa Polakom i robi z nas głupków. Jest to brak szacunku do społeczeństwa.
ada2021.10.11 9:19
A kasa z Unii jest?A miala byc...Mozemy w Unii byc ale bez prawa glosu i bez kasy.I z tego sprawe trzeba sobie zdawac i informowac uczciwie.Ale czy kasa jest najwazniejsza w zyciu?-Nie sadze...
T2021.10.11 9:15
Głosowałem przeciw inkorporacji Polski do EU-kołochozu i dla mnie Polexit to szansa na niepodległość.
Simon2021.10.11 9:09
Demokracja demokracją ale może po prostu trzeba zacząć tych agentów obcego państwa eliminować fizycznie.Tfusk i reszta zdrajców doprowadzą do upadku Polski jak ta ciemna masa bezmózgich kretynów zwanych Polakami zorientuje sie będzie już pod butem u szwabów i ruskich na następne 200 lat i nie wiem czy Bóg po raz kolejny da nam szansę
Skrzypek na dachu .2021.10.11 8:55
Pan Premier Pinokio czekal na miske ryzu od Unii , a tu placek .
Anonim2021.10.11 8:46
PiS ma bardzo dobre wyniki ekonomiczne. Większość ludzi bardzo pozytywnie odbiera ich rządy i widać że całe to niby niezadowolenie jest kreowane przez Niemców. Oni nie chcą nas wypuścić z tych swoich montowni - oni chcą żebyśmy montowali te ich volkswageny i nie mieli nic więcej do powiedzenia.
Skrzypek na dachu2021.10.11 8:46
Nawet Francuzi maja serdecznie dosc Unii .
Andrzej2021.10.11 8:42
Widać jak niektórzy nie są przygotowani do prowadzenia dyskusji ekonomicznej - przykładem jest Filip - ruski troll który pisze cokolwiek żeby pisać. Polski Ład to ogromna szansa dla Polaków - usuwa wiele utrudnień rozwojowych i daje pieniądze społeczeństwu. Dzięki temu wyniki ekonomiczne bardzo się poprawią - wszystkie rodziny odczują to. Polski Ład gryzie Tuska i Niemców bo uniezależnia naszą gospodarkę, tworzy miejsca pracy i sprawia że nie będziemy musieli jeździć do Niemca na szparagi a przecież Niemcy bardzo zbieraczy szparagów potrzebują - polska inteligencja nie jest im potrzebna oni w nas widzą tylko roboli - i stąd takie protesty Tuska.
Skrzypek na dachu2021.10.11 8:58
To nie Polski ale globalistyczny wielki wal .
BoczneUjęcieKrzywejMordyNieNiwelujeŁgarstw2021.10.11 8:39
Łgarz Tysiąclecia. Mordę już mu wykrzywiło od kłamstw. No i mózg ma tak skołatany od kręcenia i mataczenia, że na proste pytanie o cenę chleba piedrolił 10 minut o skupie świń w domu starców. A czescy działkowcy nie nabrali się na te kłamliwe idiotyzmy Matełe Morawickera i już dzisiaj licznik wystukał 10.000.000 euro kary dla Polski. Oczywiście licznik Łgarza Tysiąclecia kręci się dużo szybciej. Milion samochodów, milion elektrowni atomowych, milion mieszkań, milion dzieci za jałmużnę, milion każdemu PiSowskiemu aparatczykowi w radzie nadzorczej Państwowej Fundacji Przesiewu Krochmalu. A nie, zaraz... To akurat się realizuje.
Filip2021.10.11 8:33
Polski ład będzie polegał na zabieraniu pieniędzy samorządom i dawaniu tylko tym, gdzie rządzi PiS albo Solidarna Polska. Przedsiębiorcy zapłacą większe podatki, a ich pieniądze dostanie elektorat pisowski. Jeśli PiS przegra wybory parlamentarne w 2023 roku, to wielu polityków z tej partii będzie miało postępowania karne. Jarosław Kaczyński jest zatem zdolny do wszystkiego, żeby utrzymać swoją władzę. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prezesowi PiS-u nie odebrano immunitetu. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z tych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Zbigniew Ziobro zmarnował miliony z Funduszu Sprawiedliwości. Marek Kuchciński codziennie latał służbowym samolotem do swojego domu w Małopolsce. Żona Pawła Adamowicza została oskarżona na podstawie absurdalnych zarzutów i uniewinniona. Roman Gertych został bezpodstawnie zatrzymany i skierowano przeciwko niemu niepoważne zarzuty. Prof. Tomasz Grodzki jest pomawiany i na podstawie pomówień chce mu się odebrać immunitet. Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić nazwę na Bezprawie i Niesprawiedliwość! Jarosław Kaczyński chce przejąć niezależne media m. in. TVN, żeby zablokować informacje niekorzystne dla rządzących. Daniel Obajtek jako prezes Orlenu z tego samego powodu wykupił Polska.Press. Dla polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Być może w wyniku orzeczenia mgr Julii Przyłębskiej Polska straci 770 mld euro dotacji unijnych. W dniu 10 października 2021 roku odbyła się na Placu Zamkowym w Warszawie wielka manifestacja przeciwko kroczeniu do polexitu. Sanepid wcześniej zapowiedział, że będzie wlepiał mandaty w związku z pandemią koronawirusa. Był mecz na Stadionie Narodowym Polska: San Marino i 50 tys kibiców. Jednak sanepid nie wystawiał im mandatów. Władze pisowskie używają zatem Sanepidu do walki politycznej przeciwko swoim adwersarzom. Gdyby PiS urządzał manifestacje, to takich sankcji by nie było. Jarosław Kaczyński wielokrotnie w tłumie w czasie największego szczytu pandemii chodził bez maski. Jeśli PiS wygra wybory parlamentarne w 2023 roku, to polexit stanie się kwestią czasu.
Anonim2021.10.11 8:43
Obrzydliwe łgarstwa wypisujesz - aż kapie głupotą i jadę. Widać że piszesz dla soku z buraka
Anonim2021.10.11 8:44
jak bronisz romana Giertycha to już z ciebie kawał drania. Zapomniałeś napisać że Nowak to taki uczciwy człowiek a te łapówki to mu wciskali do łapy
AAAtomek2021.10.11 8:32
Dla PiS to nawet inflacja w Polsce to fake news.
Anonim2021.10.11 8:49
AAATomu z ciebie to niezły MAAATołek :):):) słyszałeś jaka inflacja jest w USA i w Niemczech, we Francji, Hiszpanii a nawet w Chinach? Za to wszystko chcesz winić polskich polityków.
AAAtomek2021.10.11 8:52
A słyszałeś jak jest inflacja w kraju waszego kolegi z prawicy - Kim Dzong Una?
Skrzypek na dachu2021.10.11 8:29
Unia sie kurczy gospodarczo przez wysokie podatki , zielone skladki i absurdalne przepisy ktore celowo niszcza przedsiebiorczosc , UE juz spada ponizej 30% swiatowej produkcji . Prostowanie bananow i ogorkow to nie jest zaden interes .
Anonim2021.10.11 8:24
Unia tak! Niemieckie rządy w Polsce Tuska Nie!
Artur2021.10.11 8:24
Trzeba być chorym żeby twierdzić że rząd nie chce unii. Morawiecki i Kaczyńscy są bardzo prounijni tylko nie chcą żeby na terenie Polski obowiązywała niemiecka konstytucja. Polski nie da się wyrzucić z UE. Co najwyżej można przyblokować chwilowo środki pieniężne które i tak sobie odbierzemy z naszych składek. Dobry jest dla nas rynek a na wymianie pieniędzy tracimy i to trzeba zmienić.
Rakieta patriot2021.10.11 11:10
Tak, ale Kaczyński już nic nie znaczy, bo ma rządzić w Polsce UE. Polexit to szansa dla Polski, nie dla Tuska.
Anonim2021.10.11 8:22
jakos tak wydaje mi sie towarzyszu Morawiecki, ze klamiecie. Nie wiem moze to dlatego, ze ogladam TVPiS Wiadomosci i od miesiecy nie ma wydania bez jazdy po EU?!
Anonim2021.10.11 8:27
I po co takie głupoty piszesz. Tłumaczą ci jak krowie na rowie że jak nie chcemy by nas okradali to nie znaczy że UE opuszczamy. UE trzeba zmieniać a nie opuszczać jak chce Tusk - to on nas wypycha. Morawiecki i Kaczyński kochają Unię tylko ją zmieniają na leprze i my też mamy to robić.
Anonim2021.10.11 8:29
na lepsze oczywiście - przepraszam za ten paskudny błąd, piszę trochę za szybko.
QWE2021.10.11 8:19
To nie fake news. Okłamują Polaków, żeby jeszcze teraz mieć jak nawiększy spokój i sprawnie przeprowadzić akcję wyprowadzania z Unii. Jak powiedzieli, oni się wyżywią.
Anonim2021.10.11 8:31
Kto cię z unii wyprowadza. Chyba tusk i lempart tylko. Kaczyński i Morawiecki ani Duda kochają unię i nie mają zamiaru oddzielać nas od ogromnego rynku. Oni walczą o to żeby nam wszystkim było lepiej - nie dociera do ciebie Niemcy próbują zdominować nas? Nie widzisz że wysyłają do nas swoich tusków żeby zniszczyć to co zdobyliśmy przez ostatnie lata?
Dziadyga2021.10.11 11:12
Unia sama nas wyprowadzi. I dobrze.
PYTANIE2021.10.11 8:16
Proszę uprzejmie o podanie choć jednego, jedynego okresu w historii tej przyklasztornej wioski nad rzeką, kiedy zwykłemu, szaremu człowiekowi żyło się dobrze - nie szlachcie, rycerstwu czy arystokracji ale zwykłemu człowiekowi. No?
Ciekawy2021.10.11 8:13
Morawiecki grzecznie przeprasza, że ktoś osmielił się pomyśleć, że poza Unią też jest życie. Jak można w ten sposób cokolwiek osiągnąć nie mając żadnej możliwości manewru ? Biuro Politryczne z Brukseli może nas okładać na jakiekolwiek sposoby, wiedząc, że my po prostu zrobimy wszystko, bo nie mamy wyjścia.
AAAtomek2021.10.11 8:15
Możesz ze swoim PiSem doszlusować do poziomu takich krajów jak Korea Północna, Ukraina, Kongo czy Mołdowa.
Polak2021.10.11 8:39
W takim razie uzasadnij dlaczego uważasz że wcielenie Polski do Federacji Rosyjskiej to lepsza alternatywa.
Anonim2021.10.11 8:11
Nie wychodźmy z Unii, nie zostawiajmy Europu w łapach lewactwa! - pokonaliśmy komunizm, możemy pokonać i neomarksizm i znowu uratować Europę.
Stefan2021.10.11 8:38
Właśnie o to chodzi - Portugalia, Hiszpania czekają na naszą pomoc aby ich wydobyć z potopu lewackiego. Francja i Niemcy są trudne do odzyskania bo za 10-15 lat to będą państwa islamskie ale inne kraje wydają się być zdolne do zachowania swojej narodowości i obyczajów. Spójrzmy na Czechy - przecież ta zmiana władzy u nich - koniec wieloletnich rządów komuchów i liberałów dokonała się także przy dużym udziale Polski. Oni tam bardzo uważnie patrzą na nas. Byłem kiedyś u nich, na ulicy dyskutowałem z wieloma osobami na raz, jak tylko dowiedzieli się że jestem z Polski to zaczęli rozmawiać - są bardzo zaangażowani i chcą dyskutować. Tłumaczyłem im że u nas komuniści którzy tylko potrafią niszczyć gospodarkę są odsunięci na boczny tor. Oni nam bardzo zazdroszczą takich ludzi jak Morawiecki i Kaczyński i stąd tez taki wynik wyborów (oczywiście są też i inne bardzo ważne).
Polak2021.10.11 8:06
Kłamca matołuszek łże jak pisowiec przez całą karierę, a pisowska mafia przerażona wizją odpowiedzialności za pisowskie rozkradanie i dewastację kraju wypatruje ratunku w ucieczce z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej.
Skrzypek na dachu2021.10.11 8:05
Pan Premier Pinokio to najgorszy premier od czasow PRLu .
Morawiecki się myli2021.10.11 8:04
Hitlerowsko-sowiecka totalna hołota ma zarówno pomysł jak i program. Część ich programu widzieliśmy w czasie rządów po-zsl czy sld-zsl. Całość sprowadza się pełnej podległości Polski i niewolnictwa Polaków. Polacy mają jak najszybciej kończyć prostą edukację i jechać za chlebem do szkopów. A ci co pozostaną mają służyć ruSSkim choćby poprzez przepłacanie za gaz czy pracę w ruSSkich firmach w Polsce. Patrz chociażby zakusy Tuska na LOTOS, czy inne firmy chemiczne.
PiS=POLEXIT2021.10.11 8:01
M. MORAWIECKI, POLEXIT TO NIE FAKE NEWS: Prof. Ewa Łętowska– "TK powiedział premierowi, prezydentowi, parlamentowi, że to, co widnieje w polskiej konstytucji, jest niezgodne z Traktatem o UE. I teraz władze mają obowiązek ten wyrok TK wykonać. Czyli po prostu wyjść z Unii, bo ani nie zmienią unijnego Traktatu, ani polskiej konstytucji. Oni nie rozumieją, co zrobili"
O TYM FRENDZEL NIE NAPISZE2021.10.11 7:58
- Milcz głupi chłopie! Milcz! Chamie skończony - mówiła Wanda Traczyk-Stawska do kontrmanifestantów podczas wystąpienia na Placu Zamkowym w Warszawie. Manifestację, na którą zaprosił w niedzielę Donald Tusk starała się zakłócić przez megafon kontrdemonstracja ze środowisk narodowych. Zareagowała ze sceny Wanda Traczyk-Stawska.
Portofino2021.10.11 8:03
Wanda jest już tak stara, że zapomniała, po której stronie walczyła a może w ogóle nie walczyła, bo wiele życiorysów jest fałszerstwem.
AAAtomek2021.10.11 8:05
Dla ciebie katoprawicowy cwelu, to Pani Wanda.
Portofino2021.10.11 8:10
Pani Wanda lewaku to Niemca nie chciała.
AAAtomek2021.10.11 8:14
Chłopczyku narodowcu, ty jeszcze nie wyrosłeś z dziecięcych bajek więc zostaw politykę dla dorosłych. A teraz ciepło się ubierz i idź do szkoły.
Portofino2021.10.11 8:30
Myślałeś już nazi- lewaku, że tak wszystkich już wasza propaganda ogłupiła, że volksdeutschów za bohaterów będziemy uważać?
AAAtomek2021.10.11 8:35
Debilku naziolu narodowcu z katoprawicy, naucz się używać poprawnie znaczenia słów i ich synonimów, a następnie przystępuj do dyskusji.
Portofino2021.10.11 8:40
Używam poprawnie.NSDAP to partia lewicowa. Hitler był lewakiem tak jak ty. Heil Hitler! AAAtomek.
AAAtomek2021.10.11 8:53
Znowu pała z historii. NSDAP to partia narodowo-prawicowa. Poczytaj, doucz się, komentuj.
Portofino2021.10.11 10:52
Narodowo SOCJALISTYCZNA Partia Pracy Niemiec. Jesienią '39 niemiecka już administracja zaczęła wypłacać polskim komunistom zasiłek dla bezrobotnych To "patriotyczne" lewactwo brało te pieniądze.
Skrzypek na dachu2021.10.11 13:07
Brawo Pan Portofino , masz 100% racje bo NSDAP to skrajna totalitarna lewica ktora tak samo jak bolszewicy wprowadzili panstwowe gospodarke marksistowskiego gosplanu .
QWE2021.10.11 8:21
Pani Wanda takich półmózgów, to zjada na śniadanie.
AAAtomek2021.10.11 7:56
Narodowcy, katoprawaki, konfa i PiS! Wypierd*******ać na Wschód, do Putina, do waszych Swoich!
Portofino2021.10.11 7:52
Chyba za wcześnie głośno mówić o wyjściu z UE, ale trzeba już się do tego przygotowywać.
Skrzypek na dachu2021.10.11 8:20
Kiedy Anglicy opuscili Unie to swiadomie wybrali wolny handel z calym swiatem .
QWE2021.10.11 8:23
I tak handlują, że mają puste półki w sklepach.
Skrzypek na dachu2021.10.11 8:42
Troche sie nie znasz co to jest rynek , nie wiesz pewnie ze kazdy sklep z rana ma pelne pulki , sprzedaje towar caly dzien i w nocy ma dostawe . Tylko w PRLu sklepy puste caly dzien . TVP i BBC to maniplacja klamstwo i agitprop .