01.07.20, 10:07Premier Mateusz Morawiecki/YT/KPRM

Premier: Wetokracja – to szykuje Trzaskowski

- Rzucanie piachu w tryby jest bardzo niebezpieczne, bo wtedy cały ten skomplikowany mechanizm państwa, popyt, podaż, konsumpcja, inwestycje, eksport, import, wszystko to niestety może się zaciąć – powiedział premier odnosząc się do sytuacji, w której wybory prezydenckie mógłby wygrać kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Dalej Morawiecki stwierdził, że to co szykuje Rafał Trzaskowski, to byłaby wetokracja, a wiec niszcząca wojna i takiej wojny nie chcemy. Premier wskazał, że należy pamiętać, że „Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej, co oznacza, że jest jeden do jeden odpowiedzialny za wszystkie złe czyny Platformy Obywatelskiej, za podniesienie VAT, podniesienie wieku emerytalnego, za zabranie OFE, za umowy śmieciowe, które były jedyną odpowiedzią PO na kryzys”.

Premier odniósł się też do programów społecznościowych 500+, 300+, emerytur i innych, które krytykowała opozycja, w tym sam Trzaskowski:

- Przecież zdaniem pana Trzaskowskiego polityka społeczna miała być jednym wielkim nieporozumieniem, miała być katastrofą budżetową i rozdawnictwem”

 

mp/pap

Komentarze

Walter2020.07.1 18:45
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Krytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Podpisał ustawy dotyczące podniesienia ponad 30 podatków. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał przeznaczyć 2 mld zł z budżetu państwa na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Odmówił przystąpienia do debaty przedwyborczej z Rafałem Trzaskowskim w TVN, obawiając się niewygodnych pytań np. dotyczących wielokrotnego łamania konstytucji i niezrealizowanych obietnic wyborczych z 2015 r.
MaxFiend2020.07.1 17:50
Tak Morawiecki będzie tłumaczył swoją niekompetencję i ignorancję? Jak na razie potrafił nieudolnie wprowadzić niektóre elementy planu ministra Szczurka :-D
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.1 12:14
parchaty żydek w strachu że już nie będzie długopisu podpisującego wszystko na żądanie o 3 rano, zaprzysięgającego kolesi czy ułaskawiającego partyjnych przestępców!
Polak2020.07.1 11:10
Biorąc pod uwagę ilość pisowskich bubli prawnych przez ostatnie 5 lat paraliż pisowskiego nierządu byłby korzystny dla Polski.
Gregor2020.07.1 10:23
Przecież to wiadomo !!! Jeżeli rząd uchwali ustawę korzystną dla rozwoju gospodarczego Polski i społeczeństwa, to Trzaskowski zawetuje każdą z nich. To zwolennik zniewolenia Polski przez Niemcy i Rosję.
Michał Jan2020.07.1 11:13
Niech rząd wreszcie zacznie.
Dam2020.07.1 17:48
Czyli specjalnie czekają już 5 lat z taką ustawą, żeby ją Trzaskowski mógł zawetować? Bo jeszcze ich uchwalać nie zaczęli.
jle_ffm2020.07.1 10:22
Taa, najlepiej zgadzać sie i podpisywać każdą głupią albo łamiącą Konstytucję ustawą. Być biernym gdy min. obrony rozwala armię, gdy 2 mld idą lekką reką na TVPropaganda. To wtedy jest się Pisdobrym prezydentem. A gdzie rola strażnika Konstytucji na która się przysięga? Tylko po co na wtedy taki prezydent, chyba tylko nadaje się do jeżdżenia po powiatach.