28.06.21, 10:52Fot. Senat RP CC BY-SA 3.0

Prezydent Czech: rozumiem gejów i lesbijki, ale osoby transpłciowe są obrzydliwe

Prezydent Czech Milos Zeman oświadczył w trakcie wywiadu, że rozumie gejów i lesbijki, jednak osoby transpłciowe są dla niego obrzydliwe.

Wypowiedź padła przy okazji dyskusji nad nowym węgierskim prawem, które ogranicza możliwość promocji ideologii LGBT i zmiany płci w szkołach i mediach.

Nowa węgierska ustawa budzi kontrowersje. W ramach protestu Niemcy chciał podświetlić na tęczowo stadion w Monachium, na którym rozgrywany był mecz Niemcy-Węgry. Nie zgodziła się jednak na to UEFA. Z kolei na szczycie UE zachodni przywódcy masowo krytykowali węgierskiego premiera Viktora Orbana w związku z wprowadzeniem ustawy.

Premier Holandii stwierdził nawet, że dla kraju takiego, jak Węgry, nie ma miejsce w Unii Europejskiej. Po stronie Orbana stanęli wówczas jedynie premier Polski Mateusz Morawiecki oraz premier Słowenii Janez Jansa.

Pomimo zmasowanej krytyki Węgier, Czechy dotychczas nie zajęły jasnego stanowiska w tej sprawie. Milos Zeman uważa, że Czechy nie powinny mieszać się w wewnętrzne sprawy Węgier.

- Nie widzę powodu, aby się z nim (Orbanem - red.) nie zgodzić, ponieważ jestem całkowicie zirytowany sufrażystkami i ruchem Me Too - powiedział.

Dodał, że popiera edukację seksualną, ale jedynie w przypadku młodzieży. - Mówimy tutaj o dzieciach ze szkoły podstawowej. Dzieci nie potrafią nawet tak naprawdę zrozumieć tych tematów - stwierdził Zeman.

Zeman wypowiedział się także na temat homseksualistów oraz osób transpłciowych.

- Rozumiem gejów, lesbijki i tak dalej. Ale czy wiesz, kogo w ogóle nie rozumiem? Osób transpłciowych – powiedział.

- Jeśli ktoś przechodzi operację zmiany płci, popełnia przestępstwo samookaleczenia. Każda operacja to ryzyko. A ci transpłciowi ludzie są dla mnie naprawdę obrzydliwi – dodał czeski prezydent.

jkg/pap

Komentarze

Elektor2021.06.28 12:14
Podoba mi się czeskie podejście do wielu spraw. - Nie widzę powodu, aby się z nim (Orbanem - red.) nie zgodzić, ponieważ jestem całkowicie zirytowany sufrażystkami i ruchem Me Too - powiedział. Jednocześnie "Milos Zeman uważa, że Czechy nie powinny mieszać się w wewnętrzne sprawy Węgier". Otóż to! Po jakiego grzyba wtrącać się w wewnętrzne sprawy innego kraju?! Uważam, że pilnować trzeba swojego podwórka a nie wtrącać się między wódkę i zakąskę.
Anonim2021.06.28 11:20
Nie zgadzam się - nie są obrzydliwe, tylko zachowują się obrzydliwie, i wyglądają, i mówią, i mają obrzydliwe cele.
Anonim2021.06.28 11:22
Buhahahhahaha 😁😂🤣😂😁 Jakbyś PiSdzielców opisywał....
Porofino2021.06.28 11:16
Pane Milosz, a ja to ich wszystkich widim jako obrzydliwe gó**wno.
Anonim2021.06.28 11:21
Obrzydliwe to jest gwałcenie dzieci, no chyba, że ksiądz, to wtedy nie.😁😁😁
Dzieci gwałcą pederaści2021.06.28 11:50
czyli członkowie społeczności LGBTitd.....
Anonim2021.06.28 11:13
Zatem każda osoba po operacji plastycznej jest obrzydliwa?
Wystarczy spojrzeć na Krzysię Bęgowską2021.06.28 11:55
.