25.06.20, 10:31fot. Adrian Grycuk/ Wikipedia

Prezydencki minister o współpracy atomowej: Technologia w USA jest najlepsza

,,Technologia USA w tej sprawie jest najlepsza’’ – w taki sposób o energii atomowej powiedział prezydencki minister, Andrzej Dera. Tym samym uzasadnił dlaczego Polska decyduje się na współpracę z USA. Dodał: „Polsce jest potrzebna elektrownia atomowa; to najmniej inwazyjne ekologicznie źródło energii”.

Minister był gościem TVN24. Głównym tematem była zapowiedziana umowa dwustronna w zakresie energii atomowej, o której mówili prezydenci Duda i Trump.

Dera uzasadniał: „Myślę, że Polsce jest potrzebna elektrownia atomowa. Przypomnę, że w Polsce, jeżeli chodzi o stabilne źródła energii jest potrzebne właśnie takie, które jest najmniej inwazyjne ekologicznie. I patrząc przyszłościowo jest potrzebna elektrownia atomowa”.

W kwestii wyboru technologii i współpracy międzynarodowej minister podkreślił, że wybór Amerykanów jest najlepszym z możliwych. „Na pewno nie chciałbym mieć elektrowni atomowej rosyjskiego pochodzenia” – dodał.

Gość TVN24 został także spytany czy współpraca w dziedzinie energii atomowej oznacza zmianę w rozwoju polskiej energetyki, który wedle zapowiedzi miał być oparty na węglu. Minister odpowiedział: „My mówiliśmy o tym, że trzeba utrzymać tę gałąź, która jest związana z polskim węglem, z polskimi zasobami, bo my nie chcemy gwałtownej likwidacji polskiego górnictwa, tak jak to robiła Platforma Obywatelska”.

Zdaniem ministra Dery energetyka atomowa jest tą dziedziną, która może przynieść Polsce gwarancję wystarczalności energetycznej.

ks/ PAP

Komentarze

Anonim2020.07.3 21:57
Prezydencki IDIOTO, najlepsze są te, które nie mają awarii i pracują bez zakłóceń. Niestety amerykańskie i francuskie miały, niestety nie słyszałen o awarii w niemieckich elektrowniach.
JanP2020.06.25 17:20
Panie Dera, weź się pan trochę poducz, bo głupoty pan wypisujesz. Kowboje są najsłabsi w tej dziedzinie niestety.
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 10:44
to czas założyć CSEA (Centralna Spółka Energi Atomowej) i obsadzić ją PiSdzielskimi prezesami którzy będą brać sowite pensje za pilnowanie kolejnej działki, tym razem tej na której "powstanie" elektrownia atomowa...
f232020.06.25 10:57
Już istnieje podobny potworek
Anonim2020.06.25 11:00
No tak frondowe cretino... Bo PeŁowiaki nie obsadzą swoimi a Bosak swoimi... Wystarczy przyjrzeć się jakie to kadry ciągną się za kandydatami. Np. za Hołownią cały zestaw TVN, za Trzaskowskim "sok z buraka" + Rabiej, za Boskakiem Braun, Dziambor, Korwin i radziecka myśl polityczna + radzieccy oligarchowie, za Kosiniakiem "Koła Gejów Wieskich" + złogi po ZSL-u. Taaa... wystarczyło popatrzeć jak PeŁowiaki miłowały prezydenta Kaczyńskiego, zwłaszcza w przydzielaniu miejsc w samolotach czy na różnych pobytach w PE. No miłość jak stąd do Smoleńska...