03.07.19, 21:15Zdj. W. Kompala/KPRM, domena publiczna, CC0, Flickr

Premier: Wygraliśmy z zacietrzewieniem ideologicznym Timmermansa!

Premier Mateusz Morawiecki gościł dziś w programie "Wydarzenia i Opinie" na antenie Polsat News. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim szef polskiego rządu odnosił się m.in. do zakończonego wczoraj szczytu Unii Europejskiej, gdzie unijni przywódcy debatowali w sprawie wyboru kandydatów na najważniejsze stanowiska. Morawiecki mówił również o planach rządu PiS na kolejne wybory. 

"Rozmowy w Brukseli wyglądały tak, że była to próba brutalnego ataku na mniejsze państwa. W czasach PO nie było takiej dyskusji, bo obrona interesów polskich nie miała miejsca albo była inna niż dzisiaj"-ocenił gość Polsat News. Szef polskiego rządu stwierdził, że Frans Timmermans "nie rozumie Europy Środkowej", a konkretnie przemian zachodzących w tych krajach, które de facto zwiększają zakres demokracji i wolności. My poprawiamy los ludzi - podkreślił Morawiecki.

 "W sprzeciwie wobec kandydatury Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej nie było nic osobistego. Było przekonanie, że dziś jest nowy czas, nowe otwarcie, które potrzebuje nowych idei i nowych ludzi, a twarz Timmermansa kojarzy się wyłącznie z atakiem na państwa Europy Centralnej"-powiedział premier. 

Polityk, odnosząc się do ustaleń brukselskiego szczytu, stwierdził, że spotkanie zakończyło się wielkim sukcesem. Mowa zresztą nie tylko o sukcesie Polski i V4, ale- całej Europy. 

"Wybór kandydata, który antagonizował całą Europę, dzielił kraje na lepsze i gorsze, który starał się budować swoją karierę polityczną w oparciu o pouczanie i obrażanie innych krajów na pewno nie byłby dobry dla Europy"-ocenił szef polskiego rządu. 

"Rozumiem frustrację opozycji, bo w jej czasach wyglądało to tak, że przyjeżdżały największe kraje na Radę Europejską i byłoby rozpoczęcie o 18:00 i zakończenie o 18:15. My pokazaliśmy wolę działania, dbałość o nasze interesy i byliśmy skuteczni"-stwierdził Mateusz Morawiecki. 

Gość Polsat News ocenił, że sprzeciw Polski wobec kandydatury tego polityka na szefa Komisji Europejskiej byłby taki sam, gdyby Frans Timmermans, "hipotetycznie był np. Węgrem".

"Narodowość to kwestia wtórna. Chodzi o to, kto reprezentuje jakie idee, w jaki sposób patrzy na kwestie UE. Mamy przewodniczącego Rady Europejskiej Polaka, czy coś z tego dla Polski wynikło? Bardzo niewiele"-ocenił premier. 

"Czasami jak słucham przewodniczącego Donalda Tuska, który atakuje Polskę, atakuje rząd, to można mu powiedzieć: "nie tędy droga". Zabezpieczyliśmy Polskę i środkowoeuropejskie interesy"-podkreślił Morawiecki. Premier ostro krytykował Fransa Timmermansa m.in. za to, że w obecności świadków mówił inne rzeczy, a co innego później robił. Szef polskiego rządu stwierdził również, że wiceprzewodniczący KE jest "zacietrzewiony ideologicznie". 

"Było tak, że Timmermans nie dotrzymał słowa, ale jednocześnie tyle razy wyraził swój pogląd na temat Polski i Europy Środkowej, że znamy doskonale jego zacietrzewienie ideologiczne. Wiemy, że jego zrozumienie dla tego, co się dzieje w Polsce, chociażby dla konieczności reformy wymiaru sprawiedliwości, tego wszystkiego, co robimy, on nazywa to populizmem. Nie wolno obrażać narodów Europy Środkowej, które wychodzą de facto z komunizmu, a on bronił przez swoje działania sędziów postkomunistycznych"-powiedział Mateusz Morawiecki. 

"Jest pewne hasło, które zostało wylansowane "obrona praworządności". Poprzez nasze reformy czuję, że bronimy praworządności"-wskazał. 

"To było orzeczenie, które było bezprzedmiotowe, bo dotyczyło sprawy, którą już dawno rozwiązaliśmy. W większości takich spraw TSUE nie orzeka, bo Komisja Europejska wycofuje wniosek. I znów mamy do czynienia z zacietrzewieniem Timmermansa"-powiedział szef rządu, odnosząc się do orzeczenia TSUE. 

Premier wspomniał również, że rozmawiał z byłymi komisarzami, "których nazwisk nie ujawni, ale to są kluczowe osoby w KE". Rozmówcy Morawieckiego stwierdzili wówczas, że wniosek KE przeciwko Polsce powinien zostać wycofany.

"Wierzę, że my walczymy o lepszą Polskę, o praworządność w Polsce, a dobry system wymiaru sprawiedliwości jest podstawą praworządności"-podkreślił gość Polsat News.

yenn/Polsat News, Fronda.pl

Komentarze

robaczek 2019.07.4 11:11
POKAZALI DYPLOMATOŁKOM JAK SIE ROBI POLITYKE! w du_pe was pojechali a wy z obolaŁYM ODBYTEM KRZYCZYCIE ZE TAK CH IELISCIE!! I TO WASZ SUKCES !! ;] OJ MIŚKI MIŚKI. az tak głupie?
BB2019.07.4 8:43
Nie wiem czy wygraliśmy?. Na pewno przegraliśmy z tymi co nami dyrygują a to wyjdzie na jesień. Przegrali ludzie starsi i młodzi chorzy . Kto Ustala jakie leki mają wejść w życie a jakie mają zniknąć z rynku , bo są tanie? Kiedy się PiS przyzna do katastrofy w służbie zdrowia , jest bardzo żle . Leczy się ten kto ma pieniądze, kto nie ma powoli umiera. Tak się nasi politycy przejmują UE ,że dotacje wielomiliardowe straciliśmy bo odpowiedzialni za to nic nie robili a teraz narzekają. Za miast wysyłać kontrole na oddolne wydziały trzeba by kontrolować górę, która jest odpowiedzialna za całokształt. Tak w Polsce dzieje się od rządów sanacyjnych. Unia czy Amerykanie to jedno zło. Wystarczy znać prawdziwą historię, zainteresować się jakie szkoły tzw podyplomowe i gdzie kończyli p. Szydło, Morawiecki i inni z poprzednich rządów. MAMO CHWALĄ NAS a za chwilę Polski może nie być . Co się robi z Kościołem ,przecież dzięki wierze Polacy jako naród przetrwali mimo ciemiężycieli. I dlatego pewien naród nas tak nie nawidzi bo nie mogą się nazwać narodem żydowskim, który mieszka w Palestynie. Ci mieszkający u nas to jest ....., która nas katolików nienawidzi. Co robi YOU TUB . Nic złego na temat obcych ale na Polaków można wylewać pomyje i tu you tub nie reaguje .A co robi Duda( tak myślą ludzie myślący) - chyba się cieszy z resztą ekipy zakładającej Polakom pokazującej prawdę obnażoną, kajdany!. Jego pobyt w Ameryce pogorszył ten stan panujący na you tub .Rząd Polski gdyby chciał to by była wolność wypowiedz ale oni traktują nas jak niewolników. Dziennikarze rządowi blokują dużo wydarzeń w Polsce i za granicą a tylko chwalą niedolne rządy obecne. Niektóre rozmowy, debaty ,ustalenia trzymane są w tajemnicy przed własnymi członkami PiS.
qwerty2019.07.4 8:10
Co wygrałeś? ty skończony debilu. Timermans jest zastępca który w zakresie obowiązków ma Polskę. Dopiero teraz zajmie się waszym łamaniem praworzadnosci i demokracji. Oj będzie się działo.
Polak2019.07.4 7:18
Pinokia nie wpuścili na rozmowy, to i nic dziwnego że nie rozumie co się stało. Matołuszku, nikogo nie powstrzymaliście - Timmermans dalej będzie się zajmował tym czym się zajmował do tej pory, tylko będzie miał bardziej antypolsko nastawioną przełożoną którą poparłeś na polecenie niemców.
anee2019.07.4 6:41
Dziękuję, Pisiory, że przyczyniliście sie do wygrania Niemki (mam niemieckie obywatelstwo). Ale wasz kandydat Krasnodębski poległ. No cóż, chyba jeszcze bardziej teraz nie lubią Polski, ale to nie moje zmartwienie.
Ja2019.07.4 4:39
Przecież wszystkie kraje UE , a zwłaszcza Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Holandia, Belgia są antypolskie w swoim nastawieniu. Uważam, że to jest wszystko co mógł zrobić premier Morawiecki wobec lewackiego złowrogiego systemu lewackiego w UE. Cała totalna opozycja w Polsce szczuje na Polskę te kraje UE...
ali2019.07.4 4:37
gloszenie sukcesu to zaklamanie
anonim2019.07.4 4:29
panie Keller tu jako d"zielnicowy" i "szczę na PiS", A słowa "PiSiarnia czy PiSdzdielcy" urągają wszelkim normom językowym, wyrażasz się dalej nieprzyzwoicie. Czy nie potrafisz jako żyd mówić i pisać poprawnym przyzwoitym językiem polskim ?
anonim2019.07.3 23:30
Mam nadzieję, że z pewnym sposobem sprawowania władzy. I tak trzymać!
Maria Blaszczyk2019.07.3 22:52
Zwycięstwa PiS to taki trochę inny rodzaj zwycięstw. Patrzę ze zdumieniem, jak grupa V4 wspónymi siłami doprowadziła do tego, że że Europa Środkowa nie ma żadnego kluczowego stanowiska w instytucjach UE. Jedyny mały wyjątek to stanowisko dla pani premiery Ewy Kopacz... No cóż, gratulacje.
hahaha2019.07.3 23:04
macie marionetke nic więcej
Maria Blaszczyk2019.07.3 23:09
Kto jest tą niby marionetką?
hahaha2019.07.3 23:20
kopacz
Maria Blaszczyk2019.07.3 23:27
Aha, ale to nie wiem, kto to są Wy. Ja akurat głosowałam na S&D... W życiu nie zagłosowałam na EPP. Więc ona jest tak samo moja, jak Twoja. (choć przyznaję, że będąc daleko światopoglądowo na obie panie - von Leyen i Kopacz - patrzę z dużą sympatią; nie jest to mój wybów, ale panie są demokratkami, feministkami, wspierają dyskryminowane grupy, np. LGBT, no i obie są wyjątkowo skuteczne i pracowite).
rozbawiony2019.07.3 22:52
Został wiceszefem takie wasze sukcesy
JanP2019.07.3 22:12
Wygrali z zacietrzewieniem a Krasnodębski poległ z kretesem.
edi2019.07.3 22:10
BRAWO PiS, BRAWO P. MATEUSZ MORAWIECKI - GRATULUJĘ !!!!! TAK TRZYMAĆ !!!!!!!
Maria Blaszczyk2019.07.3 22:55
A możesz tak konkretnie napisać, za co te brawa? Która z nominacji Cie tak ucieszyła? Bo próbuję zrozumieć, co może ucieszyć zwolennika PiS - i nic takiego nie dostrzegam.
qwerty2019.07.4 8:08
O co pytasz ? edi to typowy wyborca PiS nie wie, nie rozumie ale jak jego bożek powiedział że sukces to znaczy że tak jest i trzeba klaskac.
Cogito ergo sum2019.07.3 22:09
Ciszej nad tą trumną panie Mateuszu bo jeszcze zombi powróci.
edi2019.07.3 21:57
No i WYSYPAŁY SIĘ ZAKOMPLEKSIALI STARZY OPLUWACZE POLSKI NA TYM FORUM - za grosz patrzenia przez pryzmat DOBRO POLSKI = Cogito ergo sum, JONASIK, dzielnicowy , Krzysztof, ten co ciągle sika na kogoś - ALE Z WAS CIENIASY - aż dziw bierze że nauczyliście się pisać po polsku - w CYRYLICY CHYBA JESTEŚCIE JESZCZE LEPSI - ale jest jedno ale - choćbyście na rzęsach Stalina stawali PiS WYGRA TE WYBORY GDYŻ OPATRZNOŚĆ BOŻA TAK POSTANOWIŁA - AMEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Michal2019.07.4 1:17
Czy ty nie rozumiesz. że pisiory miały jednego "groźnego" człowieka przeciw sobie, a dzięki swoim działaniom mają teraz dwie bardzo lewicowo liberalne osoby. Tusk ograł ich idealnie. Oby tak dalej. Mnie to bardzo pasuje. Muszę powiedzieć, że nie sądziłem, że kiedyś będę zadowolony z tego co dokonał PiS. :)
krzysztof 542019.07.3 21:48
fronda i wasze malpy nie wchodzcie w d,,,tej men,, nie zasluguje na nic co ryj otworzy to klamie , czy juz nie potraficie samodzielnie myslec
Mnichu2019.07.3 21:36
Mi elismy jeden negatywny cel i żadnego pozytywnego. Chwała wielkiej Polsce katolickiej.
krzysztof 542019.07.3 21:46
jestesmy krajem swieckim z korytem chazarskim ktory w konia zrobil to tepe wolacka holote co glosowala na swinie pisowskie , to jest znacznie gorsze koryto niz po psl czywczesniejsze sld
szcze na PiS i rydzyka2019.07.3 21:30
Co ten debil pieprzy?! Pinokio taki był twardy, że Niemcy dostali szefa KE, Belgowie szefa RE, Francuzi szefa EBC, a Włosi szefa PE. Wyszehrad i reszta demoludów nie dostała nic. A Timmermans i tak wiceszefem KE jak był, tak jest. PiS został wydymany bez mydła!!!
jacek2019.07.3 22:37
Spadaj lewacki bezmózgu.
JONASIK2019.07.3 23:22
argumenty?
szcze na PiS i rydzyka2019.07.3 21:27
Profesor Merkel zrobiła durnia z prowincjonalnego kartoflanego cwaniaczka. Postraszyła wieśniaków Timmermannsem który jej tak czy siak wisiał żeby zaproponować swoją lojalną koleżankę z rządu. Przejrzał to własnie politolog, prof. Zajączkowski. PiSiarnia ze skowytem radości rzuciła się do głosowania na Niemkę która jest zwolenniczką głębokiej integracji ale i adopcji dzieci przez pary homoseksualne! PiSdzielce zostali ograni jak małe dzieci! buhaha...
krzysztof 542019.07.3 21:43
tak to jak jest wolactwo uwierzy kazde glupoty zlotoustego i tego ktory faktycznie rzadzi nierzadem
doradca2019.07.3 22:24
nie osmieszaj się takim bełkotem ty prymitywny antypolski śmieciu
krzysztof 542019.07.3 22:57
CZYTA,EM WYPOWIEDZ TEPEGO WOLAKA , DUZO CI BRAKUJE DO MYSLACEGO POLAKA ,JESTES ZBYT TEPY I LATWOWIERNY OPOWODANIA BAJKI PINOKIA
bennyblanco2019.07.3 22:28
dokładnie, to jak oszukanie niewidomego w 3 karty. Łatwiej ich rozegrać nie mogli. Wydymani po całości. Zapamiętać warto te artykuły kurki teraz i za 3 mies pokazać je znowu, jak im Ula wtedy kością w gardle stawać będzie. Ale kurak to się za proroka-dupoliza ma
Valentynka skorno weneryczna2019.07.4 2:17
Oooo co to? Mucha sra na dzielnicowego. Lich jakieś czy co?
Skorpion2019.07.4 7:00
Ale ty mundry jesteś. Jeśli nie rozumiesz , że głosowano przeciw człowiekowi, który wtrącała się w sprawy polskie to trudno.Ale przynajmniej czytaj. Do Czech Timermans przyjechał i wtrącał się tak jak w Polsce. Opozycja przepędziła tego bydlaka . W a Polsce POKOmuna biła mu pokłony. Widzisz różnicę POlszewiku czy nie. Tam są ludzie kochający swój kraj a w Polsce zdrajcy.
V732019.07.4 7:47
W punkt. Bardzo trafna ocena. Dodam, że ta głęboka integracja, to likwidacja państw narodowych. Gratuluję trafnej oceny, nie jak większość Polaków, którym tylko 500+ w głowie.
100% racji2019.07.3 21:17
Trzymać krótko za RYJ LEWACTWO !!!
Albert2019.07.3 21:39
Na razie to całe to "lewactwo" kręci prawactwem jak bandą debili. Którymi zresztą prawactwo przecież jest.
zdumiony głupotą lewaka2019.07.3 22:23
tak jest ale tylko w zakutych łbach takich lewackich smieci jak ty
robaczek 2019.07.4 11:12
;] cieżka sprawa ta polityka co? taka .....nierzowumiala ;] oj miski miśki uwielbiam waszą tępote ;] taka jest______ czysta! ;]
krzysztof 542019.07.3 21:41
kolejny tepy wyznawca pinokio czy towarzysz socjalista potrafi myslec samodzielnie ,watpie po wpisie wyglada ze malpolud nie potrafi juz tego , co normali pol;acy
-*-*-*-*-2019.07.4 1:05
Zdzisław Krasnodębski nie został wybrany na wiceszefa PE. Mazurek pisze, że to odwet.