06.08.19, 21:37Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

Premier z mocnym apelem do Polaków: Zero tolerancji dla nienawiści i przemocy w życiu publicznym

"Zero tolerancji dla przemocy w życiu publicznym"- taką zasadę wyznaje gabinet premiera Mateusza Morawieckiego. Szef polskiego rządu zadeklarował tę postawę w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

"Zero słów, zero haseł i zero gestów, które krzywdzą innych"-podkreślił Morawiecki. Polityk wskazał, że nie zawsze i nie wszystkim złym wypowiedziom i działaniom da się zapobiec, ale zawsze należy wyciągnąć "sprawiedliwe konsekwencje".

Premier zwrócił uwagę, że przemoc może być zarówno fizyczna, jak i słowna, natomiast "agresywny język łatwo może zamienić się w agresywne działania".

"Podnoszenie temperatury sporu nikomu nie służy, a na pewno szkodzi Polsce"-powiedział szef rządu. Rozmówca wPolityce.pl wskazał, że jego zdaniem temperatura walki politycznej przekroczyła w ostatnim czasie dopuszczalny poziom. A przecież rozpoczyna się właśnie kampania wyborcza...

"Wchodzimy w trudny okres kampanii wyborczej. Emocje w debacie publicznej i tak będą coraz większe, dlatego tym bardziej powinniśmy ważyć nasze oceny i wypowiadane słowa"-zaznaczył Mateusz Morawiecki. 

Polityk zachęcił obywateli, aby nasz spór o Polskę był zawsze konstruktywny.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że spór w polityce jest naturalny i twórczy, o ile przyświeca mu troska o dobro wspólne, debata oraz wrażliwość i szacunek dla innych.

Premier jednoznacznie podkreślił, że różnice zdań wśród mieszkańców naszego kraju są również naturalne, ale mimo to "Polska jest zawsze domem dla wszystkich".

"Każda Polka i każdy Polak jeśli chcą, znajdą tu bezpieczną przystań"-zapewnił szef polskiego rządu. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Polak2019.08.7 10:17
Gdyby Matołuszek rozumiał co mówi to miałby świadomość że właśnie ogłosił wycofanie PiS z życia publicznego.
kuba2019.08.7 9:19
Większość gejów, lesbijek i hetero nie afiszuje się orientacją i ma w d... LGBTXYZ..... LGBT jest szkodliwą "ideofix", której celem jest wywołanie chaosu aby potem przyszedł "nowy ład" pod dowództwem jakiegoś wujka-pionka i przyniósł zyski dla tych samych co finansują wojny, gułagi i auschwitze....
rozbawiony2019.08.7 9:01
To musisz człowieku ostro wziąć się za polski kościół i rydzyka w szczególności Tyle nienawiści co tam drążą to by stado żmij uśmierciło
agatgr12019.08.7 9:14
Rozbawiony , czy jak ci tam.Podaj konkretne przykłady tej nienawiści. Tylko człowieku nie cytuj "rzetelnych informacji" Onet, GW i TVN, bo wtedy nie tylko mnie rozbawisz, a sam siebie zbłażnisz do końca.
ww.662019.08.7 8:00
Najlepiej potwierdza to rządanie prac społecznych dla Rafała P. radnego PiS z Bydgoszczy za gwałty na żonie przemoc wobec niej i takie tam zachowania prorodzinne,
PiS=UWbis2019.08.7 6:39
Pod rządami "dobrej żydowskiej zmiany" jest przyzwolenie na atak na Polskę i Polaków, Kościół, polskie media internetowe i cenzurę treści patriotycznych i katolickich uprawianą przez lewackie korporacje łamiące polskie prawo...Żydzi i działacze LGBITD wprost wychodzą z siebie by poniżyć Polaków i sprowokować reakcję . PiS tylko zaciera ręce..
Amir2019.08.7 0:04
Dobrze, że pan Premier w końcu zareagował na przemoc i nienawiść żydów z Izraela do Palestyńczyków.
Izaak Goldberg2019.08.7 21:19
Oj Amir coś twe imię niezbyt ładnie brzmi
nie hipokryta2019.08.6 23:59
Panie Premierze - skoro zero tolerancji to jak to sie ma do marszow nienawisci i zboczencow siejacych zgroze i zgorszenie ? Na to to juz Pan pozwala ? Trzeba byc konsekwentnym, a nie hipokryta.
agatgr12019.08.6 23:24
Mam nadzieję , że te słowa skierowane są do tęczowej totalnie zakodowanej strony UBywateli i takich np. "profesorów" ? jak Hartman , Środa , czy Płatek. Bo jeśli nie do nich, to? No właśnie i daje dużo do myślenia komu właściwie kibicuje , po tym wszystkim jak te lewackie środowiska demolują ,wyszydzają i wulgarnie obrażają wartości, które dla większości Polaków są święte. Nie licząc o fizycznych atakach na księży katolickich , kościoły czy wysyłanie gróżb zabójstwa(ostatnio do księdza Isakowicza - Zaleskiego ). Napewno ta wypowiedż ma drugie dno.
Pisbusters2019.08.6 22:45
Opętał go duch Pinokia
nikt2019.08.6 22:33
Ciągle to słyszę z ust wszystkich partyjnych ugrupowań i mdli mnie od tego. Wymyślili by coś innego . Brak im wyobraźni i kreatywności . Taka katarynka z ciągle tą samą melodią .
TeczowaZaraza2019.08.6 22:29
Brawo Panu Premierowi. Uratował Polske przed wojną domową! Santo Subito!
gość niedzielny2019.08.6 22:25
Fronda to chyba najbardziej stronniczy, obłudny i tendencyjny serwis w polskim internecie. Oczywiście nie liczę telewizji, bo tutaj TVPiS nie ma sobie równych.
KDJ2019.08.6 22:39
Po co więc odwiedzasz ten portal? Ja nigdy nie wchodzę na takie strony, jak gazeta.pl albo onet.pl, bo się brzydzę. Nie oglądam też żadnej telewizji, bo dbam o swoje zdrowie psychiczne. Nota bene to chyba TVN nie ma sobie równych. Kiedyś przypadkowo widziałem przez chwilę w akcji Pochanke. Wyglądało na to, że sfiksowała na punkcie Kaczyńskiego.
gość niedzielny2019.08.6 22:49
Wiesz, po prostu lubię się ponabijać. Ot, i to wszystko.
ZERR02019.08.6 22:20
Zapamiętajcie w końcu, że w rządzie Pissu jest cała masa zadeklarowanych skrajnych lewicowców, filosemitów i przyjaciół Sekty LGBT. Piss tylko udaje przed wyborcami.
Maciek Arczyński2019.08.7 7:01
Wiem natomiast gdzie ich nie ma. W tzw. partiach kanapowych a i to nie ma pewności... To w pierwszej Rzeczypospolitej było takie powiedzenie, że o Żydach najgłośniej mówią albo przekupieni albo ci co chcą być przekupieni.
KDJ2019.08.6 22:14
Bełkotliwa wypowiedź Morawieckiego jest szczególnie rozczarowująca dla chrześcijan. Gdzie mowa o zdziczeniu LGBT i plugawieniu tego co dla chrześcijan święte? Nie może to jednak dziwić. Zdaniem znawcy masonerii historyka Stanisława Krajskiego PiS nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem - partii Jarosława Kaczyńskiego jest najbliżej do Chabad-Lubawicz. Ten związek się pogłębił, gdy Mateusz Morawiecki został premierem – przyczyną tego jest to, że, według badacza, dzieci Morawieckiego chodzą do żydowskiej szkoły Chabad-Lubawicz (zdradził to Shmuel Boatech z Chabad-Lubawicz). Główną księgą Chabadu jest „Tania”, którą rabin Eduard Hodos nazywa drugim „Mein Kampf”, opartym na „Protokołach Mędrców Syjonu”. Księga i wszyscy rabini Chabadu dzielą ludzkość na ludzi, czyli Żydów – „naród wybrany” i resztę – ogromną większość ludzkiej populacji jako goim – czyli bydło. Tu w niczym nie różnią się od wszystkich talmudystów.
AntyK2019.08.6 22:50
A to dla tego że wczoraj napisałem na kilku portalach że w Polsce za feminizm czyli szerzącą się prostytucje kobiet odpowiada policja i grypsera, dla tego musieli sprzątnąć Brunona K. żeby dać mi przykład. A feminizm jest podstawą szerzącej się tęczowej propagandy. Feminizm jest w każdej kobiecie i Każdym B Ablu Również w tym co dał przykład poświęcenia się dla grzechu.
AntyK2019.08.6 22:55
Musicie zrozumieć że szerzący się feminizm można zatrzymać tylko śmiercią zepsucia. Albo budujecie burdel miłosierdzia i zgniłego pokoju razem z waszym żydem w nieskończoność. Jak nie wierzycie podzielcie liczbę 2 przez 3.
gracz2019.08.6 22:01
Widzisz synku,tzw "rządy",które mają gówno do gadania,zawsze tak mówią.Była taka piosenka Skaldów,ze słowami"Śpiewam ,bo muszę,bo muszę...za dwa pomidory,za pół kilo gruszek,"ŚPIEWAM ,BO MUSZĘ".
Koalicja końskiej dupy z batem2019.08.6 21:52
Pederaści w wyborczym sojuszu z postkomuchami od akcji Hiacynt!!!!
pederasta Lenin wiecznie żywy2019.08.6 21:50
Czy wszyscy geje i lesbijki popierają marksizm i chcą być marksistowskim rewolucyjnym proletariatem W szeregach tzw. lgbt?
Jacek Placek2019.08.6 22:13
Obawiam się, że większość gajów i lesbijek, podobnie zresztą jak i osób heteroseksualnych nie ma zielonego pojęcia o marksizmie i jego założeniach :)
Maciek Arczyński2019.08.7 6:57
A w czym problem. Wystarczy tylko poczytać "Kapitał" Marksa...
ciekawy2019.08.7 9:04
Ty dziedzicznie obciążaony debilizmem?