23.01.20, 09:10Screenshot Youtube - RDC Polskie radio

Prezydent Andrzej Duda: Nieobecność w Jerozolimie to mój protest

Zależy nam na wszystkich, którzy przez fałszywe oskarżania Polaków i przeinaczanie historii, pisanie jej de facto na nowo, przede wszystkim przez przedstawicieli władz Rosji na czele z Putinem, mogli zostać potencjalnie wprowadzeni w błąd” - mówi prezydent Andrzej Duda odnosząc się do publikowanych przez światowe media tekstów oraz wywiadów z nim oraz szefem polskiego rządu.

Jak dodaje prezydent w rozmowie z Polskim Radiem:

Dlatego i ja, i premier udzieliliśmy szeregu wywiadów w różnych mediach na świecie, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Izraelu, żeby była przeciwwaga dla rosyjskiej propagandy”.

Odnosząc się do jego nieobecności w trakcie Światowego Forum Holokaustu, które odbędzie się dziś w Jerozolimie, Andrzej Duda podkreślił:

To jest mój protest przeciwko niesprawiedliwości historycznej”.

Przyznał, że dla niego absurdalna jest sytuacja, w której w Izraelu nie może zabrać głosu prezydent Polski, zaś przemawiać będzie prezydent Niemiec, prezydent Francji, której władze kolaborowały z Niemcami oraz „wysyłały osoby narodowości żydowskiej do obozów koncentracyjnych”, a także prezydent Rosji „która na początku II wojny światowej współdziałała z Niemcami i wspólnie napadła na Polskę”.

Andrzej Duda stwierdził też jasno, że nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że forum jest próbą stworzenia swego rodzaju przeciwwagi dla uroczystości, które odbywać się będą na terenie niemieckiego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Tu jest niewątpliwy polityczny podtekst, de facto jest próba przeniesienia obchodów pamięci ofiar Holokaustu do Jerozolimy, gdzie mówi się głośno, że najważniejszym gościem jest Władimir Putin”

- dodał polski prezydent.

dam/IAR,Fronda.pl

Komentarze

Urszula2020.01.23 9:36
Guzik mnie obchodzi protest członka tej złodziejskiej mafii. Kasjerka wyniosła z CBA 5 mln. złotych. W reklamówce, po trochę. I nikt nic nie wiedział. Instytucja, która ma bronić nas przed przestępcami sama jest okradana. " – To jest państwo z tektury i z dykty i mówię o tym od lat – komentuje Paweł Kukiz (57 l.), klub Kukiz-PSL.– Zaskakuje mnie tylko przyzwolenie społeczne na takie działania. Nie krytykuję programu 500+, ale czy nie jest tak, że w cieniu tych 500 zł kradnie i marnuje się miliony? Do tego cokolwiek władza zrobi, naród nie może jej odwołać. Dlatego trzeba zmienić system i dać ludziom więcej władzy." Afera goni aferę. Sprawa Banasia, afera w KNF, afera w GetBack gdzie klienci stracili 2,5 mld złotych, teraz kradzież w CBA to tylko przykłady ostatnich doniesień o działaniach ludzi powiązanych z PiS. Tak źle jeszcze nigdy nie było. Polska jest rozkradana. "Tak źle jeszcze nie było – Państwo upadło tak nisko jak nigdy w ciągu ostatnich 30 lat – mówi Tomasz Siemoniak (53 l.), PO. – Afera goni aferę i nikt nie wyciąga z tego wniosków. To, co się dzieje obecnie w CBA, to kropla, która przelewa czarę goryczy. Służby odpowiedzialne za walkę z korupcją są bezradne. Do odpowiedzialności nie poczuwają się ani szef CBA, ani minister koordynator służb Mariusz Kamiński. Szewc bez butów chodzi."
Realpol2020.01.23 9:35
Pierwszy raz widzę tak profesjonalną politykę historyczną w naszym wydaniu. Taki np Sikorski to chłopiec w krótkich spodenkach w porównaniu z poważną działalnością prezydenta i premiera. Brawo.
XYZ2020.01.23 9:33
Czy ktoś poza Polska ten protest zauważy?Wszelkie zainteresowanie skierowane jest na prace sejmowe które za chwile będzie krytykowane.
Beno2020.01.23 18:19
Już zauwayli: Izrael, Putin, Merkel, Macron, Trump i jego współpracownicy..., a przede wszystkim my, Polacy.
a32020.01.23 9:21
twoj protest hahahaha ,te bajki to warcholom mozec wmawiac ,jestes takim zerem jak ta sw dalec na premiera polin . jestes winny za to ze zawetowalec i podpisalec znowelizowany ustawe IPN chroniaca POLAKOW , a ze nie chcialec nas wspierac POLAKOW tylko wspierac syjonistow , zeby mogli dalej szkalowac . Widac ostatnie wydarzenia stop 447 ,a ty leb w piasek ,i udajesz ze to nie dotyczy ciebie .
MAVERICK JONASIK2020.01.23 9:13
Liczę na jeszcze bardziej dobitny protest Dudy. Protest, który zauważą wszystkie agencje informacyjne świata. Totalną nieobecność w czerwcu.