13.04.21, 10:55Screenshot Youtube

Premier: Zostali zamordowani, bo byli Polakami. To był wystarczający i jedyny argument dla sowieckich zbrodniarzy

«Jeśli zapomnę o Nich – ty Boże na niebie, zapomnij o mnie» pisał Adam Mickiewicz. Te słowa cisną mi się na ustach w dniu dzisiejszym, przypominając o grzechu zaniechania głoszenia prawdy i pamięci, kiedy oddajemy hołd polskim oficerom, pomordowanym przez Sowietów w Katyniu” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu wspomniał:

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2007 roku i obchodzony 13 kwietnia, upamiętnia tę straszliwą zbrodnię, której ofiarami byli Polacy. Zostali zamordowani, bo byli Polakami. To był wystarczający i jedyny argument dla sowieckich zbrodniarzy”.

Dodał:

Nawet dzisiaj są zwolennicy, by o zbrodni katyńskiej wiele nie mówić, nie rozpowszechniać prawdy o niej, bo uwiera. Więcej - niektórzy starają się wybielać zbrodniarzy, oskarżając ofiary o czyny, których nigdy nie popełnili”.

Na koniec podkreślił:

Dlatego w takich dniach jak dziś musimy dbać o prawdę i przekazywać ją kolejnym pokoleniom”.

dam/Facebook,Fronda.pl

Komentarze

moryc2021.04.13 16:50
Morawiecki, mordowali twoi ulubieni ŻYDZI,
Litości dla Ofiar!2021.04.13 15:32
Spytam cicho i pokornie: kiedy powstanie na polskiej ziemi cmentarz pomordowanych w Katyniu? Co stoi na przeszkodzie, że nie mogą leżeć w polskiej ziemi? Przecież to Nasi, tu jest ich ziemia, a nie rosyjska, gdzie ich zamordowano!
Chciałbym tu wszystkim podać dwa cytaty2021.04.13 15:20
autorstwa żyda polskojęzycznego; Lech Keller-Krawczyk. - - - - Oto co te bydle polskojęzyczne pisze o ofiarach Katynia, CYT.: " … ponad 90% polskich „oficerów” zabitych w Katyniu to byli zawodowi przestępcy kryminalni z sanacyjnej „granatowej” policji i wojska, …" -- -- NIEBYWAŁE! - - - I drugi cytat CYT.: "ZSRR i Rosja winne są olbrzymiej zbrodni. Bo nie wystawili rachunku za Katyń. …" - - - - Czy jest przesadą nazywać takiego BYDLE? - - - Lech Keller-Krawczyk jest polskojęzycznym ŻYDEM - BYDLAKIEM!
Byłem Maciej Płatov, jestem Piwowar2021.04.13 14:39
Jestem jak gówna w dworcowych WC - niespłukiwalny. - - - - Ja Teista, Cadyk spod Trocin, jestem z "Wilkowice", jestem z "Podgórzyce", z jestem "Raciborza", jestem z "Katowic", jestem z "Cieszyna", jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Polityce", jestem zwykłą kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
Maciej Piwowar2021.04.13 15:05
@ Byłem >>>WISZĄ MI TWOJE WYPOCINY.Dysputa z DEBILEM ,to PONIŻENIE MEJ GODNOŚCI.
Maciej Piwowar2021.04.13 13:45
@ Jerzy TY DEBIL z URODZENIA? Pytam z Ciekawości.Szanowny Premierze Katyń to Mord na KADRZE INTELIGENCJI Polskiej.To Zemsta Stalina za Śmierć radzieckich Jeńców z wojny 1920 r. W Polskich Obozach było około 80 tyś. jeńców ,z czego około 20 tys .zmarło z powodu epidemii Cholery ,warunkach bytowania ,i ---------------- jeńców.Dopóki nie dojdzie do przebaczenia i przyznania się do błędów popełnionych przez obie strony. To ta HISTORIA będzie garbem na stosunkach Polsko Ruskich,to będzie karma na Polskiej Rusofobi.Tą Sprawo, powinni się zajmować Historycy ,a nie Politycy. Pora oddzielić Czas rządów Rosjan ,od rządów Komunistycznej Dyktatury.Priorytetem powinno być Uświadomienie Obu Narodów ,że Jesteśmy Braćmi Słowiańskimi ,z JEDNEGO Korzenia wywodzi się NASZ Ród.
Jerzy2021.04.13 11:13
a ilu ich zginęło? i jak to ma się do obencje liczby 100 tysięcy zamordowanych, przez ciebie i "doktora" niedzielskiego
Jerzy2021.04.13 11:16
Już znalazłem - co najmniej 21 768, czyli 20% tego, co ty z "doktorem" niedzielskim dokonałeś... Jak się z tym czujesz, morawiecki, jak???
Mark2021.04.13 13:27
Morawiecki nie ma skrupułów. Dla niego człowiek to kopiejka, sorry Dullar.