18.07.19, 19:11Zdj. Twitter/Kancelaria Premiera (edytowane)

Premier ujawnia, co powiedziała mu kanclerz Merkel

PiS wysunęło na stanowisko szefowej komisji PE ds. zatrudnienia i spraw socjalnych "najlepszą z możliwych kandydatur w Europie - Beatę Szydło, która doskonale zna się na tej tematyce"-ocenił premier Mateusz Morawiecki. 

Szef polskiego rządu odniósł się do porażki byłej premier w głosowaniu nad obsadą wspomnianego powyżej stanowiska. Kandydatura Beaty Szydło została dwukrotnie odrzucona w głosowaniu w PE. W czwartek na to stanowisko została wybrana Słowaczka Lucia Durisz Nicholsonova z frakcji EKR. 

"Mogę w związku z tym ubolewać i bardzo mnie to martwi, ale (...) Beata Szydło sama zdecydowała, żeby po raz trzeci nie poddawać tego pod ryzykowne głosowanie. I stało się tak, jak się stało"-ocenił premier Mateusz Morawiecki podczas rozmowy z dziennikarzami w Krakowie. Polityk wskazał, że zarówno była premier, jak i cała polska delegacja w Parlamencie Europejskim "podeszła do poprzednich głosowań zgodnie z utrwaloną od kilkudziesięciu lat praktyką".

Praktyka ta - wskazał - "polegała na tym, że poszczególne grupy parlamentarne otrzymują możliwość delegowania kandydata na przewodniczącego poszczególnych komisji". Taką możliwość miało również PiS, które wysunęło "najlepszą z możliwych kandydatur w Europie - Beatę Szydło, która doskonale zna się na tej tematyce". Szef polskiego rządu stwierdził, że socjaliści, komuniści i lewica europejska nie dochowali tych ustaleń. Jak zaznaczył ich "uzgodnienia" zostały "złamane z dużym zacietrzewieniem i brakiem kompromisowego podejścia".

"(...) to jest złamanie standardów, pewnych norm, które panowały w PE i to jest bardzo smutne"-podkreślił Mateusz Morawiecki. Polityka pytano również o rozmowę z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel. Morawiecki wskazał, że szefowa niemieckiego rządu przyznała, iż wolą EPL było to, aby szefową komisji ds. zatrudnienia i spraw socjalnych została właśnie była polska premier. Sama kanclerz Merkel wyraziła w rozmowie z premierem Morawieckim przekonanie, że członkowie EPL głosowali za kandydaturą Beaty Szydło. 

"Jednak lewica, komuniści, socjaliści zdecydowali się na inne głosowanie"-podkreślił szef polskiego rządu.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Zenon2019.08.9 14:48
Merkelowa to sowiecka agentka - to ta zewnętrzna matrioszka. W środku siedzi Donald, to z kolei jej agent - ot i cała łamigłówka. :D
Ja 2019.07.19 12:28
Pan Premier naiwny. Ja bym szybciej wściekłemu psu uwierzyła jak tej bandzie. Z nimi tylko tą samą bronią.
nie ma zadnej róznicy2019.07.19 6:30
O GRZESIU KŁAMCZUCHU I JEGO CIOCI Opublikowano: WTOREK, 04, CZERWIEC 2013 00:00 - Wrzuciłeś, Grzesiu, list do skrzynki, jak prosiłam? - List, proszę cioci? List? Wrzuciłem, ciociu miła! - Nie kłamiesz, Grzesiu? Lepiej przyznaj się, kochanie! - Jak ciocię kocham, proszę cioci, że nie kłamię! - Oj, Grzesiu kłamiesz! Lepiej powiedz po dobroci! - Ja miałbym kłamać? Niemożliwe, proszę cioci! - Wuj Leon czeka na ten list, więc daj mi słowo. - No, słowo daję! I pamiętam szczegółowo: List był do wuja Leona, A skrzynka była czerwona, A koperta...no, taka... tego... Nic takiego nadzwyczajnego, A na kopercie - nazwisko I Łódz... i ta ulica z numerem, I pamiętam wszystko: Że znaczek był z Belwederem, A jak wrzucałem list do skrzynki, To przechodził tatuś Halinki, I jeden oficer też wrzucał, Wysoki - wysoki, Taki wysoki, że jak wrzucał, to kucał, I jechała taksówka... i powóz… I krowę prowadzili… i trąbił autobus, I szły jakieś trzy dziewczynki, Jak wrzucałem ten list do skrzynki... Ciocia głową pokiwała, Otworzyła szeroko oczy ze zdumienia: - Oj, Grzesiu, Grzesiu! Przecież ja ci wcale nie dałam Żadnego listu do wrzucenia!...
Hanys672019.07.19 5:50
Naprawdę sądziliście PiSiorki, że można dogadać się z komunistami i to jeszcze niemieckimi a na dodatek z dziećmi oraz wnukami nazistów? To ludzie bez honoru i bez kręgosłupa. Wiem co mówię, bom Górnoślązak z dziada - pradziada i mielismy z nimi do czynienia przez setki lat.
-2019.07.19 4:12
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, EKR (ang. European Conservatives and Reformists, ECR) – grupa w Parlamencie Europejskim, utworzona po wyborach do PE w 2009 przez partie konserwatywne. Reaktywowana również po wyborach w 2014. Program EKR bazuje na tzw. Deklaracji Praskiej[2], głoszącej takie wartości, jak wolność jednostki, poparcie dla wolnego rynku i inne. ----------------------------------------------------------------------- Nie jestem robotem Wybierz wszystkie kwadraty z sygnalizacją świetlną Jeśli ich nie ma, kliknij Pomiń Wybierz wszystkie obrazy, na których jest autobus Gdy wybierzesz wszystkie, kliknij Weryfikuj. Wybierz wszystkie zdjęcia, na których są rowery Gdy wybierzesz wszystkie, kliknij Weryfikuj Wybierz wszystkie zdjęcia, na których są przejścia dla pieszych Gdy wybierzesz wszystkie, kliknij Weryfikuj. Gdy wybierzesz wszystkie, kliknij Weryfikuj.
Zenon2019.08.9 14:45
Fronda can be really annoying.
STanisław2019.07.18 22:35
Merkel wiecznie mondra! DDR (bis). Uśmiech spod znaku konsomołu. Tyle tylko, że już godłem w mundurku.