Andrzej Duda obchodzi dzisiaj swoje 44 - urodziny. Prezydent urodził sie 16 maja 1972 roku w Krakowie. Wszystkiego najlepszego i błogosławieństwa Bożego!

Andrzej Duda jest doktorem nauk prawnych, od 2006 do 2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2008–2010 podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Był też członek Trybunału Stanu, posłem na Sejm VII kadencji, posłe do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.
Od 6 sierpnia 2015 prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Duda jest synem Jana Tadeusza Dudy i Janiny Milewskiej-Dudy, profesorów (odpowiednio nauk technicznych i chemicznych) związanych zawodowo z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Żonaty z Agatą Kornhauser-Dudą, była nauczycielką języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, z którą ma córkę Kingę. 

W wyborach prezydenckich przeprowadzonych 10 maja 2015 roku zajął 1. miejsce, zdobywając 5 179 092 głosy, co stanowiło 34,76% głosów ważnych.

Andrzej Duda został wybrany 25 maja 2015 roku, uzyskując 51,55 proc. poparcia.

 

Modlitwa za prezydenta:

*

Módlmy się!

Zachowaj, Panie, Rzeczpospolitą naszą.
Która w Tobie, Boże mój, nadzieję pokłada.
Ześlij jej, Panie, pomoc z przybytku swego.
Z nieba wysokiego ją wesprzyj.
Niech nie bierze nad nią góry nieprzyjaciel.
A duch nieprawości niechaj jej nie szkodzi.
Niech Bóg sprowadzi pokój do domów jej.
I bezpieczeństwo do jej posiadłości.
Panie, wysłuchaj modlitwy mojej.
A wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie

*

Prosimy Cię, Panie, za przyczyna Najświętszej Panny Marii, Królowej Polski i wstawiennictwem świętych patronów naszych, ochraniaj Rzeczpospolitą naszą od wszelkich przeciwności, a gdy całym sercem korzy się przed Tobą, zasłaniaj ją łaskawie od zasadzek nieprzyjacielskich. Podaj, błagamy Cię Panie, słudze Twemu Andrzejowi Dudzie Prezydentowi Rzeczpospolitej, prawicę niebieskiej pomocy, aby całym sercem Cię szukał, a o co godnie Cię prosi, niech wszystko otrzymać zdoła. Przez Chrystusa Pana naszego.

*

Amen.