12.09.20, 21:11fot. flickr.com/fot. rafał zambrzycki/sejm rp ccby20

Prezes PiS o LGBT i gender: ,,Z tym nurtem, który dzisiaj tak atakuje, walczyć trzeba''

Prezes PiS Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu, który ukaże się w najnowszym tygodniku „Sieci”, który ukaże się w najbliższy poniedziałek 14 września. Podkreśla w nim, że rekonstrukcja rządu to konieczność, a dla jej efektywnego przeprowadzenia niezbędne i konieczne są zmiany o charakterze technicznym. Wskazał też na konieczność walki z ideologią gender, która obecnie zagraża i Polsce i całej cywilizacji chrześcijańskiej.

Jarosław Kaczyński wyjaśnia przyczyny reorganizacji pracy ministerstw:

- Dotychczas pojawiały się sprawy, którymi zajmowano się jednocześnie w trzech ministerstwach. Każdy, kto trochę się zna na zarządzaniu, wie, że to musi powodować konflikty, nieporozumienia, wydłużać czas podejmowania decyzji. A często bywa i tak, że kiedy decyzja zapadnie, obciążona jest elementami niemerytorycznymi

Prezes PiS podkreśla także:

- Liczę, że (zmieni się) poziom koordynacji, nadzoru. Powtarzam - to zabieg w istocie techniczny, mający jednak wobec koalicyjnego charakteru naszych rządów oraz innych uwarunkowań, które w polityce zawsze występują, także pewien aspekt polityczny. Nie chodzi o żadną wielką reformę dla reformy, ale większą sprawność rządzenia i działania

O konieczności walki z ideologią gender oraz organizacjami LGBT prezes PiS powiedział, że nie brakuje przykładów w Europie, gdzie wiele krajów przegrało walkę i chyli się ku upadkowi. Wskazał, że ruchy LGBT oraz ideologia gender zagraża „samym fundamentom naszej cywilizacji”. Powołując się na słowa świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który cywilizację chrześcijańską nazywał „najbardziej życzliwą człowiekowi w dziejach świata”.

Prezes Kaczyński podkreślił także:

- Z tym nurtem, który dzisiaj tak atakuje, walczyć trzeba - choć rozumnie. Rozumnie nie znaczy, że nie walczyć albo walczyć z jakąś niebywałą łagodnością czy bez gotowości użycia wszystkich środków, którymi dysponuje państwo w obronie praw. Jestem za tym, by aktywnie przeciwstawiać się tym zagrożeniom dla naszej cywilizacji, bo doświadczenia bierności pokazują zawsze ten sam efekt

 

mp/tygodnik sieci/polskieradio24.pl

Komentarze

Konrad Józef Turzyński2020.09.13 21:06
Rekonstrukcja rządu to nie jest żadna konieczność, lecz fanaberia! Owszem, czasami wymienia się ministrów, nie zawsze (także w latach 2015-2020) na lepszych. Powinny być do konstytucji wpisane (w niektórych państwach tak zrobiono, np. u nas w 1791 r.) nazwy ministerstw (w niezbyt dużej ilości - może 12, nie więcej niż 16), aby nie było łatwości ich dzielenia albo łączenia w zależności od zmieniających się zachcianek polityków. Słowom p. Kaczyńskiego "Z tym nurtem, który dzisiaj tak atakuje, walczyć trzeba" nie można ufać, skoro niedawno odwołano kuratorów oświaty w Łodzi i Lublinie!
Bubu2020.09.13 19:04
Pisiory erotomani. Od miesięcy o niczym inny, tylko o seksie. Coś tego ... nie tego ? ;o)
ks. Adam2020.09.13 19:00
Z Jezusem też chce walczyć?
Anonim2020.09.13 12:23
PiS niszczy Polskę?
j23 żyje2020.09.13 12:11
Opowiada bajki o groźbie jaką ze sobą niesie ideologia LGBT i gender, za czym nie idą żadne czyny (gdzie powiązanie finansowania uczelni z tym czy nauczają lub nie nauczają gender?), a z drugiej strony wprowadza w życie zakazy, które są w notatniku każdego lewicowca, przekładając ideologie negujące tysiącletnie doświadczenia ludzkości nad interes kraju. Co nam jeszcze zakażą? Podobno mamy nie jeść mięsa, nie ogrzewać się naturalnymi produktami jakimi jest węgiel, za to produkować olbrzymie ilości sztucznie tworzonego plastiku żeby stawiać panele i wiatraki, które będą wytwarzały jakieś mikre ilości energii. Dziś bez tych paneli i wiatraków nie wiadomo co z tym plastikiem robić. Tylko 10 procent wyprodukowanego plastiku ulega recyklingowi, między innymi dlatego że nie ma na to technologii. Resztę plastiku kraje zachodnie przemycają na te płonące i wydzielające truciznę w atmosferę śmieciowiska w Polsce, a teraz na Ukrainę. Może jeszcze nakażą nam w jakich godzinach mamy chodzić do klopa, bo już wszystko chcą regulować. Jakby jedni ludzie byli zwierzętami, którym inni , będący ludźmi, mają prawo nakazywać jak mają żyć. A oni są wybierani tylko po to by dobrze zarządzać krajem, a nie stanowić nam reguły jak mamy żyć. To zarządzanie w Polsce ogranicza się do kombinowania jak wziąć pieniądze z UE, zamiast stawiać na rozwój własnej gospodarki. I co my zyskamy na tych unijnych pieniądzach? Tyle że zastąpimy pod wpływem straszenia, energię uzyskiwaną z węgla, na energię uzyskiwaną z jakiś wynalazków, do których trzeba dopłacać gigantyczne pieniądze. Zysk dla rozwoju kraju żaden. Zamiast racjonalnego myślenia, bzdety o ratowaniu Ziemi. Bezpieczeństwo mają nam zapewnić Amerykanie, a pieniądze Niemcy. My się mamy tylko przyglądać jak giną w naszej obronie Amerykanie, a żyć z pieniędzy , które prześlą nam Niemcy. Dlatego zamykamy kolejne działy gospodarki, które przynoszą nam zyski. Po przemyśle przyszła kolej na rolnictwo. Na pierwszy rzut poszły gęsi. My zamknęliśmy branżę, teraz gęsi na pasztet hodują Węgrzy i Francuzi zamiast nas, bo luka w dostawach natychmiast jest uzupełniana. Gęsiom jest obojętne czy są hodowane w Polsce czy gdzie indziej. Teraz zamykamy przemysł futrzarski, żeby mogły go przejąć Niemcy i Dania, gdzie takich bzdurnych zakazów nie ma. O zakazie uboju rytualnego, dającego gospodarce 7 – 9 miliardów nie będę nawet pisał. W zamian może jakąś pożyczkę dostaniemy? Jakieś masońskie myślenie o ciągłym ulepszaniu świata.
Aleksander2020.09.13 17:17
j23....Więcej ci się nie dałoskopiować???? Na co liczysz? Myślisz, że te twoje watpliwe wypociny ktoś przeczyta???? Trzeba było jeszcze ze 2 metry skopiować, czy napisać!!!!
Apateista2020.09.14 8:46
Niemcy nie przejma. W Niemczech od lat już funkcjonuje całkowity zakaz hodowli zwierząt futerkowych.
Krzysztof2020.09.13 11:54
Dobrze mówi. My katolicy musimy z czymś walczyć,bo bez wroga i walki wiara w Boga traci sens.
A.K.P2020.09.13 11:20
Zlikwidujcie na uniwersytetach tzw.studio gender każdy normalny i pragmatycznie myślący wie że czegos takiego jak nauka gender nie istnieje.To wymysł tzw."nowych neomarksistów"Kiedys posługiwali sie chłopami i robotnikami a teraz ludzmi zboczonymi.
Apateista2020.09.14 8:48
Zgadzam się. Nie istnieje, dlatego ni cholery nie mogę zrozumieć z czym walczy ideologia katolicka.
orangutan czerwona tupa2020.09.13 10:12
po królowej Margot mój stosunek do LGTB musiał się zmienić na brak akceptacji
A2020.09.13 10:12
Nie mam nic przeciwko normalnym katolikom, ale jestem przeciwny promowaniu tej ideologii w przestrzeni publicznej. Dlaczego oni ciągle muszą się z tym ostentacyjnie obnosić, robić jakieś procesje przez środek miasta, dzwoneczkami na ulicy, pokazywać publicznie symbol śmierci? I jeszcze do tego jacyś faceci przebrani w sukienki. Jak ja mam to wytłumaczyć swojemu dziecku? Naprawdę nie interesuje mnie kto co robi sobie w domu, ale niech nie obnosi się z tym publicznie. Nie mam nic do zwykłych katolików, ale przeszkadzają mi aktywiści, którzy propagują swoją ideologię, która jest z definicji obca naszej kulturze. Została do nas sprowadzona z wrogiego dla nas kulturowo starożytnego Rzymu w roku 966.
ceramik2020.09.13 8:59
Debilne, dywersyjne, oderwane od człowieczeństwa lewactwo rządzi. Rządzi w armii, rządzi mediach, polityce. Rządzi na świecie. Jest ich dużo mniej niż ludzi, ale rządzi. Ludzie! Ogarnijcie się.
Krzysztof2020.09.13 11:57
Racja. Lewacki PiS który nie likwiduje aborcji i daje socjal nierobom z naszych podatków,zamiast inwestować w przyszłość Narodu.
czekam na nie werbalne deklarację2020.09.13 8:17
te ideologie wypalać żelazem
szlachta mazowiecka2020.09.13 8:16
z ideologią LGTB i Gender ( won z uczelni) walczyliśmy, walczymy i będziemy walczyć. Dobro zwycięży
Apateista2020.09.14 8:51
Od kiedy "dobro" jest hasłem zwalczania wszystkiego co inne?
Jerzy2020.09.13 7:56
tak, tak, walczycie - klękają przed tym pedofilskim bydłem, taki debil jak michał twierdzący, że jest kobietą robi z was pośmiewisko, w normalnym kraju dostał by pałą w ryja i do psychiatryka, a u nas męczennik.... taki śmieć wami pomiata, a wy - walczyć, zwalczać..... czy nie widzicie własnej śmieszności????
Zgrywus2020.09.13 8:05
Jerzy - się pyta??
Jerzy2020.09.13 8:11
sie pytam, ale i sam sobie odpowiadam...
Anonim2020.09.13 7:04
Potrzebne jest szybkie określenie (prawne) definicji co to jest ideologia lgbtq. ( "homomałżeństwa" , adopcja , sexedujacja, profanacja symboli religijnych , itd) Po to aby polskie sądy nie grały wariata i nie stwierdzały , "że nie ma czegoś takiego jak ideologia lgbt"
Po 11 ...2020.09.13 7:35
Zaproponuj więc szybko "określenie (prawne) homomałżeństwa". Taką propozycję paragrafu do Kodeksu Karnego. Umieram z ciekawości.
Jerzy2020.09.13 7:59
już proponuję - za twierdzenie, że jest się w związku z osobą takiej samej płci 25 lat ciężkich robót....
Po 11 ...2020.09.13 8:45
Ok ... i wszystko jasne. Taki na przykład silny emocjonalny związek braci Kaczyńskich?
Jerzy2020.09.13 9:26
jakiś uraz masz na tle Kaczyńskich??? Jeden nie żyje, a ty sobie nim gębę wycierasz.... zadowolony z siebie jesteś pedrylu??? zadowolony???
SilnyPedał2020.09.13 6:42
My tu gdzie wtedy, wy tam gdzie stało ZOMO!
Darek2020.09.13 6:41
Pedał Kaczyński chce walczyć sam ze sobą? Nie jest tajemnicą że ten doktor marksizmu-leninizmu to czubek, ale że schizofrenik samobójca to nie sądziłem.
RS2020.09.13 8:33
Ci kształceni na uniwersytetach marksizmu i leninizmu, to wypromowali LGBT i wspierają ten dziwoląg. A Panu dr Kaczyńskiemu to Darek może kuwetę kota posprzątać, jeśli mu pozwoli.
Lex2020.09.13 2:35
Pedał Balbina będzie walczyć z pedałami, to koniec świata.
rebeliant2020.09.13 2:33
Ludzie powinni mieć wolne pole do komunikowania niechęci do LGBT w postaci opisów "strefa wolna od LGBT", gdyż LGBT prześladuje homoseksualistów. Trzeba bowiem zabezpieczyć przestrzeń ewakuacyjną tym homoseksualistom, którzy nie chcą wcieleń do LGBT.
ala2020.09.13 1:42
Czy pani prezydent Gdańska Dulkiewicz nie rozróznia roznorodnosci od profanacji, obrazy uczuć, brzydactwa, wulgaryzmu, nagosci, braku wstydu. Jeśli pani tego nie odróznia to niech pani przestanie zajmować to stanowisko i się nie osmiesza w oczach calej Polski to wstyd i hańba ze takie wyrzutki profanują, wysmiewają, robią wszystko zeby obrzydać innych tylko gloryfikuja siebie i swoja płciowośc ktora nikogo nie interesuje tylko ich samych no i pania prezydent skoro nimi sie zachwyca
Anonim2020.09.13 8:21
Pani Dulkiewicz nie rozróżnia, a jej prochy biskup gdańska złoży w katedrze.
czekista2020.09.13 0:54
A jak dlugo trzeba walczyc Jarus?
Anonim2020.09.13 6:59
walczyć aż do zwycięstwa
czekista2020.09.13 9:07
To ponawiam pytanie; Jak dlugo jeszcze?
Katolickie gratulacje2020.09.13 0:26
Fronda.pl ma już Google Pagerank 6/10, a miesiąc temu miała 5/10. Dla przykładu Interia ma też 6/10 ale balansuje i popularność jej spada, a Fronda rośnie. Dodać trzeba, ze Interia ma pogodę, pudelka i sport.
NarodowiecNS2020.09.13 0:02
A kiedy obiecane wypowiedzenie konwencji stambulskiej?????????
Stefan2020.09.12 23:58
Na szczęście polskie społeczeństwo w pełni popiera stanowisko PiS w tej sprawie. Sprzeciw wobec aberracji gender i LGBT wydaje się jednakowy prawie we wszystkich grupach społecznych. Jednostki karmione przez zdemoralizowane ugrupowania krajów zachodnich są wyjątkiem. Pomijam takie wypadki jak pan Magrot, który pod płaszczykiem tych ideologii obrabia dwie panie na zmianę zwąc się przy tym kobietą. Kalibabka jeden.
Moly2020.09.13 2:34
Bzdura. Wyniki wyborow pokazuja wyraznie. Myslenie zyczeniwe. Gadu gadu gadu
NaziBarbi2020.09.12 23:57
LGBT to powietrze jak każda ideologia bez Boga. Ludzie z tej ideologii są jak powietrze także, należy ich ignorować z pogardą.
Darek2020.09.13 6:39
Masz rację, LGBT są jak powietrze - niezbędni do przetrwania naszego gatunku.
***2020.09.13 9:52
...tak, tak.......potrzebne do przetrwania, ale "waszego" gatunku.
Nick7232020.09.12 23:46
powiedzial po czym po cichu ich poparl
rodzimowierca2020.09.12 22:45
katolska prwica jest o wiele bardziej agresywna, to z nią trzeba walczyć
Damian2020.09.13 0:09
Lechu...-" nie- rodzimowierco!" Co ty za bzdury piszesz?!... Bronisz swojego gniazda, prawda!? ...Przecież jesteś pedziem, więc swoich LGBT-owców bronisz ! Myślisz, że jak zmienisz nick, to nie wiadomo kto to napisał!? Weż na luz, chłopie!
Anonim2020.09.12 22:30
Żadnej walki nie bedzie bo UE za dotacje żąda coraz więcej homoterroru. O cofaniu się, jakiejś kontrze nie ma mowy co pokazał przykład konwencji zatwierdzonej nie przez każde państwo. Dopiero po rozpadzie UE lub zmianach sterów w innych krajach prawda o zboczeniach ujrzy swiatło dzienne i skończy się ta farsa. Niemniej szanse ze osoby nieprzekłamujące definicji medycznych jednocześnie będą za utrzymaniem UE lub powrotu EWG sa niemal zerowe. Taki opór mogą postawić tylko nie mający nic do stracenia. Dzieki gejom pierdyknie kolejne imperium. I jak tu nie wierzyć w przesądy?
Kamil2020.09.13 0:13
UE nie daje nam żadnych dotacji!... Łaski nam żadnej nie robi! My, tak jak każdy Kraj wpłacamy składki członkowskie do UE i to wcale nie małe!
Józef2020.09.13 8:55
Jak na razie to więcej bierzemy niż wpłacamy, ale nawet jak będziemy dostawać tyle samo, to UNI - a daje nam rynki zbytu, swobodny przepływ kapitału. Gdy wyjdziemy z UNI to będziemy stać z ciężarówkami po 12 godzin na odprawę celną, w tym czasie inny kierowca już będzie wracał do domu po zrobionym kursie.
Marco Bresalviano2020.09.12 22:28
Walka z LGBT wre, nikt nawet nie zauważy, że gospodarka się sypie. Do czasu oczywiście.
man.of.Stagira2020.09.12 22:27
nie można walczyć ze wszystkim co ślina na język niesie. To głupie jest, po prostu. Nie tędy droga.
Marco Breslaviano2020.09.12 22:27
Pamiętam jak ten ohydny i niechlujny komuch zapowiedział niedawno, że nie ma mowy o jakiejkolwiek zmianie prawa aborcyjnego. Innymi słowy nienarodzone dzieci za nasze pieniądze rękoma opłacanych przez nas lekarzy i pielęgniarek i na zlecenie własnych rodziców nadal będą mordowane. Po jakimś czasie, by załagodzić niemiłe wrażenie z uśmiechem batiuszki Stalina oznajmił, iż w czasie pandemii do kościoła chodzi, bo "dzień święty trzeba święcić". Niedawno gruchnęła cudowna wieść o przygotowanym przez pisowską władzunię lewackim projekcie ustawy ochrony życia poczętego zwierzątek. To wzbudziło delikatne oburzenie, zatem ojciec narodu znów musiał zabrać głos i uspokoić lud pracujący. Oznajmił zatem, że teraz będziemy "walczyć z LGBT". :D Oczywiście w taki sposób, byśmy nie zrobili sobie wzajemnie krzywdy. Po co rozwiązywać problem, skoro można go tak pięknie utylizować na potrzeby emocjonalnego absorbowania elektoratu? Jest pani red. Holecka, jest K u r W i z j a, wszystko gra. :D
Waldemar2020.09.13 0:18
A ty, Lechu, jesteś ohydny i niehlujny pedał! TO JA JUŻ WOLĘ TAMTEGO ! Powiedzenie mówi: " Sądzę ciebie według siebie..."!
ladychapel2020.09.12 22:25
PiS to permanentne szukanie wroga. LGBT, potwór dżender, cykliści, ekolodzy, wegetarianie, nauczyciele, lekarze, Boniek, Sztur, Owsiak i generalnie wszyscy, którzy mają inne zdanie i światopogląd
piękne czasy bez fekaliów2020.09.12 22:35
jak ja tęsknie za czasami AWS SLD gdy nie bylo tęczowej gangreny, nie gadano o bzdurach, walczono na argumenty a nie tylko uprawiano ideologii, nikomu też do przyszlo by na przeklamywaniu definicji medycznych wygrywac wybory, nie uprawiano anarchii, bylo tak normalnie ze jestem w szoku jak ta zaraza zmienila oblicze tej ziemii, i lewicy i prawicy
piekne czasy bez fekaliow2020.09.12 22:37
nie pamietam tez by wowczas ktos robil donosy na wlasne panstwo
piekne czasy bez fekaliow2020.09.12 22:40
wlasnie, owsiak, czy kiedys przed fekaliową rewolucją aws lub inni dzialacze prawicowi go atakowali? czy rzadzona przez nich telewizja kiedykolwiek odmowila transmisji orkiestry ?
iane2020.09.12 22:25
pis to komuchy magdalenkowe twór kiszczaka tereny na złotej dał mu kiszczak to farbowany prawa zabijać dzieci można a le nie można męczyć zwierzątek futerkowych taki to z niego katolik jak stalin nie wierzcie tym bandytom co nas okradli na mld po kradło mln pis już mld szubienica dla bandziorów covideowych
ianek2020.09.12 22:21
pis i naczelnik to zwykłe komuchy magdalenkowe fani lgbt i lewactwa z eu nie wierzcie w żadne słowo komucha naczelnika w brukseli głosowali za ideologią gender wszyscy udaje prawaków a to zwykli neomarksiści
Jan2020.09.12 22:04
Zdecydowana walka jest niezbędna. Każda wroga społeczeństwu ideologia żerująca na dotacjach i majątku wypracowanym przez uczciwych ludzi podlega restrykcjom społecznym. Funkcjonowanie tych środowisk powoduje, że społeczeństwo degeneruje się niszcząc życie poszczególnych jednostek w sferze psychicznej, zdrowotnej i materialnej. Choroby weneryczne i proktologiczne niepotrzebnie pożerają nasze środki, medycyna i tak ma ręce pełne roboty przy ratowaniu życia ludzkiego a tu jeszcze musi reperować rany powstające przy stosunkach stolcowo odbytniczych, które są nie tylko bardzo bolesne ale i trudne do wyleczenia. Ludzki kał zawiera bardzo niebezpieczne bakterie.
Moly2020.09.12 21:49
Zapowiedz dalszych represji. Ta walka juz jest przegrana I jak tu wyjasnic potrzrebe obrony prze Policje na paradach rownosci od agresywnych bandziorow ktorzy sa czlonkami tej przyjaznej religii. Co za kupa bzdur
Marek2020.09.12 21:48
Sam ze sobą ma walczyć? Współczuję.
Precz ze starymi pederastami megalomanami2020.09.12 21:37
szczęście,że jest jeden Mąz Stanu w europie Matteo Salvini : https://www.facebook.com/watch/?v=358505345176694&extid=E9c3vurWxo8tu8Eq
Hue2020.09.12 21:35
Niech zacznie walkę z Bogiem, który uważa się za swojego syna, a nawet ducha. Serio kochani katolicy, szukacie na siłę wroga, a nie widzicie gender pod własnym nosem. Tak się kończy bezkrytyczne przyjmowanie tego co mówi kościół.
Karol2020.09.13 0:25
Hue"- Lechu! Mylisz się! Kościół mówi to , co pisze w Ewangelii!... Nie rób wody z mózgu sobie i innym! Nie udawaj, pisząc "kochani", bo co innego myslisz ! Wiemy o tym!
Hue2020.09.13 9:01
Powiedz, gdzie w bibli jest coś o Trójcy świętej? Kościół nie wiedział co zrobić z przykazaniem, że jest tylko jeden bóg, wiec wymyślili trójce. A przy okazji stworzyli gender, gdzie Bóg jest synem i ojciem jednocześnie.
man.of.Stagira2020.09.13 12:17
NAWET człowiek nie może NIE być synem będąc ojcem. Durniu.
pola...2020.09.13 17:20
Hue....! Lecz się...! Albo doszkol się, bo jesteś zupełnie nie kumaty...!
UWAGA2020.09.12 21:31
wchodzi moongender https://gender.wikia.org/wiki/Lunagender Według tego chorego qrewstwa jakiś zbok będzie mógł np. w nowiu macać się po cyckach, a w pełni walić gruchę... oczywiście tylko w swoim chorym zboczonym łbie
Niech to powie na tiktoku2020.09.12 21:22
hehehe
ed2020.09.12 21:21
To nie pieprzcie tylko walczcie, macie większość, skończcie reformę sądów i rozwalcie LGBtY i inne q..rstwo
Co?2020.09.12 21:19
Jaki to kraj upada od LGBT? Na razie to polska gospodarka leży i kwiczy (pomijając bzdury wypisywane na frondzie). Tak samo jak wszystkich ultranacjonalistycznych krajów na świecie.
RS2020.09.13 8:28
Wszystkie kraje upadły gdzie LGBT terroryzuje społeczeństwa: USA, Niemcy,Szwecja,Holandia,Belgia, Polskę też to czeka jeśli ostro się nie przeciwstawi tej demoralizacji.
Po 11 ...2020.09.12 21:19
Prezes wskazał też na konieczność walki z ideologią gender, która obecnie zagraża i Polsce i całej cywilizacji chrześcijańskiej .... tylko tyle? A inne cywilizacje? A cywilizacje pozaziemskie? Walczymy też w ich obronie? Chyba tak.
MORDERCA DZIECI NIENARODZONYCH2020.09.12 21:18
PIEPRZY COŚ O WIERZE CHRZEŚCIJAŃSKIEJ