31.03.16, 07:59

Premier Szydło za całkowitym zakazem aborcji

Czy już niebawem czeka nas ustawa zakładająca całkowity zakaz aborcji? Na razie przychylnie na temat tego pomysłu wypowiedziała się premier Beata Szydło.

Jeżeli chodzi o moje zdanie, zdanie Beaty Szydło – tak, ja popieram tę inicjatywę – powiedziała na antenie Polskiego Radia szefowa rządu, zapytana o stosunek do projektu ustawy zakładającego całkowity zakaz aborcji.

Premier podkreśliła, że tak jak zawsze w tego typu głosowaniach, w Prawie i Sprawiedliwości nie będzie dyscypliny partyjnej. Dodała, że nie chciałaby jednak, aby tak ważna kwestia została wykorzystana jako element walki politycznej,

Szydło przyznała, że jeśli dojdzie do debaty w Sejmie na temat niniejszej ustawy, liczy na rzeczową i spokojną dyskusję z udziałem ekspertów.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.03.31 8:06
Brawo, na to czekamy! Każdy dzień zwłoki to straszliwa śmierć kolejnych ludzi.
anonim2016.03.31 8:22
"Premier Szydło za całkowitym zakazem aborcji" Heh, a spróbowała by mieć własne zdanie... :)
anonim2016.03.31 8:28
@Conquer - a nie ma?;-)
anonim2016.03.31 8:38
Podziwiam głupotę i ignorancję takich ludzi. Widać nigdy nie przyszło im na myśl, że to ich żona lub córka mogłaby zostać zgwałcona i zmuszona do urodzenia dziecka z gwałtu. To samo dotyczy się zagrożenia życia matki. Nie jestem zwolennikiem aborcji, wręcz przeciwnie. Ale myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest zdanie się na sumienie osób których to bezpośrednio dotyczy. Mam szczerą nadzieję, że ta ustawa nie przejdzie.
anonim2016.03.31 9:15
@Freebird, czy Bóg dając Dekalog wyszczególnił jakieś odstępstwa od przykazania "Nie zabijaj"? Dał przyzwolenie na zabicie dziecka poczętego w gwałcie? Doskonale wiedział, że będą gwałty będą się zdarzać i wiedział, że będzie to katastrofą dla zgwałconych. Jednak dobrze wiemy, że ma On władzę wyciągnąć z takiej katastrofy jeszcze większe dobro. Pozostaje tylko kwestia czy człowiek zechce mimo cierpienia Bogu zaufać w takim czy innym cierpieniu. Życie pokazuje, że ci którzy Mu zaufali, nie zawiedli się.
anonim2016.03.31 9:18
observer123 Bóg za dokonanie przypadkowej aborcji polecał karę grzywny. Natomiast za zabicie dorosłego człowieka polecał karę śmierci. Dalszy komentarz jest zbędny :D
anonim2016.03.31 10:13
Zakaz zabijania bezbronnych i niewinnych, potem Intronizacja Chrystusa Króla Polski i będzie spoko....
anonim2016.03.31 10:27
@observer123 Argumenty pod tytułem "Bóg tak chciał, bo przecież wiedział, że tak będzie" są bardzo niebezpieczne. Idąc takim tokiem rozumowania moglibyśmy nie leczyć chorych - bo Bóg tak chciał i na pewno ma w tym większy plan etc. Tu chodzi o to żeby pomóc drugiemu człowiekowi i uszanować czyjąś decyzję szczególnie jeśli chodzi o tematy, w których ciężko znaleźć dobre rozwiązanie. A szczucie takich ludzi przez środowiska ultraprawicowe świadczą o braku empatii i braku otwarcia na dialog z drugim człowiekiem.
anonim2016.03.31 10:39
[email protected] Jezus nie moze zostać królem polski ponieważ został skazany prawomocnym wyrokiem , chyba ze Duduś go ułaskawi
anonim2016.03.31 11:49
Co innego gwałt w czasie pokoju, gdzie kobieta powinna, gdy potrzeba pod ochroną ojca, brata, męża lub innego mężczyzny roztropnie unikać niebezpiecznych sytuacji, co wg mnie jest do osiągnięcia w cywilizowanym kraju, a co innego gwałt w czasie wojny. A ponieważ nie mamy wojny, nie musimy rozpatrywać takich przypadków. Dlatego dziecko z gwałtu powinno być objęte ochroną. Wyjątkiem może i powinno tu być niebezpieczeństwo śmierci matki, gdzie ona sama powinna w sumieniu zadecydować.
anonim2016.03.31 11:58
@nederlanden W przypadku większości gwałtów kobiety znają swoich oprawców i wcale nie chodzą do "niebezpiecznych miejsc". Co, jeśli to brat/ojciec czy mąż jest gwałcicielem?
anonim2016.03.31 13:18
genialny ruch, PIS wlasnie sama dyskusja wzmocnil niesamowicie lewice w Polsce. Wiekszosc by zaakceptowala obecne surowe prawo, ale wystarczy ze umrze pierwsza matka przez ciaze, ludzie rozniasa winnych