Fronda.plAnioł
09.06.20, 21:49Fot. Rafał Zambrzycki (Sejm RP) via Flickr, CC BY 2.0

Prezes PiS: wybór Dudy to elementarny interes Polski

 Prezes PiS Jarosław Kaczyński zwrócił się z listem do członków swojego ugrupowania. Wezwał do szczególnej mobilizacjji w związku z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, stwierdzając, że "ponowny wybór Andrzeja Dudy na prezydenta leży w elementarnym interesie Polski". Kaczyński dodał także, że Andrzej Duda jest "współtwórcą dobrej zmiany: reform w sferze polityki gospodarczej, zagranicznej i bezpieczeństwa".

Prezes zaapelował do członków PiS o wzmożone wysiłki i pracę.

„Zwracam się do was w szczególnym momencie. Polska – tak, jak inne kraje Europy i świata – zmaga się z poważnym kryzysem epidemicznym i gospodarczym. W niektórych państwach pojawił się też kryzys społeczny. W naszej ojczyźnie pandemia została wykorzystana do wywołania kryzysu konstytucyjnego. Działania opozycji, zarówno na szczeblu ogólnokrajowym, jak i – w szczególności - w samorządach, uniemożliwiły przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnych terminach, czyli 10, 17 lub 23 maja" - wskazał Kaczyński.

Następnie prezes PiS podkreślił, jak istotna i kluczowa z punktu widzenia interesu Polski jest reelekcja Andrzeja Dudy.

„Ponowny wybór Andrzeja Dudy, który w ciągu minionych 5 lat z pełnym zaangażowaniem umiejętnie prowadził zainicjowany przez Prawo i Sprawiedliwość proces pozytywnych zmian w naszym kraju, leży w elementarnym interesie Polski. Obecny Prezydent jest współtwórcą dobrej zmiany, czyli reform w sferze polityki gospodarczej, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, w dziedzinie oświaty i kultury oraz polityki historycznej” - kontynuował prezes PiS.

Dodał także, że zmianom tym towarzyszyły reformy struktury państwa służące „przywracaniu Polakom elementarnych praw obywatelskich, przede wszystkim równości, poprzez budowę sprawności i sprawczości naszego państwa.

„Chodzi więc o odrzucenie systemu głęboko niesprawiedliwego, godzącego w interesy milionów obywateli, prowadzącego do bezrobocia, niskich płac, niskich świadczeń społecznych i jednocześnie nieefektywnego, niezdolnego do podejmowania wielkich przedsięwzięć zbiorowych, jak np. wielkich inwestycji, systemu obciążonego ogromną korupcją i przyzwalającego na wyprowadzanie z Polski wielkich środków za granicę. Opowieści o demokracji i państwie prawa, politycznym pluralizmie były w tym systemie wielkim oszustwem, a jedynym naprawdę obowiązującym prawem było prawo silniejszego i to zarówno tego z naszego kraju, jak i zewnętrznego. Całe to ogromne przedsięwzięcie wciąż jeszcze jest w toku i wymaga kontynuacji przez wiele lat" - czytamy dalej w treści listu.

Kaczyński wyznaczył także cele polityki PiS. Jest to "budowa demokracji i praworządności opartej nie tylko o realne prawa polityczne obywateli, rzeczywisty pluralizm w sferze mediów i informacji, ale także o „umocowaną konstytucyjnie politykę społeczną, wspierającą rodziny oraz najsłabszych – tych, którzy bez własnej winy znaleźli się w trudnym położeniu”.

W następnej kolejności Kaczyński wskazał na konieczność zagwarantowania Polsce właściwego statusu i pozycji międzynarodowej.

Jak wyjaśnił będzie to możliwe tylko wtedy, gdy oprócz siły gospodarczej i militarnej zbudujemy także siłę społeczną „wyrastającą z poczucia przynależności do Polskiej wspólnoty, z patriotyzmu, z poczucia własnej wartości, z pozbycia się kompleksów oraz z odrzucenia systemu, którego bardzo ważną cechą było nieustanne prowadzenie działań zmierzających do dezintegracji społecznej, tworzenia i umacniania poczucia niższości, demoralizacji”.

„Służyć temu musi też obrona prawdy o historii Polski, przeciwdziałanie haniebnym i bezpodstawnym oskarżeniom rzucanym na nasz naród od dziesięcioleci, jeśli chodzi o postawy Polaków w czasie II wojny światowej, oraz od stuleci, gdy mowa jest o uzasadnianiu zaborów i o przyczynach upadku Pierwszej Rzeczypospolitej. Polacy muszą być pewni swej pozycji wśród innych narodów Europy i świata. Muszą w krótkim czasie osiągnąć nie gorszy niż w krajach leżących na zachód od naszych granic poziom życia. Muszą zbudować poczucie własnej wysokiej wartości, by móc korzystać z tego wszystkiego, co w życiu człowieka dobre i piękne, twórcze i pozytywne. W naszej narodowej tradycji szczególną rolę ma i nadal powinna mieć rodzina tworzona przez kobietę, mężczyznę i ich dzieci, stanowiąca mocną podstawową komórkę naszej wspólnoty narodowej - zakończył Kaczyński.

g

Komentarze

katolik2020.06.10 14:29
Nie glosuje na ludzi co flirtuja z kartelem farmaceutycznym, co pala swieczki hanuka, co maja niejasne powiazania z ADL, co majac okazje nie robia nic aby uchronic nasze dzieci przed neomarksistowska konwencja stambulska, co pozwalaja aby parady bluzniercow jak rynszok przelewaly sie przez polskie miasta i gorszyly dzieci. To nie jest wybor to mniejsze zlo. A jako katolik nie glosuje na mniejsze zlo.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.10 12:39
Jest tylko jeden interes zalęknionego Kaczysty - uniknięcie odpowiedzialności karnej za psucie Polski i pchanie kraju w objęcia Putina.
M.a2020.06.10 11:51
PiS zablokował okradanie Polski przez różne układy i układziki. Wspiera rodzinę a nie pozwala rozkradać Polski różnym mafiom paliwowym i innym stąd taka wrzawa, że zablokowano im dojście do dojnej krowy.
Krakus2020.06.10 11:45
Strach, strach i jeszcze raz strach - tak wygląda "list" Kaczyńskiego :)
. 2020.06.10 10:36
gdybym byl szatanem, aby zniszczyc narod wybrany przyszedłbym pod postacią Jaroslawa
Duda wielkie rozczarownaie2020.06.10 10:15
Mniejszym złem będzie w II turze. Gdyby PISowskie bandyckie media zapraszały Bosaka czyli gdyby zależało im na Prawdzie i Polsce ( od 3 miesięcy ani razu, oto " katolicy" a Kaczyński nie wystrzelił swojego palucha ": chamska hołota" to Trzaskowski miałby mniejsze szanse. Zastanawiam się czy to nie taka sama gra wy nie ruszacie naszych ; tylko my pomagamy wam, wy pomagacie nam, byle tylko polscy patrioci nie dostali znaczęcej wladzy. My czyli chamokomuna i wy czyli żydokomuna z Żoliborza ... Cudowne starcie byłoby nie między głupkiem Trzaskowski a Dudą ale Bosakiem a Dudą...I obnażenie obłudy tego II. https://www.youtube.com/watch?v=qHAWNhFjpw4
anonim2020.06.10 9:15
Komuchy z ZP mają gdzieś prawo oraz dobrobyt obywateli... tylko koryto i nepotyzm ich interesuje.
xdrew2020.06.10 9:14
Obecna władza to nic tylko demolowanie Polski i okradanie Polaków na każdym kroku.
M.a2020.06.10 9:33
Inwestycja w rodzinę nie jest okradaniem.
Urszula2020.06.10 10:10
To tylko pisowski slogan. Taki Morawiecki - milioner bierze 500+ na które pracuje robociarz za najniższą krajową i nie łapie się na żadne +. Mam w dooopie taką Polskę i taki rząd. Widzisz tu sprawiedliwość? A gdzie inwestycja w tego robotnika?
Pastuch2020.06.10 12:00
A co Tobie zabrano te pieniądze? Czy może pozbawiono Cię dojścia do dojnej krowy?
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski2020.06.10 9:06
amen
Polak2020.06.10 8:28
Bratobójca kartofel znowu odlatuje. Ale nie pierwszy raz próbuje wmawiać że działanie korzystne dla kierowanej z kremla pisowskiej mafii może być w jakimkolwiek stopniu korzystne dla Polski.
Ciekawy2020.06.10 15:34
Konfederato zluzuj majty.
M.a2020.06.10 8:26
Oby realizować program dobrej zmiany dla Polski wybory prezydenckie musi wygrać Pan Andrzej Duda.
anonim2020.06.10 9:16
Dobrej zmiany chyba dla komuchów i złodziei.
katolik2020.06.10 8:09
WHO wspiera aborcję, in vitro, gender aborcja+in vitro+gender=zagłada homo sapiens
Patriota2020.06.10 8:07
Uwaga! Był już orzeł czekoladowy a teraz może być tęczowy.
ociec Belzebub z Piekła, z kotła z POplatfą2020.06.10 7:07
a imię bestii jest 666 Czaczkowski
JONASZ KORAN-MEKKA(Allahu Akbarr)2020.06.10 7:06
To elementarny interes PiSu!
już z purchla cieknie Sok z Buraka2020.06.10 7:04
spoko POplatfusy - oko. press na Maroko. Szlachetny i Charyzmatyczny Andrzej Duda to pewniak. Prawda jest jedna 2 mln Dudy do 1,5 mln Czaczkowskiego (jeszcze nie potwierdzone przez PKW). POmpowanie POplatfusa trwa - purchel nadymał się jak Graff Zeppelin
był, jest i będzie drugim BUL lewatywą2020.06.10 7:00
chcesz aby - o 4 rano wyłamano drzwi do twojego, a Mecenas Kuń wręczył ci POzew do sędziego Bolca - chcesz żeby Czaczkowski z trójką LGTB odprowadził twoje dzieci lub wnuki do szkółki LGTB bez zgody twojej rodziny - chcesz żeby Sok z Buraka i "dziennikarzyna" z GW w twoim mieszkaniu robił pogadanki "o wolności prasy" dal sąsiadów - chcesz żeby niewiarygodny i mało prawdomówny Czaczkowski ..............
ada2020.06.10 4:01
A czy w interesie Polski lezy tez finansowanie firmy braciszka Szumowskiego przy zalozeniu,ze licencje na leki bedzie sprzedawal zagranice a nie odda ja POLSCE ZA TA KASE CO JA DOSTAL?To pan Prezes uwaza za interesy Polski?Chyba,ze uznaje zasade-"Polska to JA"HANBA-to malo powiedziane
Jan Radziszewski2020.06.10 3:14
NMP 2.05 2020 r - Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. . Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
Jan Radziszewski2020.06.10 3:28
duraki z frondy znacie powiedzenie "co ma wisieć - Nie utonie tj komu jest pisane PIEKŁO do PIEKŁA wpadnie" tak można powiedzieć o was że durne durakom tj żydom i masonom jest piekło pisane - bo nie bojące się pana Boga lekceważące słowo Boże, słowa NMP redaktorzy a szczególnie cenzorzy na tym portalu do PIEKŁA wpadną i to ie dalej jak za 3,5 roku bo Apokalipsa trwa wiecie kto ma wisieć ? wg Boga ma wisieć Prezydent Andrzej Duda a wy pewnie wraz nim - bo kto walczy z Bogiem zdradza go jak Judasz - to sam się wiesza na drzewie
Jan Radziszewski2020.06.10 3:30
Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie -Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc.
Jan Radziszewski2020.06.10 3:36
Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco
adam2020.06.10 1:01
Wybor Dudy to elementarny interes... zydowskich wyludzaczy . Zobaczycie po wyborach potwierdzenie .
Jolanta2020.06.10 0:42
"Interes Polski"? Której Polski - POLIN czy RZECZPOSPOLITEJ PRZYJACIÓŁ? Czy Polski tych, "KTÓRZY CZUJĄ SIĘ POLAKAMI"? Pan Duda nie pilnuje i nie dba o interes Polski i Polaków! Ostatnio się sprężył i coś próbuje robić.
ktos2020.06.10 0:51
Skoro się sprężył to może wreszcie zrobi kupę. Żeby mu tylko nogawką nie wyleciała.
wars2020.06.10 0:29
Warszawa pod rządami Trzaskowskiego jest wielkim ściekiem korupcji i niegospodarności
Darek2020.06.10 1:26
No dawaj, idealnie nie jest, jak ta wtopa z kilkoma kozami i idiotyczną strefą relaksu, ale konkretnie - kto, gdzie jak kogo skorumpował, w sprawie o jaką konkretnie niegospodarność toczy się jakieś postępowanie? Konkrety poproszę, bo serio w Warszawie jestem regularnie i nic o tym nie słyszałem.
ja katolik2020.06.9 23:47
Wszyscy będą truci sfałszowanymi lekami, także ci którzy będą głosowali na Trzaskowskiego, wyjątek to nieliczni i wtajemniczeni . Ten proceder był już sprawdzony w czasie rządów Tuska/PO. Gdy ludzie się dowiadywali o trujących lekach były one po cichu wycofywane. Z tego procederu są gigantyczne , niewyobrażalne pieniądze.
Reytan2020.06.9 23:57
Ale to za rządów PiS sprowadzono do Polski z Chin Ranigast zanieczyszczony jakąś substancją.
ktos2020.06.9 23:42
Nie ma to gdy sam Prezes dokonuje podsumowania i tak dokładnego opisu swoich rządów. cytat: „Chodzi więc o odrzucenie systemu głęboko niesprawiedliwego, godzącego w interesy milionów obywateli, prowadzącego do bezrobocia, niskich płac, niskich świadczeń społecznych i jednocześnie nieefektywnego, niezdolnego do podejmowania wielkich przedsięwzięć zbiorowych, jak np. wielkich inwestycji, systemu obciążonego ogromną korupcją i przyzwalającego na wyprowadzanie z Polski wielkich środków za granicę. Opowieści o demokracji i państwie prawa, politycznym pluralizmie były w tym systemie wielkim oszustwem, a jedynym naprawdę obowiązującym prawem było prawo silniejszego i to zarówno tego z naszego kraju, jak i zewnętrznego."
stan2020.06.9 23:28
Głosujcie na masona Trzaskowskiego, a będziecie mieć lotniska w Berlinie, pływać po Bałtyku za zgodą Rosji, realizować zalecenia Bilderbergu (depopulację, demoralizację, nienawiść do polskości). Za to będziecie postrzegani w świecie masońskim jako "postępowi", bo będziecie utrzymywać hordy islamistów, gwałcących wasze kobiety, będziecie mieć w całym kraju gejowskie ławeczki i kąciki relaksu na paletach (które firmy wyrzucają na spalenie) w smogu przy ruchliwych ulicach, będziecie pozbawieni armii, bo przecież będzie wprowadzana unijna (czytaj: Bendeswehra), będziecie tonąć w kupach śmieci i odchodów. Czy tego chcą Polacy?
anonim2020.06.10 7:34
Nie chcemy tego dla Polski ,ale PiS wcale lepszy nie jest ,może nie popiera lgbt ? Jawnie tego nie robi jak Trzaskowski i to jeszcze gorsze jest ,bo ludzie dają się nabrać tak jak ty się dajesz.
ja22020.06.9 23:09
Trzaskowski jako mason przy pomocy swoich rozgałęzionych organizacji będzie sprowadzał sfałszowane leki. Przy ich pomocy będzie uśmiercał ludzi tj. dokonywał depopulacji Polaków. Dla tych wtajemniczonych będą leki właściwe ,poprawne. Taki jest plan masonerii NWO , Sorosa i grupy Bilderberg do których należy Trzaskowski.
anonim2020.06.9 23:38
A Duda myślisz ,że lepszy jest ,to samo nas czeka,
Leo2020.06.9 22:58
Prezydent Duda mówi to co lud chce słyszeć, przepraszam ale jak słyszę : "ja Wam dałem 500+" to zaczynam się dziwić skąd wziął tyle kasy ... To taki socjalistyczny bełkot.
stan2020.06.9 23:17
Nie kradli, jak PO i nie pozwolili kraść mafiom (wyborcom PO).
Darek2020.06.9 23:43
Za to sami kradną po wielokroć więcej, hasło PiS: "Skoro oni kradli to my też możemy" - dziękuję za takie autorytety.
Sam2020.06.10 1:01
Stan sub-zero, pisowcu.
Urszula2020.06.10 10:05
PiS kradnie jeszcze więcej. Pamiętaj o tym.
Ciekawy2020.06.10 14:54
Darek, Orest i Urszula. No takich złodziejskich afer i sprzedaży Polski jak za czasów 25 lecia rządów Magdalenkowców to jeż nie będzie. Jak by kradli jak poprzednicy to by nie było kasy dla " +", przy deficycie ZERO. Wyjcie dalej.
Poznanianka2020.06.9 22:51
Pan się myli, Panie Prezesie!
harry2020.06.9 22:51
Czytam te posty "totalnych" obłąkańców i naprawdę bardzo pusty śmiech mną wstrząsa. Ci wszyscy zajadli krytycy Andrzeja Dudy wywodzący się z tej śmieszno-karykaturalnej PO i totalno-podobnych przystawek zachowują się tak jakby ich Komorowski ksywa Bul w czasie swojej żenującej prezydentury był wulkanem niezależności politycznej od Tuska i PO. I jakby istniał choć jeden - powtarzam, tylko jeden jedyny przykład prezydenckiego postawienia się Komorowskiego Tuskowi i PO. Obecny więc wrzask "totalnej" hordy barbarzyńców z PO i przystawek jest więc tylko kolejnym dowodem paranoicznego postrzegania rzeczywistości przez bandę ogłupiałych szaleńców.
harry2020.06.9 22:50
Czytam te posty "totalnych" obłąkańców i naprawdę bardzo pusty śmiech mną wstrząsa. Ci wszyscy zajadli krytycy Andrzeja Dudy wywodzący się z tej śmieszno-karykaturalnej PO i totalno-podobnych przystawek zachowują się tak jakby ich Komorowski ksywa Bul w czasie swojej żenującej prezydentury był wulkanem niezależności politycznej od Tuska i PO. I jakby istniał choć jeden - powtarzam, tylko jeden jedyny przykład prezydenckiego postawienia się Komorowskiego Tuskowi i PO. Obecny więc wrzask "totalnej" hordy barbarzyńców z PO i przystawek jest więc tylko kolejnym dowodem paranoicznego postrzegania rzeczywistości przez bandę ogłupiałych szaleńców.
adrian manowski2020.06.9 22:47
"Prezes PiS: wybór Dudy to elementarny interes Polski" oczywiscie, 500+, zasilki, 500+ na wakacje, 5000+ na oczko wodne, tego zaden inny prezydent nie zasponsoruje, bo tylko duda jest AZ tak bogaty zeby rozdawac "swoje" pieniadze. Ja jestem ciekaw tylko jednego skoro PKB Polski to ok 400mld zl, tarcza to nie wiem 200-300mld zlotych, mamy polowe roku i rozwalona gospodarke, to ciekawe skad ostry cien mgly wezmie te pieniadze...? Czyby historyk co mowil o zapier**** za miske ryzu szykowal kolejne "niskie" podatki? Czy moze ostre ciecie mgly sobie wydrukuje te pieniazki aby moc je rozdawac na lewo i prawo? A moze ten co zmienia zdanie w zaleznosci od tego co mu prezes powie, kaze nam kupowac nowe maseczki bo podobno WHO wydalo nowy komunikat ze sa podobno takie 3 warstwowe najlepsze ( https://www.dw.com/pl/koronawirus-who-zmienia-stanowisko-w-sprawie-maseczek/a-53706007 ) i za chwile sie okaze, ze jakas fryzjerka znajoma akurat zmienila branze i sprzedaje takie za 500zl od sztuki bez certyfikatu? I znowu wydadza sobie spec ustawe ktora bedzie zakaz wychodzenia z domu bez takiej maseczki i z potwierdzeniem ze zostala ona kupiona wlasnie o tej osoby. Poza tym nie kazdy inny prezydent bedzie potrafil podpisac cokolwiek mu sie nie przyniesie i zostawi na biurku.
stan2020.06.9 23:15
Z pewnością żaden prezydent z opozycji nie podpisze żadnej ustawy dobrej dla Polaków, bo będzie wykonywał rozkazy swoich mocodawców. Z pewnością nie podpisze 500+, nie podpisze podwyżki wynagrodzeń nie podpisze budowy CPK, Mierzei Wiślanej, 13 dla emerytów, dofinansowań dla rolników (bo przecież w wypadku klęski "trzeba było się ubezpieczyć - tak mówił obecny europoseł POKO). Znamy tych "dobroczyńców, aż za bardzo.
adrian manowski2020.06.10 0:00
"Z pewnością żaden prezydent z opozycji nie podpisze żadnej ustawy dobrej dla Polaków" dodaj sobie ze dla WYBRANYCH. Ktos ten socjal sponsoruje, przepraszam zle slowo, nie sponsoruje a ktos na ten socjal musi ostro zapierdzielac i nie nie jest to ani prezes ani ostry cien mgly. I Ci Polacy ktorzy to sponsoruja zapierdziela 3-4h na dobe, zeby cwaniacy mogli wyciagac reke po socjal, twierdzac, ze im sie to nalezy bo tak im ostry cien mgly razem z prezem nagadali, ze to ich pieniadze. "nie podpisze budowy CPK, Mierzei Wiślanej" tak, ostatnio historyk wypowiadal sie ze dzieki tej mierzei wislanej beda setki, tysiace, setki tysiecy, miliony miejsc pracy... za miske ryzu bedziecie tam robic. a i tak historyk jeszcze wam ta miske zabierze w ramach niskich podatkow zeby socjal sponsorowac. "bo przecież w wypadku klęski "trzeba było się ubezpieczyć - tak mówił obecny europoseł POKO)." A inny "prezytent" na pytanie jak zyc powiedzial "zmienic prace i wziac kredyt" za takie cos powinien zostac wyniesiony na taczce swiezej gnojowki poza granice PL. To tylko pokazuje ze 95% politykow jest oderwanych od rzeczywistosci i nie absolutnie nic dla naszego dobra tylko robia wszystko zeby nikt im wladzy nie odebral. Pomoc potrzebujacym jest potrzebna, ale pomoc a nie durne rozdawnictwo jednym kosztem drugich bez zadnego pomyslunku.
Krakus2020.06.10 11:52
Ja mam już dość pracowania dla patologii 500+, wakacje +, oczka wodne +, mnieuzasadnione lecz megalomańskie pomysły jak Mierzeja Wiślana i CPK, dofinansowywania kopidołów czy przekrętów jak rodzina szumowskiego i Banasia, dofinansowywania goebbelskowskiej propagandy miliardami, nagrodami "nam się to po prostu należy'. Do roboty nieroby! A nie wyciągać rączki po darmowe.
Ciekawy2020.06.10 15:33
Mądralo, to nie z Twoich podatków jest " + ". Tylko z odebranym złodziejom pieniędzy z wystawianych lewych faktur VAT. To właśnie Twoje uczciwie zapłacone podatki do Urzędów Skarbowych złodzieje wyłudzali na lewe faktury VAT z firm słupów. To nie małe pieniądze. To roczny deficyt budżetowy Polski za czasów PO-PSL. Tych co pozwalali łowić ryby " mętnej wodzie" cwanym złodziejom. Czyżbyś i Ty do nich się zaliczał?
anonim2020.06.9 22:33
A poza tym bardzo mnie cieszy, jak zciociałe "autorytety" narzekają na chamską hołotę, to wszak opis, deskrypcja jest, nie wyzywanie!
AnnaNS2020.06.9 22:32
Kaczyński strząsnąwszy łupież z marynarki powiedział: Każdy pisowiec głosuję na Dudę.
violencja2020.06.9 22:30
Ile nas kosztuje kaczor , prezes partii i zwykły poseł https://polskatimes.pl/ile-kosztuje-ochrona-jaroslawa-kaczynskiego-prawo-i-sprawiedliwosc-placi-za-ochrone-ponad-18-mln-zl-rocznie/ar/c1-15016619
stan2020.06.9 23:05
A ile kosztowały rządy Po-PSL? Kraj stał się "ch.… d... i kamieni kupa" - tak mówił ich minister, więc z pewnością wiedział, co mówi. Do takiego stanu doprowadzono Polskę. Obecnie i politycznie i ekonomicznie kraj wygląda inaczej. Niestety - mentalnie - wciąż pełno takich, którzy chcą, by Polska przestała istnieć.
anonim2020.06.9 22:26
My nie mamy wielkiego bogactwa materialnego, jedynym bogactwem naszej ziemi są Polacy, myślę, że zarówno Prezes Kaczyński jak i Prezydent Duda mają tego świadomość i zrobią wszystko, aby Polakom tę samorealizację ich rzeczywistego potencjału umożliwić. Kraj to ludzie, którzy ten kraj współtworzą.
Darek2020.06.9 22:20
Kociemu Napoleonowi się pomylił interes Polski z interesem PiSu, stare nawyki, stare hasła, "Partia przewodnią siłą narodu" i "Państwo to ja" uderzyły do tej mściwej łepetyny.
stan2020.06.9 23:01
W jaki sposób się na Tobie zemścił? A te hasła - to komunały komuny. Jesteś z tych czasów?
Darek2020.06.9 23:42
Na mnie? Na mnie to chyba nie ma za co. On uważa że jego brat zginął przez PO i pragnie zniszczyć PO jedynie. W sumie nawet dla tego na PiS głosowałem, bo zawsze to jedno zło mniej. Niestety okazuje się że komunistyczny kaczorek jest jeszcze gorszą zarazą. Na piedestał wynosi zbrodniarzy komunistycznych i ich dzieci, dzieli Polaków, a jego ludzie okradają nas jeszcze bardziej zuchwale niż poprzednicy. syn mordercy rotmistrza Pileckiego wiceministrem sprawiedliwości, resortowe dziecko magister Ziobro ministrem, komunistyczny prokurator Kiszczaka sędzią Trybunału, Przyłębska z młodzieżówki PZPR awansowała do SN. Nawet SLD nie obsadził na stanowiskach i nie uwłaszczył tylu komuchów co Kaczyński. Nie mówiąc już o kwotach jakie kradną, albo zwyczajnie marnotrawią ludzie PiS, sasinowe 70 milionów czy 130 milionów Szumowskiego to pryszcz przy ogromie zniszczeń PiSowskiej szarańczy. Oby chociaż ten przekop im wyszedł, bo może jedna dobra rzecz zostanie.
stan2020.06.10 0:41
"Pisowska szarańcza" - czyli jednak Schetyna. I wszystko jasne. Szkoda mi czasu na dyskurs i wypisywanie zła, które stało się w Polsce za rządów Po-PSL a także komuny przekształconej w SLD, która pięknie wpłynęła z szeregów POKO do europarlamentu i parlamenty polskiego. W żadnej partii (poza komuszymi) nie ma tylu komuchów, co w PO, którzy nagle przekształcili się w "europejczyków. Inaczej mówiąc - Platforma zeszła na bolszewickie psy.
Darek2020.06.10 1:22
Wymień mi proszę tych komuchów z PO, którzy mieli jakieś istotne stanowiska proszę, bo serio nie wiem nic o tym, a z chęcią bym się dowiedział.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.9 22:14
Trzaskowski w parę dni zebrał ponad 1,5mln podpisów! Tego nie przyćmią nawet sondaże CBOSU robione w niedzielę przed kościołami. PiSdy w panice, Kurskiemu zaczyna brakować pomysłów na nowe kłamstwa przeciwko opozycyjnemu kandydatowi. PiSia szczujnia propagandowa przestaje działać.
stan2020.06.9 23:00
Trzaskowski Sorosowy satanista. Ujawnił, że ojcem chrzestnym (wprowadzającym do masońskiego klubu Bilderberg) był Radek Sikorski, a kto drugim "chrzestnym"? 1,5 mln Polaków popiera masoński plan likwidacji kraju? Kim są ci ludzie, którzy chcą by Polska przestała istnieć?
jle_ffm2020.06.9 22:13
Ten kanapowy bohater, mąciciel pierwszej wody, skłócacz społeczeństwa, którego ochrona kosztuje blisko 150 tys. zł miesięcznie, co rocznie daje kwotę 1,6 miliona złotych, musi mieć pełne gacie że takie listy pisze ?
Izydor2020.06.9 22:10
Car kartofelek myli swój interes z interesem Polski. Posiadanie na zawołanie rezydenta-długopisa na pewno jest wygodne
SPIEPRZAJ DZIADU2020.06.10 5:07
Z dokumentów, które posiada Krajowe Biuro Wyborcze, wynika, że PiS wydaje na wsparcie prezesa blisko 150 tys. zł miesięcznie, co rocznie daje kwotę 1,6 milona złotych - ujawnia portal interia.pl. To kolejny wzrost wynagrodzenia dla firmy zapewniającej bezpieczeństwo Jarosława Kaczyńskiego. W zeszłym roku ta kwota była niższa o 200 tys. złotych, a w 2013 roku "zaledwie" milion.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.9 22:10
DUDA to się wam już NIE UDA #dudaEXIT #WYPAD2020
mordechaj2020.06.9 22:07
Wybór Dudy, to elementarny interes PiS, a nie Polski. Natomiast interesem Polski jest władza, która będzie kontrolowana. Dlatego w interesie Polski jest to, aby Prezydentem nie był Duda, bezwolne narzędzie Kaczyńskiego. Władza niekontrolowana się demoralizuje i kradnie na potęgę. A to byłaby klęska dla Polski.
Ciekawy2020.06.9 22:40
Dziwne. A poprzednicy PO i PSL mówili o Polsce " Polska to h.j d..a i kamieni kupa". Tyle " dobrego" zrobili dla Polski i Polaków nie szczędząc zachodu o własne korzyści i tych co im założyli partyjki. Mordechaj zluzuj majty.
Reytan2020.06.9 23:53
Ciekawy, nie puść bąka z kleksem.
Dam2020.06.10 8:15
I postawili diagnozę. Kaczyński za to tę "h.j d..a i kamieni kupę" przypudrował i sprzedaje swoim wyznawcom jako bukiet kwiatów.
Ciekawy2020.06.10 13:23
Reytan i Dam sprzedajne mądrale, nie liczą się słowa tylko rzeczywistość jaka istniała za rządów PO-PSL. Polskę i Polaków uczynili kolonią niemiecko- rosyjską. Przez 25 lat systematycznie wysprzedawali wszystko na czym mogli Polacy zarabiać. Bo my Magdalenkowcy mamy mieć kasę i dobrobyt uzyskany pod stołem. Plebs za to miał być tanią siłą roboczą dla nich i mocodawców. Najlepszym dowodem "wdzięczności" tych co zakładali partyjkę Tuskowi było stanowisko w szefa w UE. Zaprzeczanie dziesiątkom afer za ich rządów to zaprzeczanie że w atmosferze ziemskiej nie ma tlenu. Ale jak się straciło koryto to trzeba kłamac żeby go odzyskać.
zbych2020.06.9 22:05
Andrzej Duda to się uda 2020
Smile2020.06.9 22:04
ANDRZEJ D U D A - wiara, nadzieja i miłość do Ojczyzny! TAK Trzymaj Prezydencie!
klara2020.06.10 4:09
Adrian już spakował walizki.:)))
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.9 22:02
"wybór Dudy to elementarny interes Polski." Polska ma też inne interesy, taki srebrny, narciarski, oscypkowy... Brawo Polska!
stan2020.06.9 23:18
Typowo żydowskie wyliczanki.
Otto2020.06.10 0:52
No i caly misterny plan w p.i.s.d.u. 💪💪💪
Jan Radziszewski2020.06.10 4:01
Kto się sprzedaje żydom marnie skończy ? przykład Prezydent Lech Kaczyński . sprowadził do Pałacu Prezydenckiego żydowskich masonów tj tzw Synów Przymierza /Diabelskiego J 19,15) tj B'inai B'rith tj loże zakazaną w II Rzeczypospolitej przez Prezydenta Mościckiego skutek tj wynik Jarosławie bracie Lecha znasz ""został zamordowany w Smoleńsku Tak bowiem zawsze płaci Diabeł Lucyfer swoim wybrańcom - zawsze jedynym swoim dobrem śmiercią - masz wątpliwości przypomnij sobie Judasza jak skończył + Nie chciał braciszek Intronizacji Pana i Boga Jezusa Chrystusa podobnie jak bezbożni żydzi którzy wybrali cezara z Piekła tj Lucyfera J.19,15 /apostoł Tomasz J. 20,28 / to diabeł go zabrał z tego świata tzn uśmiercił /ostrzegałem go /
Otto2020.06.10 9:38
A tak poza tym to wszszystko ok 👌???