17.01.20, 08:55Screenshot Facebook - Kancelaria Prezydenta

Prezydent Duda nie będzie odpowiadał na list wiceszefowej KE Very Jourovej

Przed miesiącem na biurko prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu trafiło pismo Very Jourovej, wiceszefowej Komisji Europejskiej. Chodzi o ustawę dyscyplinującą sędziów. Jourova apeluje w nim, aby powstrzymać się od procedowania ustawy. Jak informuje RMF FM – prezydent podjął w tej sprawie decyzję.

Andrzej Duda nie ma zamiaru odpowiadać na list wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej – twierdzi rozgłośnia. Jak dodaje, polski prezydent uważa, że:

[…] nie jest to list znaczący i podkreśla, że działania Komisji Europejskiej to polityczna rozgrywka, która ma storpedować reformę”.

RMF FM dodaje także, że w Brukseli nikt nie spodziewa się też odpowiedzi ze strony premiera Mateusza Morawieckiego oraz marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

dam/rmf24.pl,Fronda.pl

Komentarze

Dr Nobody2020.01.18 18:53
Brawo!! Jakaś sprzedajna ściera myśli, że jej liściki są takie ważne:):)
Moszna Fajan2020.01.18 4:57
W nocy zapomniał alfabetu
Foster2020.01.17 19:46
Oni tam nie czekają na jego list - uruchamiaja procedury.
Polak2020.01.17 18:24
Adrian dobrze wie że zarzuty są prawdziwe i się boi, więc nie ośmiela się odpowiadać.
Klapaucjusz2020.01.17 12:58
Polska racja stanu siedzi obrażona w kącie twarzą do ściany...
MaxFiend2020.01.17 11:59
Nie potrafi. Umie tylko się podpisać :-D
infor2020.01.17 11:42
Do głupawego lewactwa: Polska jest jedna, czy nazywa się ją PiS-owską, PO-wską czy PSL-owska czy inaczej. W zależności od tego, kto doszedł do władzy. I każdy kto występuje przeciwko niej wobec innych krajów jest zwykłym zdrajcą czyli NIC NIE WARTYM gów.em i śmieciem. Tak trzeba traktować tych ludzi, bo kiedys takich zdrajców wieszano.
Polak2020.01.17 18:27
Otóż właśnie nie do końca. Polska jest jedna, ale PiS próbuje ją przerobić na dodatek do Federacji Rosyjskiej. Co zresztą nie dziwi, pisowscy bolszewicy wychowali się i pracowali w PZPR, a teraz kontynuują to samo dzieło po zmianie nazwy.
infor2020.01.17 22:05
Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę, ale to co wybełkotałeś pokazuje tylko że ta wiedza jest na poziomie lewackiego debila, ponieważ nie ma NIC wspólnego z rzeczywistością. Gdybyś debilu śledził polityczne wydarzenia to byś zobaczył czyja polityka idzie w linii z rosyjską narracją. Twój zakuty łeb nie dostrzega tego, ale daje ci szansę - daj przykład tzw. piowskich bolszewików, którzy wychowali się i pracowali w PZPR. Chyba że bełkoczesz tylko o Piotrowiczu - tzn. że jesteś debilem
Matwiej Łagodny2020.01.17 11:15
@ jozef i Tobie podobni TARGOWICZANIE.Pytam czy Polska ma być Krajem Suwerennym,Samostanowiącym o Sobie??? Czy Krajem Rabów--Niewolników UE.
Maria Blaszczyk2020.01.17 16:27
A może tak, pomijając już, dlaczego czujesz się niewolnikiem - czyżby te wyższe o średnio 7% rocznie od momentu wstąpienia pensje? czy korporacyjne standardy? rzucić okiem na mapę. Alternatywa jest jedna. Jaka? Ano, możemy sprawdzić. a początku 2019 r. Federalna Służba Statystyki Państwowej (Rosstat) opublikowała raport o ubóstwie w Rosji. 19 mln Rosjan żyje w ubóstwie, a 80 proc. rosyjskich rodzin deklaruje, że ledwo wiąże koniec z końcem. Średnia długość życia jest ponad 6 lat niższa niż w Polsce, ponad 9 lat w porównaniu do całej Unii. W więzieniach siedzi 0,4% populacji. Czyli grubo ponad dwukrotnie więcej niż w Polsce. Dużo ludzi - z powodów politycznych. Fajna ta wolność... Przykład Białorusi, Kazachstanu czy Mołdawii są bardzo pouczające. A w ogóle to Targowica była w dokładnie drugą stronę. Przeciwko postepowej Europie, a w kierunku Rosji...
anonim2020.01.17 10:37
Jak się wydaje, niegrzecznie jest nie odpowiadać na listy. Szczególnie, jak nie odpowiadają na listy urzędnicy. Brak odpowiedzi, to brak szacunku. Czy stać Polskę na początku bitwy do braku szacunku do urzędników eurokołchozu? Krótka, a celna riposta byłaby ze wszech miar wskazana. A tak na listy odpowiada Prezydent Czech: Prezydent Czech jest bardzo dobrze znany z ostrego języka. Grupa Ukraińców, która wysłała do niego list „w obronie Stepana Bandery”. Takie odpowiedzi się nie spodziewali — właśnie się o tym przekonała. — „Szanowni Ukraińcy, — otrzymałem od was list w obronie Stepana Bandery. Pozwólcie mi zatem zadać dwa pytania” — rozpoczyna swój list Zeman. Następnie dodaje: — „Po pierwsze, czy znacie rozkaz Bandery: — „Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia? Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami. — A jeżeli znacie, to czy się z nim zgadzacie, czy nie?” — pyta prezydent Czech. „Jeżeli się zgadzacie, tu kończy się nasza dyskusja” — czytamy. Zeman kontynuując daje naszym wschodnim sąsiadom lekcję historii: — „Dla Waszej wiedzy chciałbym stwierdzić, — że Stepan Bandera miał zamiar stworzyć wasalne wobec Niemiec państwo ukraińskie. Miał poparcie Alfreda Rosenberga, — ale dlatego, że Hitler zdecydował, że po wygranej wojnie zasiedli Ukrainę niemieckimi rolnikami, projekt został anulowany, a Bandera został wysłany do luksusowej partii obozu koncentracyjnego. Coś podobnego stało się zresztą na naszym terytorium w przypadku Jana Ryse Rozsévača, założyciela Flagi” — pisze Milosz Zeman. I dalej: — „Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że już prezydent Juszczenko ogłosił Banderę bohaterem narodowym, — a teraz jest w przygotowaniu podobna deklaracja w sprawie pana Szuchowycza, — znanego z tego, że w 1941 roku we Lwowie rozstrzelał tysiące Żydów”. Zeman dodaje również: — „nie może gratulować Ukrainie takich narodowych bohaterów”. „Cieszę się, że mogłem poszerzyć Waszą wiedzę i życzę wielu sukcesów w pracy” — kończy list. Neon24
Xavery 2020.01.17 10:27
I tak trzymać, ani kroku w tył, dokończyć reformę i przestać przepraszać za to że żyjemy. Środków unijnych nam nie zabiorą, bo to byłby koniec unii, zresztą w razie czego, można z nimi walczyć ich własną bronią, i odpłacać pięknym za nadobne poprzez veto na budżet unijny, a mamy do tego prawo. Z EU nas nie wywalą bo im się to nie opłaca, a jak nas wywalą, to tak jak wyżej - koniec unii, bo to byłby klocek z układanki walący całą budowle. Choć właściwie ja nie miałbym nic przeciwko, bo ten kołchoz to nie Wspólnota Europejska do której wchodziliśmy, tylko neomarksistowski projekt centralnego planowania, który oprócz portfela, zagląda nam do głowy, a nawet do d....
Dam2020.01.17 11:03
Ty chyba żyjesz w jakimś wymyślonym świecie. Do czego ta Polska Unii potrzebna, że bez niej nastąpi jej koniec? A centralne planowanie to właśnie uskutecznia PIS, w jakimś celu zawłaszczają całą władzę.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.17 11:19
E, obudź się, chrapiesz :)
Maria Blaszczyk2020.01.17 16:12
Zabiorą. Mieszkam w kraju-płatniku netto. Nie da się ludziom wytłumaczyć, dlaczego mieliby płacić kosmiczne podatki na rosyjskiego konia trojańskiego. Nie na to się z nimi umawiano. Z UE nie da się kogoś "wywalić", nie ma takiego przepisu. Ale Polska jest wyłącznie obciązeniem, do tego budzącym odrazę, nie tylko poziomem moralnym - kasę brać chętnie, okazać solidarność - to już nie, to jest moralność na poziomie zdemoralizowanego kilkulatka, nie mówiąc już o manierach naszych europsłów, naprawdę hadko słuchac było tych chamskich powrzaskiwań podczas ostatniej debaty... Ale niby po co Polska jest UE potrzebna? Pracownikom się stworzy ułatwienia, by mogli zostać, gdzie są lub by można było łatwo przyjechać. Innych korzyści z Polski nie ma.
robaczek 2.02020.01.17 9:50
żałosny ten PIS. ale skoro strategia "oblezonej twierdzy" dziala i skutecznie oglupia polaków to po co rezygnowac? prawda pisiurki? ;] brawo wy!!
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.17 11:18
Uwielbiam czytać twoje frustracje :) I mam prośbę, wstawiaj więcej enterów, to mi daje więcej czasu na przyjemność :)
infor2020.01.17 11:39
jesteś tylko antypolskim głupawym śmieciem. Polska jest jedna; czy będzie nazywana pis-owska, po-wska czy psl-owska - obojetne. I każdy kto występuje przeciwko niej na europejskim forum jest zdrajcą, gównem i kiedyś takie gów.a wieszano
Mirek2020.01.17 9:45
I tak trzymać Panie Prezydencie i nie popuszczać . Za tą całą nagonką przeciwko Polsce stoją nasi rodzimi szpicle targowiczanie którzy szczują przeciwko Polsce . Jest ich obecnie 18 sztuk . Są to wyjątkowo zdradzieckie mordy !!! . W żadnym europejskim kraju tego nie ma .....tylko w Polsce . Winę za to ponoszą też polskie rządy ponieważ na przestrzeni dziejów zdrada kraju nigdy nie była karana . Dlatego zdrajcy czują się jak ryba w wodzie .
anonim2020.01.17 10:49
A ja bym stawiał na żydowski spekulacyjny kapitał, co chce, a by Polskę podano im na tacy. Ci nasi szubrawcy, to brzytwa w rękach małpy.
XYZ2020.01.17 9:30
W tym czasie lepiej niech zastanowi się co powiedzieć górnikom w sprawie zalegającego węgla.Jeszcze chwila to oni nasadą Warszawę w strojach roboczych.Ciekawe czy wtedy się dowiedzą że używać ich można tylko w zakładzie pracy.
Dam2020.01.17 9:27
"Moja racja jest mojsza niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!" Tylko Polski szkoda.
MAVERICK JONASIK2020.01.17 9:22
To jest oczywiście najgorsza i najgłupsza opcja. Ręce opadają. PiS ma coś takiego w sobie, że ma wszędzie wrogów. Ale z własnego p. widzenia (oraz grupy fanatycznych, równie zakompleksionych wyznawców) ma monopol na prawdę i moralność. Pycha kroczy przed Kaczyńskim.
STANISLAW2020.01.17 9:26
Znasz historię? Istnienie Polski przeszkadza wielkim Europy co najmniej od rozbiorów, poprzez II wojnę światową, czasy komuny i czasy Europejskiego Sojuza.
jozef2020.01.17 9:29
Oni tam nic nie robią tylko czekają żeby nas zniszczyć. Jak nas wyrzucą z UNI to będzie oczywiście ich wina, bo chcieli nas zniszczyć.
Marycha2020.01.17 9:37
Ile ty masz lat?....pięć?
Marycha2020.01.17 9:30
Pycha kroczy przed Grodzkim,chyba prezydentura mu się marzy ..
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.17 11:14
Jak to pisze pełowiec, to wiem, że jest dokładnie odwrotnie. I to w każdym temacie :)
K.Z.2020.01.17 14:50
To oczywiste że lewackiemu ćwokowi taka decyzja nie podoba się.
nie ślepy2020.01.17 16:06
A przed tobą kroczy głupota!
kornik2020.01.19 12:47
No tak Pis ma wszędzie wrogów i większość Narodu za przyjaciół. Ale PO i PSL miało wszędzie przyjaciół i większość Narodu za wroga.
jozef2020.01.17 9:17
Jak Prezydent RP może odpowiadać na listy, przecież to my wstajemy z kolan i tylko my możemy pisać listy.
infor2020.01.17 11:37
takim jak ty antypolskim smieciom trzeba plus w mordę
jozef2020.01.17 17:46
Takie debile jak ty nie powinny się rodzić, ale wtedy nie było antykoncepcji i matka nie miała wyjścia.
infor2020.01.17 22:00
chciałbym z takim lewackim debilnym gów.em jak ty spotkać się bezpośrednio
infor2020.01.17 22:17
i jeszcze jedno - myślę że ciebie -lewackie gów.o - i tak znajdę, bo ja nie odpuszczam
Marian2020.01.17 9:06
Chyba Romaszewska przestala juz byc doradca.